Skocz do zawartości

Teczka 2D: Experimental - Rotcore 2 Duo


Rotcore

Rekomendowane odpowiedzi

omen napisał o dellu i wszyscy się zapalili jak Twój pan na ilustracji ;)

 

Twojemu obrazkowi, najbardziej brakuje właśnie kontrastowego pierdyknięcia, wszystko takie mdłe. Tam gdzie brzuch i prawa noga jakieś niepotrzebne kreskowe zamieszanie.

Jeszcze te z niczego pojawiające się zielonkawe pióra na górze... jakoś tak, dziwnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój boże, jak mnie wkurza, jak ktoś wyszukuje podobne pozy i prace... z całym szacunkiem Ravirr, ale moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "monopol na motyw" "monopol na poze" "monopol na kolory" "monopol na technike". Nawet starając sie coś skopiować, nigdy nie bedzie to ta sama praca. Po za tym można sie z kopiowania wiele nauczyć. Co prawda niektóre zapożyczenia są bezczelne i widoczne, ale na pewno nie ma tego w tym przypadku :)

 

Co do samej pracy: wygląda ona znacznie lepiej w miniaturce, świetne kolory i światłocień, w powiększeniu brakuje szczegółów, i głowa mi troche nie leży, i trochę mnie te płomienie drażnią, że nie są płomieniami tylko mixem brushy na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe właściwie to płomienie są zrobione autorskim pędzlem ot tak jednym kliknięciem... dałem tylko poruszenie i taką lekką imitację pozostawiłem bo nie to chciałem eksponować w obrazie... głowa mi też nie leży, sporo było wersji po drodze tego gostka bo bez wiekszego namyslu to powstawało i w pewnym momencie przestałem widzieć nienaturalność pozycji głowy... do szczegółów nie mam jeszcze cierpliwości, na razie wszystkie prace kończą się w 70% i nie mam już do nich siły ani umiejętności... dzięki za opinię, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę szkoda, bo tak naprawdę właśnie brakuje tych 30 procent do pełnej satysfakcji. Te 30 procent to jest to co dzieli większość stałych użytkowników tego działu, od masterów, którzy nas inspirują :P No nic, możesz to tak zostawić, ale weź już sie staraj pocisnąć następne prace bardziej. Dopóki nie zaczniesz wykończać obrazków, nie będziesz w tym dobry.

 

Powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa schiza, z kolorkiem można by jeszcze powalczyć - nadać głębi (żeby np pomarańczowy nie był tylko pomarańczowy) ale inne rzeczy mi bardziej nie pasują: 1.szum w tle; 2.Twarz jest zdecydowanie oświetlona a reszta już nie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no.. dzieje się kurde. W ostatnim malunku najbardziej przyciąga mnie ten górny fragment (zimne kolory? lepsze wyczucie przestrzeni? nie wiem, chyba to i to). Ziomek z kosą też ma coś przyciągającego uwagę (ręka chyba najfajowsza). Ten "Kolejny speed... pozdron" bardzo fajny (auto?), luźny, kolorki w pyte no i zgrabnie w ogóle, już kij nawet z kompozycją.

 

Podsumowując, dzisiejsza wizyta w Twojej teczce zrobiła na mnie największe wrażenie do tej pory :) (chociaż żeby nie było tak kolorowo - ten statek kosmiczny to jakieś nieporozumienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem trochu stafu z wzornictwa... plakaty, kilka logosów i takie różne typo ćwiczenia... pozdro

 

wycięcia/wcięcia robione ręcznie i sfotografowane...

 

filharmonia%20plakat_web.jpg

 

film%20klasik%20plakat_web.jpg

 

żółte mazy ręcznie robione tuszem i stalówką a ten cień obok I węglem... reszta to corel i szop

film%20modern%20plakat_web.jpg

 

plakat%20venetian%20snares_web.jpg

 

typo%20plakat_web.jpg

 

Starsze wersje plakatu filharmonii... dwa po prawej kaligrafowane tuszem i podrasowane w szopie

 

wersje%20filharmonia.jpg

 

starsze wersje plakatu filmu Metropolis

 

wersje%20metropolis.jpg

 

Typo zabawa mająca na celu utworzenie jakiejś przestrzeni 3d za pomocą liter samych... wersja pierwsza

 

typozabawa0_web.jpg

 

Wersja druga, zaakceptowana choć jak dla mnie za dużo naćpane...

 

typozabawa_web.jpg

 

A to takie śmieszne ćwiczenie wykonania wlepek WOŚP mówiących o pozytywach tej akcji lub negatywach... już mi się nie chciało dorabiać do fontu ś i ą

 

wlepki_web.jpg

 

Pocztówka z okazji świąt... takie na luzie...

 

pocztowka_web.jpg

 

Logos zawodu fryzjera... ręcznie tuszem... skupiłem się na pierwszej literce zawodu... bez koloru bo taniej :P...

 

logo%20fryzjer.jpg

 

Dwie wersje logosów do AS również tuszem (stwierdziłem że znak graficzny z gestu będzie adekwatny do muzyki i sztuki, która w tej Akademii ma się znajdować)... i tak konkurs pozostał nierozstrzygnięty ale whatever (looknijcie sobie na ich strone)... nie wektor bo nie :P, spróbowałem inaczej...

 

logo2.jpg

 

logo2a.jpg

 

logo2b.jpg

 

logo3.jpg

 

logo3a.jpg

 

logo3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta wersja plakatu Metropolis ma coś w sobie, reszta bardzo przeciętna. Całkiem ciekawe jest to logo Akademii Sztuki w Szczecinie, ale nad typografią bym jeszcze popracował.

 

Na którym roku jesteś jeśli wolno spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

mi na tej uczelni mówią wręcz odwrotnie... widocznie mnie oszukują albo któreś z was/nas nie ma o tym pojęcia...

Zdefiniuj albo pokaż na przykładach czym jest szał typograficzny? masz może jakieś swoje typograficzne szały? No bo nie wiem... trochę zbyt skrajne opinie, nam (bo nie tylko ja tam studiuje) mówią, że robimy projekty itd na poziomie 5 roku WSSU w Szczecinie... tutaj z kolei zupelnie w drugą stronę... i weź tu teraz bądź świadom tego co jest dobre a co złe...

Może więcej konkretów czyli co konkretnie jest dla was przeciętne i co za mało szalone? :P

Nie żebym wymagał od was samych ochów i achów ale jednak konkretnych argumentów... pozdro

Edytowane przez Rotcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie wymaganiem od siebie ochów i achów to święta racja. To do niczego nie prowadzi.

 

A propo tego co mówią na uczelni - jeśli nie jesteś do końca świadom co jest dobre a co złe to spójrz co się dzieje za granicą w tej kwestii. Ponoć Niemcy dobrze w tym się obracają. Pooglądaj katalogi. Nie mówię by się tym sugerować ale ogólnie to przeanalizować.

 

Z tego co ja załapałem na studiach to, każde działanie powinno być w pełni świadomie zamierzone. Jeśli coś ma być czytelne i czyste to taką dobieramy czcionkę i oddajemy klimat kompozycją. Jeśli ma być bałagan to to samo. Ale nie dlatego, że taki był nasz osobisty zamysł, tylko dopasować się do rangi tego do czego dorabiamy grafikę.

Zakładam, że czytałeś Kandynskiego.

Dla mnie osobiście plakat winien być esencją esencji - nie powinno tam być burdelu a czysta jasna i czytelna forma. Tylko prosze nie mylić tego z tym, że bazgroły to NIE a czysta biała kartka z jednym słowem to TAK. Bo nie o to mi w tym chodzi.

 

To pokolei:

Filharmonia - jaki charakter ma instytucja? Używasz za dużo jak dla mnie krojów w jednym plakacie. Kompozycja także wydaje się troche chaotyczna. Nie bardzo czytelne. Fotki wklejone do fontów? Cienie? Czemu to ma służyć i co ma to mówić odbiorcy?

 

Metropolis - już mówiłem, podoba mi się. Zagmatwane, miejskie, czyta się ogólnie.

 

Idioterne - względnie ok, ale nie wybija się.

 

Veneatian? Snares - ogólnie się czyta, choć miejscami ciężko, nie wiem na co to jest zaproszenie bo bodajże tytuł jest mocno przekombinowany.

 

Festival Type - też jest ok, głównie dzięki tłu, więc dobrze rzutuje to na kolory, ale to już taki trick, który często się widzi.

 

Litery sugerujące 3d - takie tam zabawy. Warto kombinować :)

 

Fryzjer - no niewiele można tu rzec, dobrze się zaczyna, ale co dalej to już nie wiem.

 

W tym ostatnim pobawiłbym się typo nie tyle krojem co ustawieniem i jakimś lekkim rozstrzeleniem liter. Zauważ, że na pomniejszeniu Logo dobrze się prezentuje ale literek już się nie czyta za bardzo.

 

Ale ok, jak Cię chwalą na uczelni to spoko. Mnie też chwalą a mam czasem świadomość, że to zupełny gniot (zwykle to przez brak czasu). Dla mnie jednak wyznacznikiem czy jest coś fajne czy nie, jest to jak by to ocenili na uczelni wyższej rangi niż moja.

 

Właśnie absolwenci takich uczelni powinni mieć tu głos, bo coż, ja może się mylę, ale to moje już subiektywne odczucia. Pózniej mogę wrzucić plakaty jakie realizowałem w ostatnim semestrze ;) Niestety tylko dwa bo dali nam za mało tematów, bo ponoć miały być tylko na rozgrzewkę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zin i to chodzi... są konkrety i jest do czego się odnosić...

odnosnie tego chwalenia to właśnie dlatego miedzy innymi postanowiłem to upublicznić żeby sprawdzić odbiór w innym środowisku i od razu przekonac sie czy faktycznie to co robie jest takie dobre czy to zwykłe mamienie oczu...

No własnie inspiruje się zagranicznym projektowaniem ale co z tego jak w Polsce ciezko zaakceptować cos nowoczesnego i odbiegającego od standardów i schematów... (tu mowa o rzeczywistym projektowaniu w jakiejs firmie robieniu zleceń dla klientów itd...) bo na uczelni jest bardziej kolorowo niż w rzeczywistości tutaj faktycznie można się inspirowac dizajnem angielskim, wloskim czy niemieckim jak wspomniałeś i mieć wtedy poklask że jest to fajnie zrobione itd...

w tych plakatach (filharmonia, metropolis i idioci) chodzilo min o zabawe samymi literami czyli bez używania znaków graficznych jakichs piktogramow itp... samymi literami stworzyc jakies kompo i odniesc sie do tematu... w filharmonii chodzilo poprostu o plakat koncertowy wybranego wykonawcy (lukałem wczesniej na strone tej filharmonii i masaaaakra... nie bylo za bardzo do czego sie odniesc projektujac ten plakat), a te cienie, wyciecia itd to ekperymentowanie, nadanie plakatowi 2d jakiegoś lekkiego trójwymiaru czy efektu...

a co do ilości fontów to mnie uczono że max 3 rożne w jednym projekcie jeszcze wyglądają ok i tyle jest w tym plakacie...

 

Venetian snares to plakat koncertowy tegoż właśnie wykonawcy do tego jest jeszcze bilet, opakowanie do płyty z muzyka i sama płyta, opakowanie do winylu i koszulka...

 

Logo AS - tutaj to sporo było propozycji no ido takiej wersji zostalem doprowadzony przez wykładowców także bardziej nie kombinowałem... ale i tak wyszła lipa z tym konkursem w ogóle dostali z ponad 350 projektów i stwierdzili że żadne nie nadaje się na logo ich uczelni :P świetny zabieg polityczny... konkurs nierozstrzygnięty :D

dla ciekawych wpiszcie sobie akademia sztuki w szczecinie i oblukajcie tam jest gdzieś raport z przeglądu prac konkursowych

 

Fryzjera nie skomentuje bo to średni czad... nie było za bardzo pomysłu do tego, ale po prostu ma imitować grzebień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kolei nie będę. Znam tylko trzech dobrych typografów z WSSU, jeden projektuje czcionki, drugi tam wykłada, trzeci(a) u mnie pracowała kiedyś. Reszta po skonczeniu szkoły musi się dopiero uczyć. Więc nie ma co sobie brac do serca, ze robisz na poziomie 5roku akademii w szczecinie. jaka uczelnia, taki poziom.

Wiedza o środkach i narzędziach przekazu od lat 70 to tylko pyłek przy obecnej wiedzy ludzi w tym zakresie. Ja co roku przeglądam portfolio ludzi tam studiujących więc mam zdanie o uczelni jakie mam. Powinni tam granat wrzucić.

 

Ale takie moje zdanie. Nigdy tam nie uczyłem się, po prostu przeglądam rynek w szczecinie licząc ze będzie co roku 2-3 dobrych grafików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak wyszła lipa z tym konkursem w ogóle dostali z ponad 350 projektów i stwierdzili że żadne nie nadaje się na logo ich uczelni :P świetny zabieg polityczny... konkurs nierozstrzygnięty :D

 

Hah, wygląda na to, że takie zagrania stają się normą. Mój profesor jakiś rok temu wysłał na konkurs swoją propozycję logo. Mówił, że podejrzany był fakt, że nie kodowano danych uczestników, tzn było wiadomo które nazwisko odpowiada za który projekt. Ale... na stronie gdy ogłaszano wyniki było zdanie "Po rozkodowaniu prac laureatów ogłoszono następujące wyniki" i tu parę nazwisk. Od razu się rzuciło w oczy, że to jakiś przekręt.

 

Ponadto słyszałem już z innych ust coś takiego "powiedz mi kto siedzi w jury, a powiem ci kto wygra".

 

I na finał, z tymi konkursami to tak jest, że taniej wychodzi zorganizować taki konkursik niż zapłacić profesjonaliście za gotowe logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami bardzo interesująco, ale niektóre za mało czytelne, przekombinowane. Generalnie teraz jest taka moda chyba, że zabawa typo polega na ułożeniu tekstu w ciekawe wężyki. Mi już takie zabiegi się trochę przejadły. U Ciebie przez to w dodatku łatwo się zgubić w kolejności czytania. Może po kolei:

W tej filharmonii okej, są informacje ale nie są najważniejsze, wybijają się jakieś zawijasy z literek - pierwsze co to próbuję je odczytać i nic nie idzie. Muszę chwilę poszukać zanim znajdę, co gdzie jak. (walor też jest istotny i wartościuje).

Metropolis chyba najlepszy z takich układanek, czytelny i jest pomysł. Ale starsze wersje lepsze, bardziej czytelne bo jest mniej faktur, ta 3 ze starszych najfajniejsza kolorystycznie i jakościowo.

Plakat z postacią w masce: podobny problem co w filharmonii. Gdy czytam gubię się w zawijasach informacji. Szczegónie w momencie "Wjazd za... (i tu odczytuje 20 jako 20 zł) a potem gdzieś tam FREE mi umyka" Tytuł/nazwę VENETIAN też ciężko mi odczytać muszę chwilę na to poświęcić.

Ten z typograficznej twarzy też bardzo na plus, przyjemna faktura, dobrze ułożony tekst. Jeden minus to jakieś takie rozpadające się F.

Jeszcze ze starszych filharmonii fajne działanie kaligraficzne w tym 3. przypomina ambigram.

Logo fryzjera chyba najprzyjemniejsze, przejrzyste i jasne w odbiorze. To AS już nie jest tak przejrzyste, jego problem to że niczego nie przedstawia (może nie tyle niczego co trzeba się długo doszukiwać), a ma jednocześnie dużo szczegółów.

 

To chyba tyle, wybacz że trochę chaotycznie pisałem, ale może coś tam wyłapiesz. Sam nie jestem żadnym autorytetem od projektowania, bo uczyłem się zaledwie 2 lata samych podstaw, a teraz bardzo okazjonalnie się tym bawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza mikołaja bezczelnie zerżnięta z rysunku Mateusza Lenarta... nie bede wklejał fotki bo nie mam do tego prawa, tutaj link, w dziale concept art : http://www.mateusz-lenart.yoyo.pl/index.php?s=concept_art

 

ogolnie nie lubie czepialstwa tego typu bo wiadomo ze pewne schematy sie powtarzają, ale to juz troche przegiecie...nawet morda mikołaja wzorowana na gnomie Mateusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim gnomie? wszystko z wyobrazni procz pozy ktora podpatrzylem... co ta poza jest jakos opatentowana czy jak? a zreszta to juz nie pierwszy raz ktos sie czepia pozy... specjalnie bede walil ustawienia rodem z kamasutry bo cala reszta juz byla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak wyszła lipa z tym konkursem w ogóle dostali z ponad 350 projektów i stwierdzili że żadne nie nadaje się na logo ich uczelni :P świetny zabieg polityczny... konkurs nierozstrzygnięty :D

stara wersja impotencka z lat 60 Waszego dziekana była przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore przez pozę rozumiesz nie tylko ułożenie postaci, ale i układ, napięcie i wielkość mięśni, budowa postaci upozowanej, układ kostny i wszelkie anatomiczne stylizacje? To wygląda jak narzucona tekstura z domalowaną głową jak na moje oczy + jakieś niedbalstwa przy transferze z jednej graficzki na drugą (wszak nie jechałeś po tym). Gadanie o oryginalności zupełnie tutaj nie pasuje, co innego gdybyś wybrał tak ustawioną postać (np taka zombie dziewczynka czy coś), a co innego jakbyś tak jak tutaj wziął niemalże wszystko i dodał rodzynki. Nie wartościuje takiego działania, jedynie zaznaczam dziwne tłumaczenie i umniejszanie roli pierwotnego twórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt o oryginalności nie gadał... napisałem że praca na luzie... taka poza i gabaryty tego monstrum pasowało mi do tego ćwiczenia, praca nie jest komercyjna, tylko jest ćwiczeniem, a skoro wszyscy tutaj ćwiczycie na fotach i pracach mistrzów tych dawnych jak i obecnych to nie rozumiem robienia wokół tego olbrzyma afery... narysowałem sobie tuszem, zeskanowałem i pobazgrałem, dalem jakieś tekstury, dalem kiczowaty łancuch z pędzla i ekwipunek mikołaja... także nie wiem... nicponim ma w swojej teczce prace jedna czy dwie robione na podstawie rzeżb jakiegoś gostka z deviant arta i co... on tez przerysował ustawienie i dodal od siebie kolory... wiec o co kaman?

Jakby to jeszcze było faktycznie przerysowane kreska w kreske i z tymi samymi kolorami i w ogóle i jeszcze podpisane imieniem i nazwiskiem i wystawione na allegro za cenę 300zł... wyluzujcie troche, potem sie okazuje ze jesteście hipokrytami bo sami robicie tak samo albo podobnie albo tylko troche albo jeszcze cos innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto tu robi aferę? Moim zdaniem wykorzystanie cudzej pracy fajnie okrasić linkiem do pracy. Fajnie też pogadać z autorem co on na to. Ciężko pogadać z, jak często bywa, zmarłym ileś set lat tamu mistrzem. Autorów wielu fotografii też często niełatwo znaleźć. Nikt afery nie robi. Ot zwracam na coś uwagę. O zarzut hipokryzji się nie boję. Raczej lubię linkować do autorów i pisać do nich, ale nie o mnie tu chodzi. Nikt nie woła o ukrzyżowanie Ciebie. Nie chce nikomu psuć krwi. Nicponim zauważył coś, co Ty pominąłeś i od tego zaczął się temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok... na wszelki wypadek napisałem do lenarta co zrobić z tym fantem... powinienem zrobić to przed wykorzystaniem pracy ale lepiej poźniej niz wcale... nastepnym razem zapodam linka o ile bedzie nastepny raz... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ok, to przepraszam, bylem pewien, ze jestes z WSSU. No ich stare logo to mniej wiecej coś takiego. Jeden plus, ze tak łatwo je odtworzyć, to na pewno świadczy o klasie projektanta.

 

wssu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Rotcore poprosił mnie abym zabrał głos w dyskusji.

 

Ja oczywiście nie mam nic przeciwko takiemu zapożyczeniu ,jeśli tylko przysłużyło się to do ćwiczenia warsztatu autora. Oczywiście gdyby był to prawie identyczny overpaint to chyba nie byłbym zbyt szczęśliwy ;) W historii malarstwa jest mnóstwo dowodów na to że autorzy zapożyczali od siebie pozy układy nawet gesty i mimikę. Grunt żeby z czegoś zastanego stworzyć nową jakoś.

 

Jednocześnie biorąc pod uwagę, że to mają być ćwiczenia to jestem pewien, że jeśli autor spróbowałby sam wyrysować układ i złapać proporcję, korzystając ze swojej znajomości anatomii i napięć zachodzących w ruchu ludzkiego ciała, satysfakcja ze stworzenia ciekawej kompozycji była by dużo większa :) Taka postawa w momencie gdy pragniemy się uczyć wydaje mi się słuszniejsza i myślę, że właśnie o to chodziło moim przedmówcom.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem żałosny bo mało jak na tyle czasu, ale cóż... wstępnie reprodukcja/kopia aktu pana Zhaomig Wu wykonana akrylami na kartonie 3mm o wielkości 100x70, chciałem sprobować swoich sił i mniej lub bardziej się udało, nie wiem czy przypadkiem oryginał nie jest wykonany olejami ale mniejsza z tym (w necie znajdziecie wersje niekoniecznie zgodną kolorystycznie, dałem auto tony w szopie na oryginał), malowałem zerkając na zdjęcie w laptopie... wiadomo, do zhaoming wu mi daleko ;P

 

reprodukcja%252520akt1%252520na%252520web.jpg

 

Kilka projektów okładki do kwartalnika 2+3d, był konkurs w wakacje, ale bez powodzenia :P można było max 3 wysłać i kolejno pierwsze 3 zamieszczone były wysłane (w ostatni dzień ;P)

 

okladka%2525201%252520web.jpg

 

okladka%2525202%252520web.jpg

 

okladka%2525203%252520web.jpg

 

okladka%2525204%252520web.jpg

 

okladka%2525205%252520web.jpg

 

 

Seria portretów, trochę w painterze troche w szopie, 3 ostatnie troche w artrage (dopiero co nabyłem to się bawie, mega)...

 

dziadek%252520face3_web.jpg

 

old%252520face2_web.jpg

 

old%252520old%252520face_web.jpg

 

smile%252520face_web.jpg

 

art%252520face%252520web.jpg

 

art%252520face%2525203%252520web.jpg

 

art%252520face%2525202a%252520web.jpg

 

pierwsza fala nowości rzucona rekinom na pożarcie... może niebawem kolejna fala :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

 

Moze i Zhao to jeszcze nie jest, ale jak dla mnie i tak bardzo ladny obraz, dalbym jedynie czystsze fiolety i nieco wiecej pomaranczy na te nozki.

Reszta nie dla mnie, ale cos w tym jest, wrzucaj czesciej bo na to co robisz mozna z reguly popatrzec raz, dwa razy w roku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki ;D

 

Spoko jeszcze kilka w podobnym stylu planuje... nie trafiłeś Karol, nie akademia choć może i chciałbym żeby to była akademia, natomiast jestem na wzornictwie na 3 roku... może magister na akademii, ale cóż... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności