Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, RaVirr napisał:

HALO DZIEŃ DOBRY,
Wczoraj około północy, poniekąd w przerwie od zleceń stwierdziłem, że chce zrobić coś cliche, coś, co zostało już ograne z milion razy, ale zmieniłem zdanie i poszedłem drogą oryginalności...
Zatem przedstawiam Wam coś, czego jeszcze świat nie widział- rycerz jadący na koniu, w tle zamek, drzewka, a nawet ptaki- dobre, nie? 
Rycerz.jpg

No tego jeszcze nie było, no wreszcie ktoś narysował prawidłowo nogi konia a nie jak większość jakieś patyczki robi xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blood_brother napisał:

W sumie to nie wiem, czy płonie zamek, jeździec, czy trzymana przez niego głowa.

Można to rozpatrywać dwójnasób- ja to widziałem jako palący się zamek, choć @Kalberos to widział jako buffujący się heros 😄 

A co do nóżek konia to Z TYM POPRAWNYM RYSOWANIEM TO TAK NIE DO KOŃCA- to podmalowany model 😄 

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefortunnie ustawiony ten ogien - troche jak fotka zrobiona w nieodpowiednim momencie. No i swiatlo od tego ognia odbijajace sie na jezcu i koniu - ni cholery by sie tak nie odbijalo z tak wielkiej odleglosci. Tuz przy plonacym zamki masz teren na ktorym nie ma sladu pomaranczowej luny a na koniu co jedzie pare set metrow dalej nawet jego tylek jest oswietlony mimo, ze zwrocony jest w strone przeciwna do ognia 😉 Nawet jesli by jakos tak ta luna bila z daleka to widac by bylo swiatlo tez na kamieniach, drzewach, nierownosciach terenu... A nie tylko na jezcu i koniu.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nezumi napisał:

Niefortunnie ustawiony ten ogien - troche jak fotka zrobiona w nieodpowiednim momencie. No i swiatlo od tego ognia odbijajace sie na jezcu i koniu - ni cholery by sie tak nie odbijalo z tak wielkiej odleglosci. Tuz przy plonacym zamki masz teren na ktorym nie ma sladu pomaranczowej luny a na koniu co jedzie pare set metrow dalej nawet jego tylek jest oswietlony mimo, ze zwrocony jest w strone przeciwna do ognia 😉 Nawet jesli by jakos tak ta luna bila z daleka to widac by bylo swiatlo tez na kamieniach, drzewach, nierownosciach terenu... A nie tylko na jezcu i koniu.

Fakt, jeśli tak to się czyta to mega niefortunnie zagrało- oświetlenie na jeźdźcu jest od wschodu słońca (co też widać na dachach), a ogień wiadomo, miał dodawać "storytellingu" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu lepiej. Teraz wschod slonca ma sens a same dymy sugeruja pozar.
Tak generalnie - juz ktorys raz widze (nie pomne czy u Ciebie tez poprzedni raz byl czy u kogos innego) plonacy ogien i wschod slonca razem. Moim zdaniem to utrudnia czytelnosc. Jesli nie jest sytuacja narzucona powiedzmy w ksiazce, ze bohater wlasnie o wschodzie slonca zobaczyl pozar to bym nie mieszal tych dwoch zrodel swiatla. Pozary swietnie sie prezentuja 😄 w nocy. Gdzie masz ten klasyczny, dramatyczny kontrast cieplej poswiaty od ognia z zimna badz ciemnoscia badz niebieskawym swiatlem ksiezyca. Jak dodamy do tego wschod slonca to sie troche robi zamet. Wiec pozary bym raczej w nocy malowal niz o swicie albo w dzien. Ale to tylko moje prywatne widzimisie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bigworm napisał:

A jakby tam zamiast ognia dac dym? Ze niby chłop jedzie ratowac miasto ale jest juz za pozno czy whateverimage.png.478953211f2eaf183918fecfc13d976a.png

Właśnie wolę trochę subtelniej jednak, takie lekkie opary jakoś spójniejsze mi się wydają mimo wszystko 🙂

Ogólnie, jeśli o mnie chodzi to też mi się bardziej bez ognia podoba i pozmieniałem na soszjalach (gdzie się dało :D) 
Dzięki za wskazówki i rady!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i oryginalny obrazek 🙂 wersja z dymem zdecydowanie za ciężka i dym niefortunnie zlewa się z chłopkiem, z ogniem dużo lepsza a bez nawet lepiej ale nie ma dramatyzmu chwili i trochę story telling cierpi, ale obie fajne 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, RaVirr said:

JEZU TERAZ NIE WIEM CO MYŚLEĆ XD

😄 To jak gdy ktoś się przejęzyczy i przekręci jakieś słowo, wszyscy zaczynają je powtarzać i się z tego śmiać, wymyślać nowe błędne wersje aż po chwili już nikt nie wie jak powinno poprawnie brzmieć bo wszystko brzmi źle 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bigworm napisał:

Bardzo fajne i klimatyczne, przypomina mi Last of Us.

Dziency! Co prawda totalnie czym innym się inspirowałem (mianowicie obrazkiem poniżej), ale może budzić skojarzenia z TLOU 😄 No i w pierwszej fazie zamysł był inny, ale porzuciłem 😮
image.thumb.jpeg.520dd40d7ae08913e2b9ab668bf6fe9e.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem to ogólnie trochę podmalować żeby było więcej brudu i rzeczywiście zrobić mocny feeling malowidła, ale na końcu postanowiłem nie podmalowywać nic 😄
Kotek to fotoskan z internetu z lekkim futerkiem z Blendera 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 20:16, RaVirr napisał:

CZYLI PRZESZŁO!!! XD

shackowałeś mi percepcję przez buffer overflow, widziałem to coś na stole, ale mój umysł natychmiast się poddał nie mogąc dociec, co to takiego jest i skierował wzrok gdzie indziej, byle dalej, chcąc szybko zapomnieć o swojej porażce 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged skoro tak się stało to mogę się już nazwać artystą! 😄
@bigworm początkowo chciałem nazwać ten obrazek "Duma", stąd ściany, ogólny wygląd i pomarańczki na stole (bo wiesz, "tu dla ciebie pomarańcza....") i główny bohater był inny 😄 Później się jednak rozmyśliłem i zmieniłem na kotka bo mimo wszystko jakoś tak weselej. Pierwsze podejście, które miało pójść do dalszej podmalówki wyglądało tak:
image.thumb.jpeg.8beda05f170240fd84e9e8b53a6f5f4a.jpeg

  • Like 5
  • Wow 1
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Soulinka12 napisał:

zajefajne z tą czachą :)) epicka seria wyszła 🙂 i level Ci wbił nowy XD

Dzięki ❤️ Jeszcze kilka będzie do wrzucenia, ale później 😄
Tutaj ugułem mam trochę do siebie pretensji jeśli chodzi o wklejkę postaci ze zdjęć, ale przy następnych sprawniej poszło i jestem bardziej zadowolony 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RaVirr napisał:

Dzięki ❤️ Jeszcze kilka będzie do wrzucenia, ale później 😄
Tutaj ugułem mam trochę do siebie pretensji jeśli chodzi o wklejkę postaci ze zdjęć, ale przy następnych sprawniej poszło i jestem bardziej zadowolony 😄 

jak dla mnie bomba 😄 dobry skill w mixowaniu technik .Chyba ,że sie myle i tam 3d nie używałeś ,tylko same focisze ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Soulinka12 napisał:

jak dla mnie bomba 😄 dobry skill w mixowaniu technik .Chyba ,że sie myle i tam 3d nie używałeś ,tylko same focisze ?

Nie nie, tam fotek wcale nie ma- poza postaciami i chyba niebo. 
Jakby największą trudność miałem z dopasowaniem oświetlenia- zadania były mega fajnie opisane ze wskazaniem na porę dnia, pogodę itd. Zdjęcia natomiast- jak to zdjęcia, robione w naprawdę różnych warunkach, często nieodpowiadającym scenie 🙂 Z tego powodu patrzę dość krytycznym okiem bo wiem, że pewnie dało się lepiej, ale jeszcze wtedy brakowało doświadczenia. Oczywiście nie uważam, że JUŻ TERAZ JESTEM MISTRZEM ELO, ale na bank jest lepiej 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RaVirr napisał:

Nie nie, tam fotek wcale nie ma- poza postaciami i chyba niebo. 
Jakby największą trudność miałem z dopasowaniem oświetlenia- zadania były mega fajnie opisane ze wskazaniem na porę dnia, pogodę itd. Zdjęcia natomiast- jak to zdjęcia, robione w naprawdę różnych warunkach, często nieodpowiadającym scenie 🙂 Z tego powodu patrzę dość krytycznym okiem bo wiem, że pewnie dało się lepiej, ale jeszcze wtedy brakowało doświadczenia. Oczywiście nie uważam, że JUŻ TERAZ JESTEM MISTRZEM ELO, ale na bank jest lepiej 😄 

Te dwa to mucha nie siada . Nie ma sie czego czepiać .Nie dręcz swej duszy XDWrota_Gendru.jpg

 

 

Fina_full_res_jasny.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordki, mam szybkie pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu.
Szukam (OCZYWIŚCIE NAJLEPIEJ DARMOWYCH) nagrań postaci na greenscreenie celem potrenowania mattepaintingów czy ogólnie compositingu- macie może jakieś strony gdzie mógłbym coś takiego znaleźć?

Nie ukrywam, że szperałem, ale znalazłem jakąś garstkę filmików słabej jakości 😐 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, RaVirr said:

Mordki, mam szybkie pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu.
Szukam (OCZYWIŚCIE NAJLEPIEJ DARMOWYCH) nagrań postaci na greenscreenie celem potrenowania mattepaintingów czy ogólnie compositingu- macie może jakieś strony gdzie mógłbym coś takiego znaleźć?

Nie ukrywam, że szperałem, ale znalazłem jakąś garstkę filmików słabej jakości 😐 

Cale channele sa na YT, moj ulubiony zestaw 😄:

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Nezumi napisał:

Cale channele sa na YT, moj ulubiony zestaw 😄:

 

Naczy te jutubowe ogarnąłem, ale tam też większość jest taka, bym powiedział, najwyżej średnia 😄 No i mi chodzi wyłącznie z aktorami (bez animacji, wybuchów itd)
Myślałem, że  może gdzieś w odmętach sieci są miejsca z takimi filmikami wiecie, lepszymi 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALO DZIEŃ DOBRY,
Z racji luźniejszych ostatnich dwóch dni zabrałem się za mini projekt czyli nowelkę graficzną. Skończę na pewno nieprędko, ale z racji tego, że mam pomysł na setting to postanowiłem zacząć od głównego miejsca akcji- czyli statku 🙂 Chcę go zrobić z dość dużą ilością detali, mało wiem o statkach więc posiłkuję się różnymi zdjęciami i wycinkami z instrukcji do klejenia modeli 😄 Pierwsze efekty:
Goły model:

statek_baza.png

Test render z teksturą drewna na próbę (liny, obicia metalowe też są drewniane, wszystko jest drewniane 😮😞
statek_test.png

I dla porównania mój stary model, który uznałem za skończony:

statek_fina1.png

Edytowane przez RaVirr
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności