Skocz do zawartości

Finished 2d: #36 + rzuty


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;] Dawno nic nigdzie nie wrzucałem, (w sumie to same shity ostatnio robiłem, aż przykro ;P) więc postanowiłem zapostować ostatni wypocin, "hiperszybki latający bolid wyścigowy z megaturbinami w unikatowych kolorach nieznanego mi teamu", zepsuty.

Wszelka konstruktywna krytyka oczywiście mile widziana ;]

 

%2336smal.jpg#32smal.jpg36.jpg

 

 

%2336det.jpg

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ta czerwona turbina na pierwszym planie jakos mi do perspektywy nie pasuje, a moze to tylko moje wrazenie.

Bardzo mi sie podoba stylizacja pojazdu. Jakbys mial "rzuty" to bym sie musial bardzo powstrzymywac zeby nie probowac wymodelowac tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach: Dzięki, fajnie że ci się podoba, rzutów co prawda nie mam ale jeśli cię to faktycznie interesuje to z przyjemnością takowe sporządzę ;] fajnie by było zobaczyć model tego w twoim wykonaniu.

OmeN: THX! zgadzam się z tym co piszesz, z materiałem to jest tak u mnie że jak już sobie pędzel zarzucę to tu machnę, to tam... ;P muszę się odzwyczaić.

Shaggi: Dzięks ;] kolorki moje to fakt, i powiem ci że mam problem sie ich pozbyć cholernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz, no tos mi zagwozdke zrobil :) Od dawna mysle zeby cos zrobic innego niz "nastepny domek do wizki". Jesli bys wrzucil jakies proste szkice (glownie chodzi o proporcje, z tym zawsze mam problem) to chyba zaczne zostawac w pracy po godzinach... i moze za pare miesiecy skoncze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle kwestia pedzla a cieniowania. Najlepiej to przecwiczyc w naturze na kulkach (tudziez innych fajnych ksztaltnych rzeczach :P) o roznej matowosci z roznych materialow ale umieszczone obok siebie w jednym srodowkisku. Po kilku szkicach zaczniesz lapac co sprawia ze metal wyglada jak metal, futro jak futro a plastik jak plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

taaa, perspektywa, brak shaderow, wyblakłe kolory - kadr fajny fajny okoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoz: ;] dzięki

mirach: z miłą chęcią pomogę ci się oderwać od monotonii architektonicznej i zabieram się za linearty ;], jak już coś skorobne, od razu podsyłam ;)

OmeN: hehe nic mi nie pozostaje tylko zrobić jak piszesz, ćwiczyć z natury, ;P Dzięki. Następnym razem obiecuje poprawe ;]

dekiel: thx ;]

Shaggi: można by spróbować, w sumie to już dawno miałem się zbrushem zająć dogłębniej, dzięks ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelka, bardzo malarsko wyszło.

 

Z konstruktywnej krytyki:

postacie mi się podobają mniej niż reszta pracy, szczególnie tak przykucnięta.

Wydaje mi się też, że światełko jest za mało przekonujące jeszcze, trochę to usztucznia pracę, blinki na nóżkach bardzo mocne, może za mocne bo wychodzą..

 

Samolot i podłoga odcina się nieco od otoczenia, rozumiem, że otoczenie schodzi na drugi plan, ale jest mniej fajnie zrobione niż samolot, jakby niedorysowane może?

Widać na zbliżeniu, samolocik wymyziany, reszta w tle jak szkic trochę wygląda.

 

No ale podoba mi się bardzo!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

bombowy pojazd! straszni mi sie podoba i od razu sejw as:D, dlaczego takie rzeczy na ogół spotyka sie tylko w 2d, jesli robiłbys te rzuty to ja tez bym chętnie reflektował o ile byłaby taka możliwosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeśli moja ocena coś ci pomoże to powiem , że rysunek leży , perspektywa zła, nie widać w tym twojej ręki , jakiegoś stylu, sztywne to jest , a design tego pojazdolotu to nie design a zlepek jakiś elementów które gdzieś widziałeś, taki industrialny eklektyzm gdzie nie ma spójności całości. i jeśli to ma być samolot to jego aerodynamika jest fatalna. krytyka po to żebyś spojrzał na to chłodnym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie komiksowo wyszło, troche pod art deco podchodzi. Ogólnie to wszystko ok, jednak brakuje troche brudu, i śladów eksploatacji. Na 1 screenie ubranie gościa trochę mi nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba juz to komentowalem gdzies... praca jest swietna, bardzo interesujacy design

 

moim zdaniem jedynie ten kucajacy czlowiek jakos nie pasuje tutaj, wyglada dla mnie jak wklejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrPank: dzieki ;]

mrkrzysiek: THX ;D

avant.garde: dzięki, postaram się co nieco poprwić i jak się uda to zarzucę ;]

Hindus: ;D dzięks, popracuje nad sobą aby wykonanie też było świetne ;] ...w przyszłości ;P

janko1987: siewie ;]

Lewus: dzięki, dobrze że konstruktywnie ;]

postacie tak na szybko machnięte były i zapomniałem o nich później, z tłem to też podobnie, nie chciało mi się już smarować ;P mozolnie mi to idzie. ale dobrze że zwróciłeś uwagę bo widać co przydałoby się dopracować

DonMario: Jaa dzięki ;D rzuty już na taśmie, powinny być jutro gotowe więc oczekuj pmki. Miło człowieku, jak znam twoją robotę to zrzera mnie ciekawość jak to może wyglądać ;]

drakul: dzięki, doceniam to co napisałeś, co do rysunku, perspektywy masz racje tak jak koledzy na górze, sztywne jest i zdarza mi się to coraz częściej ;P i z tym że są to elementy i cechy zainspirowane czymś co juz istnieje, chodzi o to żeby się kojarzyło. Od aerodynamiki ekspertem nie jestem ale wierzę że poleciałby kawałek ;]

poiu007: dzieks, latexowe ciuszki to po to aby ich prąd nie ebnoł ;]

Belus: ;] dzięki, masz juz coś na postach? chetnie lookne

Kalais: dzieki, no racja ziomek jakiś taki niepewny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losz facet, no tos zaszalal :)

Widok od gory kojazy mi sie z krolowa obcych O,o

Coz, pozostaje powiedziec dziewczynie ze mam romans z sekretarka szefa i zostaje dluzej po pracy przez najblizsze pare tygodni :D

Jak tylko uwine sie z deadlinem jednego zlecenia biore sie za ta maszynke.

 

pozdrawiam i dzieki

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

ja podobnie przyłaczam się do ochów, rzuciki swietne, "samolocik" jest całkowicie pojechany i strasznie mi sie podoba, moja wersja będzie wersją gejomową w mid poly , mam jedynie nadzieje ze uda mi się odwzorowac rownie klimatycznie co na malunku :)

i równiez dzięki za rzuciki !

Edytowane przez Marioza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca, jako całkoształt, baaardzo kojarzy mi się z rysunkami sci-fi rodem z lat '60 - gdzie artyści wyrośli już z Wujkosamowej propagandy i zaczęli strzelać inne, ambitniejsze prace, ale w podobnym stylu.

 

I to nie jest wada, ale jak najbardziej zaleta ;).

 

Czekam na Wasze modele, bo z tego może wyjść coś pięknego xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niby reanimowany wątek i nie widziałem oryginału, ale to 3d wyszło niemal jak 2d, szczerze mówiąc mogłoby spokojnie iść na ilustrację i nie wybijałoby się w znacznym stopniu... fajne, fajne... A design jak z Funky Kovala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! A myślałem już że nic z tego nie powstanie póki sam się dobrze nie naucze ;P Dzięki ci, miło cos takiego zobaczyć!

Całkiem nieźle to wygląda, co prawda reflektory mi się nie podobają i łaczenia szyb to już ja spaprałem na rzutach ale poza tym jest jak dla mnie wypas. Konstruktywną krytykę to ci pewnie koledzy od 3D napiszą ale mi pasuje.

A te rzuty to dobre były, spasowane i zwymiarowane odpowiedznio, nie było problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no właśnie masz)rum, oglądałem rzuty i całkiem fajnie to zrobiłeś - widziałem rzuty na oficjalnych stronach producentów gier gdzie CA nie zrobił góry z bokiem kompatybilnej w 100% :)

Chociaż osobiście dziwię się że nie projektujecie takich rzeczy na sketchupie, mnie by się po prostu nie chciało ręcznie wszystkiego dłubać. Tzn w 2d, bo na keczupie też ręcznie tylko w przestrzeni a nie na płaszczyźnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f: thx, może kiedyś, jak zrobie jakis porządny koncept to i rzuty się znajda jak ktos będzie chciał ;]

SBT77: kiedyś dawien dawno lubiłem sobie robić rzuty architektoniczne jakiś wymyślonych budynków z linijką i rapitografem, zanim jeszcze zacząłem swobodnie rysować, i chyba mi z tego został taki pedantyczny nawyk ;P

A w Keczupie też sie bawiłem kiedys ale nie wpadł bym na to żeby zrobic w nim rzuty, może i by było szybciej ale pamiętam że mnie strasznie denerwowało czasem bezsensowne i nieintuicyjne zaznaczanie poligonów i pewnie zabrakło by mi cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności