Skocz do zawartości

teczka 2D: voyager212 UPDATED 2010-01-10


voyager212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy tutaj i chcialbym pokazac troche moich smieci. Dzisiaj space art, inne rzeczy kiedys zamieszcze.

 

Takie minimalistyczne, inspirowane zdjęciami z misji księżycowych Apollo.

Above__by_Voyager212.jpg

 

Mały hołd dla zmarłego ostatnio mistrza science-fiction A.C. Clarke'a.

Exploration__by_Voyager212.jpg

 

Zaczelo sie od zajrzenia do filizanki herbaty, potem to tylko dodawanie szczegółów.

Edge_of_Paradise__by_Voyager212.jpg

 

Wszelkie komentarze i krytyka mile widziane. :)

Edytowane przez voyager212
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielki statek budzący się do życia, za niedługo wyruszający w podróż do Gwiazd.

Awakening__by_Voyager212.jpg

 

 

Futurystyczne struktury.

City_of_the_Spheres_by_Voyager212.jpg

 

 

Cywilizacja na tym księżycu buduje wielkie świątynie ku czci Giganta na ich niebie.

Temples_of_the_Giant_by_Voyager212.jpg

 

 

Sunflare Station jest jednym z najważniejszych węzłów handlowych w okolicy, stacja została zbudowana wśród pozostałości ogromnej Magnus Fortress, zniszczonej podczas Wojny Umierających Słońc.

Sunflare_Station__by_Voyager212.jpg

 

 

Nie wszystkie statki docierają do celu.

Cold_Graveyard__by_Voyager212.jpg

 

 

Speedpaint.

Shiny__by_Voyager212.jpg

 

 

Kolejny speedpaint z chmurami.

Clouds__by_Voyager212.jpg

 

 

Do tych planet poniżej napisałem troche historyjek, zapraszam na moją stronę http://www.maciejrebisz.com, tam można je poczytać.

 

VttP___P_class_by_Voyager212.jpg

 

VttP___MQo_class__Congressus_by_Voyager212.jpg

 

VttP___Em_class__Thor_by_Voyager212.jpg

 

 

 

Tutaj collab miedzy mną a znajomym z Niemiec:

Antediluvian_by_Voyager212.jpg

 

 

Więcej artworków na mojej stronie http://www.maciejrebisz.com, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za komentarze

 

SBT77 - z tymi planetami to różnie - czasami zdjęcia satelitarne, czasami tekstury jakieś zrobione w lesie, czasem to i to - bywa też, że teksture maluje całkowicie od zera. I później z 'kuleniem' tego też jest różnie - czasami wystarcza distort->spherize w Photoshopie, czasem jak chce bardziej dopracowaną planetę to używam cinemy 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się speedpaint z chmurami, awakening i w zasadzie tyle...

 

 

 

1) Apollo. - płasko, nudno, anatomicznie nie poprawnie

 

2) hołd dla A.C. Clarke'a. - skały księżycowe przypominają bardziej jakieś ingrediencje kuchenne kiepski montaż zdjęcia.

 

3) Edge of Paradise - najbardziej podoba mi się podpis w tym obrazku, taki zamaszysty i artystyczny :)

 

4) Awakening - nie jest źle, kolorystycznie podoba się, daje rady ogólnie.

 

5) Futurystyczne struktury - zdjęcie + kilka kulek - srednio / kiepsko

6) Cywilizacja na księżycu - kiepsko -

 

7) Sunflare Station - płasko, jednakowa praktycznie skala wszystkich elementów rozbitej stacji, w połączeniu z praktycznie brakiem perspektywy - nie trafia do mnie, troche to wektorowo wygląda... Skoro to taka duża stacja była, to czemu zostały z niej same blachy ? (jak pusty box)

 

8) Nie wszystkie statki docierają do celu. - znowu płasko, i mało detalu. cytując rejs "Nuda, nuda nuda"

 

9) speedpainty ratują sytuację nieco. 2 najbardziej mi się podoba z wszystkich zaprezentowanych prac.

 

10) Planety - wycofuję się ze swojej oceny.

 

11) collab - chaos, wszystko na raz na jednym obrazku, a przy tym nie ma tak na prawde na czym na dłużej zatrzymać wzroku.

 

Spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś więcej po pracach które trafiły na front portalu przy debiucie.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś więcej po pracach które trafiły na front portalu przy debiucie...

 

Może dlatego, że z grafiką jest tak jak w kuchni - często smak przechodzi jak wiesz z czego coś było zrobione :D A jeśli już jesteśmy przy kuchni to fotomanipulacje z małym udziałem paintingu mają się do tworzenia obrazów wyłącznie technikami malarskimi mniej więcej tak, jak ma się przygotowanie dania z torebki do zrobienia go od etapu surowego mięsa i nieobranych ziemniaków :D Jeśli materiał był dobry, to roboty niewiele, a gawiedź nakręca się jak szczerbaty na suchary :D Niestety ludzie którzy sami nie bawili się montażem fot słabo umieją to ocenić... To tak ogólnie...

 

Co do planet - Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "tutorial" - wiadomo że gros ludzi robiących space arty robi to właśnie tak jak napisał autor - sferyzacja albo nawinięcie na kulę w jakimś 3d. Największy problem wszak stanowi tu tekstura - a to jak się ją robi to już inna bajka. I znowu - jeden będzie siedział i dłubał sam i albo mu wyjdzie, albo nie, a drugi naciągnie darmową teksturkę którą skądś zassał i się lansuje na sieci... Tutaj autor widzę zrobił sam i całkiem fajnie mu to wyszło - chociaż pomiędzy całkiem fajnie a rewelacyjnie jest bardzo duża różnica - i to jest imho, właśnie różnica która dzieli te prace od topowych prac na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, może zbyt surowo z tym tutorialem pojechalem, ale generalnie nie widze nic nad czym można by się specjalnie spuszczać przy tych pracach.

 

 

no ale jak napisałeś

...fotomanipulacje z małym udziałem paintingu mają się do tworzenia obrazów wyłącznie technikami malarskimi mniej więcej tak, jak ma się przygotowanie dania z torebki do zrobienia go od etapu surowego mięsa i nieobranych ziemniaków :D...
z czym się zdecydowanie zgadzam - nie lubie jedzenia z torebek :) (to tak na serio) - może z tąd tak niska moja ocena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awakeing ma spoko klimat..fajny statek w samej formie...a reszta no to fajne monty z fot w wiekszosci..stylistyka czasami zakrawa o taka"sci-fi-fototapete" no i wlasnie takich okladek ksiazek z poprzednich lat ;) i tylko mam nadzieje, ze na tych speedach te chmury to nie sa na zdjeciu mazniete

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się opisy planet. Razem z pracą dają fajny klimat.

 

 

Loki- Ja też nowy jestem na tym forum i nie rozumiem tego komentarza:

"Loki:Spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś więcej po pracach które trafiły na front portalu przy debiucie... " Czy to jest zarzut do twórcy? Czy do redakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) generalnie nie widze nic nad czym można by się specjalnie spuszczać przy tych pracach. (..)

 

I mam nadzieję, że nie widzisz też tego w innych pracach, bo to by mogło być niezdrowe :D

 

Cóż... jak na digarcie - to wina autora, że dostał dd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki trochę przesadziłeś, nawet kozaki tak nie kozaczą, a że ty kozak raczej nie jesteś to prosiłbym żebyś nie przesadzał

 

hmm wyrażenie swojej opinii uważasz za przejaw kozaczenia? (nie napisałem że zrobił bym to lepiej, napisałem poprostu że mi się nie podoba - nie ma chyba w regulaminie żadnego punktu który twierdzi, iż każdy post musi być pozytywny, lub też takiego który przewiduje negatywne komentarze tylko dla "wtajemniczonych").

 

 

Wracając do tematu - i zeby nie robic offtopa - Awakening jest u mnie na pulpicie jako tapeta - wiec naprawde mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy pomysl ciekawy, fajnie by bylo gdybys troche bardziej urozmaicil (podmalowal!) powierzchnie tych glow, cos na wzor obecnego stanu glowy sfinksa :) bo troche razi to 3d, tak samo jak w pracy z piramidami. Gratuluje teczki, bo ogolnie prace rzucaja na kolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę tylko powiedzieć, że moim zdaniem jesteś już naprawdę dobrym artystą i jesteś na takim etapie, na którym cokolwiek będziesz robić z tymi swoimi zdolnościami, będziesz szybko posuwał się do przodu. Twoje wyobrażenia nawet do mnie trafiają. Ale o dziwo, najbardziej podoba mi się ten speed z tym takim ciepłym tłem i chmurami. Rysuj tak więceeeeeeej :) czasem takie niedopieszczenie elementów jest bardzo na miejscu, zwłaszcza jak już pokazałeś że potrafisz prace perfekcyjnie "wygłaskać". chodzi o to, by czasem zostawić swój ślad pędzla, swój gest :)

 

ej, będę obserwować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, by czasem zostawić swój ślad pędzla, swój gest :)

 

Ślady pędzla mogą być tam gdzie się go używa... :P

Voyager212, twoje prace oceniam dość dobrze, poziom wysoko powyżej średniej... Może nie prezentujesz jakiegoś fenomenalnego poziomu wśród ludzi, którzy operują podobnymi technikami - ale z drugiej strony wiesz co robisz, doświadczenie za tym stoi, to fakt.

Jednak więcej w tym fotoszopowego dłubania, czystego digitalu niż malowania w sensie stricte :D

Z drugiej strony zaczynam się powoli zastanawiać czy w ogóle warto malować coś co można uzyskać w inny sposób - łatwiej i szybciej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona - dzięki wielkie :)

 

SBT77 - malowanie to malowanie i jest wyżej cenione niż photoshopowe dłubanki. Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał być w stanie 'namalować' to co do tej pory popełniłem. Niestety zazwyczaj malowanie nie wychodzi mi tak jak powinno, ciągle ćwicze. Ale myślę, że niedługo powinny tu się pojawić jakieś moje 'malowidła'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - po pobieżnym wgłębieniu się w parę "smaczków" z historii malarstwa w stylu zabaw z camera obscura, odmalowywanie obrazu rzucanego z projektora na płótno, kopiowanie siatką fotek, próbniki waloru, koloru itd... ech... zaczynam powoli myśleć, że to JAK robisz jest zupełnie bez znaczenia z czysto komercyjnego punktu widzenia. Ważne jaki efekt udaje ci się uzyskać... Trochę bluźnię, wiem :D

 

Świeta prawda :) aczkolwiek w moim przypadku, z czysto moralnych pobudek, lepiej się czuję gdy wiem że nie oszukuję widza i widz nie czuje sie oszukiwany. "Malowanie NA ZDJĘCIACH" lub używanie przefiltrowanych zdjęć i nazywanie tego malowaniem jest czymś co uważam za nieetyczne :P tak samo jak "zdejmowanie kolorów ze zdjęć" w momencie kiedy maluje sie kopie tego zdjęcia na komputerze. Ale to w sumie pogadanka na dłuższą rozmowę. :)

 

A, i SBT77, uważam że tutaj http://fc29.deviantart.com/fs37/i/2008/244/e/e/Shiny__by_Voyager212.jpg był pędzel używany XD (i ten gest widać, dlatego pewnie wolę te pracę od tych fotorealistycznych ujęć z kosmosu :)) Dlatego nie mów że Voyager nie używa pędzli xDD

 

 

Voyager, zapodaj coś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT777, telthona - nic tylko się z wami zgodzić :)

 

telthona, mówisz masz, cztery nowe, tym razem bez 'photoshopowej dłubanki'.

 

Pierwsze dwa to tusz na papierze, kolory domalowane w photoshopie - chcialem narysowac/namalowac cos w komiksowej konwencji.

 

Dwa kolejne do koncepty pojazdów kosmicznych (na razie testuję styl, jak na razie mi się podoba ;), wiec mozna sie spodziewac więcej).

 

Space_Chase_by_Voyager212.jpg

 

Dive_by_Voyager212.jpg

 

Spacecraft_sketch_by_Voyager212.jpg

 

2009_03_31_Spaceship_002_by_Voyager212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, jak innym, ale mi sie podobaja te ostatnie prace..proste, szybkie...jakbys je w alchemy robil..asteroid jakos mi do gustu najbardziej przypadl..a ostatnia powyzej moglaby byc skadrowana bez tego statku na pierwszym planie..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

ja bym na Twoim miejscu skupil sie bardziej na designie - nie chodzi o same kształty (bo to juz inna bajka); zbyt chaotycznie je rozmieszczasz oraz zbyt chaotycznie ich wyszukujesz przez co wydaje sie on momentami totalnie pierdołowaty. no i więcej rozwagi kiedy inspirujesz sie pracami innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze :)

 

jak na nie patrze to mam dziwne skojarzenie z grą Homeworld.

 

Homeworld - co to takiego? ;) A tak na serio to ta gra jest naprawdę inspirująca :D

 

ja bym na Twoim miejscu skupil sie bardziej na designie - nie chodzi o same kształty (bo to juz inna bajka); zbyt chaotycznie je rozmieszczasz oraz zbyt chaotycznie ich wyszukujesz przez co wydaje sie on momentami totalnie pierdołowaty.

 

Ciągle pracuję nad tym :)

 

no i więcej rozwagi kiedy inspirujesz sie pracami innych

 

A dokładniej? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

 

Na większych pracach, mógłbyś zrobić tak, aby się więcej działo. Bo czasem to wygląda 'aż' za spokojnie. :) To jest tylko moja uwaga. Nie wiem jak reszta sądzi.

 

I z tym się w 100% zgodzę - popracuję nad tym.

 

Jako bonus nowy obrazek - tym razem całkowicie tylko i wyłącznie digital painting bez żadnych filtrów, tekstur i innych fotomanipulacji.

 

Shattered_by_Voyager212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobaja mi sie te planety , podoba mi sie w nich ten spokoj , w sumie w kosmosie niewiele sie dzieje. Moglbys zrealizowac wizualizacje slonc nad Solaris , zapewne znasz te ksiazke Lema . Masz naprawde "kosmiczne" umiejetnosci wiec powinno wyjsc rewelacyjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass - dzięki wielkie :) kiedyś się może zabiore za Lema :D

 

SBT77 (i inni) - jak widać wziąłem sobie do serca to co mówiłeś o dłubaniu w Photoshopie, od jakiegoś czasu zajmuje się tylko i wyłącznie malowaniem. To poniżej również całkowicie namalowane bez żadnych fotomanipulacji i tekstur.

 

Torn_by_Voyager212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze te "orbita" za planeta jakos gubi skale calego obrazka- planeta wydaje sie byc pilka, anie megastruktura... Poza tym w ogole jakas taka monotonna z niej plaszczyna w porownaniu do planety... Moze warto by bylo ja jeszcze czyms zapackac?? Ale w sumie nie wiem, czy nie taki byl zamysl (zeby kontrastowala)...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 'planeta' nie jest planetą, to jest księżyc planety z pierścieniami, które widać z tyłu.

 

Kontrast między księżycem a pierścieniami jak najbardziej zamierzony - zarówno ze względów poprawności naukowej (zerknij na zdjęcia pierścieni Saturna, szczególnie zbliżenia z sondy Cassini) jak i kompozycyjnej (chaos na księżycu, porządek na pierścieniach).

 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym fajna dynamika, aż prosi się o dorzucenie tam paru statków, torujących sobie drogę przez to kosmiczne złomowisko. Drugie dziwne.. pewnie to Twoje zamierzenie, ale czerwień bije po oczach, zwłaszcza po ciemniej stronie asteroidy, gdzie teoretycznie światła jest tyle co da radę się odbić od innych ciał niebieskich i co większych kawałków materii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności