Jump to content

Recommended Posts

• Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

(Uwaga historia życia) Szczerze mówiąc różnie. Zazwyczaj sporo czasu spędzam na układaniu sobie w głowie pomysłu na ilustrację, kadr, kompozycję itd. Później przemyślenia muszę dostosować do swojego

Cześć! Wrzucam kilka ostatnich obrazków na odświeżenie teczki 🙂

TAK SIĘ ŻYJE NA TEJ WSI    

Posted Images

Może nie błąd, lecz kwestia gustu, ale miasto w tle wydaje mi się trochę jednolite. Możnaby pobawić się zróżnicowaniem koloru budynków (nawet w zakresie tego samego budulca mogą występować różnice w walorze i kolorze które pomogłyby Ci wprowadzić trochę różnorodności) a następnie pokombinować oświetleniem, tu rzucić cień na dużą grupę budynków posługując się chmurą (jestę bogię), gdzie indziej oświetlić całe grupy budunków, np w tle statku. Na wierzch doprawić tę potrawkę różnicami temperatur pomiędzy obszarem zacienionym i oświetlonym i voila, powinno się zrobić ciekawiej. Jeszcze ciekawiej, bo obecnie i tak mi sie podoba, ale tak rzucam sugestią.

Metoda Fenga przynosi dobre rezultaty, ale niezwykle drażni mnie w jego tutkach, które oglądałem,

to że dochodzimy jedynie do tego etapu, praca bardzo dobra i tyle, potem szast prast i nagle urywa bańkę. Gdzie podziały się fragmenty gdzie mistrz wyciska jeszcze te dodatkowe, cholernie ważne procenty? Tak że praca zamiast bardzo dobrej staje się niemal genialna, porażając detalem i rozmachem. Jeżeli znacie jakieś tutki o wykańczaniu

to zapodawajcie, zgadzam się z EC,że tu można jeszcze wzbogacić tę wizję, ale też trzeba wiedzieć jakimi sposobami można to zrobić poza 1 pikselowym okrąglakiem.

Z pewnością źle zaczęta praca jest znacznie trudniejsza do wykończenia, ale patrząc na wiele dobrych prac tu na forum widać,że brakuje nam ostatniego szlifu np. takiego jak u Fenga.

• 4 weeks later...

Dzisiaj sobie zrobiłem podróż ze wsi na wieś i z powrotem- jest lepiej :D Mam zamiar teraz rzucić się na coś innego bo ciągłe trzaskanie portretów źle na mnie działa. Każdy kolejny gorszy ;)

bo ciągłe trzaskanie portretów źle na mnie działa. Każdy kolejny gorszy ;)

Nie jestem pewien, wydaje mi sie , ze portret owieczki z dnia nr 3 to kamien milowy w twojej karierze. Zdrowko!

Pierwsze super galowe. Kolorki przede wszystkim. Chcociaz czasem mam wrazenie, ze powinienes z tymi elememntami typu skalki etc. zamiast robic milion drobych wiezyczek, pociagnac jedna duza, ktora mialaby bardziej ciekawszy ksztalt. Bo w pewnym momencie tych skalek jest tyle, ze tworza szum, ktory nie wyraza nic wiecej, jak tylko las skal.

A na drugim za mocno pojechales moim zdaniem RGB splitem. Niestety kompozycja tez lezy. Scialbym tak na prawde 1/2 obrazka z gory.

Super sie patrzy na to, ze mimo codziennej pracy wrzucasz regularnie i jestes konsekwentny. Nie przestawaj! :D

• 3 weeks later...
  • 4 months later...

Później bym się tłumaczył na komisariacie "Ej Panowie, chciałem by było fajnie!" :D

Po długiej przerwie zarzucam miniaturki dla odświeżenia wątku i rozruszania ręki:

Thumb5_zps2129706b.jpg