Skocz do zawartości

TinEye beta oraz inne rozwiązania od firmy Idée


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Idée stworzyła naprawdę sprytną wyszukiwarkę grafiki o nazwie TinEye. Bez wątpienia, rzeczą, która wyróżnia TinEye jest dość innowacyjne podejście do wyszukiwania grafiki. Wyszukiwarka porównuje wgrane przez nas zdjęcie z kopiami znalezionymi w internecie na podstawie specjalnych algorytmów identyfikujących zawartość zdjęcia. Jesteśmy w stanie określić ścieżkę pojawienia się zdjęcia w różnych miejscach łącznie z modyfikacjami.

 

Zachęcam do jej wypróbowania. TinEye jest w fazie beta i wymaga rejestracji.

 

Zobaczcie jak to dziala:

 

[/url]

Zachęcam również do zapoznania się z innymi produktami tej firmy. Firma naprawdę stworzyła ciekawe rozwiązania związane z rozpoznawaniem i wyszukiwaniem grafiki.

 

Inne ciekawe rozwiązania od tej firmy to np. PixID (ideeinc.com/products/pixid/).

Narzędzie przeznaczone do identyfikacji i śledzenia publikacji (drukowanych oraz elektronicznych). To kompleksowe rozwiązanie używające specjalnych algorytmów identyfikujących grafiki potrafi wyśledzić gdzie i jak używane są Wasze publikacje.

 

Kolejnym produktem jest Piximiliar (http://ideeinc.com/products/piximilar/) Piximilar wyszukuje kolekcje grafik, bez użycia słów kluczowych i danych metadata stara się wyświetlić na podstawie analizy grafiki wizualnie podobne obrazy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tak sobie mysle ze jednak to ma dosc ograniczone zastosowanie. zbyt podobne obrazki wyszukuje. w zasadzie na pare prob to albo nic mi nie znalazlo, albo identyczne obrazki. czyli co, jak juz mam obrazek to go wysylam zeby mi znalazl gdzie zostal uzyty? czyli zastosowanie jedynie do poszukiwania zlodziei. ew. wiekszej wersji rozdzielczosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności