Skocz do zawartości

Teczka 2D: stHEAD (troche digitalu) 30.11.09


stHEAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak jak w tytule teczke założyłem aby kopała mnie w dupe co i rusz zajrze na te forum [poniewaz leniem jestem potwornym].

 

W ogole dawno nie zagladalem na forum, powody byly rozne, to moj pentagram sie na mnie obrazil, to mi sie nie chcialo, to sesje mialem, to mi sie nie chcialo.. i tak to wygladalo. Teraz mam silne postanowienie aby robic wiecej! [nie starajcie sie mnie zniechecic]

 

Tak wiec oto pierwsza praca, dlubie ja od wczoraj, zawsze mialem problem z nasyceniem kolorkow wiec staralem sie je nasycac i ogolnie operowac kolorem. Zanim wejde w szczegoly chcialbym uslyszec jakas kreatywna krytyke :)

 

max3dte6.jpg

 

i detal:

 

detal1fj7.jpg

 

[oczekuje masy komentarzy]

Pozdrawiam!

Edytowane przez stHEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze widze że juz zjadłes jedenie i bierzesz się do roboty ;] tak trzymać!

Kolorki lawy i skałek przy niej są spoko dodałbym może trochę zółci a nawet biel przy paszczy i tam gdzie lawa sie wylewa, dymu mi troche brakuje, tej zieleni na jaszczórze nie jestem pewien, chmury bym zróżnicował bardziej i rozjasnił na dole ale mi zawsze wychodza takie bez wyrazu więc moze sie nie sugeruj ;P usunął bym pomarańcz z ogona gdzie światło ognia nie dociera i dodał tam gdzie powinno byc (klata, dolna krawędź paszczy) i odjął czerwieni na samym dole

Ps: Temat DCABa cię tak natchnął?

Pozdrawiam!

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta lawa wylewa się z paszczy jaszczura? To ile on musiał stać w tej pozycji, że mu tyle się ulało ;) Dla mnie troszkę za dużo... Praca zapowiada się rewelacyjnie, czekam na up z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dawno cie nie bylo widac... spoko sie zaczyna, troche bym popracowal nad jego plerami, bo sa malo zroznicowane..jakies tam miesnie wsadzic zeby bylo widac, ze plery...to samo tyczy sie lapy...wzmocnic swiatla gorne i dolne jakims overlay/color dodge... pracuj dalej, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeno tydzierz jedynie on w stanie wypić ze stosy pęczystych beczek siarczystego mleka. I gdy na odchodnym już się dzień chylił w tendy trunek co go łapczywie wypił w odwrotną strone raczył lecieć zalewając falami pobliskie domostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No! dzieki chlopcy za komentarze

 

masz)rum - To miało być DCABa ale nie nadązyłem z powodu odmowy tabletu w sprawie rozpoczecia prac.

Rembik - Tez sie nad tym zastanawiałem ;) dorobie mu wiecej lawy lecacej z ryja to wyjdzie na to ze po prostu szybko sie leje :P

Robert B. ,Coyote - dziekuje za interpretacje ;)

selfu - masz prawde, juz sie za to wzialem.

 

Narazie tylko zapowiedz ustna. Dorobilem osiedle pod jego lapcami, oswietlilem bebechy i plecky podrasowalem. Jeszcze dzisiaj nie wrzuce bo narazie wcale duzego upa nie ma ale na pocieszenie projekt do kolejnej pracki. Takie troche inne klimaty:

 

japankj7.jpg

 

i jeszce dorzucam: Kolejny projekcik pdt. "Zdjęcie rodzinne"

 

rodzinkakpgnamaxalc2.jpg

 

a także.. i tu sie rozwine. Sa to niektóre sceny do teledysku animowanego 2d ktory komercyjnie wlasnie dlubie. Zaloze watek WIP w zakladce ANIMACJA jutro bo dzisiaj juz nie chce mi sie kompletowac tego :P. Są to zeskanowane [roboczo] sceny, niepokolorowane i nie wygladzone ogolnie :) ale jako szkice dodam. Prawie wszystkie oprocz bodajrze okien, krzesełka i... czegos tam jeszcze, są na podstawie zdjęć, zdjęcia modyfikowane do moich potrzeb :) Komentujcie!

 

scenkito6.jpg

 

PS. Przewidywany Up do jaszczórki za dwa dni ;)

Pozdrawiam!

Edytowane przez stHEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomia leży to samo tyczy się skomplikowanych płynnych kształtów (krzesło) rozpływa się. Co do perspektywy jest tutaj dobrze. widać że ją rozumiesz i wiesz do czego dążysz. Pozostaje ćwiczyć kształty i anatomie.

Co tyczy się ubiorów są proste bez żadnych załamań a więc i to bym popracował.

 

PS krasnolud najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat uchybienia w anatomii myślę, że są tam zamierzone, całość ma swój styl i trzyma się kupy, fajowe podobieństwo do siebie uchwycone na zdjęciu rodzinnym, (pozdr Maćk), reszta szkiców też fajna aczkolwiek kreska może zbyt staranna... pracuj pracuj bo dobrze Ci idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie tłumaczyc czy cos takiego bo nie o to chodzi wiec po prostu powiem co zrobilem specjalnie: za długie/grube szyje i "nadbudowki" na ramionach, i troche za male lebki ;) reszta miala wygladac jak chlopcy ze wsi, nie rozbudowani muskularnie ale twardzi. Ciuchy mialy byc ubogie bo to synowie kowala. czemu Ci synowie sa wielcy a tata to krasnal, nie pytajcie, kaprys :) jak mowie szmaty proste i podobne w miare do siebie. o i jeszcze tych dwoch po prawej to mieli byc blizniacy. jak wyszlo tak wyszlo praca jest projektem sa niedorobienia, a wszystko do pokolorowania [dla tego nie ma cieni na przyklad] ale mysle ze anatomi nie zmienie, chyba ze ktos mnie potyra ladnie i konsekwentnie ze zastanowie sie nad swoim postepowaniem ;P

 

windowlicker - kreska wyglaskana fakt. w sumie nie wiem dlaczego ale chyba po to zeby latwiej bylo kolorowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam taką "metodę" (silniejszy kontur, ostrożnie umieszczony detal). Jak dla mnie to brakuje tu tylko rysunków x2 :P Spać mi się chce, więc słodził nie będę, ale piszę poważnie, z przyjemnością zobaczyłbym więcej Twoich prac (niekoniecznie tych w kolorze :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden Wip jeszcze dorzucam. narazie tego zielonego potwora zaniechalem ale jeszcze go pomecze. Niedlugo zuploaduje jeszcze kilka kadrow kolorowych do mojej animacji, ale narazie taki oto płaszcz wrzucam: [kolejny UP]

 

kacopy.jpg

Edytowane przez stHEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszek mnie rozwalił, świetne ma kolorki, pełnia życia, takie światełko nadziei, że ta Pani nabierze odpowiednich proporcji i pracka będzie w porządku... twarz jest okej w przeciwieństwie do małych rączek... musisz trochę zrównoważyć kompozycję bo detal pojawia się tylko w górnej części obrazka (domyślam się, że kwiatki te najbliżej widza trochę dopracujesz)... spoko idzie, dawaj dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie rodzinne super, widac ze zmiana proporcji jest celowa..

szkoda, ze jak ktos ma wlasny styl zawsze znajdzie sie jakis burak i dowali ' proporcje leza' , moze dlatego 99% artow na tym forum wyglada tak samo.. ciezko by bylo rozroznic autorow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windowlicker - Wydaje mi sie, że kompozycje utrzymam i nigdzie sie przewroci, zobaczymy na koncu, ale z waszymi radami raczej nie spiernicze ;) troche tylek jej wyprofilowalem inaczej, dlonie dalej troche kalecza wydaje mi sie ale pojedziemy dalej.

Kubasa - No jeszcze troche zwierzakow tu dojdzie ;p

lordbiernac - Rozwijam w kolorze te widoczki, to sa kadry do pewnej mojej animki, mysle ze niedlugo ja sprezentuje [niedlugo - miesiac/dwa] a poza tymi widoczkami to narazie bawie sie olowkiem. kolor musze podszkolic zeby nie schrzanic ;P

lili - dzieki za wstawiennictwo ale bez burakow prosze :)

masz)rum - Jak przystało na prawdziwego artyste zaczynam od szczegółów a pozniej zajmuje sie takimi pierdolami jak podstawowa budowa kolorystyczna itp. ;) Tapete pamietam ale te ptaszki nie sa powiazane ze sobą.

 

Dzieki chłopcy za komenty.

[PS. oparcie od krzesła troche niefortunnie wyszlo ale bedziemy pracowac. jeszcze z nowosci to jak widac malpa z ludzka twarza bo tak wyszlo. jeden motyl co troche nietoperzowato wyszedl, pilka i odsysanie posladkow]

 

[edit] dorzucam trzy kadry do animacji o ktorych pisałem:

 

19091761.jpg

Edytowane przez stHEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ptak wiele stracił, detale całkiem fajne, nie wiem czemu ale skojażyły mi sie ze starą Polską grą "Wacky" czy jakos tak ;P

Ale w dalszym ciagu dał bym wyraźniejsze swiatło szczególnie jakis cięń od tej płachty na trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz)rum - chyba mam skopane kolorki na monitorze bo wrzucajac pracke gdziekolwiek indziej wszystko sie rozbiela. moze dla tego praca nie ma wyrazistosci :P tutaj troche podkrecilem ja na nie swoim kompie zeby mniej wiecej przywrocic kolor.

 

polaczonekacopy.jpg

 

Prosze o komenty ktore mnie skieruja do konca bo mecze ten płaszcz za dlugo a przydaloby sie nauczyc czegos nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlo ciekawie napaćkane i w zasadzie najlepiej się prezentuje na tej pracy choć wg mnie brakuje głębi... koleś przypomina mi postać z wcześniejszej Twojej pracy, fajna mordka, kolory trochę słabiej bynajmniej nie współgrają z otoczeniem, fajnie malowane spodnie... to jest jeszcze wip prawda? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna wizja... twarz dziewczyny/kobiety i duchy są całkiem zacne! Trochę razi płaskość ciała kobiety i zabrudzone kolory ale jest coraz fajniej... dziwi mnie trochę, że nikt się tu na razie poza mną nie wypowiada, w końcu ta teczka nie jest wcale gorsza od 10 innych widniejących na pierwszej stronie :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ratcore, zastanawiałem sie czy przypadkiem moich wątków nie widac albo co, ale skoro Ty widzisz to chyba inni tez, smutne ze nie ma o czym mówić patrząc na moją teczkę ;P

A tymczasem kupiłem sobie skaner więc wrzucam coś machnięte na szybko :)

 

img0003acopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuhaha, wszyscy mają cie w d**ie czaisz! ...chciałem ci tylko uświadomić, żebyś wiedział...

 

A tak pozatym to te dwie ostatnie mi się na maksa podobają, mają swój (twój) styl i gdzie indziej takich nie zobaczysz (no na pewno nie na tym Forum). stHEAD wygrywa, wogle ma aure jak superssajan i aż mu jakies białe rozbryzgi poplamiły liternictwo ;P

Na tych wcześniejszych widać że kombinujesz z pędzlami i teksturkami i całkiem fajnie, (szczególnie w tej dżungli) ale dalej boli mnie ten czarny kontur kreskowanywychodzacy niczym siano spod kolorowych plam niepewnego krycia. Chyba musisz się czasem zastanowić czy chcesz rysować, malować czy plakatować i jak już zdecydujesz to robić to bardziej konsekwętnie. Dajesz więcej, chetnie zobacze co tam masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierałem troche pracek, porobiłem foty i zebrałem troche tego materiału:

 

Zaczynamy od tradycyjnych.

Akryl, olej na płótnie; wymiary 3,80m x 1,40m

 

img5172a.jpg

 

dsc1966a.jpg

 

Teraz rysunki z tego roku i roku poprzedniego, mniej wiecej w pozadku chronologicznym:

 

 

1.

32506248.jpg

 

 

2.

12436212.jpg

 

 

3.

71419133.jpg

 

 

4.

35614607.jpg

 

 

5.

99377175.jpg

 

 

6.

33679341.jpg

 

 

7.

20437377.jpg

 

 

8.

38146113.jpg

 

 

9.

32287028.jpg

 

 

10.

32096704.jpg

 

 

11.

27682528.jpg

 

 

12.

73046359.jpg

 

 

13.

71998968.jpg

66190024.jpg

 

 

14.

78731607.jpg

 

 

15.

41345771.jpg

 

 

16.

90059601.jpg

 

 

17.

99350314.jpg

50623864.jpg

 

Jak widać duzo rysunkow potraktowałem szkicowo i nie są skończone, nie bede ich konczyl. Przepraszam was za te ksiazki w rogach ;P

 

A teraz na rozluźnienie cztery portrety na formacie A3 kazdy:

 

mamatata.jpg

 

siostragoska.jpg

 

Nastepny upload bedzie bardziej digital ;)

Edytowane przez stHEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... spoczko... w rysunkach postaci widać, że masz problemy z proporcjami i z rzeźbą niektórych części ciała jak, np stopy w nr. 9... bardzo fajna pracka z Leną przechodzącą w Ciebie... z postaci najbardziej 6, 12, 14... portrety trochę płaskawe, widać, że z fotek bo brakuje mocniejszych cieni podkreślających bryłę całej głowy, twarzy, policzków, itd, itp... podobieństwo chwytasz teraz popracuj nad cieniowaniem i bryłą... obraz całkiem zacny, dobry pomysł, trochę sie tam dzieje, podobuje mnie się podwodne tło i poszczególne elementy (karateka wymiata), całości ogólnie brakuje głębi, kobita mogłaby być bardziej bryłowata pod względem światła i koloru i ma nieszczęsną dłoń ale może takie bylo zamierzenie... spoko, pozdro i czekam na digitalowy update...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocna paczka rysunków. Z tego co tu pokazałeś i co mi się wyświetliło (nie wiem czemu nie wszystkie prace mi się pokazują) to nr 17 jest moim faworytem. Najsłabsze moim zdaniem są dwa ostanie portrety. Brak w nich lekkości, strasznie mocny kontur w nich stosujesz w okolicy oczu, ust i nosa co tak średnio mi się podoba.

A obraz wypaśny jest, duży masz pokój :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem dopycham jeszcze digitalem..no nie do końca czyste digitale ale etap photoshopa był ;)

 

img0002acopy.jpg

 

 

 

 

img0001copymax.jpg

 

 

 

 

img0002abccopy.jpg

 

 

 

 

img0001copy.jpg

 

 

 

 

imgcopy.jpg

 

 

 

szkic

19486317.jpg

 

 

 

tu niestety bez liternictwa jeszcze

imgacopy.jpg

 

 

 

 

a tutaj kilka szkiców wykonanych na zlecenie (pozy modelki z góry narzucone)

41165823.jpg

 

 

 

 

Na razie tyle, zachęcam do gnojenia :)

Edytowane przez stHEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy styl Ci się wytwarza... podoba mnie się... pozostaje czekać tylko aż zaczniesz animować te rzeczy (może już to robisz)... na gnojenie to wsumie te koniuchy zaslugują bo takie brudne są strasznie... no a reszta to praktycznie monochrom, ale to też ma swój urok... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności