Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

@RaVirr
Mam kwestie do tego kadru:
Wewnętrzny monolog Flokiego (AKA Bagginsa 😄) 
- A miało być tak pięknie. Wino kobiety i śpiew. A jak się okazało?
- Płynę na krypie z podartymi żaglami, z ludźmi których nienawidzę, a co gorsza... grog się skończył i zaczynam trzeźwieć 😐 
- Na dodatek płynie na nas jakaś góra lodowa, a sternik jak zwykle poszedł się wysrać na nie tą burtę co trzeba... no pięknie, naprawdę pięknie! Nie dość że zginiemy to jeszcze będę pływał w gó**e tego poj**a!
- Ehhh a mamcia mówiła zostań grafikiem komputerowym... a ty nie k***a! Zachciało ci się pływania, bogactw i smrodu prochu o poranku! No i masz co chciałeś baranie!
- Teraz to już za późno na zostanie grafikiem, bo Zbrusha w subskrypcje puścili. Blender za 5 lat sie skończy, a w Maya znowu dostała paczkę nowości z kolejnymi bugumi. 
- A sram na to! Jak to jakimś cudem przeżyję to zatrudnię się w księgowości albo w HRze, przynajmniej stała posada bez ryzyka śmierci w gó***e sternika!

 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem, ale teścik ze sculptem, teksturami i niedługo próbą eksportu do unreala 😄 
Porównanie z viewportu:
image.png.8c60d352c214093f6d19a39a57c33935.png

Z siatką:

image.png.969bfa65a492dcf630ca50cc56f03ee3.png

I porównanie na renderze:
image.thumb.jpeg.1280f8027896261135f1101ef757db27.jpeg

Całość zrobiłem teraz, czyli wieczorem, czyli przed chwilą, czyli przez 5 godzin.

I tera sprawdzenie w samym silniku (nie wiem jak się renderuje więc wrzucam wycinek xD)
image.thumb.png.a3f752e3684aad8e9cfd83323b09e94c.png

Edytowane przez RaVirr
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Destroyer napisał:

Fajny mają klimat te kamienne scuplty 🙂

Dziękuwa, to tak nie bez kozery robię. Plan jest taki, żeby spróbować je ułożyć w Unrealu w duchu tej sceny:
image.thumb.jpeg.2d23e8ccc307b4cdeee2589bff35f70e.jpeg

Aczkolwiek nie planuję takiej bramy xD
Głównie chce się nauczyć przerzucać modele do Unreala, obsługi Unreala, obsługi materiałów itd. Widzę, że sam silnik nie jest przesadnie skomplikowany. Jest jedna rzecz, która mnie na wstępie zaciekawiła- zauważyłem, że fotoskany mają materiał instancjowany i materiał główny. Z tego co zrozumiałem to kwestia optymalizacyjna, przy wielu materiałach silnik się dusi, ale przy rozwiązaniu, że instancji jest więcej niż materiałów to wtedy jest mu łatwiej. 
Problem taki, że jeszcze nie skumałem jak to ogarnąć by z jednego matsa zrobić wiele instancji z różnymi teksturami...ale do tego dojdziemy 😄 

A próbnie, po walce z wtapianiem gruntu z modelem jest tak:
image.thumb.png.4e18a0c72f0d2a4abacb8c2ea331a449.png

Jeszcze chce znaleźć sposób czy da się w łatwy sposób ogarnąć śnieg na powierzchniach (ale to obecnie najmniejszy problem)

Edytowane przez RaVirr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz materiał główny ale nie używasz go w scenie bo po każdej zmianie musi się kompilować a instancja nie. Ale do instancji sam musisz wyrzucić na wierzch parametry z których chcesz korzystać tj słoty tekstur czy wszelkie liczbowe parametry.

Zresztą sam często używam master materiału bo cały czas w nodach mieszam 😛 ale przy zwykłych obiektach gdzie masz tylko zaimportować zestaw tekstur to tam za bardzo nie ma co robić w nodach tylko podpinasz tesktury w oknie i jedziesz. 

 

A warstwe śniegu to jakim wetex painterem można zrobić jak miksowanie tekstur albo zrobić bardziej fancy generator

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Destroyer napisał:

Robisz materiał główny ale nie używasz go w scenie bo po każdej zmianie musi się kompilować a instancja nie. Ale do instancji sam musisz wyrzucić na wierzch parametry z których chcesz korzystać tj słoty tekstur czy wszelkie liczbowe parametry.

Zresztą sam często używam master materiału bo cały czas w nodach mieszam 😛 ale przy zwykłych obiektach gdzie masz tylko zaimportować zestaw tekstur to tam za bardzo nie ma co robić w nodach tylko podpinasz tesktury w oknie i jedziesz. 

 

A warstwe śniegu to jakim wetex painterem można zrobić jak miksowanie tekstur albo zrobić bardziej fancy generator

 

 

 

Dziency, kminię, to coś jak node group w blenderze 🙂 
Co do śniegu- na razie generatory czy inne takie takie to za wysokie progi, chcę zacząć jednak od bardziej podstawowej obsługi 😄 Raczej będę kombinować ze zwykłym mieszaniem tekstur na bazie współrzędnych i z uwzględnieniem bump mapy/normal mapy. Na razie robię tekstury w taki sposób w blenderze, ale docelowo bym chciał mieć też nad tym kontrolę w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer PAN TO FACHOWIEC TO BĘDZIE WIEDZIAŁ, ALE JAK KTOŚ INNY WIE TO TEŻ PRZYGARNĘ RADY
Uwaga, daję przykład- wrzuciłem sobie modele na scenkę i wygląda to tak:
image.png.370c415c9d265943849201ec9fd881e7.png

Mam problem z tym:
image.png.c3760c18b83f211463f5f53d3447cc72.png

W skrócie, chce uniknąć tak ostrego łączenia, potrzebuję by to w jakiejś formie złagodzić. Chodzi mi również o "łączenie" ze sobą innych obiektów na scenie, nie tylko gruntu (np. skałka z inną skałką)
Szukam nierakowego sposobu. Skorzystałem z takiego ustawienia nodów
image.png.4f818e8803f67c46468d3faa6bd0ea46.png

image.png

To robi taką lekką przezroczystość obiektu... ale ma swoje minusy i nie na wszystkich modelach się sprawdza, do tego je przyciemnia 😄 

Znalazłem tutoriale z setupem runtime virtual texture, ale nie dość, że wydaje się to upierdliwe to jeszcze nie ma dla mnie większego sensu szczerze mówiąc- niekoniecznie szukam mieszania matsów tylko raczej coś na kształt real time ambient occlusion, tak jak tutaj:
3-s2.0-B9781558606593500172-f15-16-9781558606593.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umm hmm to chyba widziałeś i o tym piszesz 

albo ao w obiekcie i jego materiale 

 

A ao w scenie to powinieneś mieć z automatu? Albo dodaj przez global/ local volume. U ciebie to wygląda jakbyś nie miał nic w scenie włączone, żadnych GI, lumenów, skylightów czy czegokolwiek i jest tak biednie przez to bo nie ma żadnych systemów świata i postporcesów odpalonych? Bo tak to powinno się wszystko ze są mniej więcej integrować 

WzWspcx.jpg

nawet z wyłączonym skylightem i 

yFNxKXf.jpg

cNOT9Gk.jpg

giLmAkc.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Destroyer napisał:

Umm hmm to chyba widziałeś i o tym piszesz 

albo ao w obiekcie i jego materiale 

 

A ao w scenie to powinieneś mieć z automatu? Albo dodaj przez global/ local volume. U ciebie to wygląda jakbyś nie miał nic w scenie włączone, żadnych GI, lumenów, skylightów czy czegokolwiek i jest tak biednie przez to bo nie ma żadnych systemów świata i postporcesów odpalonych? Bo tak to powinno się wszystko ze są mniej więcej integrować 

WzWspcx.jpg

nawet z wyłączonym skylightem i 

yFNxKXf.jpg

cNOT9Gk.jpg

giLmAkc.jpg

Ugułem to normalnie wygląda, po prostu zadymiłem mocno obraz by było ciemniej, zgasiłem słońce itd żeby jednak bardziej widzieć co się dzieje na modelach.
W pełnym słońcu wygląda to tak:
image.png.2df261fbb95e57c04b2e1e59013ad5cf.png

Dopiero teraz widzę, że te AO faktycznie widać, ale dość delikatnie, o tutaj:
image.png.ca093b4bef0263ea9a054773725b7ab1.png

No i ta linia gdzie cube wchodzi w grunt tak czy owak bardzo mocno się odcina. Dasz radę wrzucić czy jak masz taką różnicę w materiałach to wygląda mniej więcej w ten sposób? Bo może ustawiając coś w silniku, śledząc różnoraki tutoriale coś popsułem 😄 
Lumeny i inne mam włączone, tak samo w post procesach jak i w ustawieniach projektu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, po prostu za dużo wymagałem jak na początek 🙂
Nie dość, że wiem co to instancje (jeśli chodzi o matsy bo może są inne), zrozumiałem ocb z awansowaniem rzeczy na parametry to tera mam podjarkę z kolejnych małych kroków- zrobiłem customowy materiał do ośnieżania rzeczy 😄 

image.png.f50393032f7823fbf155413e1acb569e.png
Jeśli mi nie przejdzie po kilku dniach to założę nowy wątek "Kryptounrealowanie Piotra" 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Destroyer napisał:

No to awansowanie parametrów to i tak takie koślawe, nie możesz sobie ładnie szybo i prostu poukładać jak chcesz tylko tak się szarpiesz, widać, że programista projektował, UX no nie słyszałem 🙂 

Ugułem ja mam trochę problemu z nazwami nodów, nawet jak oglądam tutorial to TE INTERNETOWE KURWY JEBANE mamroczą coś pod nosem, że dodają jakiś node robiący czynność X, node nazywa się inaczej niż mamrotali i jeszcze w wyszukiwarce nodów też się inaczej nazywa- a na filmiku oczywiście nie pokazali co wpisali xD Albo robią jakiś skrót klawiaturowy, nie mówią jaki i elo, szukaj sobie. Dzisiaj jest bodaj 2 dzień obcowania z silnikiem i nie wiem czy nie iść standardową ścieżką oficjalnego manuala lub tego darmowego nauczania z epica.

Edytowane przez RaVirr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no początki są trudne a podstawowe nody leci sieze skrótów jak jakieś lerpy czy parametry liczbowe, coordyanty textury itd i dla ludków to oczywiste a nody czasem są zupełnie inne nizw tradycyjnym programie 3d. tak samo jak materiały w mayi i takim arnoldzie bierzesz shader i masz 250 parametrów i slotów na tekstury a tutaj możesz podpiąć 5 tekstur i koniec 😛 chcesz dodatkową funkcjonalność dodaj sobie sam, chcesz przesunąć teksturę, zatilować, zrobić cokolwiek z najprostszych rzeczy jakie się robi bez myślenia w programie 3d to tutaj gimnastyka i szukanie jak to sobie ponazywali 😄

Z animacją też są jazdy i ten sequence editor to też padaka 🙂 Tak jak sobie zrobisz funkcje czy inne gówno i z sequnece editora nie widać efektów tylko jak puścisz play albo render i te reatlimowe efekty nie sądetermenistyczyne czyli jak sieutrafi tka będzie, chcesz dorenderować 10 klatek do sekwencji to się nie będą zgadzały z poprzednimi więc musisz całą sekwencję renderować 🙂 

Sam też gówno w unrealu potrafie, 2 komercyjne projekty raptem na nim umęczyłem w ramach nauki 😄 i ten pierwszy to naprawdę umęczyłem bo w zwykłym programie bym ro zrobił 10 razy szybciej tylko renderownie byłoby bardziej po bożemu i z kontrolą no i wolniej 🙂 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Destroyer napisał:

Haha no początki są trudne a podstawowe nody leci sieze skrótów jak jakieś lerpy czy parametry liczbowe, coordyanty textury itd i dla ludków to oczywiste a nody czasem są zupełnie inne nizw tradycyjnym programie 3d. tak samo jak materiały w mayi i takim arnoldzie bierzesz shader i masz 250 parametrów i slotów na tekstury a tutaj możesz podpiąć 5 tekstur i koniec 😛 chcesz dodatkową funkcjonalność dodaj sobie sam, chcesz przesunąć teksturę, zatilować, zrobić cokolwiek z najprostszych rzeczy jakie się robi bez myślenia w programie 3d to tutaj gimnastyka i szukanie jak to sobie ponazywali 😄

Z animacją też są jazdy i ten sequence editor to też padaka 🙂 Tak jak sobie zrobisz funkcje czy inne gówno i z sequnece editora nie widać efektów tylko jak puścisz play albo render i te reatlimowe efekty nie sądetermenistyczyne czyli jak sieutrafi tka będzie, chcesz dorenderować 10 klatek do sekwencji to się nie będą zgadzały z poprzednimi więc musisz całą sekwencję renderować 🙂 

Sam też gówno w unrealu potrafie, 2 komercyjne projekty raptem na nim umęczyłem w ramach nauki 😄 i ten pierwszy to naprawdę umęczyłem bo w zwykłym programie bym ro zrobił 10 razy szybciej tylko renderownie byłoby bardziej po bożemu i z kontrolą no i wolniej 🙂 

 

NO TO WSZYSTKO PRZEDE MNĄ XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej sobie kombinuję ze sceną, ustawieniami itd.
Mały update:
image.thumb.jpeg.49ea952a2e3d80271d9cf3e43e6d0ad0.jpeg


image.thumb.jpeg.a6cacc7c6e1a7aaadc8a7e974e74ae4a.jpeg

image.thumb.jpeg.cff3d39fcd2ff18a4644de953a5866cb.jpeg

Dla jasności przekazu:
- Skały wypukłe to fotoskany z moją ingerencją w tekstury by pasowały do zimowej aury
- Model shoguna z epic marketu, darmo
- Ogień to systemy Niagara, które kiedyś też rozdawali za darmo
- Śnieg to zwykły particle system, ale zrobiłem go sam
- Braziery i te podesty moje
- schodki też dzisiaj zrobiłem, ale w 15 minut więc nie ma czym się chwalić 😄 

Dalsze plany:
- Modele edgy mnichów na podestach, ale chce nad nimi spędzić więcej czasu niż nad schodami xD
- Urozmaicenie podłoża w jakieś małe kamyczki (drzew nie ma, więc gałęzie odpadają, to samo z roślinnością-chce surowość tak jak na refce)
- Jeśli ogarnę to jakieś urozmaicenie FXowe w postaci zamieci śnieżnej (pewnie jakiś dym, który będzie udawał śnieg)
- Jakieś małe pierdolety i urozmaicenia typu świeczki przy tych kolumnach


Ugułem zrobiłem mapę założeń do tego levelu, zobaczymy na czym się zatrzymam:
image.thumb.jpeg.139bcd504a92c41b728c86ca84b65b42.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obra, nauczyłem się robić screenshoty w silniku to się dzielę 😄
1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Póki co wjechała za mocna mgła by zakryć brak tła, ogólnie dwa dni walczyłem z nauką przeróżnych rzeczy więc niewiele modelowałem 😄 Zapewniam jednak, że już pracuję nad urozmaiceniem sceny..! 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RaVirr napisał:

Obra, nauczyłem się robić screenshoty w silniku to się dzielę 😄
1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Póki co wjechała za mocna mgła by zakryć brak tła, ogólnie dwa dni walczyłem z nauką przeróżnych rzeczy więc niewiele modelowałem 😄 Zapewniam jednak, że już pracuję nad urozmaiceniem sceny..! 

dawaj mordo robimy MMO!

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAJ, całkiem podmieniłem tekstury skał na swoje bo tamte wyglądały okropnie, "odczarniłem" resztę bo wcześniej starałem się pozostałe tekstury dostosować do skał, dodałem mosty, zniszczenia i parę pierdoletów na podłodze- obecnie wygląda to tak:
1_1.png

1_2.png

1_3.png

1_4.png

1_8.png

1_9.png

1_10.png

Dorzucam jeszcze wideło, ale nie wiem czemu OBS nagrywa tak, że się tnie, mimo, że u mnie na ekranie działa płynnie 😐 
https://youtu.be/fbIyxN0-dKQ

Edytowane przez RaVirr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dawka screenshotów po dodaniu świateł i pierdoletów+zrobiłem swoją pierwszą mechanikę 😮 Nie nienawidźcie pls:
1_1.png

1_5.png

1_7.png

1_8.png

1_9.png

1_11.png

A tak w ruchu, ale OBS nie odpuszcza i dalej nagrywa z zacinkami:

 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie nie tnie, tylko na nagraniu sie tnie i nie mam pojecia dlaczego... Moze unreal zzera cale zasoby i OBS nie ma z czego brac przez co chujowo nagrywa 😮
image.thumb.png.292985af9c6519479784ec9e109bceb8.png

Dzieło sztuki kurła

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, KLICEK said:

a da sie sequencerem wysrywac gejplej? czy tylko ustawiona kamere? bo nie probowalem 😄

Pewnie, Take recorder w ue5 albo sequence recoreder w 4, w ue5 zresztą też jest ale już niedługo  🙂

https://docs.unrealengine.com/5.1/en-US/take-recorder-in-unreal-engine/

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA PO CO OD RAZU TEN KRZYK, PO CO KRZYK OD RAZU... 😄

@Destroyer próbowałem robić sequencerem i nie potrafiłem rozwiązać problemu- miałem nagrany ruch kamery, miałem w sequencerze wybraną kamerę, teoretycznie wszystko grało, a i tak renderowało mi kilkanaście klatek z losowego miejsca sceny, gdzie nie było żadnej kamery. Przyznam się, że walczyłem z tym 2 dni, przegrałem, ale odkryłem high resolution screenshoty i stwierdziłem, że na razie styka. Jeśli masz jakiś pomysł czemu tak się działo to chętnie przygarnę radę. Jeśli nie (bo za mało danych)- wrócę z pytaniem za tydzień lub dwa xD 
Obiecuję, że jak zrobię kolejne kroki ku chwale to zrobię taką nagrywkę, że spodnie wam spadną 😮 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał:

@RaVirr patrzej

 

Nagram dzisiaj coś wierzę 😄
Na razie mi się main menu rozjeżdża na pełnym ekranie 😞 Pa jakie ładne, z particlami:
image.png.539d82f91a2460b117f3ac5e6f725f62.png

Jeśli uda mi się zrobić fajne fady z ciemności w jasność i z jasności w ciemność to nagrywam gameplay.

Edytowane przez RaVirr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się spłakać, przepraszam...
Jak oglądam te tutoriale unrealowe to czuję się jak na początku nauki z blenderem- tysiące filmów i same gówno xD Z racji tego, że zrobiłem sobie menu i pause menu to chciałem, naturalnie, zrobić loading screeny. Banda patafianów youtubowych robi jeden po drugim filmik, jak dodają wyświetlanie loading screena z czasem trwania by PO loading screenie zaczął ładować się level...jaki w tym kurwa sens... Po to są loading screeny by PRZYKRYWAŁY ładujący się level, a nie dla ozdoby. 
Walczę mordy, trzymajcie kciuki xD

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, RaVirr said:

Muszę się spłakać, przepraszam...
Jak oglądam te tutoriale unrealowe to czuję się jak na początku nauki z blenderem- tysiące filmów i same gówno xD Z racji tego, że zrobiłem sobie menu i pause menu to chciałem, naturalnie, zrobić loading screeny. Banda patafianów youtubowych robi jeden po drugim filmik, jak dodają wyświetlanie loading screena z czasem trwania by PO loading screenie zaczął ładować się level...jaki w tym kurwa sens... Po to są loading screeny by PRZYKRYWAŁY ładujący się level, a nie dla ozdoby. 
Walczę mordy, trzymajcie kciuki xD

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udao się, może nie jest to w pełni satysfakcjonująca wygrana, ale w końcu, po 2 dniach mogę iść spać zadowolony i siąść po ludzku do ogarniania samej sceny. Łapcie mordki gameplay w normalnych klatkach:

Dajcie znać co sądzicie pliska 😄 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RaVirr napisał:

Udao się, może nie jest to w pełni satysfakcjonująca wygrana, ale w końcu, po 2 dniach mogę iść spać zadowolony i siąść po ludzku do ogarniania samej sceny. Łapcie mordki gameplay w normalnych klatkach:

Dajcie znać co sądzicie pliska 😄 

dawaj to MMO ROBIMY!!!111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności