Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)
Zmniejsz jasność skanu w PS'ie, to będzie lepiej wdać.

Poza tym fajne ćwiczonka.

 

pozdrawiam

 

mam 10 letniego crtka i nie wiem ile jest dobrze a ile za ciemno :) myślałem ze będzie ok :P

A rób na pdf-a i wysyłaj mailem=] , kto to sprawdzi? Ćwiczenia przyjemne. Główka mogła by być większa co byśmy popatrzeli jak Ci wyszła - albo daj fotę. Pzdr

pomyśle, ale chciałem po prostu wrzucić jako pdfa na forum czy coś

co do głowy

tył czachy poleciał ogólnie nie chciałem żywej czaszki z krwi i kości a raczej szkicowy model

 

zbysiu.jpg

 

 

 

 

niestety zdjecie z komórki dlatego taka lipa ;)

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie ot tak, zeskanować czyjąś pracę i umieścić legalnie w sieci. Piosenek z 85 w sieci też nikt masowo za darmo nie zamieszcza :P mniej więcej 60 lat po śmierci autora można zamieszczać jego prace za darmo, ale to też nie zawsze obowiązuje i różni się w zależności od kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ostatnich martwych podrzucę ci dobrą zabawę. Spróbuj przestawić przybornik koloru na suwaki i zwróć uwagę na saturation. Załóż sobie jakiś schemat - np. w cieniu saturation większe, w świetle mniejsze i spróbuj to namalować jeszcze raz pod względem nasycenia trzymając się schematu a zmieniając z natury tylko hue i value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze mas ztendencje do robienia sra... ee brazow.

Kolor to twarde bydle, ale postaraj sie wlepic gdzie stam troche fioletow blekitow zielonego. Poeksperymentuj troche, kto nie ryzykuje nic nie zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne szkiciory;p

a co do malarstwa to najbardziej podoba mi sie cytryna ladnie namalowana;)

przyczepiłbym się do szklanki bo tak coś jakoś coś nie takoś coś;p wiesz hehe

a i tło bo nie wiem czy ta martwa leży na stole czy to jakiś materiał;p

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpax jesli doczytałeś tam sie papryki to spełniło swoje zadanie przedmioty dalsze są słabiej widoczne niz te z przodu z największą ostrością (tak jak w aparcie :))

 

kolejna akwarelka tak wiem w kubku poszła ośka

na swoje usprawiedliwienie powiem powiem że najpierw namalowałem kiwi i jabłko a potem był kocioł w domu bo święto i goście i już w biegu był ten kubek a jednak do tego trzeba spokoju...

zostały mi jeszcze dwa arkusze także niebawem ciąg dalszy

polecam kazdemu bardzo odprężające bajoro sie robi na stole :D

 

 

akwarelka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. U.boogie ma rację, a najważniejsze że nie "brudzisz" bo w akwarelce za dużo warstw na raz i się błoto robi. A elipsy nie tylko Tobie uciekają... i nie tylko elipsy =]. A w sumie to radzę przed machaniem pędzlem delikatny szkic ołówkiem zrobić do momentu aż będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię szkice, tylko jak mowie zrobiłem fajną elipsę(w fazie szkicu) potem jak zacząłem zamalowywać zostawiłem do schnięcia i wyszedłem z pokoju pomagać. No i sie rozlało wszystko jak widać na załączonym kubku :P

 

Dzięki chłopaki, że się podoba staram się nie brudzić i dążę do jeszcze większej lekkości bo to mnie właśnie najbardziej w tym kręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

15zł za arkusz 100x70 :) drogie cholerstwo ale najlepszy papier jaki miałem ever ;)

papier Arches produkowany od około (dokładnie nie wiem) 400 lat papier z tradycjami wykupiony przez cansona

 

pamiętaj nie kupuj bloku tylko arkusze są bardziej klimatyczne mają fajną fakturke prasowanego starego papieru :)

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdroższy papier jaki kupiłam kosztował 11 zł i leży do dzisiaj na półce na papier i rysunki.

nie mam serca do takiego papieru ;P mam stresa przed zrobieniem jakiejkolwiek kreski. wrażenie że się ZEPSUJE TAKI DROGI PAPIERRR jest silniejsze ode mnie ;P

 

a co do bloków akwarelkowych, zawsze uważałam ze są fajne. Napięte od razu i fakturowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpax thx :)

telthona nie marudz tylko łap za papier i sie odpręż :)

miałem zrobić mini tutka ale nie wyszło także wrzucam to co udało mi sie wybajorkować :)

akwarelka3.jpg

 

i takie thumbnailsy bardzo fajnie sie to robi niektóre mogą być nieco oklepane ale pracuje nad formą i walorkiem :)

thumnails.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęciłeś mnie Coyote do tego. Niedługo powinienem sam wrzucić coś u siebie w teczuszce, wtedy zapraszam do komentowania. :)

Póki co spytam, bo mówiłeś, by kupować całe arkusze. czyli nie opłaca się kupić bloku cansona ? Niedługo będę szedł do sklepu plastycznego, więc jeszcze się i za akwarelami rozejrzę.

 

Fajne thumb'sy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i blok i ten arkusz i w arkuszach jest lepszej jakości :)

Bloki są brzydko przycięte. Arkusze tak jak mówiłem maja te taki fajne strzępy po prasowanym papierze :)

Z jednego arkusza/arkuszu(?!)który ma 100x70 masz 8kartek a4 za blok zapłacisz nie wiem 10/15 zł za 10 kartek lipnych, a tak masz 8 naprawdę fajnej jakości

Dobra wrzucę część mini tutka zaraz co do tej akwareli tyle ile udało mi sie skompletować z opisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

wieksza wersja 1600px

minitut.jpg

(z góry sory za foty nie mam nic lepszego)

 

1. ustawiamy sobie byle jaką martwą ja jestem troszkę monotematyczny bo nie mam dużo warzyw i owoców w domu także znowu papryka i jabłuszko

2. lekki szkic ołówkiem czasem zaznaczam cienie jest łatwiej wtedy (warto zrobić ten szkic tak żeby nie gumować bo można popsuć fakturę papieru)

3. napinamy papier. Ja osobiście używam tych czarnych żabek są lepsze od taśmy bo nie rwą papieru i lepiej napinają papier i w każdej chwili można regulować napięcie. napinamy w tak sposób ze zaczynamy od kąta lapiemy żabką i przeciągamy palcem przez środek(lnia X) tak aby papier jak najdokładniej przylegał do kartonu/deski/do czego ją tam przypniecie i tak z drugiej strony(linia z)

4. reszta żabek w ten sposób

5.woda powinna być przegotowana(miękka) jednak najlepsza jest deszczówka.

6. wiadomo pędzle do akwareli ja mam kolibri (całkiem spoko są) są takie samoróbki z wiewiórki nie pamiętam jak się nazywają, ale są najlepsze.

7. ja używam farb vangoha całkiem fajne farby w dobrej cenie (ogólnie tylko nimi malowałem wiec nie mam porównania ale mój nauczyciel mówił ze są w porządku)

8. mam 3 pędzle ale używam tylko tego praktycznie wszystko da się nim zrobić.

9. przed rozpoczęciem malowania mocze gąbkę i nią mocze papier tak przygotowany papier zostawiam na jakiś czas żeby kartka napiła się :)

jak już przestanie sie błyszczeć(woda wsiąknie w kartkę).

Ogólnie zasada w akwareli ze malujemy od tyłu czyli tło dalsze plany i kierujemy się do przodu. Druga zasada to taka ze najpierw miejsce które chcemy pomalować "malujemy" wodą a dopiero potem dajemy farbę wtedy ładnie nam sie rozleje tak gdzie wcześniej zmoczyliśmy.

10. "maluje wodą" i wpuszczam dwa kolorki

11. aby uzyskać twardą linie już na początku bez dodatkowego malowania potem wystarczy drugą końcówką pędza (zazwyczaj szpic) narysować linie wtedy pigment z wodą wleją sie w utworzony rowek i tak wyschną przez co mamy ładną ostrą linie :)

12. aby zrobić blinki mamy kilka możliwosci

a) albo na początku przewidujemy blink i nie "zamalowujemy" ją wodą (wtedy farba tam sie nie rozleje)

b) nakładamy masking (takie gumiaste śmierdzące paskudztwo uniemożliwiające fabie wsiąkniecie w dane miejsce) osobiscie nie mam ale musze kupić bo fajne efekty można robić :)

c) gdy farba jest jeszcze mokra wycieramy ją chusteczką lub suchym pędzlem (pobieranie pigmentu i wody z danego miejsca)

13 jabłuszko gotowe :)

 

czekamy aż przeschnie i bierzemy się za następny przedmiot postępując analogicznie

mam nadzieje że w miarę to napisałem Jak coś to pytać :)

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klamerki opięte wokół papieru w tutku Coyote przypomniały mi taki patent którego używałem czasami do przygotowywania sobie podłoża pod mokrą technikę ( jakieś mieszanki lawowanego tuszu z kredkami, ołowkiem itp). Można by go śmiało zastosować pod akwarelkę jeżeli ktoś nie chce od razu rzucać się na profesjonalny drogi papier. Impregnuje się zwykły papier, brystol, whatever, można go od razu podbarwić. Wykorzystuje się do tego taką szarą, szeroką papierową taśmę klejącą, z jedną stroną powleczoną klejem jak znaczek. Brystol na solidniejszą płytę drewnianą, taką co się za bardzo nie zdeformuje od wilgoci, raczej naturalną a nie jakieś laminaty, żeby taśma się nie odkleiła po jakimś czasie. Taśmę się zwilża od strony kleju, i ściśle obkleja brystol, bez przerw, 4 krawędzie. Unikać jakichś pofałdowań itp, baniek powietrza pod taśmą. Następnie szerokim pędzlem czy gabką zwilża się całą powierzchnię papieru ( zwilża, nie zalewa 5 cm wody, ale tak żeby nie było suchego miejsca) To parę h pracuje i robi się całkowicie płaściutkie. Otrzymujemy w ten sposób ze zwykłego papieru, który normalnie od akwarelki pofałdował by się niczym Alpy, podkład, po ktorym można miziać dowolną techniką z duża ilością wody. Taśm nie odklejamy, po malowaniu papier znowu się pofałduje, ale po przeschnięciu ponownie idealnie wyprostuje. Dopiero po skończeniu i wyschnięciu wycinamy kadr z taśmy. Nie wiem czy ktoś z Was stosował coś takiego, tak mi się skojarzyło przy przeglądaniu wątku. Wymaga to pewnej wprawy, ale dobrze zastosowane jest całkiem fajną sprawą ( jeżeli ktoś lubi się bawić )

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

EDIT> sorry, że może zbyt bezceremonialnie wciąłem się z czymś takim do Twojego, skądinąd bardzo fajnego wątku, ale w 1szym momencie dziwnej pomroczności wydawało mi się, że to ogólny temat z poradami, stąd ten mój bełkot. Anyway, może się komuś przyda. Pozdrawiam

Edytowane przez Coin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx :)

 

reprodukcja (sorry za fote -,- )Vanitas still life. Pieter Claesz fragment aryl

 

reproduckja2.jpg

 

straszna katorga (dzieki EC) z lustra

 

49012302.jpg

 

i thumbsy kolorki podpatrzone z fot chciałem pojechać w miarę syntetycznie

 

thumbs3y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te szkice malarskie, takie swobodne, szybkie i widac wprawe, szok :D

Bardzo sobie cenie taka swobode i szybkosc bo ja mam z tym ogromny problem :)

Portret w ciekawej formie, lubie takie ikonki, tlyko zastanawiam sie, skad wziela sie tak rozlegla plama na czole, no ale ja nie wiem moze mialo tak byc :D

Czacha tez fajna. Rzeczywiscie na poczatku nie zauwazylam ze nie ma zuchwy i musze powiedziec ze nei pasuje mi kolorystycznie to pole pod czaszka i nie wiem co ma ono oznaczac. Wyglada na niedopracowane miejsce, calosc utrzymuje sie w fajnym klimacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, jesli chodzi o skore najlepiej zaczynac od poltonow we wlosach od ciemnych barw. Musisz powalczyc jeszcze z kolorem tak jak gadalismy, bedzie dobrze, twarze robisz juz znacznie lepsze, ale strasznie sie ejszcze spinasz przy nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności