Skocz do zawartości

Finished 2D; Plakat do oceny.


noobie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niby wszystko fajnie ale gdzies we wszystkim brakuje mi jeszcze troszke ekspresii, sam nie wiem w jakiej postaci

 

uzycie koloru mimo ze ciekawe jak na plakat wydaje mi sie niebezpieczne, dziala jakos subtelnie, chyba ze o to chodzilo, to chyba ta musztarda=]

 

sorx ze tak mgliscie=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie sie nie widzi ten plakat...typografia bez ladu i skladu.

kolorystyka nie taka..to mi bardziej przypomina plakat na jakas slaba impreze diskopolowa..lub dyskoteke we wsi...

radze przegladnac jakis katalog z plakatami...

ewentualnie strony z ciekawymi przykladami zastosowania typografii

np. http://www.watafak.com.ar/trabajos.html

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie ludziska za opinie. Nie jestem autorem, jedynie jednym z tych, co to mają finansować, a tego potworka dostałem od "Miszcza ceremoni" twierdzącego, że "wszystkim się podoba". Więc chciałem poznać opinie tych "wszystkich", bo ja niestety do nich nie należę i moim zdaniem to nie jest do zaakceptowania w żaden sposób. Oczywiście nadal bardzo chętnie przeczytam dalsze komentarze, w tym również i pozytywne (jeśli takowe się znajdą ;) ).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska taka nowoczesna mi się wydała :D

Ale fakt, to jest zbyt awangardowe, docelowa widownia tego nie kupi...

Byłbym natomiast mocno ostrożny z tą "amatorskością"...

Nie znam się zupełnie, nie umiem tego określić do końca, ale mi to bardziej pachnie jakimś eksperymentem nowoczesnej sztuki.

Noobie, zaspokój moją ciekawość i powiedz czy autor to wykształcony plastyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noobie - z tymże tutaj pytasz osoby, które znają się (mniej lub więcej) na grafice. Plakat chyba nie jest kierowany do nich?

Popytaj rodzinę, znajomych, znajomych znajomych, co o tym sądzą. Normalny widz nie wychwyci wielu błędów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student studentowi nie równy... Ale nie w tym rzecz...

Noobie - noiprox ma sporo racji. Przy czym ja bym zapytał nie rodzinę ale przede wszystkim ludzi, do których będzie kierowany plakat.

Pomijając wszelkie walory artystyczne, plakat pełni rolę użytkową - jeśli jej nie spełnia, trudno wyłożyć na coś takiego pieniądze... W pełni to rozumiem.

Tutaj bym się zastanawiał.

Nie jest to niewątpliwie przykład typowego komercyjnego rozwiązania, ale z drugiej strony jego nietypowość może przyciągnąć widza. W zalewie "typowych" plakatów, takie nietypowe rozwiązanie może przyciągać wzrok.

Paradoksalnie - jestem bardziej na tak niż na nie...

Ale - jak widzę - jestem w tym odosobniony... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe to jest strasznie, nawet w kategoriach eksperymentu. No może się obronić ten "plakat" jedną rzeczą - zasadą: "weź uciekaj, to jest sztuka a Ty tego nie rozumiesz buraku";)

Edytowane przez chveti
Żeby mi to było ostatni raz. A hasło jak najbardziej trafne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noiprox - czy trzeba mieć prawo jazdy by wiedzieć, że trabant jest gorszy od ferrari?

Kompletnie nietrafione pytanie, bo przecież dokładnie o tym napisałem w poprzednim poście, że nie. Bo zadając pytanie które zadałeś w pierwszym osobie pytasz autoryzowanych mechaników samochodowych, czy trabant jest lepszy od ferrari

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrafione dla kogoś, kto chyba uważa się za odkrycie roku w dziedzinie sztuki. Chłopie trochę pokory, ja widzę Twoje prace, to do "autoryzowanego" Ci jeszcze wiele brakuje, więc nie zakładaj może, że wszyscy, którzy nie uważają siebie za wielkich grafików nie potrafią odróżnić ładnie narysowanej rzeczy na plakacie od kupy gołebia, która się tam znalazła przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem nie o sobie, tylko tych, którzy odpowiedzieli na twoje pytanie, "chłopie". Doskonale zdaję sobie sprawę (i naprawdę nie potrzebuję do tego opinii takiego wspaniałego guru jak ty), że daleka droga przede mną, i cenne uwagi na tym forum staram się łapać dłońmi i stopami. Ja w kwestii tego plakatu nie wypowiedziałem się ani słówkiem, krytykę zostawiłem lepszym, bo się nie znam na plakatach i typografii, ale wiem że niektórzy użytkownicy są takimi autoryzowanymi mechanikami w tej dziedzinie. I powtarzam, że to o nich napisałem.

Nie wiem skąd w tobie tyle nagle frustracji - przez którą nadinterpretujesz to co piszę w taki sposób, że odbierasz to tak jakbym na ciebie naskakiwał - ale nie mam zamiaru brać udziału we flame'ie, więc to mój ostatni post w tym temacie ;)

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noiprox - A jakie pytanie zadałem? Masz problemy ze zrozumieniem? Ja doskonale zdaje sobie sprawe coz to takiego jest target. Więc po co w ogóle sie odzywałes skoro nic sensownego na temat pracy nie miales do dodania? Ale dzieki, ze juz odzywac sie nie bedziesz, wtedy moja frustracja bedzie sie miec znacznie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krytykę zostawiłem lepszym, bo się nie znam na plakatach i typografii, ale wiem że niektórzy użytkownicy są takimi autoryzowanymi mechanikami w tej dziedzinie. I powtarzam, że to o nich napisałem.

 

ja jednak zakładam że nie ma tu takich ludzi ;) to jest inny poziom świadomości graficznej niż mazianie konceptów, starłorsów i jakiś pokrewnych fantazowych klimatów.

 

Podsumowując - Wersja dla automobilistów: Jeżeli nie siedziałeś w ferrari to polonez jest dla ciebie jak ferrari.

 

pozdro ziomki i więcej luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę nowy użytkownik... wchodzę ok plakat... czytam dalej, sam kwas... czy użytkownik noobie spodziewał się, że "zaOCHujemy" ten plakat. Plakat nie czytelny, deskorolka jako główny temat nie zauważalna, on reklamje co? Rabat na pizzę? Taki informacje w dole pracy. Najważniejszą częśc ustawiłeś w rogu pod tramwajem, który driftuje na szutrze i odwraca uwagę... byłoby milej, ale takie zachowanie wybacz... troszkę pokory tym bardziej, że to dopiero twoje 4 posty... a ty sypiesz żwirem w każdego kto skrytykuje, co do kolegi noiprox'a, nie zasłużył sobie na taki atak, po 1sze to autoryzowany mechanik "ma takie referencje, że ho ho", po 2gie już ciebie nie lubie... wracam do pracy... KAAAAAAWY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze cała sprawa z tym plakatem wygląda mi na jakś prowokację, która ma udowodnić... coś, komuś... Myślę że nie ma sensu się specjalnie zagłębiać w temat... Któż może wiedzieć czy "badanym" jest rzeczywiście jakaś studentka ASP czy np... hmm... użytkownicy tego forum ?

Nie gniewajcie się, ale nietrudno mi sobie wyobrazić sytuację, gdy autor o naprawdę wybitnym warsztacie plastycznym wstawiając na nasze forum kilka prac, które sam uważa za najbardziej wartościowe w swoim dorobku - zostaje odesłany do Loomisa, oraz nauki kółek i kwadratów i podstaw perspektywy... Nie ma w tym niczyjej winy - jak słusznie napisał Mayk, są ludzie którzy działają na innym poziomie plastycznej świadomości, percepcji...

Oglądałem ostatnio rysunki Beksińskiego - imo może nawet ciekawsze niż malarstwo - ale zastanawiałem się wtedy, jak potworne baty mógłby za nie dostać Mistrz B. gdyby wstawił to gdzieś anonimowo na takie konceptowo-komiksowe forum jak nasze... Oczywiście primo - gdyby żył, secundo - gdyby się przejmował opiniami innych...

Nie sposób ocenić muzyki współczesnej wystawiając ją na ocenę twórców popu i rocka - ale i w drugą stronę, kompozytorzy muzyki poważnej niekoniecznie działają na płaszczyźnie umożliwiającej rzetelną ocenę muzyki komercyjnej.

Nie śmiem twierdzić że plakat tu wstawiony jest wybitnym dziełem sztuki, mnie osobiście nie przekonuje, ale widząc jak wiele rozmaitych form przekazu artystycznego mnie otacza - osobiście nie czuję się w żaden sposób wystarczająco kompetentny żeby to w sposób rzetelny ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rembik - moze przeczytaj sobie jeszcze raz watek, bo widze, ze tez problemy ze zrozumieniem znaczne, a moze od razu popros kogos niech ci wytlumaczy. Co do wycieczek osobistych - moj swiat runal w gruzach, bo mnie nie lubisz, naprawde... to forum to cale moje zycie... pfff!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem autorem, jedynie jednym z tych, co to mają finansować, a tego potworka dostałem od "Miszcza ceremoni" twierdzącego, że "wszystkim się podoba". Więc chciałem poznać opinie tych "wszystkich", bo ja niestety do nich nie należę i moim zdaniem to nie jest do zaakceptowania w żaden sposób.

Wydaje mi się że to forum służy raczej do pokazywania włąsnych prac w celu posłuchania lepszych lub gorszych rad w nadziei udoskonalenia warsztatu, a nie jako komisja doradcza dla pracodawcy. Czy autor pracy w ogóle wie że jest tu pokazywana i oceniana? Radzę następnym razem kazać sobie przedstawić przez grafika kilka szkiców/pomysłów jeszcze przed wykonaniem plakatu, wtedy będzie możliwość wybrania tego który się najbardziej podoba i gdzie najlepiej widać deskorolkę. To zachowanie trochę dziwne moim zdaniem, i ton odpowiedzi także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor chciał krytyki, a z tego robi sie kłótnia i rzeźnia pomalu. Ludzie zalatwcie to po mesku, zbierzcie sie i idzcie na ASG :badteeth: ...

 

A moim skromnym zdaniem, choc jestem laikiem, ale plakat jest kierowanny wlasnie do takich jak ja, nie podobami sie i nie zacheca do niczego. No oprocz znizki na pizze :D

 

pozdrawiam i nie besztajcie mnie, wyrazilem tlyko zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wypowiem

 

Zapytałem moich znajomych co o tym sadza i powiedzieli ze im sie nie podoba.

 

Przy calej mojej skromnosci jestem pewien ze zrobilbym ten plakat ładniej mimo nie ukończonych żadnych studiów.

 

Edit: A smiem nawet twierdzic ze plakat ktory 4 miesiace temu robilem na Wiedze o Spoleczenstwie w liceum byl ladniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spraw jest prosta: Klient zawsze marzył o czerwonym ferrafi bo nawet nie znajac się na samochodach wiadomo ze jest super. Sprzedawca natomiast zaoferował nie wiadomo do końca co ale nie przypomina to ferrari niestety:( Jest to wina projektanta bo nie wie że takiemu klientowi trzeb zaproponować czerwonego hyundaia a wszyscy będą szczęśliwi. Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia ale wiem ze w komercyjnej robocie jak długo nie jesteś mistrzem eksperymentowanie się nie opłaca, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z takim przechlapanym klientem.

ps.

noobie - to forum nie jest twoim życiem, ale twoje świat faktycznie musi być w gruzach bo zachowujesz się jak palant. Miej więcej wyrozumiałości dla młodych ludzi a nie publicznie obnażaj czyjeś słabości... Skoro jesteś taki na cztery nogi kuty trzeba było zlecić plakat profesjonalnej firmie a nie studentce.

Edytowane przez shi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noobie - to forum nie jest twoim życiem, ale twoje świat faktycznie musi być w gruzach bo zachowujesz się jak palant. Miej więcej wyrozumiałości dla młodych ludzi a nie publicznie obnażaj czyjeś słabości... Skoro jesteś taki na cztery nogi kuty trzeba było zlecić plakat profesjonalnej firmie a nie studentce.

 

Zachowuje się jak istota posiadająca mózg i nie dająca sobie wciskać ciemnoty. Ty jesteś widać z tych analfabetów, którzy tu mają do powiedzenia najwięcej. Byś nie musiał się za bardzo napocić: "tego potworka dostałem od "Miszcza ceremoni" twierdzącego, że "wszystkim się podoba"". Teraz sobie poczytaj powyższy swój wywód "palancie".

 

Można ten wątek zamknąć, bo widzę, że poziom czytania ze zrozumieniem, to sztuka najwidoczniej za trudna dla części ludzi tego forum, a mi szkoda na to czasu.

 

Dzięki za opinie posiadających wystarczającą liczbe zwojów mózgowych, by podołać temu jakże wymagającym zadaniu!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no dobrze... niech będzie że nie znam szczegółów. Ale po pierwsze nikt ciebie tu nie sprowokował a twoje docinki pod adresem noiprox wystarczają mi żeby podejrzewać że równie niesprawiedliwy możesz być wobec tej studentki.

Po drugie niech nawet będzie po twojemu. Postanowiłeś tylko udowodnić jakiejś studentce ze się nie nadaje i że jest zbyt pewna siebie. Czujesz się w obowiązku wychować tą dziewczynę? Nie wyobrażam sobie żeby poważny człowiek robił cyrk z powodu takiej pierdółki. Nie zachowuj się jak baba to tylko jakaś mała studenteczka... i najmniejsze możliwe zlecenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie tu z Anią. Forum tylko dla twórców a nie dla zleceniodawców.

Noorbie wpadasz tutaj pokazujesz cos nieswojego robisz zamieszanie i jeszcze obrażasz innych, chyba powiem tylko tyle że pomyliłeś adresy. jakieś swoje tam uwagi na temat innych zachowaj dla siebie lub swoich zleceniobiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka groszy:

1. Jak Leander rzekł, galeria dla prac własnych ale...

2. Nie ma niczego złego w pytaniu forumowiczów o zdanie, zwłaszcza, że nie odbyło się to na zasadzie wymienienia z imienia i nazwiska twórcy plakatu.

2a. Choć w sumie autor powinien wiedzieć o zaistniałym fakcie i wyrazić zgodę.

2b. Aczkolwiek nie są Nam znane zakulisowe działania pomiędzy Noobim a autorką oraz "miszczem ceremonii".

3. Kurcze no, czy to się zawsze musi tak odbywać, że zamiast rozmowy zaczyna się nakręcać spirala wzajemnych złośliwości? Zamiast argumentów na spokojnie to odwracanie kota ogonem i robienia z tego niewiadomo jakiego halo?

4. Czasem pewne rzeczy można załatwić na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takich ludzi jak twórca wątku - prawdziwy twardziel, ostatecznie pewny siebie i tak chamski jak się da - wylecz swoje kompleksy kolego tutaj bo na ulicy jesteś pierwszym który wzrok odwraca.

 

Co do plakatu przecież sam wiesz najlepiej - nie potrzebne Ci opinie.

 

ech.. żal mi studentki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja będę trochę przewrotny.

1) Plakat ma przyciągać uwagę. Ta kolorystyka zdecydowanie wybija się z tłumu stonowanych plakatów.

2) Sam pomysł jest bardzo ciekawy, ale zamiast podkreślać kolorem człowieka, uwagę powinna przyciągać deska.

3) Całe typo, z tym skośnym "Międzybrodzie żywieckie...." na czele jest do wymiany.

4) Gdyby poprawić to, co napisałem i troszkę popracować nad tłem byłby to całkiem dobry plakat.

5) Z drugiej strony adresowany jest do pokolenia MTV, a to ma charakterystyczny dla siebie styl, odmienny od zaprezentowanego plakatu.

6) Jeśli nie zapłaciłeś za niego więcej niż 500 zł, to myślę że po ww. poprawkach powinieneś być szczęśliwy.

7) Jeśli chcesz porządnego plakatu, zgłoś się do >dobrej

8) Pamiętaj, że jeśli zleciłeś komuś wykonanie tego plakatu i jest on niezgodny z Twoimi oczekiwaniami to jest to tylko i wyłącznie Twoja wina - tylko skończony kretyn nie sprawdza portfolio osoby, której zleca prace graficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest projekt niezgodny z twoimi oczekiwaniami to wnieś swoją wizję i zleć poprawkę, masz do tego prawo, nawet najlepsze portfolio moze nie spełnic oczekiwań na zlecenie.

Z powyższymi punktami sie zgadzam.

Tak to niestety jest że chce sie zapłacić jak najmniej lub wcale i wymaga się jak najwięcej, skąd ja to znam.... Przyszedł by chłop do dużej firmy reklamowej krzykneli by mu powiedzmy tysiak za zlecenie i bez krzyku by to brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie plakat wygląda na wersję szkicową i wiele można jeszcze poprawić żeby plakat wyglądał przyzwoicie jak to zauważył pan M@Ti... typografia jest beznadziejna, wygląda właściwie jak nieudolne próby nałożenia tych napisów aby tylko były... mnie najbardziej razi w dzisiejszych komercyjnych plakatach dział sponsorzy, który wali cały plakat i robi z niego pewien schemat... pomysł ciekawy, pozycja kolesia bardzo dynamiczna aczkolwiek mało dynamicznie przerysowana, warto by było porozmawiać jeszcze z autorem na ten temat, może jej przekonanie o doskonałości swego projektu się zmieni, może zacznie inaczej pewne sprawy postrzegać i może ulepszyć swoją pracę...

Pozdro i nie zapominajcie po co tu piszecie ludziska i z czego to forum słynie bo na pewno nie z chamstwa i plebejstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że odezwałem się w tym temacie... plakat świetny! Pozdrawiam studentkę, bo tamte opinie były spowodowane negatywnym stosunkiem nooba do nas forumowiczów. Małe poprawki o których napisano wcześniej i plakat jak najbardziej do obklejenia miasta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh teksty autora wątku przypominają mi co niektórych WIELKICH panów profesorów z Polskich uniwersytetów,byle tylko pokazać że ktoś jest słaby. Plakat moim zdaniem niezły tylko deskorolka za mało wyróżniona, pozatym pierwszy napis który się rzuca w oczy to strona internetowa która pewnie wielu ludziom nic nie mówi (w tym mnie) a raczej przechodząc ulicą powinienem od razu wiedzieć co to za impreza. Nie mam zamiaru się wymądrzać bo jestem amatorem mówie jako potencjalny widz plakatu tudzież imprezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dyskusji już się nie powinno kontynuować, wiadomo z jakiego powodu, to jednak ja jako amator jakich tutaj wielu i normalny widz chciałbym powiedzieć z czym mi sie kojarzy ów plakat. Mianowicie, pierwsze spojrzenie, to gościu który jeździ na... łyżwach. Taki zwykły panczenista. Troche głupie, ale tak to dla mnie wyglada. Kolory wg mnie w miarę niezłe, choć całość ogólnie bardzo mało czytelna i bez większego wyrazu.

To tyle ode mnie, bo nie będę już powtarzał przedmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności