Skocz do zawartości

Harry Potter MMORPG 3D


eGo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Zapewne większość użytkowników forum zaklęła głośno po przeczytaniu samego tematu, i to bynajmniej nie komplement dla tworu pani Rowling, choć mam nadzieję, że jednak znajdzie się ktoś chętny do pomocy :)

 

Jestem eGo i od pewnego czasu pracuję wraz z kilkoma osobami nad MMORPG'iem w klimatach Harry Potterowskich. Silnik gry jest w trakcie powstawania, przyszła pora w której potrzebne są modele, a "graficy 3d" to jedyna z naszych ekip (programiści, scenarzyści, dźwiękowcy, graficy 2d) wiejąca pustkami. Pozwólcie więc, że wyjaśnię mniej więcej o co chodzi.

 

Gracz zaczyna jako dziecko, ląduje na ulicy pokątnej z losową ilością pieniędzy, listą zakupów w dłoni. Udaje się do Gringot'a, gdzie wybiera pieniądze poczym kupuje najpotrzebniejsze przedmioty do szkoły. Kiedy jest już gotowy, słynną lokomotywą udaje się do Hogwartu, gdzie zacznie się jego przygoda. Nie będę tutaj opisywał wszystkich planowanych możliwości (planowanych, gdyż pewnie wiele zostanie usunięte, zmodyfikowane, czy dodane), wymienię tylko kilka najważniejszych elementów:

 

- Lekcje w czasie rzeczywistym, prowadzone przez prawdziwych nauczycieli (nie NPC)!

- System gestykulacji znany min. z gry HP: Zakon Feniksa

- Animagia, wilkołactwo, metamorfomagia

- Oswajanie zwierząt

- Prawie każdy potwór w grze będzie miał swój słaby punkt, o którym dowiedzieć się będzie można z lekcji ONMS, czy ksiąg (np. wykonując specjalny eliksir i ciskając nim w wilkołaka, zmieniamy go w postać ludzką, co sprawia, że jest o wiele słabszy i zaczyna przed nami zwiewać :)

- Quidditch (a jakże by można było bez niego)

- Aurorzy i śmierciożercy! (pozycja liderów obydwu grup to także miejsce dla gracza)

- "Life-after-School", wraz z możliwością podjęcia wielu ciekawych pracy

- Możliwość wynajęcia/postawienia własnej rudery :)

- oklumencja, legilimencja, pozwalające na wgląd w "logi" drugiego gracza, widzenie jego oczami, a w wysokim stadium zaawansowania przewidywanie czarów :)

- System wzrostu. Zaczynając jako małe, drobne dziecko, dorasta się aby skończyć jako dorosły czarodziej/czarownica

 

Cóż, gdyby było więcej pytań, walić na gadu-gadu: 3536961. Potrzebuję grafika 3d, który zająłby miejsce Szefa sekcji 3D, zorganizował efektywnie pracującą ekipę i w miarę systematycznie pracował :) Nagród pieniężnych niestety nie przewidujemy, tyle, co pozycja GameMastera w grze i miejsce w creditsach :)

 

(szlag, zły tytuł wiadomości dałem i nie można zedytować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

11 latek? A skąd taki pomysł? Aż tak źle u mnie ze składnią? :)

 

Hmm.. Co zrobione. Edytor map, system gestów, chat i kanały. Można już pochodzić sobie po mapie ;) Nie za dużo, ale dużo jest grafiki do zrobienia (postacie, masa przedmiotów, stworzeń, obiektów i lokacji) i najlepiej zacząć jak najwcześniej.

 

(oczywiście jeśli potrzebne będą concept arty 2d, to są i ludzie od tego ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a macie licencje na mozliwosc uzycia tej ksiazki? Bo czytalem ze ta licencje na wylacznosc EA tylko posiada ;)

 

Cóż, większość lokacji w książce to naprawdę istniejące miejsca, jak Hogsmeade, Hogwart i ani Rowling, ani EA wyłączności na nie mieć nie mogą. Jedyne, co czego mogliby się przyczepić, to nazwy czarów, niektórych przedmiotów i stworów, choć nie sądzę, aby mieli narzekać bo taka gra może popularność książki tylko zwiększyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć nie sądzę, aby mieli narzekać bo taka gra może popularność książki tylko zwiększyć :)

I w ten sposob zmniejszyc dochody EA... to jest zwykla kradziez i korzystanie z cudzego pomyslu... a co do nazw wlasnych...

Cóż, większość lokacji w książce to naprawdę istniejące miejsca, jak Hogsmeade, Hogwart i ani Rowling

To tak samo jakby ktos wykorzystal samo imie i nazwisko glownego bohatera-

przeciez na swiecie na pewno jest jakis zywy Harry POtter prawda, ale jednak nie mozna wykorzystac tego do swoich celow, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć dochody EA gra mogłaby, gdyby była sprzedawana. Nie myślę o tym narazie, najpierw chcę ją skończyć, a potem.. Kto wie, może kontrakcik z Media Rodzina? :P

 

Btw. na świecie jest żywy Harry Potter, mieszka na Alabamie o ile dobrze pamiętam i ma 80 lat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może kontrakcik z Media Rodzina? :P

To nie z Media Rodzina powinienes sie dogadywac, a z sama Rowling jak cos ;)

Ale, jak juz pisalem wyzej, jest juz po fakcie- EA ma wylacznosc na ten tytul. A watpie czyby chcieli ci odsprzedac jakiekolwiek prawa co do tej ksiazki- chyba ze wydalbys gre u nich, pod ich szyldem... Ale wtedy gra naprawde musialaby byc dobra ;)

Wiec szczerze, Ja widze bardzo nikle szanse na skonczenie tej gry, bo w koncu to ma byc mmo, a na to potrzeba bardzo duzo kasy(nie wspominajac juz o procesie produkcji), a co dopiero legalnie ja wydac ;)

Jak juz cos wezcie sie za cos latwiejszego(moze jakis FPS?).

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mamy po prostu zamiar wydać fanowska grę freeware. Masa jest takich w internecie. Dajmy na przykład DragonBalla. Bandai ma wyłączność, a gier o tej tematyce (także mmorpg) powstaje masa i nikt jeszcze za żadną nie beknął :) Wystarczy zerknąć na byond.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. na świecie jest żywy Harry Potter, mieszka na Alabamie o ile dobrze pamiętam i ma 80 lat ;]

rozbawiłeś mnie do łez :D tak się przypadkiem składa że to jest bardzo pospolite imię i nazwisko, porównywalne do Jan Kowalski :)

sprawdź sobie pierwszą lepszą zagraniczną książkę telefoniczną, nawet gdzieś w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No widzisz, a ostatnio na jakiejś stronie o HP robili z tego wielkie odkrycie i mnie zmylili :P

 

Btw. Czy jest ktoś jeszcze chętny? Ziomek owszem, pomoże, ale dopiero za 3 miesiące a ja potrzebowałbym jak najszybszej pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mamy po prostu zamiar wydać fanowska grę freeware. Masa jest takich w internecie. Dajmy na przykład DragonBalla. Bandai ma wyłączność, a gier o tej tematyce (także mmorpg) powstaje masa i nikt jeszcze za żadną nie beknął :) Wystarczy zerknąć na byond.com

A skad na utrzymanie serwera wezmiesz kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh to powinno zostać przyklejone zmień tylko nazwę na "Marzenia"

 

a jeśli jestem w błędzie to bardzo Cię proszę usiądź na 5 minut i napisz nam super dokładnie co macie gotowe (chodzi mi o ilość np. modeli, concept artów, linijek kodu) (oprócz listy życzeń) ile stron ma design doc? Ile czasu poświeciłeś w ciągu ostatniego tygodnia na ten projekt (i nie chodzi mi o czas przegadany z kumplem z ławki o tym że Hary będzie miał super hiper dupne czary)......

 

zróbcie najpierw pacmana 2d.....

nie mam słów ide spać :) dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg! Dlaczego wszyscy mają do gier MMORPG podejście sceptyczne? Nawet na forum programistów gier jak ktoś wyskoczy z pomysłem o MMORPG to go wyśmieją mimo, że duża część osób mogłaby ją zrobić bo posiada odpowiednie umiejętności.

Z tego co widzę, to nie jest kolejny post typu "Mam pomysł, zróbcie mi grę". Tylko tworzy się ekipa, pomysł jest, serwer jest i już jakieś prace poczyniono.

Z chęcią bym pomógł ale ze mnie taki grafik jak z koziej dupy trąbka ;) W każdym razie życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ego, osobiście również prowadzę projekt RPG 3d, więc trzymam tym bardziej za Ciebie kciuki, lecz z czym do ludzi?

 

- Strona internetowa

- Arty, concepty itd.

- Opis fabuły, lokacji itp. - game concept

- Screeny

 

Gdzie to jest?

 

Wiesz, generalnie każdy nowy może liczyć jedynie na ogrom pracy, szansa na skończenie gry jest mała. Nie oszukujmy się, 100 razy mniejszy projekt jest ciężko ukończyć, a co dopiero tak poważne wyzwanie. Nie mówmy tu o wpisach do CV, bo między innymi dlatego ludzie dołączają do teamów.

Macie serwer, a nie macie strony? Jedno zaprzecza drugiemu. Poza tym już wcześniej zostało napisane, PRAWA AUTORSKIE, nawet nie wiesz jak rynek game developerów jest wyczulony na tym punkcie. Nie podszedłeś profesjonalnie do sprawy, lecz takie są początki, też to klepałem, trzymam za Was kciuki, powodzenia.

Edytowane przez Manver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ;f

 

Ok. No to lecim :]

 

Z concept artami narazie cieniutko, dopiero powstały 4 (słownie: cztery! ;f), ale zwiększamy nieco ekipę rysowników, więc niedługo ta liczba się poprawi. Game concept jest jak najbardziej rozpisany, mamy zarys fabularny, opisy lokacji, charakterystykę NPCów, skilli, ważniejszych 'systemów' w grze, jak system gestów, system rodzin, system dziedziczenia zdolności, sys. dorastania, um. wrodzone (metamorfomagia, likantropia). Opisane są rasy uczłowieczone, (oblrzymy, pół-olbrzymy, centaury, wilkołaki). Nadaliśmy im odpowiednią rolę w grze, miejsce i prawa.

Forum mamy, ale nie będę reklamował bo jest na darmowym serwisie, a na dniach założę nowe forum na serwerze 100mbps o którym wspominałem (jest już konto, wystarczy wrzucić).

 

Oto jeden z concept-artów. Chłopiec, 1-3 klasa, bez ubioru i włosów, bo to będą akurat rzeczy, które będzie można w każdej chwili zmienić.

http://img106.imageshack.us/img106/6587/bachor1kolormj6qn7.jpg

 

Info na temat silnika dam wkrótce, bo sam nie napiszę tyle skomplikowanych słów, co główny programista :P Screeny też powinienem dodać niedługo, bo ma je ShaQ (w/w programista).

 

Poza tym już wcześniej zostało napisane, PRAWA AUTORSKIE, nawet nie wiesz jak rynek game developerów jest wyczulony na tym punkcie. Nie podszedłeś profesjonalnie do sprawy, lecz takie są początki, też to klepałem, trzymam za Was kciuki, powodzenia.

 

Jak już pisałem gra będzie pozycją freeware, nie zamierzam jej sprzedawać dlatego też nie będę czerpał żadnych materialnych korzyści z wypuszczenia tego MMORPG i jedyne co mi mogą, to naskoczyć :) Na wszelki wypadek nie użyłem też oryginalnych nazw miejsc, dlatego też nie ma tu np. Gringotta, Miodowego Królestwa, czy Sklepu Olivandera, ale Bank Clothen-Meire, Niebo w Gębie i Różdżki Greenland'a. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem gra będzie pozycją freeware, nie zamierzam jej sprzedawać dlatego też nie będę czerpał żadnych materialnych korzyści z wypuszczenia tego MMORPG i jedyne co mi mogą, to naskoczyć :)

 

Wysoki sądzie, ukradlem tego mercedesa nie po to zeby go sprzedac, tylko zeby sie nim pobawic z kolegami, i jeszcze na wszelki wypadek przemalowalem go na niebiesko, zeby nikt nie poznal ze to ten sam mercedes.

 

Z takim podejsciem to chyba powinni ci zabronic werbowac ludzi tu na forum, bo jeszcze wpakujesz ludzi w problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny przykład.. Tak się składa, że mam prawnika w rodzinie i wypytałem go dokładnie co i jak. Oryginalny tytuł, nazwy lokacji/przedmiotów w grze inspirowanej Harrym Potterem to naprawdę nic złego, więc odczepcie się już od strony prawnej, bo gdybyście mieli ścigać każdego za takie bzdury, to w sieci znalazłaby się masa PŁATNYCH gier amatorskich na podstawie produkcji komercyjnych. Jeden facet na przykład jedyną zmianę jaką dokonał, to zmiana tytułu... z DragonBall Online, na DragonBlaze Online.. I obecnie nikt się nie przyczepia, bo nie ma podstaw prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o to :D oni poprostu chca Ci pomoc zebys pozniej nie mial problemow.

A wogole podpowiadaja ci zebys najpierw zrobil gre np pokman nie martwiac sie o licencje :)

Chyba najpierw bedzie dobrze zebrac ekipe i wspolnie zrobic mala prosta gre bez bajerow albo pokazac co do tej pory zrobiliscie :)

Pozdro i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad czymś mniejszym, nie dasz rady. Nie piszemy tego by Ci dogryźć, czy też dlatego, że lubimy się pastwić nad nowymi. Piszemy bo jesteś w ogromnym błędzie, no i sam sobie kopiesz dziurę.

Edytowane przez Manver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manver - dzięki :)

Hmm.. Czyli, że nie ma już więcej chętnych? Szkoda.. Gdyby jednak ktoś był zainteresowany, to walić do mnie na gadu o każdej porze, w każdej chwili :) zazwyczaj siedze na n/n. Możecie też napisać tutaj, zaglądam kilka razy dziennie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, to że kończę grę "Trener Pokemonów" to był żart... Mam aktualnie pracę i nie jestem w stanie ciągnąć amatorskich projektów... Potwierdziłem na gadu, ponieważ piłem browarka z kumplem i zebrało nam się na żarty ;)... "Spadam trenować mojego pokemona" miałem nadzieję że domyślisz się że ja tylko się zlewam...

 

Widzę, że ten żart zaszedł odrobinę za daleko - sorry za to :]

 

powodzenia z projektem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ziomuś to przygrzałeś bo CEO ma prawnika w rodzinie a ty wyraziłeś chęć pomocy skończy się to dla Ciebie "mamrem" albo jak będziesz miał dobrego obrońce wypłatą wysokiego odszkodowania (nie będzie Cię stać na nic do końca życia)

 

a.... wszystkiemu winny alkohol....

a poza tym podobało mi się demko "Trenera Pokemonów" i ten ukryty level z Harym....

 

 

a to wszystko przy soczku jabłkowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś, wydawało mi się na żart, dlatego spytałem się na gadu, czy sobie jaj nie robisz. Odpowiedziałeś, że nie, więc nie miałem powodu, żeby nie wierzyć. Cóż.. :)

 

Tony.. CEO? Nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emil

Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym się dowiedzieć czy gra doczekała sie premiery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym się dowiedzieć czy gra doczekała sie premiery??

 

Tak, w zeszły weekend była premiera w empikach. Żałuj, że Cię nie było, były darmowe kanapki. Magiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ale dostępna jest tylko dla magicznych. Mugolom ponoć zabroniło Ministerstwo Magii.

 

 

Jesteś z ministerstwa, więc możesz to coś załatwić. xD Ale teraz bez jaj : eGo wyjdzie ta gra, czy zrobisz pacmana?

Edytowane przez Slaq
nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie moja dziewczyna to bym pewnie tego nie obejrzał, ale sądząc po tym co słyszę to dużo osób jest "obeznanych" w temacie.....lol

 

Słyszysz co my piszemy? Czytasz w radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności