Jump to content

Recommended Posts

• Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

(Uwaga historia życia) Szczerze mówiąc różnie. Zazwyczaj sporo czasu spędzam na układaniu sobie w głowie pomysłu na ilustrację, kadr, kompozycję itd. Później przemyślenia muszę dostosować do swojego

Cześć! Wrzucam kilka ostatnich obrazków na odświeżenie teczki 🙂

TAK SIĘ ŻYJE NA TEJ WSI    

Posted Images

Fajne szkice i thumby. Najbardziej podoba mi się pierwsze z #442 miły klimat i czyste kolory. W miniaturach kolor jest lekko przybrudzony - chyba zbyt duża ilość pociągnięc pędzla sprawia takie wrażenie. Pzdr.

• 1 month later...
  • 1 month later...

Dzięki, co do krawędzi- taki mam zamiar :) Jeśli chodzi o równoważenie to rzeczywiście, w fazie szkicu coś było po lewej, ale w "drodze" postanowiłem to wyrzucić. Może do tego jednak powrócę. Tymczasem ciąg dalszy:

Untitled-4_zps1c09dbeb.jpg

RaVirr uwielbiam pracę w takim "malowanym" stylu ale moim zdaniem dodanie tego posągu pogorszyło finalny efekt. Moim zdaniem popsuło to kompozycję bo masz dwa miejsca przyciągające uwagę zaraz obok siebie. Dla mnie to się gryzie. Chyba, że miałeś taki zamiar ale jak nie to bym to poprawił i świetna praca do portfolio. Pozdrawiam

Szczerze mówiąc praca momentami wydaję się troszkę zagnieciona. Nie wiem przez co, wg mnie wszystko po trochu. Zamek chyba za bardzo się zbiega teraz to widzę. Kolorystyka jest wporzo ale coś*jest wg mnie nie tak z walorem. Dużo czarnego jest a zamek strasznie świeci. Wykończenie też jest takie momentami bardzo sztywne — starasz się wiernie oddać architekturę i jakoś brakuje w tym lekkości. Cieżko mi powiedzieć co dokładnie jest nie tak, więc pozwole sobię zrobić overka, przepraszam, że to tak zarzygałem ale chyba troche oddaje to co myślę.

overek.jpg

• 4 weeks later...

Stolica molocha z chc (podejście drugie) i jednocześnie miasto do prywatnego projektu :) :

capitol_of_moloch_2_by_ravirr17-d70s576.jpg

Dzięki wszystkim za pomoc przy ostatniej pracy, przepraszam, że nie wprowadziłem Waszych sugestii w życie, ale nie miałem już chęci wracać do tego malunku :)

• 1 month later...

Cześć ;) Kiedyś pisałem o idei stworzenia własnego świata fantasy. Oczywiście ma to na celu trening obrazków wszelakiej maści. Chce po kolei zilustrować każdą prowincję- miasta, krajobrazy, mieszkańców, bestiariusz, sceny z wydarzeń itd.

Zarzucam to co do tej pory poczyniłem. Całość jest w formie stron a4 (ponieważ gdy skończę to będę chciał to opublikować w formie pdfa), opisy póki co robocze, numeracja stron też :D. Długo się zastanawiałem nad historią i koncepcją samej krainy toteż obrazków nie ma zbyt wiele :)

1Ok1420adka_zps04d54c67.jpg

2Historiakrainy-str1_zpse59dbfe0.jpg

2Historiakrainy-str2_zps9017e765.jpg

2Historiakrainy-str3_zpsa9d40014.jpg

3Mapawyspy-str1_zps9d7ae51d.jpg

3Prowincje-str2_zps2d07bdb6.jpg

4Polma-str1_zps44d4acfc.jpg

4Polma-Ifur-str2_zps39209138.jpg

4Polma-Kirna-str2_zps5830f97f.jpg

4Polma-Kuuomiri-str2_zpsbadfd8de.jpg

Dziękuję :) Pod koniec postaram się poprawić mapę (albo nawet namalować ją od nowa). W tej chwili służy mi w celach informacyjnych.

Ostatnio gdy się za to całe przedsięwzięcie zabierałem, to nie miałem żadnego planu i koncepcji- jedynie sporo pomysłów, które jednak się z sobą nie łączyły. Teraz mam nadzieję ogarnąć to wszystko z głową.

Jak pisałem, w planach jest dużo rysowania- niektóre obrazki będą mocno wypieszczone, inne raczej szkicowe, niemniej jednak chce stworzyć ciekawy, w miarę kompletny i spójny świat. Ot taki plan na najbliższe 2-3 lata. Jest mi łatwiej zmobilizować się do malowania i ćwiczeń gdy pracuję nad sporym projektem, który nie kończy się na trzech podobnych obrazkach ;)

Edited by RaVirr