Skocz do zawartości

jaki windows pod 3dmax'a


Krzychu_Mac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co ma piernik do wiatraka. System będzie stary jak producenci oprogramowania i sprzetu przestaną go wspierać.

xp64 to najwydajniejszy, sprawdzony i stabilny system pod 3dsmax.

No chyba że masz ochotę przebijać się przez setki idiotycznych pytań visty/ superpotrzebnych gadzetów i w ogóle nie zjadającego zasobów, supernowoczesnego interfejsu. to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestes przekonany do visty, to po co pytasz :)

Ja sie tylko podpisze pod tym co powiedzial Lis.

A co do starosci, jeszcze na poczatku roku krazyly ploto-newsy o wypuszczeniu service packa do xp 64. A biorac pod uwage ze vista sie bardzo marnie przyjela w srodowisku biznesowym to w sumie czemu nie mieli by tego robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wikipedii jest napisane: "Najważniejszą zaleta zmiany systemu operacyjnego na 64-bitowy jest znaczny wzrost ilości możliwej do alokacji pamięci systemowej komputera (RAM). 32-bitowe wersje systemu Windows XP ograniczały tę wielkość do 4 GB, dzieloną po równo pomiędzy jądro (kernel) i aplikacje. Wersja 64-bitowa jest w stanie obsłużyć o wiele więcej pamięci; mimo że teoretycznie komputer 64-bitowy może zaadresować około 16 eksabajtów (16 miliardów gigabajtów) pamięci, Windows XP Professional x64 Edition obsługuje w chwili obecnej pamięć o wielkości do 128 gigabajtów (237 bajtów) pamięci fizycznej i 16 terabajtów (244 bajtów) pamięci wirtualnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie złożyłem sprzęt i zainstalowałem Xp 64. Puściłem od razu render w vrayu 15000x8000, 5 milionów poly, sporo tekstur, żadnego proxy nie użyłem. System wykorzystał 5,1 Gb pamięci z 8 jakie mam i nic się nie zwiesiło. Uwielbiam ten system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e bez przesady, co za roznica czy polska czy angielska:)

lepiej zainstalowac angielska chocby po to zeby podłapac kilka slowek, nie mozna unikac tego jezyka bo to do nikad nie prowadzi

chinska to juz predzej moznaby sie martwic, a tak to instalowac angielska koniecznie, szczegolnie jesli sie nie zna jezyka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e bez przesady, co za roznica czy polska czy angielska:)

lepiej zainstalowac angielska chocby po to zeby podłapac kilka slowek, nie mozna unikac tego jezyka bo to do nikad nie prowadzi

chinska to juz predzej moznaby sie martwic, a tak to instalowac angielska koniecznie, szczegolnie jesli sie nie zna jezyka:)

 

Pytam, bo niecierpie swiezych instalek, a wersji polskiej nie mozna uaktualnic wesją angielska.

 

arev: thx

 

Jeszcze jedno pytanie, czy jesli pisze ze system jest 32/64bit to oplaca sie taka hybryde instalowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dopiero co postawionej viscie x64 max 2009 się rozkłada nawet kilkanaście razy dziennie, przy scenach dużych i małych, nawet czasem przy prostych boxach.

Zbrush na razie raz się położył, przy niezbyt skoplikowanym modelu.

Opera browser czasem leci.

Ogólnie dziwne rzeczy.

Maszyna dość mocna, ale nowa.. pamięci nie testowałem jeszcze niestety:/

Robię downgrade do xp64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dopiero co postawionej viscie x64 max 2009 się rozkłada nawet kilkanaście razy dziennie, przy scenach dużych i małych, nawet czasem przy prostych boxach.

Zbrush na razie raz się położył, przy niezbyt skoplikowanym modelu.

Opera browser czasem leci.

Ogólnie dziwne rzeczy.

Maszyna dość mocna, ale nowa.. pamięci nie testowałem jeszcze niestety:/

Robię downgrade do xp64.

 

 

Hej

 

Oj Levus Levus :) jak ci tak wszystko sie sypie to sbie hardware sprawdz, jak ci opera leci itp. Sprawdź ramy mobo hdd zasilanie kable etc wiesz o co biega, ja kupilem 3x nowy dysk z rzedu (3 dni jezdzilem do sklepu) i wszystkie byly walniete wiec co nowe to nie znaczy ze dobre :P sprawdzaj bo ja na viscie lece z scenkami po 10 mil poly i nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Oj Levus Levus :) jak ci tak wszystko sie sypie to sbie hardware sprawdz, jak ci opera leci itp. Sprawdź ramy mobo hdd zasilanie kable etc wiesz o co biega, ja kupilem 3x nowy dysk z rzedu (3 dni jezdzilem do sklepu) i wszystkie byly walniete wiec co nowe to nie znaczy ze dobre :P sprawdzaj bo ja na viscie lece z scenkami po 10 mil poly i nie wywala.

 

Masz rację, wczoraj mnie jeszcze uświadomili, że service pack do visty się sam nie aktualizuje tylko trzeba go samemu doinstalować..blee...

A nie mam kiedy sprzętu testować, bo ciśnienie na robote jest:/

Więc tak plumkam tak jak jest...eh...

 

Tak czy inaczej, skłaniam się ku XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a mi sie sypie maxior co chwile . juz sie przyzwyczajilem, bo przy duzych scenach i roznych pluginach to chyba norma. masakra. juz sie z tym pogodzilem. od psrzetu to jest niezalezne, bo na roznych kompaqch to mam -> a sysytemy to najczeciej XP 64.

XP 64 juz jest wycofywane, i raczej juz sie nie kupi instalki. suport tez juz niedlugo potrwa.

Czeka nas przejscie na viste panowie. heheheh.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP 64 juz jest wycofywane, i raczej juz sie nie kupi instalki. suport tez juz niedlugo potrwa.

Czeka nas przejscie na viste panowie. heheheh.

 

kupisz, kupisz. U mnie w studio wciaz kupuja. Klienci biznesowi tak boja sie visty ze szczerze watpie zeby wycofali suport az do czasu jak Windows 7 sie przyjmie, co chwila jest przesuwana data wycofania suportu do XP. Ostatnio znowu pozwolili na wkladania xp oem'ow do kompow.

Rzeczywiscie w normalnych sklepach z konsumenckimi kompami wciskaja ci viste, ale tam gdzie sprzedaja workstations albo sprzet severowy mozna bez problemu dostac xp 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie jeszcze wywalania maxa 2k9.

taki oto topik znalazlem: http://area.autodesk.com/index.php/forums/viewthread/10894/P30/

Czy przedstawione rozwiazanie dziala? Nie wiem. Wylaczylem plugin o ktorym pisali i jak na razie dzis zwiechy moj max nie zaliczyl na scenei, ktora sypala sie co 20 min. Choc dzis jedynie kamery ustawiam, zadnego modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widziałem benchmarki szybkości renderowania w kilku programach na xp64 i viście 64

na tym drugim większość renderowała się o ok 1/3 dłużej

podobnie z wyświetlaniem dużych ilości poligonów, xp udźwignął więcej poligonów niż viśta(wio)

więc jak dla mnie xp rządzi, przynajmniej teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności