Skocz do zawartości

Praca jaka?


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w tym poście zapytać się ilu z Was i ile mniej więcej zarabia jako grafik lub architekt (nie wiem czy sa architekci na tym forum ale nie zaszkodzi zapytac). Chciałbym w przyszłości pracować jako grafik komputerowy, architekt lub tłumacz. Jeżeli 2 pierwsze nie wypalą pozostaje tłumacz. Nie orientuje się wogóle ile można na grafice zarobić i od ilu do ilu się zarabia w mniejszej i większej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za linka:P Duży tam bałagan nic znaleźć nie mozna (na dzisiejsze czasy, tylko 3 lata temu, a ceny sie zmieniaja). Ale bąź co bądź dzięki. A wiecie może na jakie studia trzeba iść by być grafikiem z prawdziwego zdarzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym poście zapytać się ilu z Was i ile mniej więcej zarabia jako grafik lub architekt

10.000 miesiecznie, dostalem tez auto i komorke. Szef zastanawia sie nad mieszkaniem sluzbowym dla mnie, ale powiedizalem zeby mnie nie rozpuszczal.

A wiecie może na jakie studia trzeba iść by być grafikiem z prawdziwego zdarzenia?
Wyzsza Szkola Baunsu i Lansu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge napisac bardziej smiesznie. Rok temu w krakowie dosc spora firma zaproponowala mi posade grafika za 10zl/h. Jak nauczysz sie odrzucac takie propozycje to pozniej jest tylko lepiej :)

A najlepsza szkola jaka znajdziesz to wlasna chec nauki i praktyki.

A balagan w watku? Tu dostaniesz dokladnie takie same odpowiedzi jak tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakaku jeśli masz racjonalne podejście do życia to trzymaj się z daleka od zawodów twórczych, takich jak grafik czy architekt.

Jeśli lubisz grafikę, zawsze będziesz mógł ją tworzyć dla przyjemności w wolnym czasie po normalnej pracy w jakimś normalnym zawodzie, np. tłumacza. Jeśli wybierzesz zawór twórczy i będziesz chciał się rozwijać i coś osiągnąć to zapomnij o wolnym czasie i życiu prywatnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja? mam 17lat. A ten illy to spamer... nabija te posty piszac byle co i mysli ze jest smieszny .... tyle takich prostakow na tym swiecie

 

Mirach dzieki za normalny post :)

 

SansSerif - lubie bawic sie w Maya i 3ds maxie a tak jak powiedział Shogun 3D tłumacz to normalna praca ale strasznie nudna, a jak tu wytrzymac tyle lat w takiej pracy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na tym forum powtarzalność wątków:

a) Ile zarabia grafik?

b) Dajcie jakieś linki do tutoriali

Ale to raczej naturalna kolej rzeczy, że raz na jakiś czas ktoś musi wpełznąć tu z takim pytaniem. I po takim wątku niemal na pewno kończy swoją karierę na max3d.

Tak, ale to jest fala neostradowiczow ktorzy 14 milisekund po zarejestrowaniu naciskaja New Thread zamiast search.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile podlinkowanie podobnego threadu jak Ania jest ok, o tyle ataki na postujących ala spamer powinny być jakoś kontrolowane przez modów.

 

Każdy zadawał kiedyś głupie pytania, jak nie tutaj to gdzieś indziej, część z takich osób za jakiś czas może mieć konkretnego skill'a i zamiast postować tutaj wspomagając społeczność będą pewnie działać na szkodę serwisu ;). Idąc dalej tym tropem, za ostre krytyki prac czy windowanie oczekiwań wobec poziomu w ogóle nie służy serwisom...

 

Ehhh chyba ogólnie wzięło mnie na przemyślenia patrząc na f3d trupka... :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast postować tutaj wspomagając społeczność będą pewnie działać na szkodę serwisu ;).

 

ha o to bym sie raczej nie martwil bo kazdy pomysl o stworzeniu podobnego serwisu-forum jest tutaj krytykowane i wysmiewane, wiec spokojnie kazdy wie co robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności