Skocz do zawartości

Teczka 2D: Urbanboogie


Urbanboogie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coraz mniej bedzie, bo sie zaczyna ciezki okres na uczelni :P Dzisiaj rysunek ktory dlubalem po trochu od jakiegos czasu. Nie daje mi spokoju, ciagle nie jestem z niego zadowolony i cos bym zmienial, wrzucam bo musze sie zajac innymi rzeczami. Tylko w ten sposob osiagne wewnetrzna harmonie :P Krytyka mile widziana.

 

lambooooo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie kiedyś ten samochód na żywo? Cholerstwo małe jest aż nienaturalnie chociaż chyba i tak nie tak małe jak tu ;P dla odbioru na pewno na plus wyjdzie je powiększyć. Ogólnie praca miła w odbiorze, dobrze się czyta w miniaturce, kolory i wartości dobrałeś dość "fotograficznie". Głowa kolesia za duża i chyba w klacie za wąski, jest kilka rozpraszających maźnięć na tle w okolicy maski i rozcharatana rura na górze, można by to trochę przeczyścić, tak samo na nieoświetlonym boku auta. Shadery dało by sie lepiej zrobić, kilka małych blików na reflektorach i lakierze i nie wiem czy nie powinno być odbicią lampy na szybie. Mam nadzieje że coś pomoże ;]

 

PS: jeszcze co do szkiców z poprzedniej strony, bardzo fajnie że kierunkiem kreski wydobywasz bryłe, good job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasiba za odzew i rzeczowa krytyke chopoki! Szczegolnie masz)rumowi :) Koles chyba rzeczywiscie nieco za duzy w stosunku do samochodu, bo wszyscy sie o to czepiaja ;> Niestety narobilem takiego burdelu w warstwach, ze chyba nie bede juz tego poprawial. Najwyzej bedzie mu troche niewygodnie. ("Jak popiesci to sie zmiesci" - takie stare goralskie przyslowie mi sie przypomnialo.) Ze skrotami i anatomia ciagle sobie jeszcze nie radze, glowy rysuje zawsze za duze i staram sie z tym walczyc :) ta wydawala mi sie juz nawet za mala :D Ale zdaje sobie sprawe ze to kwestia obycia z proporcjami, bede nad tym pracowal. Odchylac sie troche mial, jakby patrzyl czy dobrze trafil, ale mi tak wyszlo jakby chcial a nie mogl ;P Jesli chodzi o bliki i odbicie lampy (+odbicia na lakierze) to czulem ich brak, ale nie mialem pojecia gdzie je umiescic, wiec odpuscilem. Gdyby sie komus chcialo jakiegos overa zrobic kiedys na szybko to bylbym niewymownie wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie dwie rzeczy. Czy to możliwe że autko nie posiada jednego (prawego reflektora) Bo skoro lewa lampa prawie się styka z brzegiem maski to po drugiej stronie w takim razie jest puste miejsce. Z tyłu autka natomiast pada czerwone światło o którym dowiadujemy się z oświetlonego filaru i zabarwionego dymu z tym że źródła światła nie widać. Czy plecy postaci i walizka są oświetlone tym samym źródłem światła? Jeżeli facet stoi po środku auta czy możliwe żeby tylne lampy czy też odbite światło od dymu aż tak na niego wpływały? :) I skąd właściwie u mnie takie czepialstwo =]. Bardzo ładne kolorki - przyciągają uwagę i na twoim miejscu bym WIP-ował tą prackę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przedni reflektor to moze pokaze po prostu refke ktora sie wspomagalem przy rysowaniu:

 

http://media.nextautos.com/wp-content/uploads/2008/03/lamborghini.jpg

 

Inna sprawa ze jest tu spore znieksztalcenie, troche nieszczesliwie ją wybralem, a na rysunku widze ze zle poprowadzilem jedno zalamanie maski, ktore wprowadza w blad ;O

 

Czerwone swiatlo to swiatlo pozycyjne samochodu, pan z rysunku wlaczyl je sobie na wszelki wypadek zeby nikt mu nie wjechal w tyl na tym pustym parkingu podziemnym (ja bym tak zrobil jakbym mial lamborghini!). Przednie prawie nie swieca, bo sa od ruskich i sie juz prawie wypalily. Tuz za samochodem stoi wypolerowany na wysoki polysk cielec odlany z czystego srebra (jak to zwykle bywa na takich parkingach), dlatego az tyle swiatla odbitego na plecach lysego przyjaciela. Zdaje sobie sprawe ze to niezbyt przekonujace wytlumaczenia :D

 

Przy tym rysunku postawilem chyba bardziej na efekty niz logike, bede mial kolejna nauczke na przyszlosc ;> Wipow jakos nie lubie zakladac, moje rysunki rozwijaja sie bez konkretnej wizji na poczatku i w pierwszych fazach wygladaja tak ze wstydze sie pokazywac :D Nie lubie tez ciagle pisac "tak wiem, ale mialem to przerobic", wiec wole wyciagac wnioski z komentarzy dotyczacych skonczonych prac i keep je in mind przy pracy nad kolejnymi rysunkami. Baardzo male mam doswiadczenie, dlatego przy kazdej pracy eksperymentuje zarowno z kolorem jak i kompozycja, wiekszosc bryl konstruuje pierwszy raz w zyciu, o roznicowaniu powierzchni materialow nawet nie wspominam :) Mysle ze na wipy przyjdzie jeszcze czas jak opanuje dobrze podstawy, wiecej sie ucze jak dochodze do czegos sam, a na obecnym etapie bardziej zalezy mi na "xp" niz na pracach ktore warto gdzies pokazywac :)

 

A, i dzieki za odwiedziny, ciesze sie ze kolorki przynajmniej zadzialaly :D

 

Czepiac sie czepiac, bo jeszcze przedniej felgi chyba nikt nie zauwazyl :D Wracajac jeszcze do kolesia, to kierowalem sie tym ze dach powinien mu siegac mniej wiecej do pasa, ale doszedlem do tego ze mi sie jakos perspektywa posypala, chyba wlasnie przez znieksztalcenie ktore przenioslem z refki a nie zastosowalem konsekwentnie do reszty rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowy rysuje zawsze za duze i staram sie z tym walczyc :)

...to ja tak dodam tylko że ten koleś z fotosetów na characterdesign, na którym ćwiczyłeś ma moim zdaniem nieproporcjonalnie dużą głowę :P może tylko takie wrażenie odniosłem, ja takiej dużej głowy nie mam a z postury jestem mikry ;]. Znajdź sobie podobne pozy na posemaniacs.com i z nimi porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki, teraz tez to widze jak porownalem z oryginalnym zdjeciem, twarz mu szczegolnie powiekszylem. Glupio zrobilem ze zapomnialem refki dolaczyc, pewnie jeszcze pare rzeczy by sie znalazlo, zaraz to naprawię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie o to chodzi, koles ma z natury za duży łeb, nie tylko na twoich pracach ale i na zdjęciach, zakładam że na żywo tak samo, przynajmniej moim zdaniem, sami oceńcie ;P

http://www.characterdesigns.com/bandaid/content/photosets/1700/1747/Photoset_023_047.jpg

http://www.characterdesigns.com/bandaid/content/photosets/1700/1821/Photoset_023_121.jpg

http://www.characterdesigns.com/bandaid/content/photosets/1700/1744/Photoset_023_044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ze w ten sposob :DDD Moze i tak :D Po czesci jest to pewnie spowodowane kątem i ogniskowa, w zasadzie nie ma tam chyba kadru z ktorego daloby sie odczytac dokladne proporcje. I nie zmienia to faktu ze ja w swoim rysunku zrobilem mu dodatkowo jeszcze wieksza twarz i nieproporcjonalnie male czolko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez to, że fotograf nie robił zdjęcia na wysokości pasa/brzucha gdzie zniekształcenia i zachwiania proporcji nie są tak widoczne z takiej odległości... faktycznie maszrum ma rację, głowa jest powiększona ogólnie zdjęcia są lekko z perspektywy zwężającej się ku dołowi... jeżeli chodzi o prackę to najmniej podoba mi się właśnie postać, dziwnie wykonany skrót ręki, i płaskość od strony teczki (nie czuć tam bryły, jakby teczka była zrośnięta bezpośrednio z nogą), proporcje (nieszczęsna głowa) brakuje efekciarstwa blikowego samochodu, ale to musiałbyś mieć doświadczenie w oświetleniu... ogólnie całkiem całkiem, ale jeszcze jeszcze by się pracy przydało! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ciesze sie ze tyle komentarzy sie pojawilo :) Jak tylko skonczylem poprzednia ilustracje, zajalem sie plakatem na uczelniane przedstawienie ("Wisniowy Sad" Czechowa). Mial miec taki ilustracyjny charakter i dostalem wytyczne co do tego jak ma mniej wiecej wygladac, tzn ze ma byc facet z siekiera i sad. Potem jak pokazalem faceta z siekiera i sad to sie zaczelo wybrzydzanie ze jeszcze dome by sie przydal i dodatkowe postacie. Taka mam troche symulacje pracy na zlecenie z marudnym klientem :D Mam nadzieje ze proporcje tym razem lepsze, bo zatrudnilem modela do zdjecia, na ktorym potem sie wzorowalem :D Niestety strasznie mi kolory siadly, jakies pastelowe wyszly. O typografii to juz zupelnie nie mam pojecia wiec dobralem jak umialem, w koncu nie jest to zaden powazny plakat, niemniej bede wdzieczny za krytyke, moze na przyszlosc sie przyda. Duzo bardziej bylem zadowolony z tego obrazka jak wywalilem niepotrzebne elementy i przerobilem go na sepie :) Na poczatek wrzucam te wersje (ktora wyglada jak okladka do horroru :D), potem nieszczesny plakat ;)

 

obrazeksepiamniejszy.jpg

 

nieszczęsny plakat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam tę stronkę:

http://www.theartofposter.com/gcol.htm

 

To taki zestaw masterów w tej dziedzinie, polski plakat jest niezastąpiony zwłaszcza ten wykonany technikami tradycyjnymi...

 

Natomiast jeżeli chodzi o Twój plakat... hmm, pierwsze co mi przyszło na myśl to okładka do książki, napisałeś "ilustracyjny charakter" czyli nie do końca ma to być ilustracja... w plakacie wydaje mi się, że trzeba podkreślić, wyróżnić, zgrafizować, zaakcentować kluczowe dla tematu rzeczy... nawet jeżeli to plakato-ilustracja to zaszalałbym bardziej z pędzlami, zawęziłbym palete kolorów, może nawet pokusiłbym się o wektor, albo suchy pastel tradycyjnie pomachać ręką...

 

Nawet jeżeli zleceniodawca narzuca parę rzeczy warto spróbować go przekonać do swoich, nowatorskich rozwiązań i przekonać, że też to ludzie łykną... wporzo okładka do książki jak dla mnie... pozdrawiam i podkreślam, że niekoniecznie muszę mieć rację (sam wkroczylem niedawno w temat plakatu i trochę poczytałem, pooglądałem, nasłuchałem wykładowców więc może w czymś pomogę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarz i linka :) czesc tych artystow kojarze, chetnie bym poszedl wlasnie w strone takiego surrealizmu i syntetycznej formy, bo rzeczywiscie czuje ze razi nieplakatowosc mojego "plakatu" (he, to takie zawiadomienie bardziej niz plakat, o!), ale musze zaliczyc 2-letni przedmiot u tego "zleceniodawcy" ;P Inna sprawa, ze wymagalo by to przede wszytkim dobrego pomyslu. I wykonania :D Jednym slowem cholera wie co by wyszlo ;)) Niemniej, zgadzam sie ze wszystkim co napisales.

 

Jeszcze co do zaszalania z pedzlami, to strasznie ubolewam nad tym ze nigdy nie probowalem kombinowac z niczym poza zwyklym okraglakiem, z tego co slyszalem i co wiem z wlasnego (ale dosc malego) doswiadczenia gimp, na ktorym pracuje, nie daje zbyt duzych mozliwosci. (Jesli sie myle to tym lepiej, bede wdzieczny za szybkie wyprowadzenie z bledu :>) Predzej pewnie bede mial szanse z teksturami poeksperymentowac, chociaz to nie do konca ten kierunek w ktorym chcialbym zmierzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja żona zza pleców: "co to - jakiś plakat rosyjski ?" :D

Więc odczyt jest raczej prawidłowy...

Co do Gimpa - pewnie że nie ma takich możliwości jak PS, ale tylko i wyłącznie zwykły okrąglak to już minimalizm :D Mnie tam się podoba seria galaxy, na zmniejszonym na maxa spacingu... Ale najlepiej swoimi customowymi malować, robienie ich na gimpie jest dość proste...Poza tym można brushe z PS ładować do Gimpa bez najmniejszego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to bardzo mnie cieszy, dzieki za info, ja mialem jakies problemy z konfiguracja wlasnego pedzla ale wyglada na to ze wynikaly z nieznajomosci programu :) W wolnym czasie poszukam jakiegos tutoriala i sie pobawie. A ten plakat na wydruku budzi natychmiastowe (po czesci zamierzone) skojarzenia z socjalizmem :D To sprawka dzielnego robotnika z siekiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie spida zrobic ze zdjecia, wyszlo cos takiego, jakos sie pogubilem przy tej wodzie, mam problemy z tymi miejscami gdzie w oryginale jest duzo szczegolow. Planuje troche pocwiczyc takie szybsze krajobrazy, bo na razie wszystko lize i strasznie mnie to denerwuje.

 

39570255.jpg

 

http://gridskipper.com/uploads/canada042209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przyczitować? Jeżeli to ma pomóc w lepszemu oddaniu kolorów z refki to nie uważam tego za cheat. Ważne jest żebyś to Ty widział różnicę pomiędzy refką a Twoją pracą i potrafił to naprawić. Ciężko jest (przynajmniej dla mnie jako początkującemu) odtworzyć barwę z oryginału przy pierwszej "plamie". Dopiero jak już się ma z grubsza całość to widać różnicę i się wtedy poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

dzięki za odwiedzenie galerii, jak zdobędę lepszy tablet to zacznę malować prostsze linie pod kątem ;)

 

"przekartkowałem" sobie Twoją galerię i całkiem mi się podoba, plakat w sepii bardzo pozytywnie wygląda- "plastycznie i bryłowato" :)

Krajobrazy ostatnie: góry super jak dla mnie, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to chmury za lekko i minimalistycznie pociągnięte. Pustynia myślę wyglądałaby lepiej, gdybyś do jaskrawych kolorów, które przywodzą na myśl ostre światło dorzucił coś co w stylu refleksów na metali i mocnego cienia.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Leb orka, tym razem bez zadnej refki. Nic specjalnie nowego nie wymyslilem, chcialem tylko realistycznie odwzorowac swiatlo - na tyle na ile dam rade oczywiscie.

 

orek.jpg

 

A, no i podczas pracy nad tym rysunkiem zaczalem sie intensywnie zastanawiac jaki orki maja zwiazek z tym: (orcish)

 

One to pieka czy co? A moze jak wyschychaja to sie je mieli i dodaje zamiast maki? Nawet na wikipedii nie ma nic na ten temat.

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziekuje :) Leb moze zrobie w kolorku, na razie planowalem w ogole go odstawic, ale mi sie nie chcialo wiec pociagnalem rysunek dalej ;P Taki wip sie w zasadzie z tego robi, ale nie chce zakladac nowego tematu, tym bardziej ze w najblizszym czasie nie bede go pewnie ruszal, bo sesja sie powoli zaczyna. Nie jestem zbytnio zadowolony z konczyn, szczegolnie lewej reki, ale nie potrafie tego na razie poprawic. W wakacje wezme sie ostro za anatomie i pocwicze te glupie bryly ;P

 

http://img2.imageshack.us/img2/5894/orekcialomniejszy.jpg

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewej ręce chyba perspektywa nie pasuje przez co reka wydaje sie byc za krotka, i chyba dolna częęęśc ponizej pasa :D jest jakby przesunieta, albo to zbroja taka duza^^ oraz (wybacz ale praca mi sie podoba i moze byc naprawde dobra :D) jego prawe udo powinno byc bardziej umiesnione-wypukle, przy takiej pozie.. taka moja opinia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dla odmiany jego prawa nie pasi :P Za bardzo wyszła mu ze stawu chyba- zza klatki piersiowej powinien wyłaniać się od razu biceps moim skromnym.. chudzinka taka po za tym, na pewno nie jest to taki typowo namalowany orkisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podobają te piórkowe ćwiczenia, fajne też są wszystkie SW, no i ostatnie digitale coraz fajniejsze kolorki wychodzą zazdroszczę ;] (kolorków ofc) ork fajny tło trochę jakby go gasi no i chyba nie do końca ciało ale może mi się wydaje głowa bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sesja sie skonczyla to i ja wracam do rysowania :) Na razie popracowalem troche nad tym orkiem/goblinem ;P, mam nadzieje ze wiecej poprawilem niz zepsulem. Skroty perspektywiczne zdecydowanie nie sa moja mocna strona. Planowalem rozwinac to do wiekszej scenki, ale chyba na razie odstawie jako skonczona prace i zajme sie cwiczeniami, jak sobie obiecalem :)

 

oreeeeeek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie takie podejscie do portretu, pojechalem Czukczę z refki (jakis album "ludy swiata", pierwsza próba innego Czukczy wyszla tak tragicznie, ze nie pokazuje :) Twarz w oryginale mial dosyc krzywa ale chyba i troche mojego udzialu w tym jest ;P

 

czukcza2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te pracki ze Star Wars :) ten rysunek na ścianie jest spoko! ja tam za Star Wars nie przepadam ale... :p a co do martwych natur to są bardzo ładnie rysowane - faktury, perspektywa, ale uważam że mają za słaby kontrast - brakuje im czerni. Ona naprawdę duuuużo daje. Ten ostatni portret jest okej ale myślę że w twarzach starych ludzi najfajniesza jest faktura, zmarszczki itd a tego trochę brakuje.. Oczy powinny przyciągac wzrok więc jakby dodać im trochę kontrastu to by jeszcze lepiej spełniały swoje zadanie... Ale ten zawijas na głowie super wyszedł! Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz w oryginale mial dosyc krzywa ale chyba i troche mojego udzialu w tym jest ;P

 

Pokażesz fotę ? Bo może niepotrzebnie się obwiniasz, kto wie czy to nie wina fotografii ? Poza tym - skoro nie chciałeś żeby była krzywa, to mogłeś ciut wyprostować :] Podobieństwo jedna sprawa, a charakter - druga. Dla mnie foty mają tego drugiego mniej niż wymaga się od obrazu, to już pole do popisu dla ciebie :D

Ech, znowu marudzę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rysunek na ścianie jest spoko!

Dzieki, ale to rysunek thx'a ;P Musze mu jakas PM wyslac zeby to zmienil na linka, bo wszyscy mysla ze jest moj :P

Co to portretu i faktury masz racje :) Nie chcialem wchodzic w detale ale chyba musze jakos inaczej nie wchodzic w detale, bo teraz rzeczywiscie wyglada troche jak Paris Hilton

 

Poza tym - skoro nie chciałeś żeby była krzywa, to mogłeś ciut wyprostować :]

A zebys wiedzial ze perspective toolem troche go pojechalem :D Postaram sie dolaczyc to zdjecie, ale moze byc trudno bo to z ksiazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pocieszenie :D Kolejna seria portretow, teraz z natury ;P

 

Portrety świni skarbonki:

 

swinia1.jpg

 

swinia2.jpg

 

Staralem sie narzucic troche wieksze tempo i testowalem olowek 2b, dlatego takie rozmaziane

 

Portret storczyka w didzitalu. Nad tym posiedzialem duzo dluzej, chcialem zrobic taki w miare estetyczny obrazek ktory moja dziewczyna moglaby powiesic sobie na scianie. Nie wiem czy kolory sa takie jakie powinny byc, bo ogladalem ta prace na trzech monitorach i na kazdym wygladala inaczej :E Jesli dolna czesc jest calkiem czarna to prosze o informacje :) Zaczne sie bawic ustawieniami monitorow, bo do tej pory nie zwracalem na to uwagi. Nie wiem tez czy kadr nie jest za ciasny, mi sie taki podobal, ale w razie czego rowniez prosze o uwagi.

 

srorczyk.jpg

 

I na koniec kaktus, zeby troche podreperowac moja meska dume po tych swinkach i kwiatkach. Ekhm. Koncept do Call of Juarez, level 49 ;P ;>

 

kaktuuus.jpg

kaktuuus.jpg

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności