Skocz do zawartości

Teczka 2D: zbiegaj


zbiegaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Architektury nie studiuje, ale jak na razie chodzę na kursy przygotowujące do egzaminu na ten wydział i każdą wolna chwile poświęcam na rysowanie. Podobno żeby zostać mistrzem trzeba poświecić ok. 10000 godzin na trening. Czyli jeszcze długa droga przede mną i każde uwagi na temat moich prac na pewno się przydadzą.

 

Samochody:

 

auto1x.jpg

 

auto2t.jpg

 

auto3w.jpg

 

Geometria:

 

bryly.jpg

 

kostka.jpg

 

geom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświel samochody tak jak te bryłki jak przedostatnim rysunku. Teraz, mimo tego, że być może są solidnie skonstruowane (choć w Mustangu wali się perspektywa - spójrz linie wyznaczone przez tylną szybę i przedni zderzak), wcale tego nie widać. Może odpuść sobie na razie odwzorowywanie lakieru, a bardziej bryłą działaj, dopiero później uderzaj w detal. Nie używaj tez ołówka do "wypełniania" - np. opona Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy jest sens wrzucania na tym forum zawartości całej teczki prac 50 na 70 z tematami z jakiejś szkoły rysunku. Nie chce im nic zarzucać, bo nie o to chodzi. Są to wprawki warsztatowe, które maja na celu przygotowanie człowieka do zdania egzaminu na wydział Architektury (sądząc po jakości prac to WAPW) oraz uksztaltowanie warsztatu umozliwiajacego dalszy rozwój rysunkowy w dowolnie wybranym kierunku. Co roku po calej polsce rozjeżdzaja sie tysiace osob z podobną zawartoscia teczek i tub.

Zbiegaj, nie zrozum mnie źle. Nie chcę cię krytykować ani wbijać szpilek. Uważam, że prace masz naprawdę dobre i rokujące dobrze dla Twojej rysunkowej przyszłości ale na takim forum mógłbyś zamieszczać mniej prac o odtwórczym charakterze a więcej pokazujących kreatywność i zaangażowanie z Twojej strony. Profesjonalną oceną Twoich postępów zajmie się prowadzący kurs, na który chodzisz lub wykładowcy z katedry rysunku na studiach.

Myślę, że dobrze by było dla Ciebie zdywersyfikować nieco działania i prace takie jak do tej pory robić wciąż w dużej ilości, a na potrzeby rozwoju swojej kreatywności wrzucać tu inne swoje rysunki niż te zadane na kursie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki spłycacie :) Nie żebym nie lubił klasycznych postaci fantasy (zwłaszcza z wielkim biustem), ale z umiejętnościami, które już ma Zbieaj, mógłby się pokusić o nieco bardziej twórcze podejście jeśli pojawił się na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin?;]

 

rysunki takie sobie, jak wspomnial marduk-strasznie niechlujna kreska. Wogole nie lubie tego 'stylu', prawie kazdy student przygotowujacy sie na arch rysuje podobnie- fabryka klonow...

 

Trudno sie dziwic, ze to fabryka klonow, taka specyfika tematu. Gdyby tak kazdy do nauki rysowania detali i stylow architektonicznych, podstaw projektowania, rysowania samochodow i roznych maszyn, ludzi, drzewek, umiejetnego oddawania faktur roznych materialow, ogarniania geometrii przestrzennej i innych takich dupereli, ktore trzeba umiec umiescic na sporej kartce w 1,5h (na ogol w 2-3 roznych technikach malarsko-rysunkowych) probowal dolozyc jeszcze prace nad indywidualnym stylem to przygotowanie do egzaminu na arch zabieraloby ze 3 lata i tone forsy... A i tak 90% ludzi, ktorzy sie dostaja na wydzial ma potem rysowanie gleboko w powazaniu.

Takze styl jest chyba drugorzedna kwestia w tym calym przygotowaniu. Chociaz fakt, ze jak ktos potem probuje sie rozwijac w tym temacie na wlasna reke to ciezko sie pozbyc pewnych nalecialosci...

 

A co do wypowiedzi athega to z jednej strony sie zgadzam, ze warto sie szerzej rozwijac (to zawsze warto), ale z drugiej strony, jezeli masz poswiecac czas na rysowanie to chyba lepiej jednak rysowac pod katem egzaminu (tym bardziej, ze musicie sie jeszcze przygotowywac do tej durnej matury)...

 

powodzenia i wytrwalosci zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordbiernac- nie zawsze- domin uczy szablonowo( jezeli wogole zgadlem z tym dominem;p), sposob cieniowania, schemat rysowania drzewek itp. Sa szkoly ktore daja ci pewne wskazowki, rady, ale styl wyrabiasz sobie sam. Chodzilem do takiej jednej i co druga osoba w mojej grupie rysowała w sposob zupelnie inny... Pewiem chlopak ktory mial naprawde duzy potencjal zapisal sie do domina i niestety 'zaszufladkowali' go;] Rysuje naprawde swietnie ale niestety jest kolejna kopia domina...

 

SBT77-zalezy gdzie chcesz zdawac-ja studiuje w białym, i tutaj nie musisz byc kozakiem zeby sie dostac;] Hmm np. ja mialem do narysowania cytat z 'w imie rozy' gdzie mnisi wspinali sie na gore na ktorej znajdowal sie klasztor- miales to zobrazowac w czasie 1,5h,albo 2h,nie pamietam;] Drugie zadania to wpisanie w sali na ktorej odbywal sie egzamin okna, a za okna wrysowania swojego ulubionego motywu z dziecinstwa...

 

Ile czas zabiera przygotowania do egzaminu? to tez zalezne jest od zdajacego;] jezeli jestes zdolny to i w kilka miechow ogarniesz temat..ale przewaznie rok, czasem dwa, gora trzy dla ograniczony;]

ja placilem 300zl miesiecznie,chodzilem niecaly rok, pieniadze ktore wydalem zwrocily sie ze sporym plusem,bo mialem to szczescie pracowac dla osoby u ktorej sie uczylem;]

 

PS. kurde w sumie to nie do mnie te pytanie byly;phehe

Edytowane przez nicponim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim- domin uczy schematow i jak widac dokladnie tego potrzeba, bo absolutnie kasuje ostatnimi czasy konkurencje jesli chodzi o zdawalnosc na warszawski wydzial (przynajmniej takie mam informacje). Ja tez pracowalem pare latek w duzej szkole (mysle, ze przez moje miedzy innymi rece przewinelo sie jakies 600 osob) i z mojego doswiadczenia wynika, ze margines dla indywidualnego stylu pozostaje naprawde niewielki... Moze byles w jakiejs sprytniejszej szkole ;)

 

SBT77- tak jak napisal nicponim to mniej wiecej wyglada. Mysle, ze dla przecietnego czlowieka 2 lata to optimum... A przykladowych prac nie chce mi sie szukac ;) sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Atheg na pewno masz racje i słuchając Twojej rady postaram się wrzucać prace trochę bardziej kreatywne. Jednak, ponieważ zdaję w tym roku na architekturę wszystkie moje prace rysuje w celu dostania się na ten wydział. Niezależnie czy rysuje prace domową na kurs czy też dla samego siebie. Uwielbiam rysować i na pewno z tego nie zrezygnuje. A na cycaste elfki, krasnoludy i inne smoczyska będzie czas gdy, już dostane się na studia. Mam tylko nadzieje, że nie zanudzę was swoimi pracami.

 

Nissan. Trochę zdjęcie go pokrzywiło i dostał jeszcze większego garba niż miał:

nissan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przednim kole rozjechały Ci się elipsy (w tylnym zresztą też). jeśli już się trzymać archu to przydałoby się np. więcej zabawy konstrukcją zamiast nudnego kopiowania odblasków na masce (zresztą na wydziale też lubią jak ktoś im wykreśli plan techniczny samochodu w 3d zamiast imitować płaskie zdjęcie ;))

 

spróbuj także zróżnicować kreskę by nie była taka nudna - niech łapie światło i podkreśla bryłę, nie będzie taka jednolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne bryły o.O na prawdę mi sie podobają, lubie takie architektoniczne rzeczy, z liniami pomocniczymi i wyznacznikami ;D

ah no i drzewa jak dla mnie bomba, czasami brak mi takiego prostego, archotektonicznego wyczucia, tylko bym mazał i mazał, dobrze wybierz studia, zeby Ci potem głupot nie wpajali do głowy...

do tego mustang i ten nowy nissanik daja rade, ale jednak czasem masz zbyt ostre cienie, w pewnych miejscach powinny jednak rozdzchodzic się łągodniej, musisz albo wyczuć, albo porozglądać, się po pokoju jak co wygląda, poczytaj też o okluzji (occlusion z ang, bo huk wie jak to na polski jest xD ), bo w wiekszosci tego nie ma, a tam gdzie jest to pewnie przez przypadek (moze sie myle) :) no i tyle zapowiada się dobra teczka ;)

 

Będę wpadac, ale wiecej architektury prosze ^^

pzdrwm

Edytowane przez Dmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nieskończona jeszcze platforma wiertnicza. Mam zamiar dodać u dołu wodę a że nie wiem jak to zrobić i pewnie popsuje efekt końcowy pokazuje w takim stanie. Jak mi się uda wyskrobać coś sensownego to wtedy pokarze.

Flamastry na B2.

 

platforma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczyłem sobie cel, że nauczę się poprawnie rysować postacie, dlatego też miedzy jakimiś innymi pracami będę wrzucał ćwiczenia anatomii i takie tam. Pomału studiuje Loomisa. Mam nadziej, że wybrałem właściwą drogę.

 

facetg.jpgkobietag.jpgsz1p.jpgsz2y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet bokiem wyglada jakby wyszedl wlasnie z wiezienia, tyłem jakby dopiero do niego wchodził. Keep it up, malowanie tysiecy postaci daje predzej czy pozniej efekt, tylko nie przerysowywuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności