Skocz do zawartości

Dr.Pastille


gabrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wlasnie jestem w trakcie robienia krotkiego filmu animowanego.

Animatic jest do obejrzenia tutaj.

 

http://www.vimeo.com/4446566

 

Wszystkie komentarze mile widziane. Animatic jest dosc dlugi, okolo 5,5 min. Z gory dziekuje wszystkim ktorym uda sie przebrnac przez calosc.

 

Wszystkie dzwieki ( tak samo jak muzyka) sa tymczasowe i maja tylko pomoc w zrozumieniu animaticu.

 

I jescze rysuneczki:

prod009.jpg

 

prod005.jpg

 

prod006.jpg

 

prod007.jpg

 

prod008.jpg

Edytowane przez gabrino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będzie w 3d czy 2d?

Jak na razie bardzo fajne.

Jakoś z animatiku nie wynikło że pacjent #1 skaleczył się zszywaczem, ale przypuszczam że na końcowej animacji będzie to lepiej widać.

Na jednym widoku widać jak otwiera z jego perspektywy prawą szufladę z tabletkami, na następnym widoku wyciąga tabletkę z lewej szuflady, powinien z tej samej co otworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę poprzednią animację z Dziewczynką w łóżeczku, to pewnie 3D.

Animatic bardzo fajny.. chociaż trochę niewyraźne tempo ma.

Osobiście Czekam na Apdejty, szczególnie Postacie.

 

Pozdrawiam, Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D. Caly czas pracuje jak mozna to ulepszyc, nie jestem do konca zadowolona z tego. Jest fajny poczatek i koniec ale nie jestem do konca przekonana czy srodek sie "klei".

 

@ sly - Co masz na mysli mowiac ze ma niewyrazne tempo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem do konca przekonana czy srodek sie "klei".

 

Kwestia tempa chyba rozwiązana... :)

 

Jeśli nie wiesz co mam na myśli to - są momenty gdzie "jest akcja" (wizyta pacjenta) - i są momenty "bez akcji" (doktorek sam w gabinecie). Możnaby je jakoś zróżnicować, wiesz co mam na myśli... mamy: Jego wewnętrzny świat (np. powolny, zamyślony(bazmyślnie), rozmarzony) i mamy: Jego zewnętrzny świat (np. zdynamizowany montaż, kadr wchodzenia pacjenta - powolny, później "ziummm ziumm" i przyśpieszamy akcję.. daje tabletkę, zium.. trzaska szufladą ... i pacjent załatwiony, mamy zwolnienie akcji...)

 

To taka opcja tylko.

Myślę że w animatiku brakuje ruchu kamery momentami, chyba że planujesz takie statyczne kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi sly. moj tok rozumowania jest podobny. Chcialam nawet rozwinac momenty kiedy jest sam w gabinecie i tanczy w takt muzyki na tym swoim krzeselku, ( bardzo wyraznie podzielic te dwa swiaty) ale nie wiem czy to dobry pomysl.

 

A co do ruchu kamery. Jestem otwarta na wszelkie sugestie i pomoc. Gdzie twoim zdaniem brakuje ruchu kamery ?

Nie mam w tym doswiadczenia i troche czuje sie jak alicja w krainie czarow odkrywajac nowe mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tok rozumowania jest podobny.

 

Szkoła, nauczycielka pyta klasę:

— Jeśli pięć ptaków siedzi na płocie i zestrzelimy jednego z nich, to ile zostanie?

Do odpowiedzi rwie się Jasiu:

— Żaden, pani profesor, na dźwięk strzału wszystkie odlecą.

— Poprawna odpowiedź to cztery, Jasiu, ale podoba mi się twój tok rozumowania…

— To teraz ja zadam pani pytanie - mówi Jasiu.

— Na ławce siedzą trzy kobiety. Każda z nich je loda. Pierwsza delikatnie oblizuje gałkę, druga ssie go całymi ustami tworząc z loda stożek, a trzecia odgyza jednym ruchem pół loda. Która z nich jest mężatką?

Pani chwilę się zastanawia i pewnym głosem odpowiada:

— Wydaje mi się, że ta, która ssie loda całymi ustami tworząc stożek.

— Poprawna odpowiedź brzmi: ta, która ma obrączkę na palcu, ale podoba mi się pani tok rozumowania…

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Knows only one medicine. The magic pill that cures all diseases" czyzby ta magiczna pigulka nazywala sie Paracetamol ;] If you know what I mean ;)

 

Postac samego doktora kojarzy mi sie z inna postacia z pewnej animiacji i pomysl z tancem wydaje mi ze moglby nastowac takie skojarzenie jeszcze bardziej, nie bede pisal o jaka postac chodzi i z jakiej animiacji zeby nie sugerowac innym, w koncu to moje subiektywne odczucie i do tej pory nikt nic takiego nie sygnalizowal

 

Co do animatiku to bardzo mi sie podoba, postaci rowniez bardzo fajne. Nie wiem jakby Ci pomoc w "ozywieniu" akcji srodka filmu ale ogolnie moj taki pomysl jak mozna by to jeszcze urozmaicic i zeby dac widzowi do odczucia ze jest to ciagle taki sam lek: przychodzi 1. pacjent, lekarz go bada, stawia diagnoze, kamera na rylo doktorka ktory mozdzy jaki lek przypisac i nagle olsnienie na twarzy lapiducha (cos jak to bylo na bajce "pomyslowy dobromil" kiedy zastanwial sie jak rozwiac problem - zamyslona mina i nagle olsnienie)u jecie z kata na doktorka siedzacego przy biurku i wyciaga lek z lewej szuflady biurka (nie ukazyjemy jeszcze co znajduje sie w szufladzie) i daje pacjentowi; przychodzi pacjent nr 2 i sytacja sie powtarza - badanie diagnoza wydanie leku, ale tym razem lekarz daje mu tabletke z szuflady z prawej strony biurka. Przychodzi pacjent nr 3 dzieje sie to co sie dzieje az do momentu wyjecia tabletki z kosza. Doktro ja wyciaga i postanawia ja schowac najpierw do prawej szuflady i tu juz ujecie na wnetrze szuflady, a w niej szczelnie ulozone jedne obok drugiego pudelko nazwijmy to "Paracetamolu", no to nasz doktor zamyka szuflade i postanawia sprobowac schowac tabletke do lewej szuflady a tam to samo co w prawej czyli cala szuflada szczelnie wypeniona pudelkami "Paracetamlu", doktor lekko skonsternowany drapie sie po glowie i w koncu otwieraz srodkowa szuflade i wrzuca pikse do jej wnetrza (tu ujecie kamery na srodek szuflady ) gdzie znajduja sie juz min, guzik, szklana kuleczka, M&Ms i moze cos tam jeszcze. THE END ;)

 

Nie wiem w ogole czy taka koncepcja przypadnie Ci do gustu i czy nie za duzo musialabys zmieniac, niemniej Twoj koncept bardzo mi sie podoba i niecierpliwoscia oczekuje na updaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos to że nie wspomniał nie znaczy że nie czuć tego :P postura postaci ,ten ciężki oddech w pewnym momencie jakoś też na to wpływa ,widze podobieństwo (stety ? niestety?) ;)

zobaczymy w jakim kierunku pójdzie 3d;)

pozdrawiam powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawelkos.

 

"Knows only one medicine. The magic pill that cures all diseases" czyzby ta magiczna pigulka nazywala sie Paracetamol ;] If you know what I mean ;)

:) Na poczatku nawet chcialam zatytulowac film 'paracetamol'. Ale pomyslalam ze lepiej zostawic temat otwarty do interpretacji, i niech sobie kazdy czyta to jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się rozwija.

Czerwone krzesełko mogłoby być trochę bardziej krzywe, żeby pasowało do stylu postaci. Tak jak było na ołówkowych szkicach. Szafki z tyłu i zasłona też.

Te miny robisz morphami, czy kośćmi?

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ania Rig twarzy jest opary na kosciach i influence objects. Blend shape uzylam tylko w przypadku doktora zaby mogl mrugac oczami.

 

Dorzucam jescze jeden

zig_full.jpg

 

Nie ma jeszce paznokci. I musze sie jeszcze rozprawic z oczkami u kapci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności