Skocz do zawartości

Ping-pong mecz 1


artursadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało sie że moja wspólna praca "ping-pongowa" z Milą wzbudziła miły entuzjazm. Otwieram więc temat gdzie może się pobawić więcej osób.

 

A spodobały mi sie zasady Rembika:

 

"max 15 minut rysowania, zrobić zgłoszenia i zrobić kolejność, kto po kim np. max 5 osób, każdy po 3 razy"

 

Proponuję ustalić kolejność na zasadzie, kto pierwszy, ten lepszy. Zbieramy zgłoszenia poprzez zaklepanie miejsca w temacie postem:)

5 osób mazia i ma 3 "kredyty".

 

Wrzucam na zachętę ilustracje bazową i zaczynamy. Tym samym zaklepuje pierwsze miejsce :D

 

Ladies and Gentelman I give You...

 

pingpong_edycja1_krok1

 

pingpongedycja1krok1js8.jpg

Shot at 2009-01-20

 

Direct link: http://img244.imageshack.us/img244/3815/pingpongedycja1krok1js8.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do zabawy

Edytowane przez artursadlos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja skorzystam, kolejne 15 minut moje. :D

 

 

15 minut później....

żeby wątek nie stał nie czekajmy na 5 zgłoszeń tylko kto pierwszy ten lepszy odrazu niech macha i jedziemy dalej. :D Chyba zmasakrowałem Twoją pracę Tortur ale mam nadzieje, że następna osoba to naprawi. :D

 

pingpongedycja1krok2hw4.jpg

Edytowane przez Paweł Kaczmarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaklepujemy miejsce wątku.

Dajesz posta i piszesz "Teraz ja" i patrzysz czy jeszcze się załapałeś. Kolejność postów w wątku decyduje. I działasz sobie spokojnie. Przejrzyste. Szkoda czasu na zapisy żeby czekać az 5 osób się zbierze.

 

dlatego mam prosbę. Zaznaczajcie że zaklepujecie miejsce. Wtedy wszyscy wiedzą żeby czekać na waszą piłeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba będzie dobrze, do 3 ruchów, minimum przerwa po 5 osobach, tyle, że bez kolejki. Mi to pasuje. Co do nowego obrazka, w 15 minut nie dużo da się zrobić, a na pewno nie dopicować, więc zobaczymy jak to wyjdzie. Czy spali na manowcach i przyda się kolejny ping pong czy będzie on modyfikowany do końca świata i nadal będzie ciekawy. :)

Moja wstawka.

pingpongedycja1krok6zm7vc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Official Guide To Pyng-Ponk:

Bez ograniczenia osób. Każdy musi odczekać minimum 5 kolejek żeby znów coś namazać.

Nadal zaklepywanie miejsc postem. Czas ok. 20 min. ok?:)

Pozostaje kwestia ile męczymy jeden obrazek, choć po zmianach nie jestem pewien kiedy on już się zmienił... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reguł ok, ale Tortu ułańska fantazja, fantazją troszeczkę już ołwerpejting z tego wyszedł... sądziłem że mamy jakieś małe modyfikacje wprowadzać niż zamalować całą cudzą pracę, nie ciężką, ale jednak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale (moim zdaniem), nie lepiej, zmniejszyć rysunek i dorysować coś po boku... bo takie zamalowywanie to na dłuższą metę zadowolenie największe dla tego co ostatni skończył, dla mnie najlepszym momentem, już na koniec, było szukanie tych małych smaczków, które tam gdzieś ja porysowałem, a tak można się doszukać praktycznie niczego, no chyba oczywiście jeśli mamy w nieskończoność poprawiać 1 rysunek to jak najbardziej Ułani są mile widziani. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Myślę, że powinniście ustalić max. liczbę kroków (np. 15-20), nie poprawiając całości, a jedynie "uzupełniać", uwypuklać pewne elementy, które ostatecznie utworzą obraz.

2. Ustalenia wrzucić w 1 post tego wątku ;). dla jasności sytuacji.

3. Kończąca osoba, zapodaje nowy temat, a wszystkie ukończone prace powinny znaleźć się w pierwszym poście.

4. Kolejki, kroki :) (normalnie jak za komuny) powinny być oznaczone w tytule postu dla łatwiejszego zidentyfikowania, np. 1.1, 1.2, gdzie pierwsza cyfra określa postający obraz natomiast po . kolejny krok, ufff. .....

 

to chyba tyle co mi z ranka do głowy przyszło :) oddaje do przemyślenia ...

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nawiązując do Miriama, wprowadziłem modyfikacje. Czy teraz jest ok czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Gdy już ustalimy zasady które będa optymalne postawię nowy wątek który w pierwszym poście będzie zawierał regulamin i będziemy się już do niego w miarę możliwości stosować.

 

Official Guide To Pyng-Ponk v.1.01:

1. Liczba kroków 17

2. Staramy się nie zmieniać diametralnie poprzedniego kroku a go wzbogacić. Nie jest to oczywiście żelazna zasada a wskazówka. W końcu nie chcemy się sztywno ograniczać w tak twórczej zabawie.

3. Kończąca osoba, zapodaje nowy temat. Czyli nowy obrazek bazowy.

4. Nie piszemy postów bez obrazka. Każdy post to rezerwacja i jednocześnie miejsce na obrazek i komentarz własny. Będzie przejrzyście.

4. Kolejki, kroki :) powinny być oznaczone w tytule postu dla łatwiejszego zidentyfikowania, np. 1.1, 1.2, gdzie pierwsza cyfra określa powstający obraz natomiast kolejny krok tego obrazka.

5.Czas to nadal ok. 20 min (ale nikt nad Wami nie stoi co do minuty, chodzi o to żeby nie dłubać za bardzo.

6. Należy odczekać minimum 5 kolejek żeby znów coś namazać.

7.Technika dowolna. Malowanie, rysowanie, 3d czy kolaż:) Byle było z sensem i spójnie w stopniu zadowalającym:)

 

Proponuję jeszcze ostatni krok dać na główną w celach promocyjnych wątku.

Co do umieszczenia wszystkich kroków to pkt. 4 regulaminu chyba lepiej to rozwiązuje. I proponuję jeden, długi, ciągły wątek. Nie będzie potrzeby szukania po forum poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no tak to my do niczego nie dojdziemy panowie, pomysł jest taki żeby obrazek rozwijać i ciągnąć dalej pomysły innych, tak to właśnie zniszczyłeś pomysły Floriana, rembika i miriama już H** z moim mazaniem... może wciśnij tą babeczke w bardziej ugodowe miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz, weźmy na przykład wzorcową pracę Tortura i jego dziewczyny, tam jest idealna kooperacja, każdy coś domalowuje dzięki temu tworzy się jedna, unikatowa praca! A teraz jedno wielkie podmalowywanie poprzedników. Polecałbym rozpoczęcie działań od początku, z nowymi zasadami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze niech kazdy rozwija etap, ktory mu odpowiada i jak mu odpowiada. Taka wolna amerykanka. Bo mnie np bardzo podszedl pomysl z babka na materacu Thx-a. Swietne to bylo, jakos wprowadzalo w kadr, poziom psychodeli wzrosl, pojawilo sie jakies uzasadnienie dla tych wariackich min zwierzatek.

 

Poza tym w aktualnej wersji ten palec kojarzy mi sie z fakiem.

 

Czasem tak jest, ze cos slabo gra w obrazie i trzeba drastyczniejszych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo problem jest taki że jeden może się starać a drugi zacznie sobie robić rzewne jaja i sprawa współpracy się sypie.

Imho, wszystko zależy czemu to ma służyć... Np. żeby utrzymać poziom dobrze zrobiłaby rywalizacja - gdyby zgłosiły się ekipy na dwa teamy, powiedzmy po 5 osób i ograniczoną liczbą kroków - np. 20, ale na krok dać np. 1 godzinę - i zrobić 2 równoległe ping-pongi - a wynik działania tych drużyn poddać głosowaniu... Ja osobiście jestem bardzo ciekaw co by z tego wyszło :D Taki mega collab...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być zabawa. Miało być fajnie. A tu każdy krzyczy swoje zasady. Coraz bardziej skomplikowane i coraz mniej przyjemne.

Najbardziej mnie smuci rozbuchane ego artystyczne. "Bo on mi zamalował a ja byłem taki dumny. To mój obrazek, mój, mój!" Malując coś w tej zabawie należy się pogodzić z różnym obrotem sprawy. O to w tym chodzi. Ja lubię niespodzianki. Nawet złośliwy żart Drakuli można pociągnąć dalej z humorem. Choć uważam to zagranie za dziecinnie i niepoważne w kontekście całości.

Czy tyle osób ciągle musi narzekać? I wykłócać się? Z obserwacji tego forum widać że szczekanie i gryzienie się jest tu obok lukrowanego słodzenia najlepszą zabawą.

 

Ja odpadam i wracam do swojego wątku. Oddaje ten wątek i pomysł w dobre ręce.

 

Pozdrawiam i dziękuje za zabawę ludziom z poczuciem humoru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzińdybry

Tortur nie umywaj łapek tylko podkręć zabawę bo jak dla mnie piękna forumowa tradycja może być

 

sobie bym wszedł na forum i rzucił "zagra ktoś w pyng-ponga do 6" i raczej nie miał bym na myśli "poskaczmy sobie do oczy tak jak każdy lubi tylko nie wie jak zacząć" bardziej coś w stylu "na Mitrydates przecież to może być dla tych ludzi jedyny sport tego roku" ^^

 

co do zasad jako takich to jak dla mnie liczba odbić raczej bo potem chyba ciężko o "niezamalowywanie", co do odczekiwanie to też nie do końca bo jak akurat czas i chęci na zabawe będzie miało tylko 2,3 osoby to czemu nie

 

ps: leander chyba wygrał, czas na kolejne zawody :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja se tak czasem myślę, drodzy moi ;), że na wszystko trzeba patrzeć z lekkim przymrużeniem oka, zatem, mówiąc pokrótce Tortur OGŁOŚ zwycięzcę. Wątek jest Twój więc Ty ustalasz REGUŁY zabawy. Przy okazji wersja THX mi się podobała ;D.

 

//Pozdr.

and god bless polish society

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj każdy jest zwycięzcą. Więc ciężko będzie;) Może po prostu założę nowy wątek który już powinien lecieć wg zasad. Fajnie by było żeby ktoś kasował (czy ja mógłbym dostać władzę nad takim jednym wątkiem żeby go pilnować??) posty niezgodne z regulaminem (czyli np. puste bez obrazka). Dla ładu. I właściwie tam zabawa może się toczyć w nieskończoność. Wolna amerykanka. A jeśli ktoś będzie sobie robił głupie żarty z obrazkiem to trzeba będzie to przełknąć i inteligentnie wybrnąć. Każdy pokaże co w nim siedzi przynajmniej. Dlatego wolałem nie ograniczać kreatywności. Ludzie maja różne pomysły, umiejetności itp. Przecież nikt nie kasuje poprzednich prac a maluje korzystając z nich i każdy krok będzie w wątku. Sklecę jak najprostsze zasady by pozostawić jak najwięcej swobody i zaufania dla uczestników. Jeśli komuś się nie spodobają nie musi przecież malować w obawie o "zamalowanie" (chicken).

 

Pozdro i cieszę się że zdrowo ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zabawę wymyśliłeś Tortur. Szkoda, że nie wszyscy zajarzyli. Rano chciałem coś zadziałać. Nawet zdjąłem obrazek i chciałem podkręcić kolorystycznie. No właśnie tylko kolorystycznie bo każdy powinien dać coś od siebie a nie udowadniać w 15 minut. Postanowiłem poczekać czy to wszystko się przegryzie i chyba dobrze zrobiłem. Mam nadzieję, że się wyklaruje. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności