Skocz do zawartości

Techdemo: Chrome Engine 4 / Call of Juarez: Bound in Blood


SzU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem przyjemność przygotować techdemo Chrome Engine 4, zasilającego Call of Juarez: Bound in Blood.

 

Engine można odpalić na PC, XBOXie360 i PS3 i najlepiej nadaje się on do odwzorowania otwartych przestrzeni.

 

LINK:

 

 

Moja praca w filmiku to koncepcja co i jak pokazujemy, ustawienie krajobrazu na całej trasie przelotu kamery, oświetlenie i kolory, skrypt wyglądu rzeczki, ruch kamery i ożywienie pająka :)

Muzyka: Paweł Błaszczak.

Góry w tle wymodelował i oteksturował Piotrek Wojtas.

Autorów reszty modeli nie wymienię gdzyż w tej chwili nie wiem kto co akurat wykonał, ale można zajrzeć do creditsów CoJa2 :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

demko wyglada kosmicznie jak dla mnie /

w gre jeszcze nie gralem ale zagram napewno - mam tylko nadzieje ze ps3 mocno nie zostalo okrojone ;)

Opinie na forach sa naprawde dobre opinie ludzi zwlaszcza jesli chodzi o techniczna strone gry./

 

gratulacje jeszcze raz ze udalo wam sie zrobic tak dobry produkt i wypuscic to na obu konsolach rownoczesnie (zdaje sie ze jako pierwsi w polsce)

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik widziałem już dzisiaj rano, wygląda naprawdę fajnie. Sama gra również prezentuje się bardzo dobrze. Świetny klimat, dopracowana technicznie, interesująca fabuła. Jedna z najlepszych gier, w jakie grałem w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i to robi wrażenie ;] już od dawna wiedziałem że rozwijacie się świetnie i ciągle widzę na to dowody XD chyba najlepszy engine w kraju.

Silna konkurencja dla Dunia Engine i Cryengine :3

Co tu mówić więcej, BRAWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko smiga na obu konsolach i wyglada bardzo ladnie wiec mysle ze silnik daje rade jesli chodzi o wydajnosc ;)

 

robicie cos jeszcze oprocz Dead Island na tym silniku ? czy to tajemnica

pamietam ze kiedys widzialem jakies filmiki z Warhound zdaje sie czy cos takiego/ ale cos ucichlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Cieszymy się że demo i gra się podobają :)

 

Edytor jest bardzo fajny (pracuję w nim ponad rok i jeszce nie zwariowałem :)) , co najważniejsze dla nas w firmie - ciągle ulepszany (podobnie jak i sam engine). To naprawdę duża zaleta posiadać na miejscu programistów którzy są w stanie w tym grzebać i się połapać.

 

Co do tego jak chodzi Coj2, oprócz optymalizacji samego silnika, dochodzi całe know-how, czyli jak robić assety i jak przygotowywać levele.

 

Kusanagi > takie pytania proszę kierowć do naszego PR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COJ2 celuje w ogromną widownie z tym demem. Słodycz leje się z ekranu litrami że aż komórki światłoczułe bolą. Heh brakuje tylko tęczy i unikornów pasących się z białymi króliczkami na polanie ;D

 

EDIT: ...coś jak Diablo3 ;)

Edytowane przez PAINbringer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna robota. Mus mi zobaczyc ta giere. Tylko tego wilka wyjacego w dzien nieopodal drogi po ktorej suna wozy mozna bylo sobie darowac jednak ;)

A wlasnie - nie byloby zle zobaczyc noc na tym cudzie - jakies ognisko, gdzies w gorach.. te rzeczy ;)

 

Mnie prawde mowiaz zachwyca i technicznie i klimatem... Gratuluje.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm calosc to istna miazga .Zastanawiam sie tylko czemu tego nie wrzuciliscie jeszcze do wszystkich serwisow growych i graficznych. Demko bije na glowe Crysisa. Mysleliscie zeby wypuscic jakiegos exeka i zrobic z tego benchmarka? Reklama byla by niezla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie i do mnie bardziej przemawia niż wiesiek. CoJ2 jakoś mi nie podeszło, ale o gustach nie ma sensu rozmawiać ;)

 

Ale do nowego crysisa bym jednak chrome nie porównywał, chyba, że jacenty miał na myśli "porównywanie się do lepszego od siebie" ;P

 

Wielki szacun za wkład pracy w engine, właśnie ciekaw jestem jak to będzie wyglądać za kilka lat i co na tym powstanie.

 

Pozdrawiam,

Sher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzU, zapomniałeś wspomnieć o naszym Adrianie, który włożył w to swoją rękę LD :)

 

Co do filmiku:

Wyszło bardzo fajnie i wg mnie to nie pokazuje jeszcze tego co może engine. Warto zagrać i zobaczyć jak różnorodne i wielkie mogą być krajobrazy lub jak szczegółowe i spektakularne mogą być ciasne lokacje w mieście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na różnych portalach, ludziska domagają się Elder Scrolls V na tym enginie :D

 

Co do wątlpliwości - filmik to żadna ściema, jedyna różnica techniczna między tym demem a CoJem2 to zasięgi LODów. CoJ2 ma bardzo agresywny LOD-ing żeby pośmigać bez zacinki na konsolach (z AI, fizyką części elementów itp.). A ludzie potem piszą że na swoich PC-tach mają 80-100 fps :)

 

1nS -> Faktycznie zapomniałem, Adrian Sikora poruszył resztę zwierzaków i wóz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, o Designerach zawsze się zapomina ;)

 

 

Mam mandzieję, że znajdą się chętni na ChromeEnigne 4 i powstanie jakiś nowatorski tytuł. Nawet jakby ktoś chciałby zrobić drugi COD4 na tym to i tak spoko by było zobaczyć coś "z innej ręki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile $ kosztuje wasz silnik, orientujecie się? A jak uczestniczy się w tym programie dla świeżych developerów, (coś tam kiedyś wyczytałem) to ma się dostęp do tego cacka ? :)

 

Edit:

Widziałem Call of Juarez jedyneczkę za 20 zł. Teraz mam pytanko. Czy w CoJ jest dostęp do edytora chrome'a? Tak żeby wrzucić modele lub landscape'y ?

Edytowane przez Creator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem giere i jak jeden znajomy zauwazyl gra skonczyla sie za szybko o jakies 2 moze jeden level za szybko. Ale to nie zmienia faktu ze dostarcza rozrywki i rozgrywki na dobrym poziomie. Warto. Szkoda tylko ze 30 sekund po odpaleniu gry zobaczylem zle zmapowanego face'a :D ale wiece, zboczenie ze wsjo sie oglada ze wszystkich stron.

 

Gratz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile $ kosztuje wasz silnik, orientujecie się? A jak uczestniczy się w tym programie dla świeżych developerów, (coś tam kiedyś wyczytałem) to ma się dostęp do tego cacka ? :)

 

Program GDH (Game Developers Hatchery) oferuje engine i wsparcie developerów dla każdego kto przedstawi ciekawy plan projektu. Wymogi są wysokie, ale możliwe do spełnienia.

 

Edit:

Widziałem Call of Juarez jedyneczkę za 20 zł. Teraz mam pytanko. Czy w CoJ jest dostęp do edytora chrome'a? Tak żeby wrzucić modele lub landscape'y ?

 

W COJ1 jest ChromED, ale to stary engine. W COJ:BiB zapowiedziany jest edytor ChromED jako paczka do pobrania. Wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W COJ1 jest ChromED, ale to stary engine. W COJ:BiB zapowiedziany jest edytor ChromED jako paczka do pobrania. Wkrótce...
Tak wiem wiem ;) Na razie chciałem obczaić starszą wersję, bo nowy CoJ musi poczekać aż pojawi się wypłata hehe :D Już nabyłem CoJ jedyneczkę, tylko dla edytora, bo już kiedyś przeszedłem grę. Odpaliłem i narazie ciężko sie połapać, ale w weekend przysiądę i zobaczymy co jest 5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem wiem ;) Na razie chciałem obczaić starszą wersję, bo nowy CoJ musi poczekać aż pojawi się wypłata hehe :D Już nabyłem CoJ jedyneczkę, tylko dla edytora, bo już kiedyś przeszedłem grę. Odpaliłem i narazie ciężko sie połapać, ale w weekend przysiądę i zobaczymy co jest 5 ;)

 

Jak cokolwiek potrzebujesz z info to mów. Postaram się pomóc. W prawdzie COJ1 to już stare dzieje, ale coś jeszcze pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The highlight of the User Content Creation Package is the powerful but easy to use ChromED editor. It’s a complete solution for creating and modifying fully functional multiplayer and single-player maps. It offers two modes of operation. In Simple Mode (default setting) it offers a step-by-step wizard which guides users through the process of establishing all basic parameters of the map and features a simplified interface. The Advanced Mode boasts full capabilities of the professional tools used in the development of CoJ: Bound in Blood. It’s recommended for experienced modders and offers unrivaled power and control over the content.

Together with ChromED, Techland provides an exporter for the industry standard 3D Studio Max, allowing users to import their own models into the game (custom textures, animations, effects, music and sounds are also supported).

In addition, the editor puts all the content of Call of Juarez: Bound in Blood at its user’s disposal. All the assets used to build the game can be rearranged, combined and used in new creations.

 

Features:

 

 

A streamlined and user friendly interface in Simple Mode and the full might of professional game development tools in Advanced Mode

 

Supports single-player maps and all 5 multiplayer modes of CoJ: BiB

 

Three predefined environmental tilesets: Arizona, Mexico and California, each with three prearranged terrain maps (including blank)

 

Built-in asset manager for quick and easy selection and placing

 

Brushes: a hassle-free method of placing combinations of foliage, tiny objects and textures on the map, with predefined palettes and the ability to design custom sets

 

Easy to use selection linker which instantly combines highlighted pieces into working quests

 

One-click Publish Map functionality integrated with the community site

 

A powerful validation tool for troubleshooting

 

One-click export into the game for instant playtesting

 

All the content of Call of Juarez: Bound in Blood as an asset repository plus support for user-created graphics and audio

 

Enclosed 3D Studio Max exporter for easy import of custom models

 

-------------

 

 

 

The one-stop destination for Call of Juarez: Bound in Blood creative community! The site allows users to easily upload, download, search, rate and comment user-created maps. Forums will bring all the creators in touch with each other and with the gamers to fuel creativity and facilitate teamwork. More info at http://www.cojmodding.com

 

Już wkrótce dostępny będzie pack umożliwiający tworzenie leveli z własnym contentem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności