Skocz do zawartości

Pomocy!! praca przy wizkach na Cyprze, mam już umowę czy dostałem dobre pieniądze?


mhsf

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jak w temacie, widziałem że kilku userów podpisywało się skąd: /Lemessos

dlatego pytam- mam w umowie 450 funtów cypryjskich na miesiąc netto

wychodzi mi ze 2,7 na godzine, czy to dobra kasa jak na Cypr, czy warto się w to ładować i czy wogóle za takie pieniądze utrzymam się tam spokojnie.. myslałem o Londynie ale wolałbym Cypr ze względu na słońce:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem malutko. Przeciez to tylko 18zl na godzine, choc pewnie masz oplacone zakwaterowanie. Jezeli jestes zdecydowany na wyjazd to zdecydowanie kierowalbym sie w okolice Londynu. Oczywiscie mozesz tez traktowac wyjazd jako przygode czy wakacje - wrocisz do Polski bez odlozonych pieniedzy, ale za to z ladna opalenizna :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie jakie sa koszty utrzymania i jesli da sie za to spokojnie przezyc i cos odlozyc to jedz. nie napisales jaka jest Twoja sytuacja, czy zostawiasz prace w polsce, czy moze to jest Twoja pierwsza praca a jesli jest to jedz i zbieraj doswiadczenie, nawet jesli sie okaze ze to nie to czego szukasz to po 6/12 m-cach bedzie Ci latwiej znalezc prace gdzies indziej.

Wszystko to zakladajac ze masz dwadziesciapare lat i nic Cie w PL nie trzyma. Jedz i potraktuj to jako przygode.

 

P.S. ja pracuje w UK i jesli moglbym miec taka prace w takiej firmie jak mam ale na cyprze to z checia bym sie przeniosl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale gdzie w PL mozna zarobic 18zl/h przy robieniu wizek? nie pytam o freelance gdzie trzeba ciagle biegac za zleceniami i uzerac sie z klientami tylko czy rynek viz w polsce jest faktycznie na tyle rozwniety ze mozna znalezc dobrze platna prace w jakiejs firmie (najlepiej na poludniu polski :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3k na wejscie czy po paru latach (zakladajac ze jestem dobry)?

chetnie bym wrocil do kraju i robil to co robie teraz ale jeszcze nie pora bo narazie zbieram doswiadczenie i kompletuje portfolio (nie wspominajoc o sytuacji politycznej). gorzej jak za pare lat max3d wyprodukuje tylu vizualiserow ze bedzie sie ciezko gdziekolwiek wbic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kokosy nie liczyłem- ale szczerze to nie wiem czy za te 2800 zeta da się wygodnie życ, mieszkać i nie jeść tylko z Tesco - tym bardziej ze chyba jest tam drożej niż w Polsce:( praca byłaby w Lemessos/Limasol.. nie traktuje tego jak "poważnej" pracy raczej jako przygodę, mam 23 lata tak ogólnie studiuję kierunek z zupełnie z innej beczki-stomatologie i raczej z wierceniem w zębach wiązałbym swoją przyszłość-ale do tego mi się nie spieszy póki co za mocno.. chciałem zrobić sobie "lajtowo" przerwę, poopalać się i odsapnąć trochę-tak to sobie przynajmniej wyobrazam.. szkoda mi też tak szybko(boze jak ten czas leci:rolleyes:) żegnać się z wizkami:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytargowałem 550 funtów-brzmi juz lepiej ale zdaje sobie sprawe ze to tyle co nic, w gastronomii zarabia sie lepiej, taki plus ze nie bede sie musial spinac za mocno zeby robic wizki na 110%-moge jechac na luzaka:) sprawdzałem temperatury w zimie- jest ok;) w domu nie chce zostawać a na szukanie pracy w UK trochę już za późno,w tydzien nic nie znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zostawać w domu na zime a czuje ze jak nie teraz to wcale bo zaraz siwieta itp Progressive Tech to chyba była pierwsza praca do jakiej wysyłalem obrazki ze 3 lata temu:o cos mi sie kojarzy.. chyba nic nie odpisali;) teraz mam prace z PyxelStudio-licze ze mnie nie wywala za szybko bo mi sie nie zwroci bilet:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinli ci zapewnić mieszkanie i przelot samolotem, kasa normalna jak na Cypr ,życie jest tam droższe o jakieś 30-40% do Polski , ale tam się jedzie ze względy na palmy, wakacje ,morze. Nasza to była przygoda życia - fakt że w UK zarobisz więcej ale co tam jest ciekawego (co 2 dzień pada) Jakby co to pisz na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam...czy ktos dostal propozycje z PT i rozwaza to autentycznie? Tak sobie mysle ze musieli napisac do wielu osob i nie ma chetnych wiec w akcie desperacji napisali do mnie. Nie myslalem o zadnym wyjezdzie ale cypr to cypr, chyba fajne miejsce na przezimowanie i nabycie jakiegos doswiadczenia w pracy przy vizkach. Angielski znam dobrze i tak sobie pomyslalem ze niewiele mnie tu trzyma. Sam pewnie sie nie zdecyduje ale moze ktos jest w podobnej sytuacji?

 

Jakby co to PM albo gg: 1092279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokx, i tak ktokolwiek kto ma wypasne portfolio stworzone w zaciszu domowym, wrzucony w prawdziwa komercyjna prace najczesciej okazuje sie kopletnym zieleniaskiem i i tak trzeba przeszkalac dlugie tygodnie a nawet miesiace. Wiec portfolio o niczym do konca nie przesadza. Najwazniejsza jest chec pracy i nauki. Najgorsza to postawa "czy sie stoji czy sie lezy 100 sie nalezy". Tutaj widac kazdy ma ogormne oczekwiania finansowe ale prawda niestety jest taka ze w 99% gdyby zaczeli pracowac okazloby sie ze nawet polowy tej kwoty ze swoimy faktycznymi umiejetnowsciami pracy komercyjnej nie powinni dostawac. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem juz ponad miesiac tu w Limmasol na Cyprze pracuje w Pyxel Studios i co moge Wam powiedziec? Jezeli chcecie zbierac doswiadczenie poopalac sie itp to mozecie sobie przyjechac, jezeli macie dosc zbierania doswiadczenia tylko chcileibyscie zarabiac konkretna kase to odradzam, trzeba klocic sie w tej firmie o kase ogolnie atmosfera projekty sa spoko ale na podwyzki nie liczcie, nie da sie tu zarobic, jedzenie jest drogie, ostatecznie wytargowalem 600funtow +mieszkanie+soboty byc moze ale w wielkich bolach, zaden szpan ze robisz w wizkach w Limmasol, lepszy Londyn Dublin

 

podsylam wam kilka wizek co zrobilem ostatnio

 

px0236type2front3michalyy5.jpg

px0236type2rear3kd5.jpg

px02680001ba1.jpg

px02680002vt1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tu dwie firmy jedna Progressive Technologies-nie znam, druga Pyxel Studios znam dobrze bo pracuje tu;) powtorze bo to wazne, Cypryjczycy uwazaja sie za cwaniakow ktorzy szukaja frajerow chcacych pracowac za przyslowiowa miske zupy, ja jestem tu dla jaj i dlatego ze nie chcialem siedziec w domu-to luz, olewam i sie smieje-ale kazdemu ktory mysli powaznie nad wyjazdem na Cypr i mysli o ZARABIANIU pieniedzy-odradzam-nie zarobicie tu-jedyne co to doswiadczenie-ale ilez mozna zbierac doswiadczenie??! powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ilez mozna zbierac doswiadczenie??! powodzenia

 

"czlowiek cale zycie sie uczy a i tak glupi umiera" mawia moj ojciec :) wiec doswiadczenie mozna zbierac dluuuugo, dluuugo dlugooo a na koncu i tak sie moze okazac ze sie g. umie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia bracie, zbieraj doswiadczenie cale zycie:)..ja juz po 3latach zbierania doswiadczenia mam dosc;) chociaz nie mowie ze nie ucze sie wciaz bo sie ucze i to duzo nowych rzeczy-i jak mowisz moglbym sie uczyc cale zycie:rolleyes:.. ale jest taki moment ze nie slinisz sie jak gosc ci mowi pieniadze moze nie sa i najwieksze ale za to zdobedziesz doswiadczenie i maz mozliwosc ble ble ble, mi juz blizej do konca niz do poczatku przygody z wizkami i niedlugo bede musial ten rozdzial w moim zyciu zamknac-zawsze mogloby byc lepiej i lepiej-ale to droga do zdziwaczenia, zatrtacenia proirytetow i paranoi..

 

-w pracy nie mam problemow i nikt mnie za raczke nie prowadzi takze doswiadczenia mam wystarczajaco duzo do tego zeby w miare swobodnie poruszac sie w temacie, tez moge powiedziec ze gdyby twoj tata mial wiecej endorfin i serotoniny mowilby co innego-takze filozoficzne powiedzenia zostawmy w szufladzie bo i tak dojdziesz do dna jakim jest totalny relatywizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiac pracujesz i juz chcialbys podwyzki?!plus kilka tematow temu pisales ze wizki traktujesz jako odskocznie wiec po mojemu nie oddajesz temu swego calego serca. ja na miejscu Twojego pracodawcy tez bym nie byl skory do dawania podwyzki komus kto jest niepewnym pracownikiem przyszlosciowo.Biznes to biznes, inwestowac warto w cos co przyniesie potencajlny zysk a nie za miesiac odejdzie bo mu sie znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie bede czerpal ze zdroju Twojej madrosci;) mam kontrakt na nie mniej nie wiecej 3 miesiace, pracuje- wiec przynosze im zyski, za swoja prace chce dobrej kasy za ktora moge sie normalnie najesc-to duzo???ze nie wkladam serca hehe,nie rozsmieszaj mnie, a rada do Ciebie ktora wez sobie do serca-moze i wkladasz serce w prace ale nie wkladasz serca w relacje miedzy ludzmi-takze dzieki za rady-pasujesz do tej wyspy i do Cypryjskiej mentalnosci-powodzenia:D popracuj nad swoim charakterem-nie wiem czy wiesz o czym mowie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kontrakt na nie mniej nie wiecej 3 miesiace

czyli wiedziales z gory ile bedziesz zarabial jesli za malo to po co sie pchac a pozniej narzekac, pozatym 3m-ce to zazwyczaj min. okres probny a o podwyzkach mozna zaczac rozmawiac min. po roku.

 

btw ja (i pewnie nie tylko ja) bym Cie nie zatrudnil bo...

nie wkladasz serca w relacje miedzy ludzmi
...a konkretnie nie masz szacunku dla innych, tak przynajmniej wynika z tego co piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no czego chcecie od chłopaka. Po prostu się ceni i tyle a jest dobry co widać po renderach. Doświadczenie to jedno a godziwe wynagrodzenie za prace zawsze się należy. Praca powinna rozwijać i obietnice w stylu 'kasa może nie za duża ale przecież zdobędziesz doświadczenie' to zwykłe oszukiwanie ludzi. Jest wiele firm tak funkcjonujących. Na szczęście w Polsce to się zmienia. Jak jest na Cyprze nie wiem ale kumpel tam siedzi już ponad rok i też nie jest jakoś szczególnie zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie mnie czepiacie?? jest jakas solidarnosc miedzy Polakami??jestem naprawde zdiwiony waszymi tekstami ze to niby moja wina?? tak Was pewnie nie rusza i odpowiecie mi jakims szczurzym tekstem ale trace respekt do Waszej spolecznosci... ludzie oni mowiac delikatnie ne powiedzieli CALEJ prawdy, a pytalem w mailu ile kosztuje zycie tu..za to co mialem w kontrakcie nie stac mnie bylo na jedzenie, za to co mi zaproponowali mi na samym poczatku (450 funtow!!bez niczego)teraz juz wiem ze musialbym wybierac ze smietnika przy restauracjach mialbyn lekko ponad 8 funtow na dzien, czyli wedlug was mialbym stulic uszy zamknac sie i byc polska prostytutka od wizek??? Ogolnie zenua dla tych co gnoja rodakow, wazelina najlepiej napiszcie maila mojemu pracodawcy z donosem...ZENA, 1084 dzieki za wsparcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co robisz, tak przynajmniej wynika z renderow wiec cenic sie trzeba ale gdybys poszukal to bys znalazl http://www.fedee.com/minwage.html oraz http://www.justlanded.com/english/cyprus/tools/just_landed_guide/money/cost_of_living

majc te minimalne informacje byloby ci latwiej negocjowac i bys sie nie nacial. jesli sie ma portfolio zeby to uzasadnic to bym zaczal od 2x minimalna a jesli by mi bardzo na sloncu zalezalo to do 1.5 minimalnej mozna zejsc (ale najpierw bym to kilka razy przeliczyl czy faktycznie ma to sens).

 

pozdrawiam

 

PS. nic do ciebie nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie bede czerpal ze zdroju Twojej madrosci;) mam kontrakt na nie mniej nie wiecej 3 miesiace, pracuje- wiec przynosze im zyski, za swoja prace chce dobrej kasy za ktora moge sie normalnie najesc-to duzo???ze nie wkladam serca hehe,nie rozsmieszaj mnie, a rada do Ciebie ktora wez sobie do serca-moze i wkladasz serce w prace ale nie wkladasz serca w relacje miedzy ludzmi-takze dzieki za rady-pasujesz do tej wyspy i do Cypryjskiej mentalnosci-powodzenia:D popracuj nad swoim charakterem-nie wiem czy wiesz o czym mowie:D

 

rad zadnych nie dawalem wiec nie wiem gdzie to wyczytales u mnie. tylko stwierdzalem pewne rzeczy jak i to moge teraz jeszcze stwierdzic po Twojej wypowiedzi ze stare porzekadlo dotyczace Polakow zawsze aktualne "czy sie stoji czy sie lezy...100 sie nalezy" :P. Zamiast mi puszczac teksty o pracy nad charaktere Ty wez i nastepnym razem jak sie gdzies bedziesz zatrudnial poracuj nad rozeznaniem firmy w ktorej chcesz sie zatrudnici i kosztow utrzymania a nie pozniej sie zalic wszystkim ze dales sie wylupac w pupcie przez szefow. Kilku chlopa z tego forum pracowalu, pracuje na Cyprze i kojazy coponiektore firmy (czytaj PixelStudio) i moglo Cie przestrzec jak i powiedzec prawdziwe koszty utrzymania itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moze bylem zbyt chamski w tekstach:p-ta wyspa sprzyja konfliktom, tez nie mam nic do Was bo was nie znam ale jak ktos daje na dzien dobry absolutne minimum to niech sie nie dziwi ze po miesiacu chce wiecej-ich wina druga sprawa mowiac krotko chcieli zrobic ze mnie frajera, ogolnie szukaja frajerow i tyle, ja "wyprostowalem" sytuacje, teraz mam z poltora minimalnej o 2x minimalnej =900 nie marze, pozdr, zycze udanych renderow na swieta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności