Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mazda 2


patry

Rekomendowane odpowiedzi

ELo! :) Audi zostawiłem w spokoju bo się na niego pogniewałem :) I raczej już do audicy nie wrócę ;) Robię sobie teraz nowe autko, czyli Mazde 2 :) Cały modeling określam jako "wielki speed", ponieważ chcę się przygotować do robienia zleconek ( ;) ) i muszę się wyrabiać w czasie z zachowaniem odpowiedniej jakości :D Mazde robię już ok. tydzień, a w godzinach to będzie jakieś 25-30. Proszę o zaznaczanie błędów, ale od razu mówię, że wszystkich na 100% nie będę poprawiał :) Można siedzieć pół roku nad jednym autem i zrobić je perfekcyjnie, ale to jest imo bez sensu :) Przesiadłem się też na "nową" technikę modelowania, czyli baza -> ms1 -> detale i do "starej" techniki raczej już nie wrócę, bo ta jest dla mnie 10x wygodniejsza :)

A oto moje wypociny :)

2000691649186665645_rs.jpg

 

A tak wyglądała baza gdyby ktoś chciał wiedzieć :)

 

2002177696005224870_rs.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak juz stosujesz ta metode to zadbaj o to zaby baza byla prosta, bo jak na razie jest duzo miejsc krzywych... pozniej to ciezko bedzie ci poprawic po ms:/ wiem ze detale sie fajnie wycina... ale zeby przejsc do tego etapu trzeba sie troszke wczesniej nameczyc, zeby mozna bylo w czym wycinac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fargate - dzięki :) No jpg'i nie wyszły za ciekawie, nie wiem dlaczego :D

JohnZi - hehe, teraz do bazy na pewno nie wrócę :D Proszę zaznacz które miejsca się krzywią, bo ja mam coś z oczami :/

ReflectVision - proszę, zaznacz :)

Nie obiecuję, że wszystko poprawię, ponieważ moim zdaniem lepiej zrobię kilka(naście) autek i sam skill podrośnie, zamiast męczyć się nad jednym i dostać nerwicy, ale proszę o zaznaczanie co jest nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bazą nie podołałeś. Choćby światła - one już winne być zrobione w bazie (przynajmniej tylne).

Do bazy wypadałoby jednak wrócić, bo końcowa wersja ma błędy u zarania. :)

Na początku pokrzywiłeś i teraz większe powierzchnie i niektóre kanty wyglądają nie najlepiej.

W sumie rozsądniej będzie już zrobić coś nowego o ile zdajesz sobie sprawę z błędów jakie popełniłeś tutaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - nom, jeszcze ciężko mi się przestawić na tą "nową" metodę modelowania i niepotrzebnie robiłem dziury na światła w bazie :/ Do bazy nie wrócę, bo zdrowie jest ważniejsze ;) Szkoda życia :D

JohnZi - nie no, myślałem, że na modelu po ms mi zaznaczysz błędy :/

Pozwoliłem sobie ponumerować to, co mi tam namaziałeś :)

2001167693763627799_rs.jpg

1. Kompletnie nie wiem o co chodzi :)

Niewyraźne 2. po lewej - wiem, krzywo :/ Po ms'ie spróbuję coś tam wykombinować

3. Nie wiem o co biega :) Po prostu światło się tam tak odbija :)

4. Tego to kompletnie nie rozumiem :/

5. OK, krzywo :/ Nie wiedziałem jak tam siatkę rozłożyć :/

6. Hm... krzywo.... ale sam nie wiem czy tak czasem nie miało być

2000878687266717069_rs.jpg

Sam nie wiem.... :/

7. z boku - Na powyższej fotce też to zaznaczyłem i chyba tak ma być... nie jestem pewien...

7. z tyłu - bug :/ Nie mam pojęcia jak go zlikwidować (pojawił się prawdopodobnie przez tą głupią linię co tak skośnie idzie :/)

8. Hehe, niepotrzebnie to zaznaczałeś :) Tylni zderzak to zupełnie inna bajka, ponieważ zrobiłem go na siatce low, a dopiero potem połączyłem z modelem po ms :)

Proszę, zaznacz błędy, ale na modelu po ms, bo wrócić do bazy to prawie samobójstwo :)

M4rcus - dokładnie :) Co w tym dziwnego? :D

qba - nadal czekam na wymazianie niezgodności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba - nadal czekam na wymazianie niezgodności :)

jak nie zrozumiales co John namazal to ciezko mi sie bedzie do tego zabrac ;p

z tego co piszesz to niekiedy "nie masz pojecia jak sobie poradzic z rozlozeniem siatki" badz "nie wiesz jak go zlikwidowac" .. mogles to robic inna metodą albo troche bardziej sie przylozyc do robienia bazy

 

 

pozwole sobie zamiescic moja mazde robioną 3-4 dni (jezeli nie chcesz zebym zasmiecal topic - mow i je usune)

 

8ba26c6cdd80914f.jpg

563c42f1c54d5f5c.jpg

a9f3f4fcc3b4c6d3.jpg

 

jak znajde czas, a Ty pojmiesz bledy ktore nabazgral John, to nabazgram swoja wersje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh nie ma zadnych mistrzow... i nikt nie kaze tylko sam patry poprosil o zaznaczenie bledow... to co zauwazylem to zaznaczylem. Chodzi mi glownie o wglebienia w tych miejscach i zaznaczylem na bazie bo glownie o nia sie rozchodzi. A bledy popelnia kazdy, jednak ich ilosc zmniejsza sie wraz z doswiadczeniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReflectVision #10 - 3-4dni... ale powiedz ile godzin? Co do tego kiedy "pojmę błędy które nabazgrał John" to raczej bez pomocy przed zaczęciem następnego auta na 99% ich nie pojmę :/ Patrzę, patrzę i pustkę mam w głowie :( Proszę namaluj swoją wersję.

polka dot #11 - hehe, no wiadomo, że chyba nikt nie popełnia błędów :) Ale się przejmuję :D

mrkrzysiek - nie no, wrócić do bazy to dla mnie byłoby niesamowite przeżycie i chyba bym nie przeżył :D

JohnZi - popełniłem błąd wrzucając bazę na forum XD Interesuje mnie poprawianie tylko modelu po ms

ReflectVision #14 - jak w poście nr. 10 - ile h? Co do refek to mam ich dokładnie 67... myślę, że wystarczy tyle... i wpatruję się w nie, żeby wychwycić jak najwięcej, ale niektórych rzeczy po prosty jeszcze nie potrafię "wychwycić", a co najgorsze nawet jeśli błąd już jest przez kogoś zaznaczony :/

polka dot #15 - heh, dzięki :) co to "a niech mnie!" miało znaczyć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReflectVision #17 - no ~40h razem to raczej normalne tempo :) Czekam na bazgroły :)

Tomuś - hehehe, weź.... :) Wiek to tam nie ma znaczenia :)

Nvidia - dokładnie :D

..:: 3D CREATIVE ::.. - hehe, dzięki :) A gdzie krytyka? :P

ReflectVision #21 - nom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikna robota :-))

 

chopaki, jako ze troche wymiatacie to sie zapytam?

mozna w maxi'e w miare latwy sposob odpalic w viewporcie podglad taki jak np.: zebra w rhino? Zeby zobaczyc jak sie ukladaja plaszczyzny w bazie. Co by jakis babol nie wyskoczyl jak juz sie lutnie ms1. Probowalem z shaderami DX, ale albo nie wiem jak, albo to nie dziala jak trzeba. Moze macie swoja metode na warsztacie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas - eeee, jam słaby ;P :D dzięki :)

hkropinski - e... no właśnie nie wiem :(

Tomuś - toś dowalił :D Hehe, ja chyba nigdy nie będę master :(

..:: 3D CREATIVE ::.. - noooo, i to mi się podoba! :D

Turrok - dzięki :)

 

ReflectVision - namaziasz coś w końcu czy nie? :D Bo nie chcę dalej modelować, jeśli gdzieś mam źle i cały czas czekam... :) Jak coś, to napisz czy namaziasz, bo nie wiem co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"patry koniec żartów, idzie weekend jak nie zobaczę skończonego modelu to masz negatywa masz czas do niedzieli 20:00 :P"

 

Przyłączam się :] Bo stać cię na wiele, bez pomocy innych. Pamiętaj, że gdyby to było zlecenie, to nikt by ci nie zaznaczał co masz źle ... więc rób dalej i się nie przejmuj ... ze coś jest o 2mm za daleko przesunięte. Ważne aby ćwiczyć, wtedy przyjdzie wprawa i już nie będzie krzywych, czy nieudanych modeli a mniej detaliczne lub bardziej ;) Pozdrawiam.

A I MASZ CZAS DO NIEDZIELI 20:00 bo wpadniemy tam z mrkzysiek i z tych Kozichgłówek zostanie popiół ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlaczego nie wpadliście? Fajnie by było :D

Ufff... zawalony jestem ciągle, ale wczoraj znalazłem z 2h i udało mi się zrobić lampy i inne pierdółki :)

77563405ie1.jpg

Następny UP prawdopodobnie dopiero za tydzień :/ Jak ja chciałbym mieć tyle czasu co Wy... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi - hehe, faktycznie za cienkie mi to wyszło :) Tak to jest jak się modeluje wszystko na zoomie xD Rowki zaokrąglać? Po nałożeniu ms same się zaokrąglają :P

mrkrzysiek - ee.. no 2 tygodnie, ale ciągłego modelingu (co dzień) a nie tak jak teraz... :/

ReflectVision - jaki bolek? Ja tu wszystko cut'em robiłem :)

Jaka krawędź ze zderzaka? Ta na tym plastikowym czy na karoserii? Na plastiku i tak nie będzie widać jak dojdzie rejestracja, a na karoserii ma być... przynajmniej tak wynika z fotek ;)

Które linie są krzywe? Proszę, zaznacz. Nie poprawię tego prawdopodobnie, bo jak napisałeś po prostu nie mam jak, ale dobrze wiedzieć jakie błędy się robi i w następnym modelu raczej już takich rzeczy nie powtórzę :)

A tymczasem apdejt :D

 

Kółko

 

5ad1a3aebfc2569b.jpg

 

O dżizas...! Ale te japońce pokręciły tę felgę... :/ Wyszła nie bardzo, ale niestety musiałem tutaj użyć pierwszy raz boolka i się poprawić nie da :) A, te idealnie ostre krawędzie nie będę zaokrąglał na poziomie modelingu tylko renderingu więc się nie martwcie o nie :)

 

Tylne pierdółki :D

 

0c929ee3b6b59d7f.jpg

 

Zabijecie mnie, ale tu też boolkowałem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale mam wrażenie że dziura na światło jakaś krzywa jest :) tak poza tym to bardzo ładnie. felga ekstra wyszła. jak znajdziesz jakiegoś fajnego sidewalla to może się podzielisz? ;> dziś też mam nadzieję że jakiś update będzie bo chyba macie wolne jak 3-gim mają egzamin ;)

 

PS. i jeszcze nadkole tylne krzywe się wydaje - w koncowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia - prawie wszystkie otwory robiłem ręcznie (cut, cut, cut itd. :D) ale pod koniec te 11 idealnie okrągłych otworków na diody(?) wyciąłem bolkiem i teraz to już nic się na tej siatce nie zobaczy :) A nie mam save'a przed bolkowaniem :/

hcpiter - hehe, dzięki :)

trosiek - gdzie konkretnie dziurka krzywa, bo coś mi się nie wydaje....? :) Nadkole w końcówce ma być raczej tak zagięte, chociaż szczerze to nie wiem :D Dzięki :)

 

No i bardzo ważny UP, ponieważ z zewnątrz już wszystko jest skończone! :D Przynajmniej mam taką nadzieję... :]

 

12a33c4df0632f6b.jpg

 

Jeszcze tylko wnętrze... będzie ostro, bo bp do tego nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry racja, światło jest git :) popatrzyłem sobie na referki i faktycznie jest ok.

patrysh5.th.jpg

bardzo możliwe że to zwykłe czepialstwo :D poza tym to świetnie Ci idzie. bardzo ładne te pierdółki całe. jak ktoś powiedział kiedyś - screeny z viewportu to najładniejsze rendery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eLo! :D

pecet - hehe, starałem się :) dziurę zakryję :)

trosiek - to co zaznaczyłeś na tej poziomej linii mam faktycznie źle, ale poprawić się już tego raczej nie da, ponieważ siatka jest po ms'ie :) To drugie zaznaczenie jest raczej dobrze, to zależy pod jakim kątem się patrzy :) dzięki :)

QbisieQ - heh, dzięki :)

chudy - e tam niesamowite :) przesadzasz :) dzięki :)

hcpiter - thx :)

 

No to skończyłem krzywe, nieproporcjonalne, zabugowane i niezgodne z oryginałem wnętrze :D Normalnie wnętrze to chyba najgorsza rzecz do modelowania w aucie :/ Na dodatek na blueprintach nic nie ma zaznaczone :/ "Standardowo" wnętrze zrobiłem "do połowy" tzn. to co na dole nie było modelowane, bo i tak nie będzie tego widać na renderkach :)

 

1a56a92a287bca6f.jpg

 

Jeszcze tylko bolkiem wytnę to kółko na wlew paliwa i model jest SKOŃCZONY :D

I od razu mam pytanie do Was jakie studio zrobić i lakierek:

a) ciemne studio i 1) biały/srebrny lakier | 2) standardowy zielony lakier

b) jasne studio i 1) biały/srebrny lakier | 2) standardowy zielony lakier | 3) czarny lakier z wersji sportowej

ELO! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiz0r - dzięki za opinię :) No i za ocenę modelu :D

Hmm... tak szczerze mówiąc, to ja planowałem zrobić biały/srebrny lakier w ciemnym studiu...

Sam już nie wiem jakie zrobić :/

Chyba zrobię ankietę :D Tylko jak...? O_o

 

edit

 

O, i jeszcze takie pytanie mam - do takich typowych studyjnych renderów lepiej jest dawać mniejszy FOV (np 20) czy "naturalny" 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności