Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Korpusiki całkiem zgrabnie Ci wychodzą z tego vilppu. Podkręć główki Loomisem i będzie komplet =]. Odnośnie vilppu to idzie gdzieś to na necie znaleźć (bo jakoś mnie to nie wychodziło)czy jakaś mniej przyjemna droga ku niemu wiedzie?

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wam :)

telthona Urbanboogie emmilius yarosh

w taki sposób rozwiną sie moj envrios.

tyle mieszania zmieniania ale jestem zadowolony z efektu

dziemkuje ludziom którzy mi pomagali i wspierali (tak to ty cycu :P i ty tez fuhrer) :D

zapraszam do komentowania i pozdrawiam

czyrs ^_^

pagrkocopycopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ładnie sam muszę się zabrać za takie rzeczy ale doba ma zdecydowanie za mało godzin jak dla mnie ;] jedyne co mi troszkę nie pasuje to ten siny nalot przy tym otworze na dole, no i nie wiem czy te góry w tle nie za ciemne tak jakby za ostro z nieba się wyłaniały , ale może to tak wygląda na monitorze u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość takmaj

co do akwarelki to po 1 bo pewnie Ci chodzi zebym je komentnęła przede wszystkim. Za bardzo malujesz akwarelką jak rysuje sie na tablecie. Bardziej powinienes operowac kreską a nie taką plamą i pozwolic zeby te kreski potem się razem zlaly zeby ac efekt malowania a nie rysowania. chociaz ja tam rysuje w swoich akwarelkach przede wszystkim. Lecisz tez tak ze te drzewa z tylu powinny byc chlodniejsze i miec mniejsze nasycenie koloru niż te krzaki z przodu, a Ty poprostu zrobiles ze sa turkusowe. Ja tez lece tajk ze z tylu maluje na niebiesko jednak jest to niebieski z tej samej gamy co wszystko. Ten turkus mi sie pasi tu. Wydaje mi sie ze powinienes trzymac sie jakiejs gamy np zalozyc sobie ze nie uzywasz zielonego z tubki czy tam z kostki i robic go tylko z zoltego i niebieskiego zeby nigdy nie tzrymywac na rysunie kolorow z dupy. to tyle chciales napisalam :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Co do akwarel to nie pamiętam kiedy ostatnio nimi malowałem.

Ale na tym blogu nest mnóstwo przykładów jak koleś malował akwarele

http://nathanfowkes.blogspot.com/

 

Np:

http://2.bp.blogspot.com/_pbZw476tEsE/R5l9i4FTtgI/AAAAAAAAAlE/uEqNqxv-qu4/s1600-h/jerusalem-demo_page-lo.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_pbZw476tEsE/RwbOk6dA-gI/AAAAAAAAAds/iMGlgdFTtw8/s1600-h/lily-demo-lo.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_pbZw476tEsE/RsCgtSpbFdI/AAAAAAAAAa0/fuKtd0wA_2E/s1600-h/wc-bust-demo-lo.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_pbZw476tEsE/Re42F-ETZqI/AAAAAAAAABU/LARzO2vpWQw/s1600-h/blue-flowers-demo_page.jpg

 

Edit:

Dobrze ci idzie, nie ma co z radami przesadzać, po porstu musisz robić i tyle:P

Co do tego enviro:

Generalnie tego typu skały (o nasyconym kolorze znacznie zmieniającym/odbijajacym światło)

są najtrudniejsze:P

Więc:

- zdesaturuj czerwony kolor coby mieć prostsze zadanie.

- perspektywy powietrznej nie ma w bliższych planach

- detalu za dużo w dalszych planach w stosunku do ilości detalu w bliższych.

- postać - w tego typu pracach mocna sylwetka jest najważniejsza. Tzn. że postaraj się samą sylwetkę zrobić ciekawiej - spróbuj np. pokolorować tego gościa jednym kolorem, i zobacz jak ten kształt będzie nieciekawy. Stanąć sobie gościu może, oprzec sie na lasce może, ale niechże to będzie ciekawe.

- kompozycja - umieszczenie źródła światła w rogu jest nieco ryzykowne. Pewnie znasz taki sposób komponowania coby focus point sie znajdował na jednej trzeciej. Poszukaj composition rules na googlach to wyskoczy na pewno.

Poszukaj też (w obrazkach) environment concept - i popatrz ze 80% z nich ma coś w 1/3.

Zbieg perspektywy, żródło światła, pojazd itp.

Pierwsze z brzegu:

http://www.jpconceptart.com/conceptart/three_layout.jpg

http://www.andreasrocha.com/stuff/2D/landscape/landscape_concept_1500.jpg

http://idrawgirls.com/images/2009Q1/concept-art-beach-warlock.jpg

http://www.janditlev.dk/galleries/ConceptArt/Warehouse.jpg

http://media.moddb.com/images/games/1/10/9998/ns1.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3066/2491354687_597192ae45.jpg?v=1210763119

http://www.igorstshirts.com/blog/conceptships/2009/tolgahan.jpg

 

No więc powinieneś dać jakiś obiekt który będzie tym całym focus pointem - teraz go nie masz.

Masz co prawda jakąś skałkę na 1/3 ale nie skupia ona uwagi za bardzo.

 

Czyli z enviro:

najpierw dobra kompozycja- potem detale.

Edytowane przez gutekfiutek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nic nie wrzucałem

cienkopisy z pracy i ogolnie taki szkice w czasie przery dla mnie dobre ćwiczenie żeby czegoś nie zepsuć muszę się długo nagłowić i nie robię niepotrzebnych kresek

stare akwarele ale juz lepiej bo zdjęcie z aparatu

i dwie martwe na brystolu golnie więcej robię ale nie wszystko jest warte żeby to pokazać

pozdrawiam

c&c welcome :)

cinekopis2.jpg

martwa1.jpg

martwa2.jpg

akwa1.jpg

akwa2jpg.jpg

cienkopis.jpg

cienkpopis1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreską i cieniem rób fakturę, a nie jednorodny sztraf.... Tak jest ciekawiej. W Twoich martwych brakuje mi kontrastu. Nie wiem czy to wina zdjęcia, ale z tego co widzę, to są zwyczajnie szare. Używaj czerni w ołówku, bo ona naprawdę dużo daje... Co do akwareli, to mieszasz za mało kolorów i wychodzą one zbyt jadowite i prosto z pudełka... W dodatku są zbyt blade - nie bój się jak są zbyt mocne na papierze, bo akwarela blednie... Jak farba jest jeszcze mokra to nakładaj dużo fajnych kolorów - niech się przelewają i mieszają. Tak można uzyskać świetne efekty. Jakich farb używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayk:nie bardzo cie rozumiem

szalony: przy dużym formacie tak mam ze wolał bym wziąć dużego brusha i walnąć kilka plam zamiast babrać się z tym cieniowaniem

jameli: zdjęcie jest lipne kontrast jest ok przynajmniej w pierwszej martwej z "trąbką" używam vangoghów w kostkach 12 kolorów canson 200

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayk:nie bardzo cie rozumiem

 

Jemu chyba chodzi o to, że przez to poprzeczne szrafowanie tło wyróżnia się bardziej niż postać którą narysowałeś, a przecież to ona ma być tematem pracy (przynajmniej zakładam, że tak jest) :)

Nie wiem, mi się wydaje że to kwestia treningu i wyczucia. Jeden szrafuje tak, drugi owak - żeby zaczęło wychodzić potrzebne jest chyba przede wszystkim wyczucie i doświadczenie, a to przychodzi z czasem. Co "mistrz" sprzedający swoje porady w kolejnym podręczniku, to nieco inny styl rysunku, inne uwagi, inne spostrzeżenia.

Ostatecznie najważniejsza przecież jest natura, którą przedstawiasz. Rysunek jest uproszczeniem, znakiem - ja to rozumiem tak, że stawiasz kreskę tak jak widzisz przedmiot, szukasz jego formy na swój indywidualny sposób - tak jak TY to widzisz... Nie da się tutaj uniknąć subiektywności. Wszelkie "sztywne, równe i posłuszne" linie dopóki są kopiowane, to tylko klapki na oczach - CHYBA ŻE - są zgodne z twoim widzeniem świata...

Dla mnie na tym forum autorytetem w rysunku jest Thx, a chyba nie trzeba byc specjalnie filozofem aby zobaczyć, że to co robi nie mieści się w żadnych innych ramach niż to co on sam sobie narzuca jako ramę i ograniczenie. Nie trzeba też być specem i artystą, żeby zobaczyć że mimo takiej poszukującej kreski buduje mocną, pewną bryłę i operuje przestrzenią jak chce, czego - jak myślę - wielu mogłoby zazdrościć. Ale to chyba właśnie chodzi o wyczucie, wyobraźnię i doświadczenie, a nie nauczenie się jakiegoś "prawidłowego schematu"...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na photoshopie to zupenie inaczej wyglądało dziś postaram sie to naprawić nie wiem co mi sie dzieje z tym monitorem ;/

 

Z monitorem nic się nie dzieje. W PS masz jasnoszare tło z tego co pamiętam - więc ciemne walory na obrazku dobierasz pod nie i wydają ci się wystarczająco ciemne. Potem wstawiasz na forum gdzie masz dużo ciemniejsze tło i wszystko na obrazku blednie. Po prostu zwiększa ci się kontrast między obrazkiem a tłem.

Zrób sobie zrzut ekranu, pobierz próbnikiem kolor tła z forum, na nowym obrazku daj większy rozmiar, wypełnij go kolorem z forum a maluj na mniejszym wycinku po środku. Potem sobie wytniesz tylko to co malowałeś, ale będziesz mieć gwarancje że na forum będzie wyglądać tak samo jak w PS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem dokladnie tak samo jak SBT77, niedlugo po zalozeniu teczki :D to naprawde dziala. A i na jasniejszych tlach lepiej sie pozniej prace prezentuja :)

 

Co do samej czaszki: Coyote, przyjrzyj sie oczodolom, powinna na nie oddzialywac perspektywa, tym czasem ten bardziej oddalony jest wiekszy. I chyba jednak troche proporcje nie graja. Ale dobrze ze nie dajesz sie kurzyc dziadowi! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej czaszki: Coyote, przyjrzyj sie oczodolom, powinna na nie oddzialywac perspektywa, tym czasem ten bardziej oddalony jest wiekszy. I chyba jednak troche proporcje nie graja. Ale dobrze ze nie dajesz sie kurzyc dziadowi! :D

no troche zlamiłem tu refka

http://www.skullsunlimited.com/graphics/human-skull-fused%20atlas-A1-lg.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa 50/70 podejście pierwsze

martwa12.jpg

 

 

Martwa 50/70 podejście drugie ten sam temat

martwa11.jpg

Martwa 50/70

martwa8.jpg

Martwa 50/70

martwa10.jpg

Martwa 50/70

martwa16.jpg

Martwa 50/70

marwa1d.jpg

Martwa 50/70

martwa13.jpg

Martwa 50/70

martwa17.jpg

Martwa 50/70

martwa4.jpg

Martwa 50/70

martwa5.jpg

Martwa a3

martwa20.jpg

Martwa a3

martwa21.jpg

Martwa a3

martwa22.jpg

Martwa a3

martwa23.jpg

Martwa a3

martwwa22.jpg

Martwa 50/70

martwa3.jpg

Martwa 50/70

martwa7.jpg

Martwa 50/70

martwa2.jpg

Martwa 50/70

martwa6.jpg

Martwa 50/70

martwa14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten winyl ostatni, ale martwe blade i mało skontrastowane - nie wiem czy to wina zdjęcia czy tak wygląda w rzeczywistości? bo jeśli to nie wina zdjęcia, to mi ciemniejszych odcieni i czerni brakuje w nich.... ale chwali się, że ich aż tyle :) podziwiam zapał... a te akrylowe za to ładne kolorystycznie, choć elipsy trochę leżą a paru miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie martwych to mniej więcej to co przedmówcy. A odnośnie winyli to też w sumie to co przedmówcy=]. A na poważnie to spróbuj może dłużej posiedzieć nad jedną pracką bo mam wrażenie jakby niektóre były nieskończone. Najbardziej z martwych podobają mi się warzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o posiedzenie czy nie tylko skupienie się nad tematem co dla ciebie jest najważniejsze etc. tak mnie przynajmniej uczy ten pan

gdy patrzysz na punkt to wszystko dookoła nie jest równie wyraźne albo robisz rysunek albo fotorealistyczną kopie... ale wtedy lepiej zrobić zdjęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W martwych mógł byś trochę dłużej nad światłocieniem posiedzieć - myślę ze powinieneś po eksperymentować z jakimiś miękkimi ołówkami b6-b8.Pomogły by Ci one wyciągnąć trochę odblasków (światła odbitego).Po za tym wszystko w dobra stronę idzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał prrrszalony martwa natura wre od zniecierpliwienia, przez co nie wygląda najlepiej, a na wcześniejszych pracach widac że stac Cię na dużo więcej. Myśle że lekarstwem na to będzie wykonywanie cwiczeń na mniejszym formacie, po prostu będziesz miał mniej monotonnego naparzania ołówkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlasnie zastanawia celowosc rysowania takich ogromnych obiektow (20-centymetrowe jablko!!!), jezeli nie przeprowadzasz najmniejszej analizy ich budowy (poza krzeslem z poczatku). No moze gdybys je jakos bardzo konkretnie wycieniowal to bys sie czegos nauczyl, a tak to nie wiem za bardzo czego ma Cie to nauczyc... Wydaje mi sie, ze przydaloby Ci sie troche cwiczen dotyczacych perspektywy, bo mocno Ci sie to wszystko sypie. Ale z drugiej strony wszedlem w link podany przez Ciebie i widze, ze jest to zupelnie inny swiat niz ten, w ktorym ja sie obracam (jesli chodzi o rysowanie naturalnie ;]), takze moje spojrzenie moze zupelnie sie mijac z Twoim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo coraz fajniej, plama chyba lepiej znosi Twoj narwany charakter niz kreska ;> Ksztalty troche jeszcze gubisz, przy butelkach to widac. Jesli chodzi o kolory to po pierwsze zupelnie nie jestem kompetentny zeby je oceniac, a po drugie trudno to robic na podstawie zdjecia obrazu, ale sa elementy ktore po prostu bardzo mi sie podobaja, niektore zestawienia barw. Np. to jak potraktowales lewa dolna cwiartke obrazka a takze poszczególne przedmioty. Mam wrazenie ze jako calosc troche slabiej sie to zgrywa, moze powinienes jeszcze bardziej pokazac wzajemne relacje (swiatlo odbite i kolory) chociaz widac ze juz sie to pojawia :) Ponadto mam Ci za zle, ze jestes juz kolejna osoba ktora mnie kusi farbami jak jestem bez grosza ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod Boogim, ja bym jeszce troche przyatakowal wieksza iloscia kolorow ogolnie np tam gdzie mas zta wielka mase szmaty. Dzisiaj bylem na kursie pod asp i mam swietnego nauczyciela, absolwenta krakowskiej ASP, zwrocil mi uwage na to by nie kopiowac, a interpretowac, to czy lisc bedzie zielony czy niebieski zalezy od ciebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem na kursie pod asp i mam swietnego nauczyciela, absolwenta krakowskiej ASP, zwrocil mi uwage na to by nie kopiowac, a interpretowac, to czy lisc bedzie zielony czy niebieski zalezy od ciebie. Pozdrawiam.

 

Naprawdę tak powiedział ? Jestem trochę zaskoczony... Chyba nie chodziło mu o to, że można malować dowolnym kolorem ? Ciężko mi to zaakceptować... Chyba za doborem barw zawsze powinna stać obserwacja i zrozumienie ?

 

BTW. Coyote - czy czasem twój obraz w rzeczywistości nie wygląda bardziej jakoś tak:

 

f9pqtd.jpg

 

Coś mi się wydaje że to nie obraz jest winny, ale twój aparat nakłamał jak Pinokio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrasowana przez SBT wersja jest bardziej wiarygodna, mysle ze twoje zdjecie jest poprostu przeswietlone, dlatego takie blade.

 

Tak powiedzial, oczywiscie obserwacja i zrozumienie tez sa wazne, ale taki niebieski lisc ztreab wtedy przyozdobic innymi barwami, tylko ze najpierw tzreba sie nauczyc tego i owego, czyli wszystko sie wyjasnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejscie do prac z rysunku z poprzedniej strony przypomina nieco walenie młotkiem w mur i próbę sforsowania go... jak wiadomo mur jest gruby ; ] więc może to potrwać ze 20 lat ... Jednak jest sposób na mur... Trzeba podjechać czołgiem i pomyslec przez moment czym te obiekty są z czego sa zbudowane i dlaczego widzimy je własnie w ten sposób...potem wystarczy załadowac odpowiedni pocisk... A tak wogóle to plizz nie wykręcaj się w postach jakimś panem nauczycielem ktory robi za 2 tysia na miesiac. Pan nauczyciel nie nauczy cię rysować nie łudź się musisz sam wziać sprawy w swoje ręce. Be fighter, not servant...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności