Skocz do zawartości

Backup wątku o DO IT


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To byl dobry watek, wrecz legendarny. Niektorzy wtajemniczeni userzy tego forum zdradzili info o zamknietej becie pluginu Do It, jak tylko tworcy sie zorietowali to watek wykasowano.

 

Tez poprosze arhive na maila jak mozliwe, PM juz poszedl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK: zapisz się na betę. dwa dni temu ogłosili otwarcie listy testerów:

 

http://www.doit.com/mailing/profile?&view=subscriptions

 

ale nie wiem czy już nie zamknęli listy. Z nowych wersji potwierdzam tylko, że jest nowa konsola, zestaw presetów (make_LOTR_ogr_character, sweet_car_render, realistic_old_skin_shader itp). no i oczywiście extra możliwość suwakowego zmieniania postaci czy modeli w czasie rzeczywistym. Na dodatek ma mieć importer i eksporter modeli i map do gier. Ma być bardzo prosty: wskaż miejsce gdzie masz grę i kliknij "Get Model" albo "Get_Map". Super sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swierszczu maila podsylam na pm, daj numer konta podesle Ci sianko

 

Tweety i dopiero teraz mi piszesz?, kurcze niestety nie zalapalem sie na bete :| kij ... a duzo latwiejszy jest w produkowania anal occlusion? bo w alphie czasem sie konsola wysypywala i nie szlo tego obejsc musialem marnowac czas i palic w mentalu :|, btw mozesz podeslac? czy masz go zarejstrowanego na nazwisko? czy jakis specjalny kod byl na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedze glownie w wiz więc nie bawie się takimi rzeczami co tweety. Ale dla zainteresowanych, jesli chodzi o wizualzaicje arch. to moja rc2 posiada z tych lepszych rzeczy:

- wczytanie dwg projektu > otrzymanie kompletnej bryły 3D

- automatyczne dodanie detali tupu parapet, obróbki, rynny itp.

- konfigurowalne otoczenie (na razie tylko ogrody, takie jak są przy jednorodzinnych domkach)

- dowolny typ oświetlenie i warunków pogodowych (nie trzeba zmieniać shaderów - jak ustawimy na "rain" to materiały automatycznie dostaną wet_layer.

 

no i kupe innych dupereli, które jeszcze nie przetestowałem. Mam tylko małe problemy z wersja x64, czasem się wysypuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety i dopiero teraz mi piszesz?, kurcze niestety nie zalapalem sie na bete :| kij ... a duzo latwiejszy jest w produkowania anal occlusion? bo w alphie czasem sie konsola wysypywala i nie szlo tego obejsc musialem marnowac czas i palic w mentalu :|, btw mozesz podeslac? czy masz go zarejstrowanego na nazwisko? czy jakis specjalny kod byl na stronie?

 

 

Noo beta jest ogólnie spoko. Wywala trochę nadal na analu ale tak to śmiga. Nex time sprawdź wpisując komendę:

 

//make a copy "anal_occlusion.mat" as //doit/shaders/all/anal_occlusion_backup.mat

//set "anal_occlusion.mtl" to $mental_ray_raycast_engine

//get $mental_ray_raycast_engine as primary

//render scene: tutaj plik ze sceną

i tak dalej, jak zawsze quality, best itp

 

powinno chwycić. na cgtalku tak mi kiedyś Jack Pralton podpowiedział.

 

A co do bety dwójki to co prawda lista mailingowa jest zamknięta, ale jak ktoś ładnie napisze to pewnie się zgodzą. Tylko nie wiem czemu im stronka wysiadła. Dzisiaj rano działała. Jak ktoś chce to mail: betatest[at]doit.com

 

ja siedze glownie w wiz więc nie bawie się takimi rzeczami co tweety. Ale dla zainteresowanych, jesli chodzi o wizualzaicje arch. to moja rc2 posiada z tych lepszych rzeczy:

- wczytanie dwg projektu > otrzymanie kompletnej bryły 3D

- automatyczne dodanie detali tupu parapet, obróbki, rynny itp.

- konfigurowalne otoczenie (na razie tylko ogrody, takie jak są przy jednorodzinnych domkach)

- dowolny typ oświetlenie i warunków pogodowych (nie trzeba zmieniać shaderów - jak ustawimy na "rain" to materiały automatycznie dostaną wet_layer.

 

no i kupe innych dupereli, które jeszcze nie przetestowałem. Mam tylko małe problemy z wersja x64, czasem się wysypuje.

 

 

to co wymieniłeś to tylko próbka :) Spróbuj wpisać:

 

//add "ATATx12_mtl", size "automatical" do scenki

 

wypacity :) a z Windowsem x64 faktycznie jest problem. sypie się bo to wciąż 32bitowa architektura.

 

Pozdrawiam

 

[ps]

najważniejsze: wreszcie dodali okienko z podglądem w czasie rzeczywistym i listę pozycji gotowych do wrzucenia. genialna sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprawili tworzenie postaci? Wiecie, przydałyby się suwaczki, bo wpisywanie:

//make "Caucasian_male"
//set "scale" to SI
//set "height" to 180
//set "weight" to 80
//attributes: noclothes; relaxed
....

...itd

jest mało efektywne

 

Przypomniałem sobie coś:

Twórcy DoIt zapowiadali jakiś czas temu plugin, który pozwalał na importowanie obiektów 3D na podstawie zdjęcia. Tutaj macie link do prezentacji. Textury tworzy genialnie, ale jeszcze nie optymalizuje siatki jak trzeba.

 

I jeszcze

dla fanów mayi. Jeszcze nie zrobili porta do DoIt!, ale wbudowane narzędzie też wymiatają i pokazują, ża można zrobić władce pierścieni samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście bezwzględni... :(

...

...

...

Robicie smaka, a przecież wiadomo że Znaleźć "DoIt'a" (nie-opensorce'owego) jest bardzo CIężko... Orginalna wersja podobno już nawet nie istnieje...(tego wczesnego-działającego)

 

(Kiedyś widziałem DoIt'a na Targach... zapada w pamięć).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3dtotal tez byl watek i tak ma ponoc wygladac interfejs

 

nie wiem czemu tak usuwaja wszelkie info o nim, ponoc ma byc wielki bum za 2-3 miechy ze startem programu. jak to wszystko prawda to trzeba bedzie szukac innego fachu :/

Shogun-z max'a nie am backapu ale podeslalem ten z 3dtotal

[iNG]http://img232.imageshack.us/img232/6172/anal557Jkz0.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voyager: oczywiście że już jest, pisałem wcześniej:

 

no i oczywiście extra możliwość suwakowego zmieniania postaci czy modeli w czasie rzeczywistym.

 

koniec z konsolowymi pierdami. co prawda bardziej zdetalizowane charactery trzeba nadal wpisywać ręcznie ale base już możesz wypluwać za pomocą suwaczków. jest tylko jedno ograniczenie. włoski na rękach trzeba kontrolować parametrem intensity i dodatkowym shaderem skin_hair.mtl to upierdliwe ale daje radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bedzie mozliwosc przeksztalcenia filmu w modele 3d? Bo ja slyszalem ze tak.

 

z tego co slyszalem to nie bedize takiej mozliwosci...przykro mi..ALEEEEE....jest juz mozliwosc znacznie lepsza... DO_IT:Shrek_the_movie_v.2 i juz masz za godzine shreka 2ke...

 

Mają rozmach skur***ny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności