Skocz do zawartości

Adobe - program akademicki


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość dla studentów i pracowników uczelni, które zostały członkiem programu licencyjnego CLP Adobe i przystąpiły do Programu Akademickiego tej firmy. Dzięki temu programowi można nabyć wybrane programy Adobe w polskiej wersji językowej za 10%

ceny detalicznej!

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=981

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nezumi - nie wiem czy wersja studencka za 2K to fajne rozwiązanie, szczególnie gdy licencja wygasza po skończeniu studiów. Może dla ciebie, ale nie dla mnie. Poza tym, ogólnie doskwiera mi brak opcji home edition. A co z osobami, które nie studiują a chciałyby się no nie wiem, przeszkolić/przebranżowić? Photoshop już dawno przestał być zabawką dla grafików [gdzieś czytałem, że to najczęściej piracony program na świecie]. Inna sprawa, że np producenci gier, potrafią wydawać swoje produkty uwzględniając realia danego rynku, a jeśli chodzi o producentów oprogramowania to już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Home edition? Jest przecież elements. W nim też można przerobić swoją twarz (ostatnio jest na to moda). Po co komu odrazu kombajn?

Moim zdaniem ten krok aż tak wiele nie zmieni.

Autodesk udostępnia większość swoich programów w wersji studenckiej za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makak_

Hehe Tak jest najczęściej piraconym programem na świecie, założę się że 90% to czyniących używa go do usuwania czerwonych oczu i zabawy sliderami kontrastu :D Używają do tego PS bo chcą być cool :)

 

Wracając do tematu. Adobe nigdy nie będzie tani, mają tak silną markę że nie muszą być tani. Jak ktoś chce się uczyć to ściąga pirata, Adobe na bank o tym wie, więc czemu niby mają dać możliwość używać ich programu legalnie i komercyjnie za połowę ceny? Parzcież i tak każdy będzie używał ich programu bo to PS i Adobe, najbardziej supa marka dla grafików ever, nie muszą się wysilać by pozyskać klientów, to już zakrawa na popkulturę coś jak iPod i Apple, a może nawet pewną odmianę kultu. Adobe przynajmniej sprzedaje soft nie za 10k tylko 3k ;)

 

Ja tam tego do końca nie rozumiem, takich programów do 2D można się nauczyć biorąc obojętnie jaki kolwiek program, Corela nawet Gimp się zda. Kupić książkę o fotografii dla prosów, znaleźć fajną stronkę z opisem narzędzi. Potem wystarczy usiąść przed PSem zorientować się co gdzie jest w menu i heja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makak_ - nie wiem jak to liczysz ale 10% ceny detalicznej to wyjdzie ci okolo 300 zeta a nie 2k...

 

Dla mnie wszystkie studenckie promocje nie sa fajne, bo - jak spiewal Kazik - "najbardziej mnie teraz wk...wia u mlodziezy to, ze juz wiecej do niej nie naleze" ;)

 

A co do Adobe to coz - wiele jest rzeczy takich ktore moznaby zmienic, ktore moglyby byc darmowe albo za niewielkie pieniadze. A nie sa. Taki CryEngine3 na przyklad ma wersje darmowa, edukacyjna ale... tylko dla instytucji. Co by im zalezalo zeby jakis nezumi czy inny Kowalski sobie wstawil w domu dwa drzewka i cieszyl sie jak fajnie wygladaja? Straciliby cos? Wszystkie programy - jakie tylko sobie wymyslisz - moglyby miec wersje do uzytku domowego, learning edition. Ale nie maja i Adobe nie stanowi tu jakiegos wyjatku. Jak sie bede chcial przebranzowic i zostac ksiegowym to dadza mi program za free? Jak poczuje w sobie dusze muzyka i zechce sie podszkolic w domu to dostane soft za free?

Nie mowie, ze mi sie to podoba - ale zwracam uwage na to, ze Adobe nie ma obowiazku robic nam prezentow - podobnie jak zadna inna firma. To nie tak, ze tylko Adobe jest ZLE a cala reszta nas rozpieszcza, prawda?

 

n-pigeon - GIMP sie nie nadaje nawet do nauki... GIMPA :D Moze ta nowa wersja cos zmieni. A co do open source to czekam na tego nowego Mypaint'a i czekam i doczekac sie nie moge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany. Pisząc o wersji home, jak sama nazwa wskazuje chodziło mi o wersję niekomercyjną. Poza tym, czy uważacie, że każdy kto używa photoshopa, musi zaraz chcieć na nim zarabiać? Sami macie przykłady wielu osób tutaj na forum, które robią świetne prace, ale w ramach hobby a nie po to aby zarabiać. Chodziło mi właśnie o taki target osób, że dla nich nie ma oferty adobego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% ceny to spory upust, ale nie ma sie czym jarac - to soft na ktorym teoretycznie nie mozesz zarobic. lepiej wydac 3k na cos, co sie zwraca po pierwszym projekcie niż 300 ze studenckiej sakiewki na czym nie zarobisz i tak.

 

I tak wole adobiego z USA tak bardzo, jak bardzo Vimal tego nie lubi :)

 

@makak, nie ma bo jest cos takiego jak pozycjonowanie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie ma sie czym jarac. tosoft DO NAUKI ipowinni doplacac zeby sie ludzie uczyli , bo to potencjalnetworzenie rynku pod miliony licencji sprzedanych w przyszlosci.

A z czego wlasciwie sie biora te ceny? skoro max kosztujacy 20 tysiakow ,w wersji studenckiej kosztuje 650 plnto dlaczego cena adobe jest podobna ?

Jakby sie zastanowic to Oni chca zeby im placic zato ze sie moznau czyc na ich produktach , ktorei tak potem trzeba bedzie kupic. Zeby jeszcze byla jakas mozliwosc przejscia na komercjala (takjak to bylo z maxem, aczkolwiek autodesk tez juz to zawiesil ). Po prostu adobe poczulo sie zbyt pewnie.

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

Gimp do nauki się nadaje, kiedy skończą poratować GEGLa to będzie i do pracy się nadawać, jak dojdą Adjustment Layers to nawet do wygodnej pracy się nada :)

MyPaint miał być w miech temu, ale postanowili nie iść po łepkach i dodali kilka dodatkowych funkcji. Po za tym nikt się nie spodziewał że zrobi się na niego takie bum w świecie OS i jak się zlecieli tłumacze to postanowiono poczekać aż tłumaczenia które zostały zaczęte zostaną skończone, polskie już zdaje się jest gotowe :) Cierpliwości już składają plik NEWS z tagiem 0.8, jest dialog warstw, nowe narzędzia do wybierania koloru, grupy dla pędzli, a cała aplikacja jest teraz jedno okienkowa, z pływającymi okienkami, ale to off top xD

 

makak_ ma raczej racje, nie komercyjne home edition było by dobre. Mimo to z drugiej strony tylu ludzi już ma piractwo tak zakorzenione w umyśle, że wątpię czy by był na tego typu aplikacje popyt.

 

@kannu

 

serwusik ;)

Zapomniałeś o jednym, to jest Adobe, oni nie muszą już przyciągać potencjalnych użytkowników, ci potencjalni użytkownicy sami lgną do Adobe, bo to Adobe twórcy PSa najbardziej supa aplikacji na świecie która jest mega cool i wszyscy tylko o niej mówią :D

"Nie używasz PSa? To nie możesz nazwać siebie grafikiem o i musisz pracować na Macu." Hehe zabawne, ale prawdziwe :D (nie żebym miał coś do PSa czy Maców, to dobre produkty).

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makak_ - ale to obojetne czy chcesz zarabiac na tym czy nie. Jak nie chcesz to masz darmowe badz tansze alternatywy. Tablet Wacoma tez nie ma dwoch cen - jednej dla uzytku PRO, zarobkowego a drugiej dla hobbystow. Czemu z programem mialoby byc inaczej? Adobe wyrobilo sobie okreslona marke i kaze sobie za to placic. Dotyczy to wszystkiego - nie tylko ZLEGO Adobe.

A ze chcesz sie uczyc? Za nauke sie placi - jesli chcesz isc na kurs to tez nierzadko musisz za niego zaplacic i to slono. Jesli chcesz studiowac na prywatnej uczelni to tez kaza ci za to zaplacic... Nikt sie nie przejmuje ze nie masz kasy - ale oczywiscie Adobe POWINNO, prawda?

W ogole by bylo swietnie jakby wszystko bylo za free.. Ja tam nie mam nic przeciwko temu, ale patrzac realnie...

 

kannu - Co to za porownania? W takim razie GIMP jest za free - dlaczego wiec Adobe kaze sobie w ogole cos placic, prawda?

 

A czemu za studia musisz placic czasami? Bez sensu zupelnie. Kaza ci placic za to, ze sie bedziesz uczyl. pffff. glupota.

I nawet pracy ci pozniej nie oferuja, dranie...

 

n-pigeon - dzieki za detale co do Mypainta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Adobe zrobił dobrze, uruchamiając ten program. Zawsze można oczekiwać więcej, ale z drugiej strony ja bym się wkurzył gdyby zaczęli rozdawać PSa za darmo. Może jestem egoistą ale zapłaciłem spore pieniądze za licencje CS4 (Production Premium) i chciałbym aby takie warunki pozostały. Jak ktoś nie potrzebuje PS czy Aftera to niech go nie kupuje albo boi się nalotu. Wybór prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności