Skocz do zawartości

[NIPW3D] Marzyciel szkolny


ArTooRo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Thx again :D

 

Paleta kolorów jeszcze będzie do rozważenia jak już wymodeluję całość, żeby wszystko ze sobą ładnie grało (oby). Z dziurą na brzuchu też coś zrobię.

 

Upek:

Uwierzcie... ten ufo-płetwonurek będzie kiedyś przecudnej urody dziewczem :D. Wiem - samemu mi trudno w to uwierzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to była prawda :D

Niestety magisterka przejęła mi teraz życie i pracę ukończę poza konkursem (ale ukończę :D), jest to praktycznie i dosłownie niemożliwe żebym to teraz ruszył, także życzę powodzenia pozostałym :)

 

Dzięki za wsparcie!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim nominowanym :D

 

 

Mogę prosić o przeniesienie mojego wątku do WIPa? do wątku wrócę jakoś w sierpniu. Z góry dzięki.

 

EDIT: Dziękuję za przeniesienie tematu do WIPa.

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po trzech miesiącach nieobecności w temacie :)

 

Mimo, że jest już po bitwie to w planach nadal mam ukończyć niniejszą pracę, toteż w dalszym ciągu liczę na Waszą krytykę i sugestie :D

 

Małe update'y:

 

Głowa dziewczynki

014.jpg

 

Zarys fryzury (oczywiście ciało jeszcze niedorzeźbione)

015.jpgattachment.php?attachmentid=66895&d=1255539014

 

Teraz walczę ze szczegółami fryzu, w tym z irytującym warkoczem.

015.jpg

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki do pozowania i początek podmodelowania. Ogólnie to zmieniłem pozę dziewczynki w stosunku do tej co była na rysunku - jakoś tak lepiej mi leży niż ta poprzednia, dajcie znać co o tym myślicie. Na razie nie zwracajcie uwagi na anatomię dziewczynki, bo jest w trakcie rzeźbienia, ale prosiłbym o sugestie odnośnie jej ogólnych proporcji.

Dziewczyna będzie miała mniej wybałuoszne oczy :) i otwartą buzię podobnie jak na rysunku.

(wiem, że wyskoczył jakiś bug między dłonią i peleryną chłopca, ale to akurat przypadkowo)

 

attachment.php?attachmentid=67224&stc=1&d=1256586380

 

Na drugim załączniku propozycja zmiany rozmieszczenia elementów na rysunku koncepcyjnym. Lepiej się go czyta od lewej do prawej, ale jakoś tak jest mniej wymowny... sam jeszcze nie wiem.

 

attachment.php?attachmentid=67225&stc=1&d=1256586380

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że to ciągniesz, na pewno będzie super finish. Jedno co mi sie nie podoba to design dziewczyny a zwłaszcza oczy. Wygląda jak kosmitka :D i do tego ma 4 palce :D Ale to tylko takie moje widzimisię więc jeżeli tak miało być to spoko ale jak Ty też masz mieszane uczucia co do jej wyglądu to może pokombinuj jeszcze. Inspiracji pod dostatkiem w różnych bajkach i cartoonowych pracach np. na cgtalku.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :D

peter-f - ogólnie wszystko co dotąd w 3d było modelowane w ZBrushu, ale basemeshe produkowane zawsze w 3dsMax (jakoś się nie mogę przekonać do metodologii operowania na siatce z ZB)

Tomala - no mi ogólnie oczy też jeszcze nie pasują i będę z nimi walczył, na razie chciałem ustalić pozę (na threedy.com mi napisali, że ta z rysunku jest lepsza, bo postać jest mniej statyczna i lepiej współgra z chłopcem, dlatego znowu się z tym waham). Palce zostawię cztery, wyszedłem z założenia że to takie toonkowe, poza tym teraz w przypadku zmiany decyzji musiałbym też robić na nowo dłonie chłopca dla spójności :)

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty.

Zmiany. Oczy wstępnie zrobione, potem pomyślę co z nimi dalej. Usta rozdziawione, wstępnie podmodelowana anatomia i jest mniej "miśkowata" :). Warkoczem zajmę się potem. Teraz w planach siłowanie się z jej dłońmi oraz elementy ciuchowe, czyli sukienka, buty i kokardka na warkoczu. Są jeszcze drobne błedy w wygładzaniu miejscami, ale to poprawię przy nastepnej okazji.

 

attachment.php?attachmentid=67300&stc=1&d=1257015381

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna pracka sie zapowiada. Wiem ze twarz dziwczynki jeszcze nie ksonczona ale nadal wydaje mi sie troche zbyt "pulchna" nie wiem czy taki mialbyc efekt (nie czytalem wszystkich postow) . Pozwolielm sobie na malego overpainta zeby pokazac o co mi chodzi. Mam nadzieje ze nie masz mi za zle. Jesli tak to napisz to skasuje. Ale generalnie trzymam kciuki bo lubie takie klimaty a wdzac twoje poprzednie prace mozesz to ostro pocisnac.

Wiec keep it up man. :)

 

laskas.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, naprawde slicznie ci to wychodzi! Jedyne co moge powiedziec to ze jakos bardziej podobala mi sie wersja z zamknietymi ustami.

Bardzo fajne czyste formy, super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti - nie mam nic przeciwko takim overpaintom, dzięki za ukazanie swojego punktu widzenia. Z mojej strony powiem, że nie zamierzałem iść w takim kierunku jak pokazałeś, ale rzeczywiście do wyrazu twarzy chyba jeszcze lekko przysiądę.

 

Morte - dzięki :), raczej pozostanę przy otwartych ustach, ale może je nieco jeszcze zmodyfikuję.

 

ptfromscr - również dzięki :)

 

adam_m - thx :D, pulchność była rzeczywiście zamierzona

 

Update:

Doszła sukienka i buty, sznurówki w pewnym momencie uciąłem, bo dojdą jeszcze skarpetki, które mam nadzieje opadną na tyle by zakryć górną część buta. Jak nie zakryją to pociągne sznurówki do końca.

Sznurówki robione w 3dsmaxie.

 

attachment.php?attachmentid=67556&stc=1&d=1257896738

 

attachment.php?attachmentid=67557&stc=1&d=1257896744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki niewiążący teścik. Kolory i materiały tylko testowe (np na butach i skarpetkach szaro) i dużo retuszu zwłaszcza w okolicach oczu. Czeka mnie jeszcze kupę roboty przy twarzy i oczach dziewczynki, zdaje się że w maxie wygląda to zupełnie inaczej niż w zbrushu.

 

attachment.php?attachmentid=67644&stc=1&d=1258229266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zez chyba poprawiłem, ze światłem prawda - jeszcze będę walczył (możliwe, że z samą twarzą jeszcze jest coś nie tak). Z kiecką nie zwróciłem uwagi, mogę wydłużyć jeśli to się tak kojarzy :/ Plan na tło jest mniej więcej taki jak w koncepcie. Dużo zależy od kompozycji jak rozmieszczę szafkę ze szkolnym rozrabiaką.

 

Jeszcze jeden teścik z kawałkiem tła i w troszeczkę innym klimacie.attachment.php?attachmentid=67663&stc=1&d=1258242908

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO nie wiem jakim cudem umknęło mi to że projekt kontynuujesz w wipie :)

Rewelacja - od samego początku kibicowałem tej pracce i jak widzę teraz - nie zawiodę się. Będę tu napewno zaglądał ArTooRo - narazie nie ma sie czego czepiać ;)

pozdro i powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohater ekstra ale ona cienko z tym wyrazem twarzy te usta tak dziwnie się układają i oczy też bynajmniej dla mnie i skóra u bohatera wręcz genialna u niej gorzej :) widać takie różnice bo bohater jest naprawde jak w kreskówke idealny a ona tak jak mówi reszta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :D

 

Wena mnie na weekend wzięła :D

Nowy schemat oświetlenia i tym razem już chyba trafiony. Na twarz dziewczyny nie patrzcie, czeka ją jeszcze spory remont tak jak piszecie. Klon marzyciela w tle symbolizuje rozrabiakę na szafce.

 

attachment.php?attachmentid=67676&stc=1&d=1258299814

Edytowane przez ArTooRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności