Skocz do zawartości

Teczka 2D: Urbanboogie


Urbanboogie

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.. mnie się bardziej podoba poprzednia pracka, acz stwór mógłby mieć ciut dłuższe przedramiona i trochę więcej elementów na "głowie" ;] ale i tam mogę tylko pomarzyć o podobnych wynikach.

Mógłby kolega uchylić rąbka tajemnicy jakich narzędzi używa? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki Panowie, ja szczerze mowiac jestem duzo mniej zadowolony z tego poprzedniego stworasa :) Jesli chodzi o narzedzia to jest to tajemnica nawet dla mnie, bo na razie to wszystko eksperymenty i zwykle zapominam czego dokladnie uzywalem :P W ostatnich pracach to wyglada tak ze startuje od takiego dosyc byle jakiego szkicu linearnego, potem b&w, jakies tekstury w najrózniejszych trybach warstw, czesto tez bawie sie wtedy suwakami zeby ogolnie dobrac sobie kolory, potem duuzo gumki i ostre podmalowywanie tekstur pedzlami oraz clonetoolem, przy czym lubie zostawiac troche syfu z tekstur. Ostatnio czesto jeszcze wyostrzania uzywam. A teraz licze na wiecej zabawy z pedzlami, bo w poprzednich pracach korzystalem z gimpa, który jest raczej ubogi pod tym wzgledem, teraz probuje z fotoszopem. Ogolnie rzecz biorac to testuje techniki o ktorych pisal w swojej teczce Marduk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balszoje spasiba, bede sie staral pracowac nad wyeliminowaniem tej sztywnosci!

 

Proba z technikami tradycyjnymi bo mi ostatnio rysowanie zeszlo na dalszy plan

 

Mialem ochote na smiesznego robota, zaczelo sie na jakims wykladzie, dokonczone w domu. Niestety w olowku sporo brakow wychodzi ;) + skaner mi glow dolozyl, szczegolnie na talii

 

robot2j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest nasz Wind Dancer? Bardzo fajny, jego klata przypomina mi troche kobiecy biust, cycunie zawsze sa spoko haha, uuu i jaki wielki pindol tam dynda, dobra juz dobra uciekasm zeby bardziej nie zgorszyc nieletnich muahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel, ice: Dzieki, teoretycznie tak :))

 

emmmilius: Robotowi teraz smutno. Diabóła czarnym tlem chcialem troche wybic do przodu, tak wlasnie zupelnie z d je dodalem zeby zobaczyc jaki bedzie efekt, zapomnialem ze z tym przestarzalym analogowym piorkiem do tabletu nie dziala ctrl+z ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, az przejrzalem atlas anatomii i zdaje sie ze mu zrobilem taki przepakowany prostownik nadgarstka, chociaz na 100% nie jestem pewien, wydaje mi sie ze z zalozenia mial to byc miesien ramienno-promieniowy :) Faktycznie, widze teraz, ze wyglada dziwnie. Ciezka sprawa z ta anatomia, na razie miesnie to u mnie takie mocno umowne sa (takoż i doslownie ;>)

 

Coby nie postowac nadaremno, wrzucam zrefurbiszowanego kwiatka sprzed paru miesiecy

 

nowystorczyk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, w sfumato się bawisz ? :D

Miło widzieć jakieś zdecydowane światło, fajna bryła wyszła... z resztą, zwykle ładnie wychodzi w Twojej galerii. Cóż nie jestem może na poziomie żeby wydawać arbitralne wyroki, ale w moim odczuciu z osób które się tu pojawiły niedawno (tzn. od kiedy jestem w stanie obserwować to forum) masz wyróżniający się potencjał, przede wszystkim bardzo duże wyczucie przestrzeni i niezle łapiesz proporcje. Nie używasz wiele fajerwerków, stąd może prace nie zyskują głośnego poklasku, ale mają w sobie zauważalną solidność. Imo masz zadatki, pytanie tylko czy starczy Ci pracowitości, bo roboty jeszcze sporo...

To oczywiście w żadnym wypadku nie jest jakiś "mentorski ton" jako że ja sam jestem zauważalnie słabszy warsztatowo :) Niemniej jednak, myślę że na takie głośne "trzymanie kciuków" mogę sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim za komentarze :) Uwaga KhazadTharda chyba rzeczywiscie trafiona

 

SBT77: Po pierwsze, to w rozne rzeczy sie bawie i czesto nawet nie wiem ze cos sie nazywa "sfumato", ale probuje to nasladowac jesli gdzies podejrzalem i mi sie spodobalo :)) tutaj chcialem przede wszystkim zagrac troche focalem. Po drugie, to moglbym taki sam komentarz napisac Tobie zmieniajac tylko "bryle" na "kolory", tak ze nie gadaj mi tu o zauwazalnej slabszosci ;P Niemniej, bardzo mile te Twoje subiektywne opinie ;) Bede sie staral, zeby faktycznie kiedys cos z tego wyszlo, ale zauwazylem, ze im dluzej sie rysuje, tym wiekszej nabiera sie swiadomosci co do wlasnych brakow. I tak np. na obecnym etapie widze ze chociazby kompozycja to u mnie lezy i kwiczy. Lezy na srodku obszaru roboczego i kwiczy. Moze dlatego, ze ostatnio rysuje sobie glownie konceptopodobne obrazki, a moze dlatego, ze po prostu boje sie wiekszych scenek i celowo ich unikam (w tajemnicy wyznam, ze mam zamiar spedzic swieta z akrylami i sterta naczyn/owocow, moze to troche pomoze). Swiadomosc tej pracy ktora jest przede mna mam, zobaczymy jak bedzie z determinacja ;)

 

emmilius: dosiadalem sie do tego obrazka kilka razy po pare godzin, ale czesto bylo tak, ze kombinowalem cos przy nim przez 2h, po czym stwierdzalem, ze etap wyjsciowy byl duzo lepszy i do niego wracalem. Poza tym strasznie duzo musialem sie naczitowac likuifajem i trybami warstw zeby to jakos wygladalo :) Pelen rozmiar moge wrzucic, ale sadze ze wyglada duzo gorzej niz w rozmiarze docelowym, detalu tam nie ma. Jesli jednak mialaby mnie ominac jakas konstruktywna krytyke, w stylu "wez rysuj wyrazniej" ;) to prosze bardzo: http://img521.imageshack.us/img521/2125/golem3contr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie, bo niektore obrazki dpocelowo wygladaja dobrze tylko i wylacznie w okreslonej rozdzielczosci. Nie no zazdrosny jestem, kolega z ekipy zafundowal mi solidnego kopa w tylek, trzeba wziac sie do roboty ^^'

 

 

P.S Faktycznie Tekstura tla troche zabardzo zciaga uwage, ale to zawsze mozna zlagodzic glupim suwakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odzew :) Dzisiaj takiego envirka zrobilem z glowy na probe, wiec duuzo tu niekonsekwencji, ale (moze tego jeszcze nie widac ;>) delikatnie sobie zaczynam kombinowac z pedzlami, pomyslalem ze enviro bedzie do tego najlepsze

 

envzimamaly2.jpg

 

Aha, i jak zaczynalem to miala byc pustynia... Pozdro i spadam sprzatac :P

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj przyniosl mi farby wiec wrzucam moje pierwsze akryle. Format troche wiekszy niz A4 i nie do konca mieszcza sie w skanerze - nie przylegaja do szyby i chyba dlatego takie niewyrazne, poza tym jakos niechcacy hajlajty podbilem, ale to chyba tradycja ze akryle na monitorze wygladaja marnie :))

 

papryka4.jpg

 

banany2mal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za komentarze! Zalilem sie na palete, bo ciagle wydaje mi sie za mala i wszystko mi sie tam miesza i brudzi :) Pewnie bedzie lepiej jak nabiore doswiadczenia w laczeniu kolorow, ale to troche potrwa. Ogolnie zupelnie inaczej sie pracuje niz w digitalu i ciezko mi sie przyzwyczaic do duzo mniejszej precyzji, za to bardzo pozytywnym zaskoczeniem bylo dla mnie ctrl+z w postaci wilgotnej szmatki! :D

 

Akryle super namalowałeś. Skany i tak wyszły Ci nieźle, mi się zawsze papier lekko marszczył i wychodziły jasne plamy (odbijało się na zagięciach papieru światło ze skanerowej lampy).

EC: Ty chyba swojego porftolio nie widziales :P ;)

 

Na pewno bede jeszcze probowal z robieniem zdjec pracom i z innymi podkladami w wiekszych formatach, chce sie tylko najpierw oswoic z farbami.

 

Wszelkie wskazowki sa dla mnie teraz na wage zlota, jesli ktos mialby jeszcze jakies hinty albo znal fajne materialy do nauki, to bede niewymownie wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym doradzal kupic sobie palete do akrylu, taka z papierem nasaczonym woda, farba wtedy nie bedzie ci wysychac (ok, bedzie, ale wolniej) na palecie. Mozesz tez uzywac medium opozniajace schniecie. I szbciej sie oswoisz z farbami nie martwiac sie na razie o kolor, na przyklad stosujac bardzo waska palete warstw albo robiac studia w czerni i bieli.

 

Te prace w moim folio sa na plotnie i byly fotografowane, dlatego nie ma na nich tych baboli ze skanera o ktorych pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te palete, to wczoraj sobie juz korzystalem z takiej hendmejd, moze komus sie przyda: Acrylic Palette Tutorial

Co prawda nie na podstawie tego opisu, ale wszystkie sa w zasadzie takie same ;) A dziala faktycznie niezle

 

Te prace w moim folio sa na plotnie i byly fotografowane, dlatego nie ma na nich tych baboli ze skanera o ktorych pisalem.
Hehe, no dobra. W kazdym razie sa pjur ołnydż! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, z ta biela to racja...

 

Ostatnio znowu zaprzyjazniony wykladowca poprosil mnie o plakat na wieczor ruskich piosenek (zaproponowal cos tam z samowarem ;P), chyba to nie przejdzie, bo sie za bardzo w jakis surrealizm wdalem i nie za bardzo pasuje do klimatu, ale strasznego wkreta zlapalem zeby wykonczyc taki pomysl. Chcialem polaczyc nieco Dalego, Muchy, Urbanboogiego i steampunka ;P Sporo bylo zabawy z filtrami, mam nadzieje ze nie sa zbyt ordynarne, bo mocno je podmalowalem gdzie trzeba. Na typo zupelnie sie nie znam, moze sie jeszcze zmieni, na razie mi sie nie chcialo szukac ruskich fontow. Bede wdzieczny za jakies rady, bo moja wiedza o plakacie nawet nie raczkuje.

 

samowar453mniejszy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności