Skocz do zawartości

Niezły Kanał - odcinek drugi!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz w sieci możecie obejrzeć najnowszą produkcje studia Platige Image pt. 'Niezły Kanał'.

 

Film powstał na zamówienie CYFRA + a przedstawia perypetie 'zwykłej' rodzinki sprytnie przemycającej na ekrany ofertę tej platformy.

Więcej możecie dowiedzieć się pod tym adresem.

 

 

Film powstaje bardzo podobnie jak słynna 'Arka' Jonkajtysa i Kobyleckiego. Na sfilmowaną makietę wstawiane są cyfrowe postacie. Największy nacisk położony został tutaj na etap postprodukcji i renderingu. Niełatwo bowiem scalić materiał filmowy z cyfrowym materiałem. Dlatego zapraszamy do obejrzenia 'making of' z tej produkcji: link

 

Reżyseria: Sebastian Pańczyk

Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz

Głosy: Olek - Arkadiusz Jakubik, Iwona - Agnieszka Matysiak, Ola - Matylda Damięcka, Bartek - Kuba Jakubik, Królik - Zbyszek Suszyński, Żółw - Jarosław Łukomski

 

Producent wykonawczy: Piotr Sikora, Marcin Kobylecki

 

Lead 3D: Grzegorz Kukuś

 

Animacja postaci:

Maciek Wojtkiewicz

Grzegorz Kukuś

Andrzej Zawada

 

Ekipa 3D:

Szymon Kaszuba

Michal Dziekan

Krzysztof Grygowski

Marcin Filipek

Marcin Stępień

 

R&D: Łukasz Sobisz

 

Kompozycja: Krzysztof Kamrowski

 

Motion Control: Marcin Kobylecki, Aleksander Szkudlarek

 

Oświetlenie planu: Kamil Pohl

 

Makiety: Mariusz Rodanowicz

 

 

Iwona i Aleksander oraz ich dzieci Ola i Bartuś zajmują wygodne mieszkanie, w którym centralnym punktem jest salon z dużą kanapą. To ulubione miejsce tej sympatycznej rodziny. Tu rozmawia się do późna w nocy, decyduje o wydatkach, ustala menu, odpoczywa i ogląda ulubione programy. Plusiakowie uwielbiają oglądać telewizję! Mają szczególną słabość do jednej ze znanych telewizyjnych platform...

 

Olek - pan domu, wykazuje się zazwyczaj dużym dystansem do zdarzeń. Jest fanem telewizji. Telewizor jest źródłem jego wiedzy, a nawet życiowej filozofii.

 

Iwona, szara eminencja rodziny ma najtrzeźwiejsze spojrzenie na świat. Kieruje się zasadą: "rodzina ponad wszystko". Jest fanką programów edukacyjnych.

 

Nastoletnia córka Ola przeżywa wszystkie symptomy buntu związanego z wiekiem dorastania. Neguje rodzinne i społeczne reguły. Jej świat to kanały muzyczne, moda, idole i chłopak Remek.

 

Bartuś jest kopalnią niezwykłych pomysłów. Priorytetem dla tej siedmioletniej egzystencji są filmy animowane. Potrafi naśladować zachowania znanych postaci, raz mówi głosem kaczora Buffiego, przemieszcza się jak Struś Pędziwiatr albo ma minę jak Sponge Bob.

 

Producentem wykonawczym serialu jest Platige Image.

Platige Image jest czołowym, wielokrotnie nagradzanym studiem postprodukcyjnym w Polsce. Oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia animacji komputerowej i efektów specjalnych na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu. Zajmuje się również produkcją krótkich filmów animowanych. Platige Image jest realizatorem nominowanego do Oscara filmu "Katedra" i "Sztuki spadania" Tomasza Bagińskiego, czy "Undo" Marcina Waśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No do mnie też ten typ humoru nie przemawia, ale warto popatrzeć choćby dla wrażeń estetycznych :)

Szkoda, że making of'a zrobili takiego krótkiego, może później pokażą coś więcej...

i afmosfere na planie filmu komediowego to mają jakąś taką niemrawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o jakość wykonania tu chodzi (bardzo przyzwoitą) i nawet nie tyle o dialogi, które można lubić lub nie (wiadomo, reklama - RedBull doda Ci skrzydeł). Ale ja jakoś nie widzę tam... hmm... jak to ująć, animacji właśnie. Nie widzę, żeby ktoś się pochylił nad tym, jak za pomoc animacji opowiadać te niemrawe historyjki. No i zostają gadające kukły. (Nie chodzi o to, że są źle animowane, tylko że nie bardzo jest co animować).

 

Sam projekt ekstra. Fajnie, że się zaczynają takie rzeczy w Polsce zdarzać. Mam nadzieję, że pociągną to dalej i się pion twórczy rozkręci.

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziiiz - jaki malkontenci tu sami siedzą! Po tych opiniach to sie spodziewałem niewiadomo jakiej chały a tu naprawdę fajne filmiki promocyjne. Animacja postaci jest przezabawna i w ogole jako zwykly ogladacz to lykam :] Moze nie w płaszczyźnie merytorycznej ale to nie wasza broszka ;P

I co wy z tym \"jak na Platige to za malo\" - przecież to sa rzeczy komercyjne! Jakby im dali milion baksow i rok czasu na jeden taki film to by magia byla :D

 

Dla mnie na duzy zloty plus :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha

Prześwietne, infantylny, ale nie głupi żart, ciekawa forma reklamy i super oprawa wizualna. 300% normy. :)

Jedna z lepszych rzeczy jaka wyszła z tego studia.

Szkoda, że nic oprócz nr 2 i jego "making of" nie chce się wczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dla mnie ogolnie slabo... ogolnie poziomem przypomina mi to troche bajke Olinek Okraglinek, ktora chyba jaralem sie jakies 10 lat temu ale glownie dlatego ze to byla jedna z pierwszych produkcji 3d. Design postaci to jakies nieporozumienie kompletne, bardzo orzydliwe , malo sympatyczne. Lipsync robiony chyba na jakims starym pluginie do Maxa 2.0 ktory zamienial pisany text na morfy .Animacja tez sie palke ,

nawet do siningu mozna sie przyczepic. Takie bezpluciowe to wszystko... Zrozumial bym jakby to byla pracka jednej osoby a nie jakiegos \"powaznego\" studia graficznego. No ale to moze na rynek polski i tak zaduzo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa zmieniałem żarówki a potem misiek musiał ręcznie wymazywać te które niby przypadkiem zostawiłem na makiecie. klatka po klatce :]

 

a na serio: chodzi tylko o makiety. tutaj właściwie razem z Vorkiem działaliśmy, ale Vorek woli się nie przyznawać do tego kijowego światła i pozostał w chwale działu 3d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekajcie na trzeci i czwarty :) Rozkręca się oj rozkręca :D

Jeśli komuś dinozaury przypadły do gustu to bardzo fajnie :) Cieszy mnie to. Odcinków docelowo ma być sześć i jeśli każdy kolejny będzie miał jakąś mocno odjechaną \"niespodziankę\" to może nawet złapać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności