Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] KH apartment


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

projekt: architektura wnętrz

architekci: adam kraszewski

lokalizacja: warszawa

klient: prywatny

etap: koncepcja

powierzchnia: 105 m2

.

.

.

KH_apartment_00.gif

.

.

.

kuchnia + pokój dzienny

.

KH_apartment_01.jpg

.

.

.

KH_apartment_02.jpg

.

.

.

KH_apartment_03.jpg

.

.

.

KH_apartment_04.jpg

.

.

.

KH_apartment_05.jpg

.

.

.

KH_apartment_06.jpg

.

.

.

KH_apartment_07.jpg

.

.

.

KH_apartment_08.jpg

.

.

.

KH_apartment_09.jpg

.

.

.

KH_apartment_10.jpg

.

.

.

KH_apartment_11.jpg

.

.

.

KH_apartment_12.jpg

.

.

.

KH_apartment_13.jpg

.

.

.

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

za sypialnie nobla. :O znając moje szczęście często lampy obrywały by z dyńki. naprawdę odważna kuchnia, ciekaw jestem jak wyjdzie w praktyce. drugi nobel za parawan w 1 kiblu :O choć sama łazienka (w sumie obie) wygląda na robioną w pośpiechu i za nic mi się nie podoba

a tak standardowo, aż się prosi o jakiś krzaczek .....

prezentacja jak zwykle na b. wysokim poziomie.

pzdr

 

edit: simonswerki czy hafele :D ?

Edytowane przez routee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna sypialnia!;) (możesz powiedzieć co to za 'wnęka' przy górze łóżka?)

Co do reszty, w łazienkach dodałbym trochę drewna, zdaję się, że wcześniejsza koncepcja łazienki gościnnej właśnie obecność drewna zakładała;)

Biel ścian i drzwi reszty pomieszczeń przełamałbym jakimś kolorem/odcieniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sama łazienka (w sumie obie) wygląda na robioną w pośpiechu i za nim mi się nie podoba

 

To nie pośpiech. To miał być minimalizm :)

To stosunkowo małe mieszkanie z dużym programem funkcjonalnym. Dlatego kuchnia znajduje się w centrum mieszkania i praktycznie nie ma dostępu do naturalnego światła.

Klient oczekiwał maksymalnego ukrycia wszystkich funkcjonalnych "gratów". Dlatego większość ścian to szafy lub mniejsze szafki we wnękach.

Całość jest tak "upakowana" by nie tracić na funkcjonalności i wizualnie powiększać przestrzeń. Ale większość wolnej przestrzeni to ciągi komunikacyjne więc na bibeloty i kwiatki nie ma już miejsca.

 

Tak to Tectus'y.

 

 

Fantastyczna sypialnia! (możesz powiedzieć co to za 'wnęka' przy górze łóżka?)

Co do reszty, w łazienkach dodałbym trochę drewna, zdaję się, że wcześniejsza koncepcja łazienki gościnnej właśnie obecność drewna zakładała.

Biel ścian i drzwi reszty pomieszczeń przełamałbym jakimś kolorem/odcieniem

 

Wnęka w sypialni to wykusz charakterystyczny dla całego budynku. Tu został zaadaptowany na przedłużenie łóżka. Zastosowanie dowolne wg fantazji użytkowników ;)

Klient nie przepada za drewnem. Przyciemniany fornir wenge jest chyba najmniej "drewniany" i już wystarczająco dużo jest go innych pomieszczeniach.

Łazienka gościnna to stary patent, tu zaadaptowany do potrzeb innego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat kolorystycznie nie leży ten projekt,

ale to już zapewne kwestia gustu.

 

Przyczepię się jedynie do obrazka w kuchni. Jak w tego tupu projektach na jednej ścianie pojawia się coś takiego to zawsze odnoszę wrażenie, że projektant chcąc urozmaicić dany fragment przestrzeni, z braku pomysłu poszedł na łatwiznę. W sumie to drobiazg, którego łatwo się pozbyć, więc dramatu nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt. kolorystyka - monochromatyczna z ciemnymi przełamaniami - super!

 

Wykorzystanie wykusza jako dodatkowe wnękowe łóżko wydaje mi się całkowicie afunkcjonalne, ale kompletnie nie mam pomysłu na inne zagospodarowanie sypialni :)

 

Kącik do pracy - super, mega fajnie by mi się tam pracowało :)

 

Z jakiego materiały jest blat wyspy i ściana za zlewem ?

 

P.S. Łazienka rodziców wygląda jak by była w hotelu 4* ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie wykusza jako dodatkowe wnękowe łóżko wydaje mi się całkowicie afunkcjonalne

 

A gdzie Twoja wyobraźnia? Ja mam już przynajmniej kilka pomysłów:p

 

Sans, przy materiale betonu na ścianach w łazience to zwykły bump, czy normal, czy może displacement?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) bez wątpienia masz łeb jak sklep.. Nawet, jeżeli by coś było nie te ges to totalnie nie istotne, no i inwestor cudownych masz z chudym portfelem, jestem ciekaw jak weryfikuje to życie i ile z tego się udaje osiągnąć w rzeczywistości, chodź ponoć, jeżeli projekt jest mocno naginany i idzie nie w tym kierunku, co sobie życzysz do mówisz dowidzenia (ponoć:)) …pokłony za taką postawę …no i wykonanie rzecz jasne jest….. Ale to chyba nie tylko twoja zasługa;) to tyle słodzenia pozdrawiam.

P.s., co to jest za fotel?? Ten biały??

Ja tam wzdycham co tam..nawet podkład wypieszczony..ah. * * * * *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepię się jedynie do obrazka w kuchni. Jak w tego tupu projektach na jednej ścianie pojawia się coś takiego to zawsze odnoszę wrażenie, że projektant chcąc urozmaicić dany fragment przestrzeni, z braku pomysłu poszedł na łatwiznę. W sumie to drobiazg, którego łatwo się pozbyć, więc dramatu nie ma ;)

Tu nie ma głębszej filozofii. To po prostu największa ściana nadająca sie na ekspozycję. Ściana obok poszatkowana jest drzwiami i z założenia miała być "doświetlaczem" ciemnej kuchni bez okien. Na ścianie za sofą są okna a w sypialni wszędzie są szafy.

 

Wykorzystanie wykusza jako dodatkowe wnękowe łóżko wydaje mi się całkowicie afunkcjonalne, ale kompletnie nie mam pomysłu na inne zagospodarowanie sypialni :)

...

Z jakiego materiały jest blat wyspy i ściana za zlewem ?

...

P.S. Łazienka rodziców wygląda jak by była w hotelu 4* ;)

To nie jest dodatkowe łóżko tylko element tego pierwszego. No i jest to sypialnia dla dorosłych ludzi :)

Fakt jest trochę hotelowo ;)

 

przy materiale betonu na ścianach w łazience to zwykły bump, czy normal, czy może displacement?;)

Mapy w bump, reflect i glossy. Strasznie długo się to liczy.

 

material na scianach w lazience to raczej trawertyn- i tak przy okazji zapytam - wlasna robota ??

Raczej nie trawertyn. Bardziej marmur, piaskowiec lub gres. To projekt w trakcie więc wszystko zależy od tego co się namacalnie na żywo spodoba klientowi.

 

:) bez wątpienia masz łeb jak sklep.. Nawet, jeżeli by coś było nie te ges to totalnie nie istotne, no i inwestor cudownych masz z chudym portfelem, jestem ciekaw jak weryfikuje to życie i ile z tego się udaje osiągnąć w rzeczywistości, chodź ponoć, jeżeli projekt jest mocno naginany i idzie nie w tym kierunku, co sobie życzysz do mówisz dowidzenia (ponoć:)) …pokłony za taką postawę …no i wykonanie rzecz jasne jest….. Ale to chyba nie tylko twoja zasługa;) to tyle słodzenia pozdrawiam.

P.s., co to jest za fotel?? Ten biały??

Ja tam wzdycham co tam..nawet podkład wypieszczony..ah. * * * * *

Bardzo często okazuje się że klient skuszony projektami z portfolio okazuje sie być zaskoczony tym co mu się proponuje, a co stylistycznie nie odbiega od wcześniejszych projektów. Najczęściej po dłuższym studiowaniu projektu i tak klient sam się przekonuje do pierwotnej wersji.

Niestety minimalizm, w którym ważny jest każdy detal jest bardzo drogi w realizacji i wymaga dobrych wykonawców. Jeżeli klient tego nie rozumie i w trakcie realizacji przycina wcześniej założony budżet, lub co gorsze nie chce go zdeklarować przed rozpoczęciem projektu to wychodzi coś co wstyd pokazać.

Fotel jest od Viccarbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że sie przy tym dziwacznym mieszkaniu nieźle namęczyłeś. układ z rzutu wygląda troche mało czysto ale w bryle ostateczny odbiór jest zajebisty. pewne zastrzeżenia mam do:

 

- lokalizacji pralni przy wejściu do mieszkania.

- braku większej szafy/garderoby przy wjeściu (istniejąca jest moim zdaniem za mała)

- ciekaw jestem jak sobie poradzisz z zamaskowaniem drzwi wejściowych ;)

- roleta przy wannie w sumie fajny pomysł ale raczej mało higieniczny/praktyczny.

 

p.s. patent z łóżkiem to fajny gadzet dla ekshibicjonistów ;)

p.s.2. projekt ten potwierdza że budynek ten to typowy przykład przerostu formy nad treścią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne wnętrze, gratulacje!

Przyjemne proporcje i relacje przestrzenne. I jeszcze lustrzana perspektywa w sypialni :).

 

Dwa pytania:

-co się dzieje z roletą po prysznicu? zwijam, wychodzę, rozwijam żeby wyschła? Masz już producenta?

-oświetlenie przy lustrze jest w tych pasach między szafkami? autorskie dzieło znajomego mistrza czy coś gotowego?

 

Jeszcze krótka lista życzeń:

1. oryginalny plan mieszkania (bo to chyba mieszkanie, nie domek)

2. widok 'za dnia'

3. widok z kamery wyższej niż z poziomu klamki (domek dla krasnoludków? :-D)

 

ukłony

uke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lokalizacji pralni przy wejściu do mieszkania.

 

Czemu?? Pytam z czystej ciekawości po prostu, :) jakie usytuowanie powinno być bardziej odpowiednie twoim zdaniem..? Pozdrawiam.

 

Ja zamieniłbym pralnię z szafę obok wejścia. Szafa wystarczy na pralkę i kosz na brudy a obecna pralnia pomieści więcej ubrań i butów. Obie lokalizacje byłyby IMHO wygodniejsze.

 

Ale najważniejsze, że fajnie to wygląda.

 

ukłony

uke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej wygodne moim zdaniem rozwiazanie na pralnie jest w okolicach sypialni/garderoby. rozbierasz się > wrzucasz ubrania do prania > myjesz > kładziesz spać... fajnie byłoby też strefować mieszkanie na część prywatną i dzienną , tak aby idąc z łazienki do sypialni nie trzeba było paradowac z gołym tyłkiem przez salon ;) ...

nie zawsze jednak się da.

 

 

 

 

- lokalizacji pralni przy wejściu do mieszkania.

 

Czemu?? Pytam z czystej ciekawości po prostu, :) jakie usytuowanie powinno być bardziej odpowiednie twoim zdaniem..? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne zastrzeżenia mam do:

 

- lokalizacji pralni przy wejściu do mieszkania.

- braku większej szafy/garderoby przy wjeściu (istniejąca jest moim zdaniem za mała)

- ciekaw jestem jak sobie poradzisz z zamaskowaniem drzwi wejściowych ;)

- roleta przy wannie w sumie fajny pomysł ale raczej mało higieniczny/praktyczny.

 

p.s. patent z łóżkiem to fajny gadzet dla ekshibicjonistów ;)

p.s.2. projekt ten potwierdza że budynek ten to typowy przykład przerostu formy nad treścią ;)

najbardziej wygodne moim zdaniem rozwiazanie na pralnie jest w okolicach sypialni/garderoby. rozbierasz się > wrzucasz ubrania do prania > myjesz > kładziesz spać... fajnie byłoby też strefować mieszkanie na część prywatną i dzienną , tak aby idąc z łazienki do sypialni nie trzeba było paradowac z gołym tyłkiem przez salon ;) ...

nie zawsze jednak się da.

 

1. Pralnia miała najniższy priorytet wg innych pomieszczeń, więc jej lokalizacja jest wynikowa. Przy dwójce małych dzieci chyba nie jest najgorsza jeśli chciało by się w niej składować brudne rzeczy oczekujące na pranie. W tym jednak przypadku i tak na to nie będzie miejsca. Pralnia musi pomieścić pralkę, suszarkę, odkurzacz i mopa z wiadrem.

2. Też chciałbym więcej miejsca, na szafę przy wejściu i nie tylko. Klient również chciałby, ale większych mieszkań już nie było. Ta mała szafa jest tylko na podręczne akurat używane w danym sezonie wierzchnie ubrania.

3. Drzwi nie trzeba maskować. Wystarczy umiejętnie okleić i zgrać z okładzinami ściany.

4. Brak rolety ma chyba więcej wad niż ona sama. Masa składanych skrzydeł ma ich mniej ale jak dla mnie to za dużo techniki w miejscu wypoczynku. Wanna to wymóg klienta.

5. Strefowanie funkcjonalne i estetyczne chyba się udało? :)

 

 

Dwa pytania:

-co się dzieje z roletą po prysznicu? zwijam, wychodzę, rozwijam żeby wyschła? Masz już producenta?

-oświetlenie przy lustrze jest w tych pasach między szafkami? autorskie dzieło znajomego mistrza czy coś gotowego?

 

Jeszcze krótka lista życzeń:

1. oryginalny plan mieszkania (bo to chyba mieszkanie, nie domek)

2. widok 'za dnia'

3. widok z kamery wyższej niż z poziomu klamki (domek dla krasnoludków? :-D)

1. Zwijasz, rozwijasz, suszysz. Mam.

2. Oświetlenie jest w szafce pod lustrem. Patent własny.

3. Oryginalnego planu chyba nawet nie mam w wersji elektronicznej. Nic specjalnego. Zwykły podział na małe zamknięte pokoje z wielkim korytarzem.

4. Widoku za dnia nie będzie bo nic nie wnosi do projektu.

5. Taki jeden widok jest z sypialni. Na nim widać jak duże złudzenie przestrzeni daje nisko ustawiona kamera z korekcją pionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne wizualizacje, ciekawy projekt chociaz mam zastrzeżenia co do wchodzenia do mieszkania na kuchnie. ale to rowniez centralny punkt w mieszkaniu wiec juz sam nie wiem. podoba mi sie sypialnia ciekawie rozwiazana i ladne mable. lazienka utrzymana jest w hotelowym stylu czyli oszczednie ale z elegancją i tez bardzo przyjemna. bardzo przyjemny projekt i gratuluje.

 

P.S. oświetlenie typu downlights jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Marka G, każdy "apartament" trzyma swój klimat na wszystkich renderach, co mi się bardzo podoba (masz jakies uniwersalne ustawienia SansSerif ?).

 

I zapewne klientom również - lubię prace w których chodzi o coś więcej niż tylko wrzucenie paru mebli do szescianika i ładne oświetlenie, czekam niecierpliwie na kolejne prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości co do układu mieszkania. Kompletnie ciemna kuchnia w niemałym mieszkaniu nie przekonuje mnie. Szacunek, który wzbudza estetyka, a zwłaszcza konsekwencja realizacji idei nie powinny dezorganizować funkcjonalności pomieszczeń. Cały układ mieszkania przypomina założenie dla dużego domu ze strefą centralną (kuchnia i jadalnia) otwartą na piękny widok np. wybrzeża oceanu. Tylko gdzie to otwarcie i gdzie ten ocean. Reasumując bardzo mi się podoba, ale funkcja kompletnie mnie nie przekonuje. Zakładając że domownik wraca do domu wieczorem gdy i tak jest ciemno, to jednak i tak fajnie wypić sobotnią kawę i poczytać gazetę przy świetle dziennym. Na koniec pytanie. Co to jest ta kotara, parawan prysznica? pytam o producenta lub przynajmniej o rodzaj materiału bo wygląda ciekawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakies uniwersalne ustawienia SansSerif ?

Jakieś tam mam, ale i tak przy każdej scenie trzeba testować proporcje mocy świateł IES do wartości color mapping i podkręcać tekstury pod konkretne oświetlenie.

 

mam wątpliwości co do układu mieszkania. Kompletnie ciemna kuchnia w niemałym mieszkaniu nie przekonuje mnie. Szacunek, który wzbudza estetyka, a zwłaszcza konsekwencja realizacji idei nie powinny dezorganizować funkcjonalności pomieszczeń. Cały układ mieszkania przypomina założenie dla dużego domu ze strefą centralną (kuchnia i jadalnia) otwartą na piękny widok np. wybrzeża oceanu. Tylko gdzie to otwarcie i gdzie ten ocean. Reasumując bardzo mi się podoba, ale funkcja kompletnie mnie nie przekonuje. Zakładając że domownik wraca do domu wieczorem gdy i tak jest ciemno, to jednak i tak fajnie wypić sobotnią kawę i poczytać gazetę przy świetle dziennym. Na koniec pytanie. Co to jest ta kotara, parawan prysznica? pytam o producenta lub przynajmniej o rodzaj materiału bo wygląda ciekawie?

Zwróć uwagę że nie jest to koncept w konkursie na najlepsze mieszkanie, ale bardzo indywidualny projekt dla konkretnego klienta w konkretnym lokalu. A lokal ma duże ograniczenia wynikające z kiepskiej architektury budynku. Projekt jest więc kompromisową odpowiedzią na różne potrzeby inwestora, według priorytetów przez niego ustalonych. Tu ważniejsze było wygodne spanie, mycie, ubieranie. Później wspólne rodzinne gotowanie i jedzenie przy dużym stole. Rozrywka była na samym końcu. Wbrew pozorom to bardzo sofciarskie i rodzinne wnętrze bynajmniej nie na pokaz. A sobotnią kawą zawsze można delektować się na tarasie z widokiem na wodospad. Sztuczny co prawda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko.

Koncepcja niemal perfekcyjna - mieści się w mojej skali "ładności" ;)

 

Rozumiem, że to koncepcja i do finalizacji jeszcze troszkę dopracujesz detale, pod kątem wykonawczym?

Wizualizacje na wysokim poziomie.

 

Co do wnęki za wyrem, nie lepiej je wysunąć "na pokój" i zostawić za nim dojście do okien? Ale to tylko moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ciekawe rozwiązania funkcjonalne i estetyczne!!Odważne i zdecydowane posunięcia projektowe.Podoba mi się !!!

SansSerif czy mógłbyś zdradzić jakiej firmy są lampy zwisające nad stolikami przy łóżku w sypialni?Czy to własny pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś podzielić sie IES-em, którego uzywasz do oświetlania wnętrz?

Używam tych z http://www.erco.com model gimbal lub parscan i kilka innych.

 

Rozumiem, że to koncepcja i do finalizacji jeszcze troszkę dopracujesz detale, pod kątem wykonawczym?

Wizualizacje na wysokim poziomie.

 

Co do wnęki za wyrem, nie lepiej je wysunąć "na pokój" i zostawić za nim dojście do okien? Ale to tylko moja opinia...

Do jakich detali masz zastrzeżenia? Chętnie podyskutuję.

Wszystko poza roletą w wannie sprawdzone w praktyce. Sama roleta jest dyskusyjna. Klient wymaga wanny, ale szkoda rezygnować z dodatkowej opcji.

 

Aby pozostawić dostępną wnękę z wykuszem trzeba by przenieść łóżko w inne miejsce a tego jak na lekarstwo w tym mieszkaniu. Koncepcja była studiowana przez prawie rok a ustawienie funkcji pomieszczeń mocno przemyślane przyniósł sam klient i nie dało się już opracować nic innego spełniającego wszystkie jego wymagania.

 

Witam

Bardzo ciekawe rozwiązania funkcjonalne i estetyczne!!Odważne i zdecydowane posunięcia projektowe.Podoba mi się !!!

SansSerif czy mógłbyś zdradzić jakiej firmy są lampy zwisające nad stolikami przy łóżku w sypialni?Czy to własny pomysł??

 

www.artemide.com nur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba to, co zobaczylam w Twoim folio. :) Ciesze sie, ze tak daleko zaszedles.

(akcentu mi brak,...moze jakis kolorowy acz oszczedny w formie witraz?)

 

Jak widzisz odszedłem od cepeliowych korzeni liceum plastycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie fajne.

 

Moglbys powiedziec jak zamierzasz obsadzic szybe oddzielajaca prysznic w lazience bo nie widze tam mocowania?

Bo tam nie ma mocowań. Szyba zagłębiona jest w okładzinie kamiennej i konstrukcji sufitu GK.

 

Czy nie za duza kuchnia i nie za maly salon ??

To zależy od klienta. Tu spełnia wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacje ciekawe, podoba mi się ciąg komunikacyjny i rozmieszczenie łazienek.

 

mam tylko pytania:

kuchnia - czy klient przewidział cyrkulacje powietrza, która przy takim układzie zostawia zapachy kuchenne w salonie. Oczywiście fajna klima i po sprawie, ale z czasem jak okaże się głośniejsza, to zrobienie czegokolwiek w nocy będzie wyborem między hałasem a zapachem w salonie

salon - wiesz, ze zapraszając gości albo klient zawali sie stołami, by każdy miał gdzie kawe postawić (groteskowe, ale prawdziwe), ludzie siedząc na długiej kanapie, nie będa mieli jak ze sobą rozmawiać, a zajmując foteliki nie będą mogli usiąść tak by nie byli tyłem/bokiem do kogoś. W praktyce ten salon będzie niewygodny na większe spotkania, rzy cyrkulacji powietrza wyjście do kuchni na dymka nie uchroni innych od zapachu dymu.

Nietrafna jest alienacja ew. siedzącego w lewym rogu kanapy. Wyglada to tak jakby tam była już inna część przestrzeni, choć na codzien tworzy się wygodne miejsce do pracy, ale będące w ciągu komunikacyjnym. Wystarczy, że pojawi się gość jednego z domownikow, gdy drugie zechce pracować i nie ma szans na wykorzystaniee potancjału miejsca, trzeba będzie stworzyć inne więc powstanie bliźniacza przestrzeń o takim samym zastosowaniu. Jeśli pojawi sie dziecko lub więcej niż dwóch domowników (nie wiem jaki to klient) pojawi sie przeszkoda siedzenia w ciągu komunikacyjnym - toaleta kuchnia (wbrew pozorom ludzie mając dwie łazienki mają ulubioną, z ktorej czesciej korzystają).

 

Kolejna sprawa to rozplanowanie przestrzeni tak, ze zawsze siedzi się tyłem do okien, nawet w sypialni 1 siadając na łóżku od strony gdzie jest wiecej miejsca siedzi się tyłem do światła dziennego - bardzo niepraktyczne rozwiązanie. Choć sama sypialnie wizualnie mi się bardzo podoba :)

Wysokośc lamp w sypialni i kuchni to porażka - fajne do katalogu, irytujące na codzień. Do tego jak jedna osoba śpi a druga chce zapalić swiatło może liczyć na zaspane "k^&wa wyłącz to" bo dostaje żarówką prosto w zaspane gały :P Do tego wystarczy rzucic na te małe siedzenia ciemną odzież wieczorem i już nie ma co rozpraszać światła czyli nadal jest ciemno, a efekt sie potęguje powyżej linii lamp. Jesli wlasciciel polozy tak dywanik to podswiadomie albo bedzie korzysta z miejsca gdzie on jest wylozony i haczył o lampe nieustannie albo przestanie korzystac z tego skrawka przestrzeni i zmarnujecie tylko ta przestrzen (tak dziala psychika).

 

Łaziekna od sypialni, jeśli nie mają służącej będzie zmorą przy sprzątaniu, podobnie jak mniejsza dla gości (woda, zacieki, plamy mydła itp.). Niższa osoba będzie miała utrudniony dostęp to przedmiotów na półce za wanna (parapet). Poza tym wystarczy dodać śmietnik , miejsce na ręczniki, ogrzewanie i miejsce na odzież którą się zdejmuje i okazuje się ze na nic nie ma miejsca, bo trzeba kłaść do zlewu, ktory jest zaraz przy wannie. Poza tym takie rozwiązanie zmusza do obstawiania parapetu rzeczami, które pozniej ciężko sięgnąć jak korzysta sie ze zlewu lub kładzenia rzeczy po prawie stronie pierwszego zlewu, utrudniając dostęp do nich przy siedzeniu w wannie. Fajny parawan na wanne, podoba mi się.

 

Uwagi do małej łazienki sa podobne - dodanie elementów niezbędnych przy użytkowaniu (a więc takich na ktore architekt powinien znależć lub przewidzieć miejsce) przemodeluje przestrzen na niekorzyśc pomieszczenia.

 

To tyle na pierwszy rzut oka. Patrze na praktyczne sprawy, bo sam przymierzam się do zmian w swoim mieszkaniu o podobnych wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pralnia, również mogłabyć po między sypialnią, a łazienką. Jesteś pod prysznicem/w wannie > ubierasz się w piżamę > bierzesz brudne rzeczy > po drodze do łóżka wrzucasz > idziesz spać. To taki mój mały pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności