Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bombadil dzięki :)

 

różnica model vs natura? Wiadomo jest różnica spora, takie prozaiczne rzeczy jak wiercenie naprzykład.

Co do akwareli jeszcze się nie rozmalowałem po 2 latach nie malowania, ale wszystko z czasem :)

 

jeszcze jeden na spitpaint, zobaczyłem temat "fetus" i tylko jedno przyszło mi na myśl

1385771_679533558726594_751665773_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdzieś tam miejscami widać jakieś przebłyski ;). Zwłaszcza w tych z Daily Spitpaintingowej grupy. Zresztą już ci pisałem na fejsie. No i ten robot ostatni kozacki. Co do tego ostatniego lifedrawingowego... Ogólny efekt poprawia ten blur, bo daje efekt naturalności. Liście tez są fajnie potraktorane miejscami. Z to najistotniejsze elementy, czyli doniczka i podstawka za dobrze nie wyszły. Na obu jest zbyt mała zmiana waloru przez co wydają się płaskie, co w stosunku do tła które takie napewno nie jest dość mocno się gryzie. Jeśli tak drobiazgowo traktujesz tło i jest tam cień w załamaniach, to donica i talerz poza rzucanym cieniem powinny też mieć cień kontaktowy. Nie rozumiem też tej plamy za donicą, która zamiast separować Ci plany, to je spłaszcza. Nawet jeżeli tam było ciemniej, to malując jednak powinieneś sugerować się tym co jest ważniejsze dla obrazka - czyli czytelność.

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za feedback ostatnio troche mało w tej teczce wiecej mojego "picture diarrhea";)

 

Co do spitów widze znaczący progress po zrobieniu jakis 40 obrazków. Lepsze planowanie, zdecydowane plamy tam gdzie powinny być, przyśpieszenie workflow'u. ogolnie mowiąć kocham tą grupe :D

 

Co do martwej, trochę na odwal się ją zrobiłem w godzinkę. Było dość rano także sytuacja oświetleniowa z punktowej w rozproszoną zmieniała się coś szybko. Także jest sporo baboli i jak zwykle starałem sie ją podratować trickami/blurami żeby jakoś to wyglądało. Wiadomo wprawne oko wszystko wyłapie.

 

Dzięki za odwiedziny jeszcze raz.

A żeby nie było że post bez obrazka/obrazków

 

1455904_686759941337289_1058267362_n.jpg

1462964_686760064670610_508589911_n.jpg

1426269_689178424428774_1293307058_n.jpg

1463897_689739717705978_302856267_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszasz tyle fajnych nowych kompozycji, kolorystyk i tematów na grupie spitpaintingowej. Naprawdę nic Cie nie korci żeby to wykończyć? :D

 

cały fun z tych spitów to właśnie te 30 minut, potem przestaje być zabawa a zaczyna się... no cóż wykańczanie ;)

 

tak czy inaczej, niedługo powinienem coś wrzucić wykończonego. Paizo odrzuciło mi szkic, a za bardzo mi się podoba żebym go tak zostawił samopas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote, też wolę zaczynać nowe grafiki niż kończyć te stare. Prawdopodobnie to jest wynik tego że oboje nie mamy jeszcze dobrze rozpracowanego workflowa przy renderingu i finalizowaniu grafik. Ale nie wypracujesz sobie workflowa, jeśli będziesz tego renderingu unikać. Trzeba się przymusić, a żeby się przymuszać znajdź sobie jakąś dobrą motywację żeby to robić :>

 

Ciekawa jestem tego szkicu z paizo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiza większość moich prac powstaje w oparciu o referencje. Na bieżąco kataloguje na moim komputerze mnóstwo pomocnych kadrów, starych zdjęć etc.

 

dorzucam piękności z ostatnich rysowanek na yello :) (szkice około 20 minut każdy poza akwarelką nad którą siedziałem trochę dłużej)

524047_691463397533610_1211898957_n.jpg

529212_691463400866943_541309389_n.jpg

1465333_691463404200276_98519557_n.jpg

1463969_691463430866940_593810271_n.jpg

1463117_691463437533606_426757441_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej laski z rogami to COR ma rację, trochę nad nimi popracuj, można to zrobić naprawdę fajnie, była kiedyś taka ilustratorka co ogarniała laski z rogami Chimaera jej styl mnie jakos nie przekonuje, ale rogi są ;)

 

Jej lewy cycek mógłby trochę się odchylić w nasze prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca. Fajnie dobrane kolory i czytelna kompozycja. Poprawiłbym tą jedną rurę wychodzącą od dołu bo wydaje mi się trochę "płaska". I nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale powinieneś chyba być bardziej konsekwentny, jeżeli chodzi o źródła światła. Chodzi mi o to, że każdy cień pod rurami na wodzie itp jest narysowany jak od innego źródła. Sam na to nie zwracałem wcześniej uwagi dopóki ktoś mi tego nie wypomniał. BTW świetna teczka, widziałem twoje prace już gdzie indziej i widać postęp. Ten robot też pro wykończenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni swietna robota, widzialem wipa, rzeczy, ktore mi w wipie wydaly sie niedopelnione, w finale bardzo ladne:) Super obrazek / kierunek, dzialaj wiecej.

 

Ahaaa, no i z racji tego, ze w spitpaintowej grupie lajkowac nie moge - masa fajnych pomyslow w nich, podoba sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności