Skocz do zawartości

3ds Max vs. Maya vs. XSI - kontrowersje wobec porównania...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałem w newsach o porównaniu programów 3ds Max, Maya oraz XSI. Chodzi dokładnie o artykuł zamieszczony na łamach 3dspeedmachine.com na podstawie materiałów źródłowych Jona Peddie. Pojawiły się pewne zastrzeżenia dotyczące wyników tych testów. Josef Wienerroither postanowił to sprawdzić i stwierdził, że ocena programu 3ds Max została w pewnych testach zaniżona.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=410

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No i nasuwa się pytania czy warto w ogóle dokonywać takich porównań?

 

Można porównywać ten sam soft na różnych sprzętach maszynach, ale przeciez pewnych rzeczy chyba nie da się porównać.

 

Max może być lepszy w tym, XSI w czymś innym ... ale często dokonując zakupu wiemy do czego nam będzie służyło oprogramowanie i znamy jego mocne/słabe strony.

 

Te testy coś pokazały ... ale czy można powiedzieć po nich, że któryś z programów jest najlepszy? Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test mial obnazyc szybkosc dzialania softow, nie "ktory jest najlepszy".

 

Bozesz, czy ludzie kiedykolwiek wyrastaja z takich sporow? Dla mnie to jest idiotyczne.

Moze niech przestana uosabiac sie ze swoim ulubionym softem. Zamach na Maxa to zamach na ich poczucie wlasnej wartosci.

 

To jak matki broniace swego czasu dyrygenta Slowikow, ze to oburzajace, ze oskarza sie go o pedofilie. I niewazne, ze zostal skazany, ze mu udowodniono pukanie ich synkow. Trzeba bronic, jak niepodleglosci, bo moze sie okazac, ze sie pomylily.

 

Swoja droga w powyzszym tescie wyszlo jedynie, ze Max nie jest tak wolny, jak twierdzono. Ale nadal w wiekszosci przypadkow okazal sie wolniejszy niz XSI, prawda? ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test mial obnazyc szybkosc dzialania softow, nie "ktory jest najlepszy".

 

Bozesz, czy ludzie kiedykolwiek wyrastaja z takich sporow? Dla mnie to jest idiotyczne.

Moze niech przestana uosabiac sie ze swoim ulubionym softem. Zamach na Maxa to zamach na ich poczucie wlasnej wartosci.

 

To jak matki broniace swego czasu dyrygenta Slowikow, ze to oburzajace, ze oskarza sie go o pedofilie. I niewazne, ze zostal skazany, ze mu udowodniono pukanie ich synkow. Trzeba bronic, jak niepodleglosci, bo moze sie okazac, ze sie pomylily.

 

super- wreszcie może się to zmieni, imho WSZYTSTKIE wojny softowe się na tym opierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator: piękny post.

Co do maxa... Lubię ten program, choć moje drogi z nim już się rozeszły. Chyba nie da się powiedzieć jaki program jest najlepszy, bo liczy się skill. No chyba, że chodzi o kosmetyczne różnice :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, 3ds mi sie podoba za jego prostote i mozliwosc rozbudowy poprzez różnorodne plug-iny, może i być najwolnieszy w viewporcie i renderze scanline, ale tak na dobrą sprawę kto tego renderu używa? a viewport to ja nie mam zastrzeżeń w najnowszym maxie 2009 śmiga aż miło nawet z bardzo dużą ilością poly, dzięki adaptive degradation ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności