Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

@RaVirr Twój projekt zaczyna nabierać kształtu. Fajnie to wygląda, masz dobre pomysły - uwaga skupia się na tych obrazach dłużej niż zwykle - można wczuć się w klimat. Operujesz na kilku planach co też nadaje przestrzeni dodatkowej do opowiadania sobie historii, która się za tym kryje. Super robota.

 

Łatwo się mówi, ale te niektóre sceny, aż się proszą o jakiś ruch kamery i animację. Może się skusisz na jakieś intro do tej mapy 🙂Przychodzi mi na myśl coś w tym stylu Tayfuna Kalafata.  Jak nie 3D to może grease pencilem dałoby się zrobić takie 2,5D 🙂

 

 

Edytowane przez alex3d
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex3d dziękuję ❤️ Oj, bardzo chętnie coś takiego bym zrobił, swego czasu mocno mnie jarało robienie takich epickich shotów, ale jakoś nie znalazłem ścieżki by w tym kierunku podziałać. Obracałem się wtedy w after effects, ale nie udało mi się tam zrobić nic dłuższego niż pół sekundy- albo wywalałem się na warstwach albo komputer się wywalał przy podglądzie..a często po renderingu okazywało się, że jedno z drugim się nie zgrywa. Pewnie weekendowo do tego wrócę 😄
 
@blazejbobek ZAPRASZAM CZĘŚCIEJ! 😄 Dziękuję za miłe słowa, staram się jak mogę- jeszcze trochę brakuje, ale mam nadzieję, że za jakiś rok spojrzę w monitor (garbiąc się srodze) i wypowiem te słowa " NO, JEST ZAJEBIŚCIE".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mała ciekawostka.
Czasem lubię wracać do jakiś staroci i sprawdzać co tam odjaniepawlałem w materiałach, renderze i ugułem w ustawieniach. 
Dzisiaj odpaliłem mały blok z moich początków zabawy z blenderem i pomyślałem, że przygotuję na szybko scenę by uatrakcyjnić sam model i nieco przykryć wszystkie jego wady 🙂 
Wersja z grudnia 2019:
282558035_ogrodowa21kola.thumb.jpg.587bf7eebc3742ef9929f821483fed31.jpg

Wersje z dzisiaj:

826387040_Ogrodowaobnn.thumb.jpg.ea61305133d6e5815852cbdedcba0eb2.jpg

 

659227678_Ogrodowaobw.thumb.jpg.0d8e8f8e7bfdfc11572d9160af7ec4f2.jpg

Edytowane przez RaVirr
wymianka nieba w dziennym, w tym wieczornym to już za dużo roboty by było :/
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Niestety nie są zriggowane, ale  niedługo się za to zabiorę żeby porobić coś bardziej dynamicznego.
Cała paczka to 4 modele ludzików (3 rycerzy i wieśniak) w różnych pozach (możesz sobie też zdjąć hełm i pod spodem jest głowa- taka sama u każdego), do tego masz oddzielnie miecze, tarcze i hełmy właśnie. Plus, że wszystkie tekstury są bardzo fajnie podzielone i możesz sobie bez jakiegoś strasznego problemu je edytować. Niestety pozy tylko "w spoczynku"
Ogólnie za tę cenę (jak na polaka przystało) raczej nie polecam, ale widziałem na sprzedaż jakieś gówna za 200$ i chyba po prostu tak się ceny modeli kształtują- ja do ludzi nigdy nie miałem cierpliwości, a takie coś myślę, że mogłoby pomóc- zwłaszcza Tobie o ile robisz jeszcze robisz takie sceny 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged Bo to wojskowy, ołowiany płaszcz, a flagi z aksamitu 😄 Trzeba oddać, że przynajmniej słupki pod flagi są oddzielnie i można mimo wszystko sporo kombinować. 
Myślę, że to dobry pomysł by je wykonać samemu- ja się spodziewałem większej różnorodności, ale to już moja wina bo nie wnikałem za bardzo w opisy. Myślę, że jak się zriguje to nie będzie źle, a zawsze jest już pełna baza na ewentualne przeróbki pod siebie i konkretną scenę... KUPIŁEM TO MUSZĘ SOBIE WBIĆ DO GŁOWY, ŻE ZAJEBISTA INWESTYCJA 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziemki 😄
Dorzucam keyart zrobiony do giery przy której pracuję (był wykonany w ekstremalnym tempie, ale jestem całkiem zadowolon- nie ma to jak wpadać w samozachwyt :O)
Gameplay trailer i link do dema na steamie o tutaj:

GU_keyart_logo.thumb.png.4592cbfe694738a359eb5d8b772bc5fc.png
 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ilustracja a i gra wyglada ciekawie (mam nadzieje ze bedzie mozna jesc ludzi ja k w Rampage).

Jakbym mial sie czepiac to moznaby zagescic znaczaco atmosfere, aby oddzielic plany, a nawet elementy bliskie siebie takie jak reka i glowa olbrzyma, ktore sie jak na moj gust troche zlewaja ze soba nawzajem. Ale ogolnie recz biorac pro robota!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Bardzo fajna ilustracja a i gra wyglada ciekawie (mam nadzieje ze bedzie mozna jesc ludzi ja k w Rampage).

Jakbym mial sie czepiac to moznaby zagescic znaczaco atmosfere, aby oddzielic plany, a nawet elementy bliskie siebie takie jak reka i glowa olbrzyma, ktore sie jak na moj gust troche zlewaja ze soba nawzajem. Ale ogolnie recz biorac pro robota!

O dzięki za miłe słowo i wypunktowanie- robiłem to bardzo intensywnie przez 3 doby i już nie widziałem błędów (i pewnie przez ten samozachwyt już bym ich nie dostrzegł! xD).W kolejnych ilustracjach zwrócę uwagę bo ta już poleciała na wszystkie socjale i nie da się zmienić 😐
Co do jedzenia ludzi- przekażę bo już nie pierwszy raz pojawia się taka propozycja więc pewnie wezmą sobie do serca 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RaVirr napisał:

A tak w ogóle dostałeś suba, giga kontent na youtubie, liczę na więcej 😮 Planujesz więcej humorystycznych filmików? Bo jest potencjał 😮

Dziękuję! Planów nie ma, ale nie mogę obiecać, że niczego nie popełnię heh heh.

6 minut temu, RaVirr napisał:

A, jeszcze na dokładkę 2 starocia do podręcznika RPG 🙂 

Zajebioza panie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się od wczoraj nudziło i postawiłem na karkołomne zadanie.
Zacząłem się zastanawiać czy w Blenderze da radę robić po ludzku optymalizację modelu pod jakieś growe sprawy.
Na liście tematów znalazły się:
1. wymodelowanie bazowego mesha nie bacząc na poly
2. oteksturowanie
3. przeróbka modelu high poly do low poly
4. przenosiny tekstur z modelu high poly do low poly
5. porównanie dwóch modeli

Wymodelowałem dość szybko bazowy łuk z prostych meshy, połączyłem booleanem, następnie wszedł dość szybki sculpt- nie chciałem się za mocno skupiać czy całość będzie miało poprawną formę i trochę też z tego powodu efekt końcowy wyszedł glutowaty. 
Baza miała 609 644 poly

Nadszedł czas na teksturowanie- tutaj połączyłem 3 materiały.
1. Tekstura muru kamiennego- baza
2. Zazielenienie- we wnękach/uskokach/dziurach
3. Przybielona "zaprawa"- w miejscach większych zniszczeń
Wszystko było zamknięte w obrębie jednego materiału i nody wyglądały tak (wiem, że nic nie widać, ale każdy bragguje jakie to kozackie połączenia robi i nie chce być gorszy.... ale mam świadomość, że każdy, kto siedzi w Blenderze dłużej niż tydzień wie, że to nic skomplikowanego xD):
image.png.abb32e156ffdbf741e8c0d8d154b4281.png

Do tej pory całość zajęła mniej więcej godzinkę i wiedziałem, że tutaj pojawią się schody- kompletnie nie wiedziałem co dalej.

Retopo zrobił niemal w całości program Instant Meshes- w samym Blenderze dałem od siebie dosłownie parę poprawek. Później przypomniało mi się, że mam plugin Retopoflow, ale i tak nie działał- dopiero wieczorem udało mi się go uaktualnić- tak czy owak przy tego typu modelach raczej na bank będę używał Instant Meshes.
Postanowiłem maksymalnie uprościć model i polycount zamknął się na 4,457.

Jeśli chodzi o Bake tekstur- w czystym Blenderze robi się to...tak nie za fajnie. Tutaj z pomocą przyszedł plugin Simplebake. Parę kliknięć i po sprawie, tekstury exportowane.

Wynik tej bitwy wygląda następująco:
Wersja Highpoly
Highpoly.thumb.jpg.594ea1f1c6f9a29452dfd21aa4483d67.jpg

Wersja Lowpoly:

Lowpoly.jpg

Od siebie dodam, że jestem całkiem zadowolony z efektu 🙂

A jakie weekendowe przygody Was spotkały? 😄 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EthicallyChallenged napisał:

Bardzo fajnie wyglada brama. Co do nodow to jest nie za fajnie, bo dwa z tych pryncypałów są w ramce, a trzeci nie jest 😠

Suaj, ten brak ramki to celowy zabieg żeby było wyglądało na jeszcze bardziej skomplikowane 😄 
Dzięki chłopaki ❤️  Dzisiaj postaram się ściągnąć Unreala żeby mieć motywację na popołudniowe dziubanie 😮 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

Legancko! 🙂

Tablet z wyświetlaczem to jest złoto i nie wyobrażam sobie codziennej pracy bez niego 

rpaJsQj.jpg

plusy: można pograć w kółko i krzyżyk

minusy: trzeba mieć z kim 😄

O widzę kolega chyba bogaty, że jabłuszka burbonem popija 😮 

Edytowane przez RaVirr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RaVirr napisał:

Patrzcie jak sobie dzisiaj pięknie folię ochronną za 100 zł na tablet nakleiłem sad-cry.gif

IMG_20220118_230719.jpg

czy to xp pen? 😄 weeeeeeeeeeeeez 😄 tez przyklejalem 😄 zapytajcie mojej zony i psa co sie dzialo na chacie jak to robilem 😄 nigdy tylu przeklenstw w kosmos nie poslalem 😄 

4 minuty temu, Destroyer napisał:

Legancko! 🙂

Tablet z wyświetlaczem to jest złoto i nie wyobrażam sobie codziennej pracy bez niego 

rpaJsQj.jpg

plusy: można pograć w kółko i krzyżyk

minusy: trzeba mieć z kim 😄

o jaka CYBULA!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK xp pen zakupiony po Twojej "recenzji" 😄 ALE widzisz, o ochronie przypomniałem sobie w zeszłym tygodniu jak zauważyłem te zarysowania w centrum. Dzisiaj pięknie wyczyściłem, pościerałem i po godzinie prób powiedziałem "nie dam se rady" i tak już zostało xD Dopiero później zobaczyłem, że naleciało jakiś drobinek kurzu i stąd te placki..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RaVirr napisał:

@KLICEK xp pen zakupiony po Twojej "recenzji" 😄 ALE widzisz, o ochronie przypomniałem sobie w zeszłym tygodniu jak zauważyłem te zarysowania w centrum. Dzisiaj pięknie wyczyściłem, pościerałem i po godzinie prób powiedziałem "nie dam se rady" i tak już zostało xD Dopiero później zobaczyłem, że naleciało jakiś drobinek kurzu i stąd te placki..

nie miales takiego przylepnego papierku do wyciagania tych drobinek? stary 2h zmienialem ta folie 😄 gdybym wiedzial ze ta standardowa folia sie tak rysuje to ni huj bym tego nie polecil 🙂

Aczkolwiek nowa, srednio przyklejna juz sie nie rysuje XDDDD

na pocieszenie dodam  ze na 100% drugi raz zrobisz to lepiej XDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem 😐  Do tego na początku robiłem to sam i miałem problem z ogarnięciem bąbli bo krzywo przyklejałem. Po jakimś czasie pomagała luba, wszystko szło w miarę dobrze, ale nie mogłem zwalczyć tych mniejszych plamek- się okazało, że dziadostwa naleciało, przykleiło się do folii i musiałbym...nie wiem...palcem to wygrzebywać chyba xD Sprawdziłem czy nie przeszkadza w rysowaniu i nie jest źle- może poza tym, że są takie jakby lekkie odbarwienia kolorów w miejscach tych placków. Jak będzie irytujące to zdejmę i wyrzucę w pizdu 😄 
Przynajmniej kotek ma nowy domek bo folia przyszła w tym kartonie:

IMG_20220118_211247.jpg

Edytowane przez RaVirr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD jak cos to mam jeszcze jedna zapasowa folie, moge Ci dac 😄 tam w zestawie jak z chin zamawialem to sa takie gowna od odklejania tych brudow 😄 ACZKOLWIEK majac fuczaka, nie ma szans zebys to przykleil bez problemow XD trast mi 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem, że jestem brainletem i folie z zestawu leżą w pudle, ale sprawdziłem i nic nie mam-dostałem goły tablet, piórka i okablowanie.. co za ulga xD 
Wiesz co, jak coś to zgłoszę się na fejsbuniu z adresem i cebulą, ale dam tej "wersji" z tydzień, może się przyzwyczaję xD 

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 08:08, RaVirr napisał:

Siema,
Dorzucam pierwsze zleceniówki od kilku lat \o/
To są obrazki do suplementu książki RPG Nibiru, właśnie wystartował kickstarter gdyby ktoś chciał sypnąć nieco pinionżków LECZ NIE JEST TO OBOWIĄZKOWE 😮

Co do samych obrazków- kompozycyjnie trzeba było je dostosować do konkretnych stron, stylistyka, design, oświetlenie itd. to głównie zasługa zleceniodawcy i dostarczonych opisów 🙂

 

 

Nibiru-Lamassu-fin.jpg

Nibiru-Walking-Chapel.jpg

Mega robota,

z onimusha/devil may cry mi się kojarzy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności