Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: NOKIA 5510 (drugie podejscie :)


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obiekt jak w temacie. wiem ze byl tu niedawno jakis fon ale moj zaczal powstawac juz wczesniej wiec nie jest to brak pomyslu (wczesniej byl na forum w WIP\'ie moj SonyEricsson T300 ale mialem awarie dysku i tylko probne rendery sie zachowaly :( )

 

Komp: Athlon 1.7 @ 2.0 Voodoo3 2000 256 DDR Seagate U6 40GB Monitor 14\"

 

Soft: Max6 + Vray + PainShopPro 7

 

nokia5510_old.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słabsza praca tym razem, braki w oświetleniu, materiały też takie sobie...

 

Model wydaje mi się trochę nie dokładny, wydaję mi się, że ta komórka ma bardziej trapezoidalny kształt ale głowy nie dam, bo nie miałem tego modelu w rękach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle ..to było w v ray..a wygląda jak scanline( chociażnawet tym można wykrzesać cuda)... z tego renderera można wycisnąć sporo.. v ray to potężne narzędzie... fatalne oświetlenie.. tyle tytułem renderu... materiały niezbyt trafnie dobrane.. gdyby nie to wszystko sam model być może lepiej by się obronił... pozdr :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... czlowiek sie stara i tu i tak go zawsze skrytykuja :( no ale dobra krytyka jest lepsza niz jej brak wiec i tak dzieki za posty.

Troche to dopiescilem ale jeszcze nie wrzuce bo prosilbym przedmowcow i sprecyzowanie sformulowan:

\"...materialy nie najlepsze...\"

\"...materialy tez takie sobie...\"

\"...i wyświetlacz zdecydowanie lepszy\"

bede wdzieczny za opisanie tych brakow w materialach (jesli ktos ma ochote to moze napisac jakich typow materialow i jakich shaderow powinienem uzyc do tej sceny albo skierowac mnie do jakiegos ciekawego tutka na temat dobierania tych wlasnie parametrow)

 

Dodam jeszcze tylko ze nie jestem PRO gafikiem jak i wielu na tym forum dlatego moze moje prace nie sa tak wysokim poziomie jak wiele innych tutaj, wiem ze jeszcze duuuzo pracy przedemna ale jakas pochwala dodala by mi zapalu i checi (mimo ze mi ich nie brakuje)

 

P.S. projekt \"Nokia 5510\" nie zostal jeszcze zamkniety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka tragicznie duzo taci na bardzo duzej kompresji obrazka. jego jakosc jest fatalna i strasznie razi w oczy. modeling mi sie podoba fajnie sa te kabelki ulozone, ale w niektorych miejscach sie wydaje jakby byly wbite w stol.\'

 

ps skoro projekt nie jest zamkniety to czemu jest w finished works a nie w wipie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardziej pro ode mnie :), ale sprecyzuje swoją wypowiedź na tyle na ile potrafie.

 

Otóż materiał drewna, blatu, były super, gdyby tak nie różowiał po prawej, rozumiem światło czy cuś, ale to aż razi...

 

Materiały komórki są mało realistyczne, ale możliwe, że jest to efektem kompresji o której już pisał Wujek, guziczki powinny być ładnie widoczne, a tak nie jest.

 

A może to wina osietlenia??, Albno ustawień renderu... Mam za mało wprawy, by to stwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie leży gdzieś w czarnych otchłaniach dysku twardego, ale kiedyś na pewno do niego wrócę :).

 

W momencie kiedy go robiłem, chyba za mało umiałem bo nie panowałem dobrze nad siatką i wychodziło pełno nierówności, więc pewnie jak już będę wracał to będzie to robota od zera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle...ale jak sam dobrze wiesz zawsze może być lepiej :) Tzn. Praca jest naprawdę dobra ( mi tam się podoba)

Można się co prawda czepiac co do teksturek i braku DoF\'a...ale to twoja praca i \"to Ty jesteś sobie artystą\"...:D

 

Zobacz tutaj podobną scenę...szybko sam sie kapniesz co jest nie tak...:|

LINK: http://www.evermotion.org/forum/viewtopic.php?t=1244

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym renderze przyciski dalej są niewyraźne, zbyt rozmyte. co do materiału obudowy, tego czerwonego to wydaje mi się iz powinno byc na nim wiecej odblasków, a u ciebie ich nie widać, zbyt matowe to jest. model bardzo ładny, szczegółowy. Jest lepiej niż było a nie było źle. co do nocnego rendera to jako takich zastrzeżeń nie mam, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności