Skocz do zawartości

XRayunwrap v1.0


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Raylight wypuściła finalną wersje pluginu do automatycznego "unwrappingu"  dla 3ds Max (wersja od 8 do 2010). Więcej informacji na stronie producenta. Warto dodać, że plugin można kupić naprawdę w atrakcyjnej cenie bo w cenie 5EUR.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=649

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam to samo z RoadKilla za free ;) Ale wiadomo.. konieczność exportu do obj może być upierdliwa. A tu?! Za 5 ojro internal w maxie.. WRESZCIE! Musieli ludzie się zebrać i napisać, bo specjaliści z Autodesku od lat walczą ale się zesrali a nie unwrappera napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie maja zadnego triala, nigdy nie kozystalem z takich urzadzen. Producenci chwala sie rozwijaniem organiki, mnie to za bardzo nie interesuje, ale jestem ciekaw jak sobie radzi z obiektami mechanicznymi, czy potrafi rozlozyc ladnie pogrupowane siatki tak aby byly w tej samej skali wzgledem siebie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem to na wszelki wypadek, gdyby mialo zniknac;)

 

KoMic: niewazne, czy to organika, czy nie, dziala tak samo na kazdej siatce;)

 

Wada (?) tego pluga jest to, ze:

 

- dziala tylko na Poly

- dziala tylko na pojedynczej siatce i przed uzyciem warto porozdzielac model na elementy, ktore pozniej zlozy sie ponownie. Niby zaden problem, ale upierdliwe, gdy chcemy np. zrobic UV po zeskinowaniu.

 

Przetestowalem wczoraj na sznurowce zawiazanej na bucie. Zrobienie UVki zajelo mi minute. Nie byla idealna, w kilku miejscach musialem skalowac, zeby dorownac do reszty, ale poza tym mega! Nigdy nie zrobilbym takiej UVki recznie.

 

Plug ma niewiele mozliwosci dodatkowych, ale za taki boost przy mapowaniu, te 5euro wydaje sie zadnymi pieniedzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem i przetestowalem. Faktycznie dziala szybko i dobrze ale jak wspomnial Reanimatior Model ktory skladal sie z kilku elementow (np glowy, dloni, tulowia i nog) musialem porozdzielac na osobne obiekty a potem zlozyc do kupy.

Mysle ze plugin jest dobry i na pewno sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam prośbę, aby któryś ze szczęśliwych posiadaczy w wolnej chwili przetestował czy przypadkiem ten plugin nie działa pod maxem 7.0.

Co prawda na stronie napisali że 8.0 jest najniższy możliwy, ale czasami działają na 7.0 dodatki z 8.0 ( np. vray)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeno, sprawdź wersje instalacji dla poszczegówlnych wersji maxa, na ich ftp jest wersja 1.0 oraz 1.0a.

 

Sprawdź też poprawność poszczególnych ścieżek instalacji, ja dopiero za trzecim razem się zorientowałem, że poprawnie dobiera ścieżki instalacji. Może to Ci pomoże, jak nie wiesz dalej ocb to pisz na ich forum w helpie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo podobna wtyczka do maxa - działa identycznie - definicja seams, a potem automat. I ile pamiętam wykorzystuje algorytm z Blendera który jest uznawany za bardzo dobry i jest darmowa.

Jednak 5€ to niewiele i autorzy zarobione pieniądze przeznaczą zapewne na rozwój ku naszej radości ;D Zastnawiający jest fakt dlaczego nie ma takiego ficzera w maxie a funduja nam wiele o dużo bardziej skomplikowanych wodotrysków. Moim zdaniem nawet Wings ma lepszy unwrap niż max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem to cudo, bardziej z myślą, że będzie na przyszłość niż żebym potrzebował na teraz, ale ja nie o tym... :) Czy też już dostaliście maila z informacją o nowej wersji? Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że zawiera on całą listę adresów mailowych wszystkich osób, które zakupiły ten plugin. Piękna niespodzianka dla spammerów i osób próbujących wbić się na cudze konta PayPal, teraz pozostaje im "tylko" złamać hasło, loginy już znają, dlatego radzę wszystkim, którzy te hasła mają dosyć słabe czym prędzej je zmienić. Ehh, nie wiem czy śmiać się czy płakać...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super program. Łopatologia stosowana i bardzo fajne efekty. Przy niezbyt gęstych siatkach potrafi się trochę pogubić, ale to są małe problemy. Poza tym, można pracować jednocześnie nad poprawkami w modelu i na UV. Świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności