Skocz do zawartości

teczka 2d: panisowa


panisowa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie :)

 

jako że to moja pierwsza teczka na forum, może powiem kilka słów o sobie:

digital paintingiem zainteresowałam się prawie dwa lata temu. kupiłam pierwszy tablet i zaczełam się uczyć. maluję w zasadzie dla rozrywki (może dlatego nie zdarzyło mi się jeszcze namalować nic mądrego ;) ), ale nie wykluczam, że może kiedyś tam w przyszłości zajmę się tym na poważnie.

 

zakładam teczkę, bo chcę się uczyć, a wiem, że można tu liczyć na konstruktywną krytykę. chciałam to zrobić już jakiś czas temu, ale jakoś nigdy nie mogłam się zebrać (no może trochę się bałam tej krytyki...)

 

no nic, moje prace (zaczynam od najwcześniejszych moich wypocin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To może pozwolę sobie na drobną analizę zamieszczonych przez peni panią :p pracek…

Postaram się wyłapać błędy i częściowo doradzić…

 

1. Przytłaczająca czerń i zastosowanie nudnego doń kontrastu czyli czerwonego i do tego waląca w oczy biel (nie mówię, żę 100% bieli i czerni bo nie mam próbnika w oczach)… płaskość, brak bryły, nieudane próby oświetlenia i cieniowania.

 

2. No proszę tu natomiast jakby efekt walki z błędami z numeru 1… pojawia się różnicowanie waloru, jakiś cień i światło, które wydobywa bryłkę, w miarę dobrze wykonana twarz, garniturek z koszulą, trochę gumowe dłonie ale już coś… tło za bardzo zlewa się z kolesiem… w sumie tego tła mogłoby nie być…

 

3. Podejrzewam, że to Wiedźmin (LOL ale spostrzegawczość) i przyznam, że fajnie wykonana scenka, widać dynamikę, dobrze uchwycona „stop klatka”… szkoda, że tło jest niezamalowaną kartką… taki speedzik

 

4. Podobnie jak w nr 3 szkoda, że biel tła…

 

5.O tu już nawet się kolory pojawiają… spory Progress w porównaniu do reszty, nie ma czarnego… kompozycyjnie tlo przesunąłbym w lewo żeby dać więcej pooddychać wilkowi no i obraz się czyta od lewej co kieruje wzrok tam w tło na nieciekawe drzewo i zadek zwierza…

 

6. Tu widać ubytki w poprawności anatomicznej dłoni i szponów, które wyglądają jakby po jednym ciosie miały odpaść (nie czuć siły ich przytwierdzenia do ciała) może to wina niepewnej rączki… a jeżeli chodzi o kolory to się jakby cofasz… znowu sporo czerni i bieli, za dużo efekciarstwa za mało poprawności

 

7. Batman podobnie

 

8. Joker lepiej, może bardziej pasowałby efekt odwrotny łapania ostrości na karty a rozmazania na Jokera… animowy taki wyszedł…

 

9. Kolejnych lasek nie kupuję… nie te proporcje, brak smukłości, zwinności, gracji… choć poszczególne elementy poprawnie wykonane to kolory i znowu czarny versus biały niszczą wszystko…

 

Podsumowując: Umiesz w miarę poprawnie rysować (nie chcę wnikać na ile to jest przerysowanie czy coś w tym stylu bo i tak wszyscy kłamią), brakuje w tym wszystkim przemyślanego koloru i jak dla mnie ciekawszego tematu… pierwsza seria prac znacznie fajniejsza od następnej, strasznie mi się kojarzą z gniotami z pisma Photoshop… brudne nienasycone, martwe, powalcz z kolorem bo on jednak znacząco wpływa na odbiór (wiem sam nie jestem miszczem barwy ale w swojej twórczości też widzę co jest źle i co trzeba poprawić), najlepiej wstępnie zapoznać się z artykułem „Art Tutorial” (http://max3d.pl/tutorial.php?id=97), który znacząco może rozjaśnić Ci ważne kwestie, a jeżeli chcesz ćwiczyć kolor to z natury bo zdjęcia kłamią, zapoznaj się też z kołem barw i kolorów dopełniających, które warto stosować np., w cieniowaniu… pozdro peni.. panisowo i do boju…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegajac od fallicznych wypowiedzi ;)

Powiem, ze jest calkiem niezle, a twoj potencial i cierpliwosc sprawi ze bedzie jeszcze lepiej. Pozdrawiam

 

EDIT: Darn ja tu wale posta, a Rotcore wciska sie z buciorami przedemnie, no! Zero kultury! ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora nazwać rzeczy po imieniu penisowo ;)

 

i to ma być konstruktywna krytyka, z której słynie max3d? :P

 

dzięki Rotcore, nie ma to jak usłyszeć konkstruktywną opinię :)

z kolorem toczę odwieczną walkę, bo nigdy nie lubiłam malować jako tako, zwykle kończyło się na ołówku albo tuszu, więc idzie mi to jak... z resztą widać.

co do tego czarnego i białego to faktycznie go za dużo. postaram się to zwalczyć.

tematyka... nie powiem, że moje prace póki co opływają w treść i przekaz, ale już nad tym pracuję :)

 

jeszcze raz dzięki za pomoc :D

 

dzięki icecold za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, Pani Sowa, Sowa!

 

z tym w tej chwili może być problem - słownie wszystko leży gdzieś u mnie w domu (ech, te studia ;) )

rysowałam głównie martwe natury i mnóstwo brył, głównie sześcianów - pasjonująca tematyka. ale i trochę fantasy czasem się zdarzyło.

jak tylko dorwę je w swoje ręce, to zamieszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze :)

 

mały update mojej teczki - wszystkiego po trochę, stąd taki tytuł :) wszystko malowane w 1-2 godziny za wyjątkiem scenki z wampirem

 

(eee... co trzeba zrobić, żeby zamieścić jpega nie w tym załączniku poniżej ale razem z tekstem???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picek z wampirem ma fajne pomyślane kolorki (albo saturacje obniżoną poprostu ;)

 

ale mnie pan przejrzał :) oryginalnie miało być bardziej kolorowo, ale ostatecznie zrobiłam lekką desaturację i uznałam, że wygląda lepiej.

 

a dziewczyna z wilkiem to zdecydowanie najbardziej zaawansowana kolorystycznie praca w moich dotychczasowych zmaganiach z komputerem.

... z tymi kolorami to zawsze mam problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej ośmiornicy - krakenie stanowczo za dużo się dzieje. mniej efektów specjalnych i byłoby czytelniejsze :)

 

bardzo fajnie wyglądają te pejzażyki. niby takie fantasy, a TAK bardzo poetyczne! :) gratuluję wyczucia koloru i faktury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Telthona :)

 

coś zaniedbałam tę swoją teczkę. na ostatnie pół roku zacięłam z rysowaniem, więc niewiele się nazbierało przez ostatni rok, ale wena wróciła, więc coś pewnie jeszcze zamieszczę za niedługo :).

a póki co:

 

catwoman:

 

withloveselinabypanisow.jpg

 

 

wolverine:

 

loganbypanisowad3h1m0j.jpg

 

i superman, którego zaczęłam 2 lata temu, niedawno odgrzebałam i skończyłam:

 

supermankingdomcomebypa.jpg

Edytowane przez panisowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe życie się nasłuchałam, że powinnam skończyć rysunek, który zaczęłam, a nie zostawiać go tak po połowie drogi, wzięłam sobie do serca i teraz widać jest w drugą stronę. i szukaj tu "złotego środka" ;)

 

tak, tak, fanów mojego nicka jest na forum pewnie na pęczki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię nicku, o którym wspomniał olaf, trochę za dużo brudu w rysunkach. Poeksperymentuj z kolorami, więcej odwagi. Machnij sobie kilka (albo kilkanaście) godzinnych malunków i powinno być lepiej. Póki co- sztywno...chociaż kobieta kot jest całkiem TEGO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności