Skocz do zawartości

Seat Ibiza coupe


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mnie tu dawno nie było, ba jak ja juz dawno nic wiekszego nie modelowalem wiec tak by nie zapomniec jak sie surfuje nurbsami powolutku bedzie sobie powstawac seacik.

No i wypociny ;) pomiedzy piciem, a leczeniem kaca :).

 

seatcoupe1ju4.jpg

seatcoupeof2.jpg

Edytowane przez Bzyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe postaram sie skonczyc o ile nie bede sie wdawal zbytnio w szczegoly.

Freedom Fighter- mi ostatnio tez cos nawet sie skupic niemoge. Bo wlasnie to jest najgorsze w nurbsach trzeba miec kupe wolnego czasu ktorego czesto jest brak i doba jest za krotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynia -> widzisz ja uwielbiaam nurbsy i jakos do poly sie przekonac nigdy nie moglem tak jakos mi zostalo :).

 

pecet-> musi nie musi wszystko mozna na wiele sposobow zrobic kwestia uznania gdzies kiedys na stronie icem zobaczylem siatke i tak mi sie spodobala ze wszystko tak pionowo proste linie ze zaczalem sie babrac tak w rhino choc problem jest taki ze wszystko trzeba matchowac.no i czemu to uznali za coupe hym sam niewiem ale takich pseudocoupe jest wiele, a czy brzydki jakby tak spojrzec na caly koncern VW to i tak seaty sa najladniejsze.

 

RA -> a prosze cie bardzo :) zadna tajemnica :).

 

seatcoupe2nv7.jpg

seatcoupe3fy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwnie to wygląda:P Jak uczyłeś sie nurbów miałeś jakies konkretne źrodło czy tak jakoś szło?

 

"a czy brzydki jakby tak spojrzec na caly koncern VW to i tak seaty sa najladniejsze."

Ja wole audi jednak choć są juz bardzo oklepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sam metodą prob i bledow szukajac narzedzi i napewno tez inspirujac sie jakimis siatkami pro modeli nurbsowych.

Audi jedno jest ladne R8 reszta to standardowe niemieckie pudelka ale o gustach sie nie dyskutuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie :)

też ostatnio ją zrobiłem ale w poly więc pewnie twoja będzie ładniejsza :)

tak mi się tylko wydaje że przednie światła od wewnętrznej strony za mało wchodzą pod maskę a tylni zderzak powinien być lekko inaczej pochylony. może się mylę albo źle to poprostu widać na twoich screenach ale lepiej to jeszcze dokładnie sprawdź na refkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej jest dobrze inaczej by pewne rzeczy nie pasowaly ale tu narazie bardzo duzo brakuje tylniego zderzaka wiec moze to takie zludzenie jak bym bardziej pochylil to wyedy te odblaski by mi nie pasowaly ani wyciecie pod miejscze na tablice a to jzu bylo sprawdzane :).

A z tymi reflektorami to jzu sam niewiem mi tam wychodzi ok. 20mm cofniecia to i tak strasznie duzo no ale zobaczymy wsumie to bedzie mozna nawet na koniec poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi, którzy modelują w rhino. Sam próbowałem i kiepsko mi to wychodziło.

 

Bzyku, może jakiś prosty tutorial jak robić samochody w rhino? :) Chodzi mi o ogólną zasadę (głównie na jakiej zasadzie decydujesz gdzie dzielić powierzchnię), bo techniki łatwo się nauczyć z innych tutoriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D CREATIVE- hehe wsumie to ja tez mam malo czasu ale sie staram by miec choc chwilke na modelowanie.

 

Dawcio_m- a ja ich nielubie zato uwielbiam tworzyc bude.

 

KamillM- niewiem czy cos sie pojawilo w ostatnim czasie nowego z tutoriali ale nigdy niewidzialem takiego ktory by objasnial gdzie co łączyc bo wsumie niewiem czy jest jakas zasada no i wszystkie chwyty sa dozwolone byle wynik byl dobry. Tak myśle ostatnio robie pionowo krzywe np. nad nadkolami bo na printach sa to czesto widoczne i zarysowane szczególy wtedy już można reszte krzywych do tych punktów orientacyjnych ciagnać potem to juz troszke po refleksach trzeba dochodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema to jak sobie narobic roboty :). zrobic dokładke do zderzaka i jak chcialem zrobic czujniki cofania to na zdjeciach zobaczyłem ze wygląda inaczej i wszystko od początku. Ogolnie troszke poprawek w blachówie i ta nieszczesna dokładka.

seatcoupe4qp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko dopiero teraz zwróciłem uwagę na pewien drobny szczegół... Na stronie ICEM takie siatki jak Twoja są na pewno czymś normalnym ale oni tam raczej nie muszą się martwić o późniejszy eksport do mesha, a kto choć raz miał do czynienia z modelem CAD od jakiegoś producenta wie, że zaimportowanie tego do 3ds Maxa to prawdziwy koszmar.

 

Dlatego radzę Ci uważać z tą techniką, chyba że masz w planie wyrenderować modelik w Rhinowym VRayu i nie robić już z nim nic więcej. Chociaż z drugiej strony, na pewno jakoś sobie poradzisz... albo nie i Twój model w tej postaci będzie stał 3 lata tak jak mój Speedster, który chyba nigdy nie doczeka się konwersji :D

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... to bardzo nie dobrze, poważny argument przeciwko mojej nauce nurbsów:P

 

Wszystko zależy od prowadzenia siatki, im mniej łączeń tym lepiej dla późniejszego eksportu, ale trudniej w czasie modelowania :)

 

No ale Bzyku niech lepiej się wypowie, w końcu to od niego się nauczyłem Rhino więc ja tu tylko sprzątam ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no panowie nie przesadzajcie czesto tam gdzie jest łączenie dwoch sorfów, szczegolnie gdzie jeden byl przycinany to sie robi mala masakra ale to sie da poprawic recznie, a teraz tak porównując rhino 3 i 4 gdzie meshowanie w 4 to klik i jest i mozna szybko pobawic sie wartosciami w 3 czesto sie zastanawialem czy sie cos nie zawiesilo wiec teraz to czysta "przyjemność" bo wolałbym jednak renderowac nurbsa, a nie mesha(mniej roboty i lepszy efekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack - Wracaj :). Nie no tak serio to ostatnio widze ze bieda z nurbsami na forum tylko poly wszedzie poly.

JW_2305 - hym napewno trzeba sie nimi troszke pobawic pierwszy model wyjdzie zawsze biednie ale z biegiem czasu jest coraz lepiej i latwiej.

hcpiter - stara gwardia ;) dzieki.

mrkrzysiek - wsumie bemka prawie byla skonczona tylko felgi i pierdoly zostaly pewnie ją skończe tylko musi przyjsc jej czas :)

 

RA special for you :)

seatcoupe7gs1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReflectVision-> hehe :) kiepskim bym byl nauczycielem choc kto to tam wiem ;).

JunioR-> jak bedzie czas to cos sie pogra narazie za malo. nawet niewime jaki jest ostatni patch :).

dobra czasu malo ale cos tam trzeba bylo dzialac by nie stalo wiec troszke juz ibizke mocniej pociolem na kawalki

 

seatcoupe8fo9.jpg

seatcoupe9cq2.jpg

seatcoupe9wireeo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę jedni się tu zakochują ---- > "zawsze kochalem te nurbsowe siatki.." inni wzruszają "eh wzruszyłem się" :) Nie wiedziałem, że grafika takie emocje wywołuje. A moze model bzyka was kręci hmm ;P ?

 

edit:

Ooo a jeszcze inni płaczą "aż łezka się kreci" :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności