Skocz do zawartości

Postać 3D: Mundur


soda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponownie!

Udalo mi sie wyrwaz z objec mmorpga w ktorego namietnie gram i znalazl sie czas na zrobienie czegos nowego:]

Koncept maznal Sicsicsic i bardzo mi pomogl przy budowie samego modelu. Makabra jakie mam braki anatomiczne:P Postac bedzie miala 2x1024px jedna texturka na twarz, wlosy i gogle druga na reszte. Przewiduje mapki diffuse, normal, specular i emissive. Modelik ma obecnie okolo 7k poly ale pozniej to zoptymizuje do 6k. Brakuje jeszcze pistolecika, ale to dodam pozniej. Jesli chodzi o pytania odnosnie techniki to zapraszam do tego watku: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=35092 Tym razem mam zamiar skonczyc ten modelik:]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lapki sprawdze a tymczasem wrzucam texturke twarzy. Wloski nie ruszone wiec sie nie czepiajcie:P Texturka ze zdjec nakladalem planarnie w maxie chociaz wiem ze moze i latwiej byloby w Body paincie:P Jak wroce do domu to postaram sie wrzucic mapki. Ogolenie wymagaja texturki dopieszczenia. Tu z kolei pragne podziekowac za pomoc Don Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie zapowiada - jedynie co to mala uwaga do konceptu - po tej stronie gdzie jest pasek przy goglach az sie prosi zeby bylo cos cięższego podpięte niz zwykły okular. Moze cos jak noktowizor? Tak tylko strzelam zeby bylo jakies masywne uzasadnienie dlatego pionowego paska ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Wlosy nie maja jeszcze normala z ZBrusha, ale pobawie sie tym jak diffusika skoncze. Jeszcze jest sporo do poprawki i pewnie byloby lepiej skonczyc i wrzucic, ale co mi tam. Makabrycznie dlugo czasu szukalem referek blondyny z krotkimi wlosami i wkoncu znalazlem jakies 2 ujecia z przodu i delikatnie z boku, wiec musialem ostro podmalowywac. Acha, zmienilej jeszcze normala w okolicy kacikow ust. OK, czas spac bo jutro do pracy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekh, jak już napisałem, jest fajnie. Ino takie wrażenie we wmnie uderzyło, babka wygląda w tych goglach jakby miała założony na głowę stanik.

 

Efekt stanika zniknie zapewne wraz z pojawieniem się textur:)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Popracowalem troszke i skonczylem wlosy. Teraz czas na gogle. Wloski sa z normalem. Poprawilem troszke normala na twarzy, ale chyba tylko ja to widze:P Ciekaw jestem Waszej opini.

Robilem kiedys laski bez gogli:P Nastepna postac szykuje sie bez gogli (w kasku bedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna głowa szkoda że w goglach ;)

A tak na serio to wykonanie bardzo mi się podoba. Trochę to niebieskie szkiełko na lewym oku zbyt monotonne ale to tylko tak piszę żeby się do czegoś przyczepić.

Czekam na cały modelik sądząc po głowie będzie super. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie bez zarzutu. swietna robota. bardzo ladne tekstury, lubie ten styl.

 

jedyne co mi sie nie podoba to gogle. uważam że ich projekt jest do słaby. konstrukcyjnie mnie nie przekonują. a w szczególności lewa 'soczewka'. nie są dla zbytnio wiarygodne ;p

 

tak czy inaczej, oba kciuki w góre

czirs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoAd a co z udami jest nie tak?? (laska jest w pumpach).

Kuba_ looknij na obrazek ponizej jak masz dalej wrazenie, ze cos z proporcjami niedobrze to pisz.

ziomuś troszke wiecej poprosze o pojeciu kurczakowatosci:P i dzieki za komplemencik:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Ty, jako grafik, powinieneś widzieć, że wygląda to źle. Powinieneś wystylizować model tak, żeby wyglądał dobrze. Z pumpami lub bez nich. Masz przecież oczy i widzisz jak to wygląda. Naprawdę podoba Ci się to?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO niestety podobaja mi sie pumpy:( Lubie tez mundury niemieckie z II wojny, a tam pumpy czesto sie zdazaly. Moze Was przekonam jak podmaluje w ZB, teraz moze faktycznie to dziwnie wyglada. Stram sie trzymac konceptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox, komplementy to ja prawię ładnym dziewczynom, u Ciebie po prostu stwierdzam fakt ;)

 

Przez kurczakowatość miałem na myśli mundur dający wrażenie takich kurczakowych udek :P Wiem że taki jest krój munduru, no ale jednak coś tam nie leży - może te fałdy powinny bardziej ciążyć ku dołowi? Bo na razie wygląda jakby miała udka kurczaka :D

 

tu masz całkem spox pumpy od poopinmymouth:

http://www.poopinmymouth.com/3d/delilah.jpg

 

jak widać niby takie coś jest, ale kształt nogi jest mimo to wyraźnie wydobyty i dlatego nie wygląda jak kurczak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo fajnie idzie, ale pumpy na udach nie wyglądają jak u ssmanów tylko jak siateczkowe pończochy na kalekich udach. Kaleczy efekt, raczej mało kto to zrozumie jak należy.

 

Normal kiepsko wyszedł w porównaniu ze sculptem, mówię tu o tym czerwonym fragmencie co pokazałeś.

Mógłbyś pinch-brushem fałdy jeszcze trochę bardziej urealistycznić, ale imo i tak jest cool pofałdowane.

 

Sory, ale nie mogę patrzeć na te pumpy:)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta siateczke to sobie juz odpuscilem, bedzie taki material jak na rekawach. Probowalem zmienic te spodnie, ale efekt calosciowo byl gorszy. Mam nadzieje, ze jak doda sie kilka faudek to efekt powinien byc znosny.

Jesli chodzi o material na sculpcie to pinch brush tylko zmniejszyl by wizualnie grubosc materialu. Im grubsza tkanina tym bardziej oble faldy chyba sa. Nie chce zageszczac siatki na rekawach, zeby bardziej dopasowac sie do sculpta bo planuje sie zmiescic w 7k poligonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Chcialbym zyczyc wszystkim Wesolych Swiat i jak najlepszych modeli w nomym roku!

 

Wczoraj w nocy posiedzialem sobie nad edytorem do UT3 i wrzucilem korpus, aby zobaczyc jak bedzie wygladac. Wyglada chyba niezle wiec dziele sie obrazkiem:P

Moze ktos odpisze i pokrytykuje troszke:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edytorze to nic ciekawego nie ma jesli chodzi o material..... doslownie wszystkie mapki przypisane jak w maxie.

Skonczylem skorke na korpusie i oczywiscie zamieszczam. Texturki zamieszcze jak skoncze korpus. Strasznie ciagnie mi sie ten model:/, ale mam zamiar skonczyc:] Osobiscie jestem zadowolony z tej skory, ale jestem ciekaw Waszych opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba macie racje z tym polyskiem na skorze. Dzis poprobuje przyciemnic troszke speca skory i rozjasnic speca na goglach.

Bruneq - kurcze dales mi do myslenia:] postatram sie sprobowac na planach zrobic wlosy, ale jak skoncze texturke to potestuje jak to bedzie wygladac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności