Skocz do zawartości

Chcę Odpalic Nowy Portal - POMOŻECIE?


grafapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jest plan odpalenia portalu o grafikach dla grafików, ale nie tylko. Podstawowym zamysłem jest przyciągnięcie obydwu stron procesu powstawania każdego projektu, mam na myśli firmy, osoby które będą miały potrzebę postawienia strony www, sklepu, uruchomienia, jakiegoś eventu internetowego czy innych, a wami twórcami tychże. I mówimy tu o tematach prostych, jak i tych wiekszych.

 

Mówię o profesjonalnym i bezpiecznym dla obydwu stron posrednictwie w transakcji. Trochę poszperałem i w sumie nie znalazłem nic takiego. Przynajmniej nie w takiej formie jak ja to widzę. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa obydwu stronom umowy.

 

Mówię również o stworzeniu społeczności skupiającej całą "branżę". Ludziach chcących sie uczyć, i tych którzy pomogą, jednoczesnie mając z tego profity. Koncept jest taki, aby te osoby które udzielają się na forum niejako z automatu miały większe sznase na pozyskanie zlecenia.

 

Kolejna ważną sprawą jest kwestia wystawiania FV dla zleceniodawców, co jest problemem dla wielu młodych grafików - ale to jeszcze nie do końca jest jasna sprawa , jak to rozwiązać.

 

Kolejny pomysł, "targi pracy". Poszukiwanie pracowników i pracodowaców.

 

Nie chcemy zamykać się w grafice www, flash i ciach. Jest jeszcze masa innych ciekawych tematów.

Zamysł jest taki aby w jednym miejscu zebrać wszystko co zwiazane jest z szeroko pojetym hasłem GRAFIKA, a przynajmniej tyle ile to bedzie mozliwe.

 

Heh, pomysłów może być jeszcze wiele (zresztą jest :).

 

Ogólnie rzecz ujmując - chcemy skupić branżę na adresie http://www.grafa.pl. Są środki na ten cel. Są również mozliwości techniczne

 

 

I tu jest szanowni Forumowicze wasza rola i moja gorąca prośba. O opinie, podpowiedzi, sugestie, pytan

Pozdrawiam i czekam. a narazie funkcjonuje mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za ogólnie to opisałeś. Brzmi bardziej jak 'hej, mam świetny pomysł' a'la te z rekrutacją do amatorskiego projektu (Wasza kasa i czas, więc nie bronie się bawić :)). Taki ogólnie nastawiony portal tak samo przyciąga jak i odpycha, a o ile dobrze zrozumiałem ma to być forum (duuuże) o grafice + http://www.zlecenia.przez.net/ + digart.pl + cośtamjeszcze... chciałbym to zobaczyć :D

 

Mówię również o stworzeniu społeczności skupiającej całą "branżę".

Polskiej całej nie zgromadzisz, nawet jej drobinki... :) Lepiej w czymś się specjalizować, niż robić coś bardzo ogólnego. Mnie takie wielkoludy odstraszają.
Ludziach chcących sie uczyć, i tych którzy pomogą, jednoczesnie mając z tego profity. Koncept jest taki, aby te osoby które udzielają się na forum niejako z automatu miały większe sznase na pozyskanie zlecenia.
Zachęta do spamu? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, o to mi chodzi.

 

Za ogólnie to opisałeś. Brzmi bardziej jak 'hej, mam świetny pomysł' a'la te z rekrutacją do amatorskiego projektu (Wasza kasa i czas, więc nie bronie się bawić :)).

- Oki, nad tym popracuję

 

Polskiej całej nie zgromadzisz, nawet jej drobinki... :) Lepiej w czymś się specjalizować, niż robić coś bardzo ogólnego. Mnie takie wielkoludy odstraszają.

- A ja bedę obstawał przy swoim. W polsce nie ma w tej materii miejsca gdzie "wszyscy" mogliby się spotkać. Jesli zepsuje mi się telewizor, radio w samochodzie, mam problem z laptopem, potrzebuję wsad do epromu baterii itp itp, co myslę? http://www.elektroda.pl. I grafa.pl ma zadziałać tak samo. Właśnie o to chodzi że jest pełno drobnicy.

 

Zachęta do spamu? :)

- tu nie załapałem, ale 4 w nocy...(nad ranem?) może jest tego powodem

Edytowane przez grafapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość proste - każdy kto będzie chciał wyłapać jak najwięcej zleceń (co za tym idzie potencjalnie kasy) będzie pieprzył farmazony i postował nonstop nawet od rzeczy byle nabić sobie posty...

- myślę że jakis system weryfikacji można wprowadzić, nad trzeba bedzie popracować, tu masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi

Co do spamu sie pomyliłeś - naprawdę chcę jak najwięcej usłyszeć opiniii na ten temat.

 

W temacie jest tona dobrych pomysłów, i to normalne. Ale nielicznym się udaje. I wierz mi ja tu nie szukam reklamy, szukam weryfikacji. Chce zebrac jak najwięcej opinii. Będą tylko negatywne? to nic. Każdy cos wnosi. Akurat twój nie wniósł nic. No totalnie ZERO. Ale nawet malkontenci sa potrzebni :)... do czegoś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafapl, Nezumi nie bez powodu jest sceptyczny. Jest już kilka duzych portali branżowych i one skupiają większośc ogłoszeniodawców. Właśnie chciałem Ci pokazac przykład ledwo przedącego portalu mrowisko.biz, jako przykład tego, co Ty chcesz zrobić, ale niestety, portal ten już padł, a przynajmniej page not found.

 

Bez głebokiego zrozumienia rynku, najlepiej z autopsji, nie masz szans. Poza tym taki portal wymaga reklamy. Nawet nasza-klasa.pl na poczatku była malutka i na dobrą sprawę gdyby nie reklama w jaką włożyli i fakt, ze nie mieli konkurencji, nadal by takim portalem - miniaturką pozostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tam w ramach bardziej konkretnego malkontentstwa:

 

Mówię o profesjonalnym i bezpiecznym dla obydwu stron posrednictwie w transakcji. Trochę poszperałem i w sumie nie znalazłem nic takiego. Przynajmniej nie w takiej formie jak ja to widzę. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa obydwu stronom umowy.

 

jak masz zamiar to zrobic? Przyjmijmy ze za pomoca twojego portalu zawarlem kontrakt z klientem, wykonalem zlecenie, klient nie zaplacil.... i co teraz? Portal oferuje mi prawnika? Wypelnia za mnie wniosek do sadu? Wystawia na wejsciowej stronie "Pan XXX to straszny oszust"?

Bo w zasadzie to co napisales to dobre haslo, ale tak prawde mowiac dochodzenie swoich praw wciaz pozostaje w kwesti tworcy/klienta. Chyba ze planujesz wprowadzic posrednictwo w konfliktach, takie jak np ma ebay/paypal.

 

No i niestety tak jak Shogun pisze, bez wielkich nakladow na reklame to bedzie portal gdzie raz na miesiac pojawi sie zlecenie jakiegos zdesperowanego szefa potrzebujacego dezajn ulotki dla firmy.

 

Zeby nie bylo ze tak negatywny jestem. To ja bardzo chetnie bym zobaczyl taki portal w dzialaniu, gdzie wszystko jest tak ladnie jak napisales, tylko jak narazie nie moge go zobaczyc nawet oczami wyobrazni.

 

pozdrawiam :)

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przeciągnąć do siebie tłumy musicie przekonać tych lepszych i bardziej znanych. A ci swoje lata już mają, a im człowiek starszy, tym mniej chętnie zmienia stare nawyki. Właśnie dlatego ciężko będzie przekonać ludzi do nowego portalu. Co im zaoferujecie? Puste forum i kilka aukcji, na których będą się żreć o klientów z młodszymi?

Jakiś sens widzę w rozwijaniu czegoś, co już działa, ale nie całości od zera, uruchomcie jakieś forum, opiszcie o co wam chodzi, bo teraz macie tylko słowa i ambitny plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafapl -> a po co? Takie stare przyzwyczajenie. Rzuciłem wypowiedź bo nie bardzo mi się podoba jak wchodzi KTOŚ na forum i rzuca wątkiem jak fekaliami po polu ;)

- gospodarze od dawna wywalali gnój na pole. I od tego rosną takie pietkne zboża i inne takie kapusty. smacznego.

Gorzej jak jak ktoś rzyga jadem złośliwym.

 

A może panowie jakieś sugestie jak temat grafa.pl rozkręcić?

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapytac sie na forum max3d co o tym sadza i czy sie nada ;] a tak na serio to tutaj siedzi sporo grafikow z polski i jak sam widzisz marne zainteresowanie wiec wiesz.

Albo inaczej, zrob strone i pokaz co masz, wtedy mozliwe ze ktos bedzie chetny ale mi to wyglada tak: "znajduje frajerow i sami mi ten serwis rozkreca a ja jeszcze zgarne cala kase i procent od transakcji" ale ogolnie powodzenia tylko najlpierw rozkrec cos sam a reszta sie dolaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie przysłowie żydowskie: jak dwóch ci mówi, że jesteś pijany, to się nie kłóć, tylko idź spać. Wszelkie nowe portale muszą rozkręic siłą rzeczy sami zainteresowani, czyli MY. a MY zainteresowani NIE jesteśmy. Tak wieć skoro nie przyjmujesz tej informacji w formie wypowiedzi kolegów, to zastosuj się do przysłowia i daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapytac sie na forum max3d co o tym sadza i czy sie nada ;] a tak na serio to tutaj siedzi sporo grafikow z polski i jak sam widzisz marne zainteresowanie wiec wiesz.

Albo inaczej, zrob strone i pokaz co masz, wtedy mozliwe ze ktos bedzie chetny ale mi to wyglada tak: "znajduje frajerow i sami mi ten serwis rozkreca a ja jeszcze zgarne cala kase i procent od transakcji" ale ogolnie powodzenia tylko najlpierw rozkrec cos sam a reszta sie dolaczy :)

- Nie chcę najpierw robić strony a potem pytać czy ładnie wygląda. Rozumiem że ... nie wiem, masz złe doświadczenia czy coś. Ale na nic nikogo nie nakręcam. Tylko pytam i prosze o poradę i ocenę.

Ale jakbyś rozwinął myśl ""znajduje frajerow i sami mi ten serwis rozkreca a ja jeszcze zgarne cala kase i procent od transakcji" - byłbym wdzięczny. Sądzę że rozumiesz o co mi chdzi, bez frajerów i zgarniania procentów.

 

Najpierw to ja proponuje zbadac rynek, czy jest popyta na tego typu portal. Pozniej kolejne badania pod katem zawartosci. A na koncu finanse - jak duzy jest budzet projektu.

- właśnie staram się to robić. Zapytałem tez kilku znajomych grafików co o tym sądzą, i nie tylko zresztą, oto 2 z nich:

 

"Pomysł fajny, jednak widzę pewne problemy „rozruchowe”. Aby to było miejsce, które przyciąga, musiałoby mieć spore „zaplecze reklamowe”, najlepiej poparte cyklicznym pojawianiem się znanych i szanowanych w branży ludzi. Jeżeli miałoby to się opierać głównie na nas (czyli was), to wcześniej czy później stanie się kolejnym forum, jakich obecnie na sieci jest sporo. Pomijam tu fakt pojawienia się dokumentów, które zabezpieczałyby prawnie obie strony. Wiem, że Allegro nie zaczynało od 1000000 odwiedzin dziennie, ale taki projekt wymaga dużego wkładu pracy (nauka, targi pracy itp. itd.), a pracownicy xxx cierpią na brak czasu – szczególnie marketingowcy."

-----------

 

"Jest plan odpalenia portalu o grafikach dla grafików, ale nie tylko. Podstawowym zamysłem jest przyciągnięcie obydwu stron procesu powstawania każdego projektu, mam na myśli firmy, osoby które będą miały potrzebę postawienia strony www, sklepu, uruchomienia, jakiegoś eventu internetowego czy innych, a wami twórcami tychże. I mówimy tu o tematach prostych, jak i tych wiekszych.

 

 

odp:.... grafik sam dobrej strony www nie postawi

>

Mówię o profesjonalnym i bezpiecznym dla obydwu stron posrednictwie w transakcji. Trochę poszperałem i w sumie nie znalazłem nic takiego. Przynajmniej nie w takiej formie jak ja to widzę. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa obydwu stronom umowy. Kolejna ważną sprawą jest kwestia wystawiania FV dla zleceniodawców, co jest problemem dla wielu młodych grafików - ale to jeszcze nie do końca jest jasna sprawa , jak to rozwiązać. Oczywiście trzeba będzie opracować mechanizmy prawne regulujące w sposób optymalny i bezpieczny dla wszytkich stron zasady zawierania umów.

 

 

odp:.... pytanie tylko w jaki sposob chcesz posredniczyc w tym ... co bedzie gdy bedziesz wyplacal odszkodowania jak jakis mlody projektant zawiedzie? :)

kwestia faktur to raczej odpada ... no bo jak ...bedziesz zawieral umowe z projektantem a wystawial fakture klientowi? bardzo ryzykowne na dluzsza mete byc gwarantem takiego czegos,

zreszta uwazam ze freelancer sam dla siebie nie ma szans na duze zlecenie od dobrej firmy, jedynie jakies zleconka dla kogos kto chce malo wydac na strone np. pan ziutek wlasciciel zakladu krawieckiego, znajomy...

albo tez praca dla agencji ktora raczej faktur nie potrzebuje - wystarcza im umowa o dzielo.

 

 

Mówię również o stworzeniu społeczności skupiającej całą "branżę". Ludziach chcących sie uczyć, i tych którzy pomogą, jednoczesnie mając z tego profity. Koncept jest taki, aby te osoby które udzielają się na forum niejako z automatu miały większe sznase na pozyskanie zlecenia. Oczywiście z jakimś filtrem dla chcących tanim kosztem sie wybić.

 

 

odp:.... no wlasnie ... filtr ...niekoniecznie ten kto pisze duzo na forum ma talent w projektowaniu :)"

-----------

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D - właśnie spojrzałem skąd jesteś... i wszystko jasne.
z Warszawy? :)

 

Jesli chcesz aby twoj portal odwiedzali "znani i szanowani w branży ludzie" i byli motorem napedowym portalu to obrazanie kogos raczej w tym nie pomoze :) przynajmniej tak to zabrzmialo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego: ciekawe, czemu tak jest, że wielu tych znanych i szanowanych jest o dziwo wlaśnie z tych duzych metropolii, gdzie urzędują duże i powazne firmy, zatrudniające wysokiej klasy specjalistów. Jesli więc masz zmiar na swoim portalu gromadzić ludzi spoza dużych miast, to proponuję utworzyć portal o rysowaniu "drzew naszych, pośród których [Hrabia] siedzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam motorem napedowym to raczej musza byc zalozyciele serwisu jak dobrze rusza i wszystko rozegraja to pozniej moga odpowiedzialnosc rzucic na kogos innego ale tak to ciemno to widze. Kazdy chce sukces odniesc tylko nie chce samemu sie za to wziasc. Nie wiem wogole po co ta dyskusja bo jak wiesz jak osiagnac ten twoj sukces to do roboty a jak nie wiesz i czekasz na magiczny cud to juz lepiej odrazu sobie wybic portal z glowy. Historia lubi sie powtarzac duzo gadania a jak zwykle malo konkretow. Kazdy ma pomysl na super gre oraz na super portal ale nikt odrobinki z tych pomyslow nie wciela w zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panooowie, Panoowie, ja was proszę. naprawdę. Tyle razy mnie tu oblano pomyjami, ale przyjmuje to spokojnie. Niestety "Shogun 3D" jest nudny już. Tak czekam na jego przebudzenie, może powie cos konstruktywnego, i niekoniecznie mówię zaraz pozytywnego. Ale macie też rację, tekst nie był z tych udanych :)

 

"Temporal" - a nie sadzisz że pomysł powinno sie najpierw przedyskutować? dlatego tu jestem i słucham Was, aby wyciagnąc jak najwięcej wniosków. Aby popełnić jak najmniej błedów.

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim edytuj Proszę Posty, po drugie nie ten dział, po trzecie chcesz założyć serwis czadowo, o czym ?

 

cyt.

Jest plan odpalenia portalu o grafikach dla grafików, ale nie tylko. Podstawowym zamysłem jest przyciągnięcie obydwu stron procesu powstawania każdego projektu, mam na myśli firmy, osoby które będą miały potrzebę postawienia strony www, sklepu, uruchomienia, jakiegoś eventu internetowego czy innych, a wami twórcami tychże. I mówimy tu o tematach prostych, jak i tych wiekszych.

 

Mówię o profesjonalnym i bezpiecznym dla obydwu stron posrednictwie w transakcji. Trochę poszperałem i w sumie nie znalazłem nic takiego. Przynajmniej nie w takiej formie jak ja to widzę. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa obydwu stronom umowy.

 

Nie żebym chciał Cię zniechęcać, ale czy sondowałeś nieco internet :) czy taki rodzaj serwisu już ktoś przed Tobą nie wymyślił. Czy skórka warta jest wyprawki przede wszystkim, a tym bardziej iż istnieją przynajmniej dwa serwisy o podobnej charakterystyce pomijam Max3d, a mam na myśli artserwis czy też freelancer.pl.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że internet staje się GŁÓWNĄ formą komunikacji Pracownik-Pracodawca... szczególnie w momencie kiedy trzeba pokazać swoje osiągnięcia...

 

nie widzę jesnak sensu rozprawiania o Możliwościach "takiego" portalu w "taki" sposób...

radziłbym raczej napisanie jakiejś ciekawej sondy skierowanej do "grafików"...:/ - przeanalizowanie odpowiedzi.. i spokojne uzmysłowienie sobie że nic nowego nie Wymyślisz...

Są portale pośrednictwa pracy... są też portale "branżowe" - to jest jeden z nich.

 

To forum spełnia swoją funkcję dobrze... choć jak widać raczej służy do wymiany doświadczeń..CHWALMY Adka..!!

 

nie chciałbym doczekać chwili kiedy na FORUM.max3d.pl zaczną pałętać się "Marketoidy" i swoim niezrozumiałym językiem mamony i chęci zysku... skanując posty swoimi czerwonymi ślepiami... wprowadzą zamęt w jakże sielankowy i kolorowy świat...

 

tak na serio.. to powodzenia... ;)

 

pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gospodarze od dawna wywalali gnój na pole. I od tego rosną takie pietkne zboża i inne takie kapusty. smacznego.

Gorzej jak jak ktoś rzyga jadem złośliwym.

 

A może panowie jakieś sugestie jak temat grafa.pl rozkręcić?

 

Ahaaa czyli tu nie chodzi o stworzenie portalu dla grafików i tego co pisałeś (chociaż nie czytałem ;) ) tylko, żeby mieć forum z innym składem moderatorni niż jest tu bo tu jest obora i drobnomieszczaństwo.

 

Rzyganiem bym tego nie nazwał, strzelaniem już prędzej, pluciem może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to sly poruszyl ciekawy problem.

Panie Graf :) Czy jestes pewien ze te 2 strony chca ze soba rozmawiac? Jak dotad w przeciagu paru lat spotkalem 2 klientow ktorzy byli naprawde zainteresowani tym co robi grafik. Duza wiekszosc chce tylko ladnego obrazka na koniec.

Komunikacja klient-wykonawca odbywa sie raczej prywatnie, nikt na forum nie bedzie pisal o tym jak to fajnie zarabia od tego klienta, a jak inny klient robi problemy i spoznia sie z zaplatami.

W skrocie: o czym tu gadac? no chyba ze to ma byc nastepny portal posrednictwa pracy. Co jak juz bylo mowione, bez duzej reklamy i zainteresowania obu stron, ma minimalne szanse wypalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikt nie bedzie rozmawial publicznie o kasie i tresci umowy (chyba, ze pan Andrzej bedzie potrzebowal wizytowki za 300zl). Po drugie nikt ci nie udostepni tresci umowy, wiec jedynie w czym mozesz posredniczyc, to wyslanie wzoru umowy. Zaden normalny zleceniodawca nie wyskoczy ci z projektem za 20k do licytacji gdzie banda dzieciuchow bedzie sie przekrzykiwac kto da mniej, bo zaden szanujacy sie grafik nie bedzie bral w takiej farsie udzial. Po 3 - na swiecie jest niewiele szanowanych portali.. w Polsce mozna policzyc na jednym palcu.. jezeli chodzi o 3d i ty tego nie zmienisz.. chocbys nie wiem jak sie staral, a bylo setki przed toba, ktorzy juz probowali. Jezeli masz firme jestes freelancerem i zyjesz z grafiki to albo ty wiesz gdzie szukac pracy.. albo zleceniodawcy cie sami znajduja. Zaloze sie, ze wszyscy ktorzy pracuja zawodo na tym forum nie cierpia na brak zajec i zlecen. Po 4 piate i 10.. portal ten jest znany.. jest mnostwo ofert biednych i bardziej powaznych w dziale praca.. wiec na jakiego #$@#@ chcesz tworzyc cos co i tak sie nie sprzeda. Nic do ciebie nie przemawia.. to rob sobie ten portal przynajmniej czyms sie zajmiesz.. i dasz nam spokoj z takimi watkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zeby nie bylo ze wszyscy sie uwzieli to:

okej poczesci cie rozumiem i nie mam zamiaru zjechac cie dla przyjemnosci no ale poprostu ja i reszta dejemy ci bardzo dobre rady bys to bardziej przemyslal i pohamowal ambicje. Fajnie cos wymyslic ale gorzej jest w praktyce i to nie takie hop siup nie bede cie zniechecal ale jesli naprawde chcesz cos zrobic to albo zacznij od zaraz albo odpusc bo nie wiem czemu czekasz na blogoslawienstwo ze strony userow z max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Szlachta

Odnosząc sie do ostatnich słów Pana Temporal. Żyję wystarczająco długo w tym kraju aby poznac mentalność rodaków.. Każdy w tym kraju zostaje zgnojony za dobre pomysły, nie mówiąc juz o ich realizacji, wtedy to już popełnia grzech. Więc spokojnie zniosę jakoś większość słów.

I chciałem podziekować za kilka naprawdę wartych przemyślenia wypowiedzi i rad.

 

W temacie pośrednictwa chciałem odpalic to jak najprędzej. Tu przyznaje rację, że z tym łatwo nie będzie. Pomysleć bedzie o tym można dopiero po osiągnięciu odpowiedniej wyporności, jak i zaplecza prawnego.

 

Z pewnościa wielu na tym forum ucieszy fakt że juz prace się zaczęły. Bedzie okazja aby wypić flaszkę jak upadnę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że ludzie tutaj są żądni porażek i gnojenia (łatwo się wypiąć i wypomnieć to ludziom), zwyczajnie życzeniowo podchodzisz do tego wszystkiego (chęć zgromadzenia najlepszych z Polski to jak żart). Założysz portal, uruchomisz go, a zobaczysz, że wiele osób, które wydają się teraz "gnoić" będą podrzucać pomysły i pomagać w rozwoju serwisu. Ale pierw Twój ruch. Spisanie pomysłów to za mało by oczekiwać oklasków, chyba, że chcesz przeczytać same "Cool idea! keep workin!" :D

 

... a teraz do roboty, pokaż "nam" jak bardzo nie mamy racji! (serio, chciałbym się poczuć to zdziwienie, gdy Ci się uda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do pomyslu nic nie mam no ale co do realizacji to moge narzekac bo z tego co mi wiadomo to nic gotowego nie przedstawiles. Nie jestem zawistny tylko jestem realista i nie lubie suchych gadek tylko jakies poparcie genialnych pomyslow dokonaniami. Nie wiem czy to mentalnosc polakow czy calego swiata ale z tego co kojarze to zawsze tak bylo najpierw wklad wlasny by zachecic reszte nigdy nie na odwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego portalu:Tak. Uwazam, ze to forum jest zbyt "politycznie poprawne".Czyli pro cos tam...

"Mówię o profesjonalnym i bezpiecznym dla obydwu stron posrednictwie w transakcji. Trochę poszperałem i w sumie nie znalazłem nic takiego. Przynajmniej nie w takiej formie jak ja to widzę. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa obydwu stronom umowy."

Z posrednictwem dalbym sobie spokoj...

Ale idea gut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności