Skocz do zawartości

POSTAC 3D: mech


Rekomendowane odpowiedzi

po 1 witam wszystkich na forum

 

po 2 zamieszczam moja pierwsza prace (nie liczac paru tutkow) ... jak widac jest to mech w stylu manga/anime (przynajmniej takie bylo zalozenie...) model byl robiony w maxie 6 (render w brazilu) ... przy okazji mam pytanie: co ustawic w brazilu zeby na krawedziach nie bylo tych \"pixeli odstajacych\"?

 

mech.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne :), ale nie za bardzo chce mi się wierzyć, że to Twoja pierwsza praca, no chyba, że na tym forum pierwsza. Skoro tak to napisz, gdzie można zobaczyć resztę prac :)

Aha i dawaj ten renderek z AA, bo ten razi po oczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AA bedzie niestety dopiero jutro z przyczyn odemnie niezaleznych.... co do tego czy to moja pierwsza praca czy nie to zasadniczo niezabardzo wiem czemu mi nie wierzycie... w tym modelu nie ma zadnych bajerow/skomplikowanych elementow/super tekstur.... wystarczy sobie wszystko dokladnie rozrysowac a potem modelowac dopuki nie uzyska sie odpowiedniego efektu... trza miec tylko zaciecie... jak dla mnie eot jesli o to chodzi...

 

co do konceptu to jest calkowicie moj... rysuje takie rzeczy juz od dawna... glownie na lekcjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jest już na prawdę dobrze (może niepotrzebnie zmniejszyłeś natężenie światła...ale to już czyste czepialstwo...:P )...Świetna praca...oby było takich więcej :) I tego Ci życzę :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada super. Model rewelka, mozesz siatke pokazac?Troche ten metal wyglada jak pomalowany srebrna farba plastik, cien troche nieteges, ale to drobiazgi. Generalnie bardzo mi sie podoba i czekam na kolejne Twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twoja pierwsza praca (w co nie wieżę) ;] to boje się pomyśleć jak by wyglądała Twoja pierwsza animacja ;] Hmmm z pewnością lepiej niż Katedra albo Aparatus...

Bardzo lubie mangę i ten robot tochę mi przypomina te z \"Ghost in the shell\" ale tylko trochę... mieczyk fajny ;]

Całą kompozycję widzę w modernistycznym Tokyo...

Pozdrawiam i życze masy takich (pierwszych) pracek ;]

 

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionowi chodzi o odgrzebanie starego tematu...

Jesteś tu nowy i jeszcze nie wiesz, że nie jest wskazane odbrzebywanie staych tematow...no chyba, że sam autor to zrobi...

 

PS. Orion, bijesz ekordy postów ?? Jeszcze parę dni temu miales ok 800 postów...a teraz...:P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no to chyba trzeba to napisać gdzieś... a może już to jest gdzieś napisane... i nie doczytałem :| W sumie dziwna zasada... skoro jestem nowy, praca mi się podoba a dwa miechy to chyba nie taka stara .... to dlaczego nie mogę jej sobie skomentować?? Jak ktoś poda sensowną odpowiedź to się przychylę... nie lubię niepisanych praw...bo zwykle nikt o nich nie wie :|

 

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak ,To jest twoja pierwsza praca ,która zamiesciles na forum....Dla sprostowania a nie pierwsza któa wymodelowales??? No bo nie wierze ze siadles sobie do kompa zaistalowales maxa i pomyslales \" O teraz mam maxa nie wiem zbytnio jak sie go urzywa,ale zrobie sobie robota z mangi\" To chyba nie bylo zbytnio tak co nie??

 

To tak dla srostowania , bo nie wierze kto kolwiek tak potrafi ,dostac pierszy raz w rece maxa czy jaki kolwiek program do grafiki i odwalic takie cudenko .....

 

Sorry za takie sprostowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... mialem juz o tym nie pisac ale sluchac zal... sid powiem szczerze ze niezle to opisales... to wlasnie tak bylo... pomyslalem sobie ze zrobie cos takiego a potem meczylem sie przez ok miesiac zeby wyszlo z tego to co JA chce a nie to co akurat mi wychodzilo... w tej pracy uzylem samych podstawowych funkcji... korpus i glowa to totalna improwizacja... powyginany walec + walec z wycietymi rowkami udajacy szyje + glowa z pocietej kuli + 2 rurki z lofta... potem nauczylem sie splajnow + surface i tak robilem rece i nogi bo moglem w miare precyzyjnie nadawac ksztalt ktory potem ewentualnie korektowalem juz jako obiekt poly... render jest zrobiony w brazilu ktorego obslugi nauczylem sie czytajac to wlasnie forum... wiec nie pierdzielcie ze sie nieda tylko zamiast wrzucac 2 dniowa pracke do wipa z pytaniem \"ej jestem poczatkujacy powiedzcie co mam zrobic zeby to zajebiscie wygladalo\" sami sie zastanowcie, pokombinujcie a jak juz wam wyjdzie cos niezlego to gwarantuje ze duzo sie nauczycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojechałeś ;] Aż normalnie nie będę się o nic pytał ;] hehe Tylko tak długo bedę tego v-ray\'a męczył aż zrobię cos w stylu tego zółwia na forum ;]

Teraz chyba Ci wierzę... chyba... nie moge powiedzieć ze tak no ale to bardzo możliwe że tak własnie było....

Ale ta scena i tak jest zajebi...a ;]

 

Pozdro,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cala ta postac to jedna wielka improwizaja, co oznacza ze sciemniasz czlowiek .... Ale to szczegó .....Powiem ci jak ja zaczolem aaa wiec ja zaczole cholernie marnie bo co zrobilem to odrazu pokazywalem ... No i uczylem sie modelowac na tym forum , poakzalem peno scene gdzie sciemy bylo co niemiara ... a kiedy do tej sceny probowalem zrobic anikmacje okazalo sie ze musze sie wile nauczyc bo z improwizacji nie da sie zrobic animacja... a jak sie da to podwójnie tlyko mozna sie nameczyc .... No cóz ciesze sie z emi wysjaniles jak to bylo ze sie te maszyne stworzylo ... Widzisz i wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sid prosze nie przekrecaj moich slow... chodzilo mi o improwizacje techniczna... w sensie nie wiedzialem jak powinienem to zrobic wiec robilem eksperymentujac i uczylem sie w trakcie tej roboty... pare postow wyzej zaznaczylem ze bardzo wazna role w tym ze ta praca wyglada tak a nie inaczej mialo to ze wszystko sobie dokladnie rozrysowalem i obmyslilem zanim wzialem sie do roboty... a co do tego jak zaczynales to tutaj wlasnie jest roznica... ty robiles sceny na ilosc i wwalales je na forum... ja pracowalem nad jedna praca tak dlugo az nie wstydzilem sie jej wystawic publicznie na forum bo opinia \"spoko jak na poczatek\" mnie niesatysfakcjonuje... to co czytam w tym threadzie cholernie mnie dowartosciowywuje nie ukrywam ;) (te wszystkie \"nie wierze ze to pierwsza praca itp) ale troche drazni mnie zacietosc coponiektorych we wmawianiu mi co robilem ...

 

i jeszcze macie maly bonusik... moj maly wip:

 

http://www.sirbols.webpark.pl/mechbeta1.jpg - to wlasnie ta slawetna improwizacja... jak to pokazalem kumplowi i powiedzialem ze bedzie z tego mech to mi sie w twarz rozesmial

 

http://www.sirbols.webpark.pl/mechbeta2.jpg - a tutaj juz w polowie drogi... moglem to skonczyc na tym poziomie i wrzucic tu kolejna \"spoko jak na poczatek\" pracke... ale nie chcialem...

 

[Wyedytowany dnia 8/7/2004 > sir_Bols]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... czy moge prosic jakis inny niesmiertelny watek o sciecie temu glowy? ;)

 

lpshinoda zgodze sie ze praca nie jest oryginalna bo i nie miala byc oryginalna... mowilem od poczatku czym byla inspirowana... niezgodze sie natomiast jakoby byla to replika ninj'y z mgs... pomijajac juz fakt ze jak wyglada owa postac dowiedzialem sie po przeczytaniu twojego posta (z ciekawosci sobie wklepalem w googlu) to chyba jedyna czescia wspolna jest jedno oko i to ze postac ma miecz... jezeli juz chciales wykazac ze mojego mecha z kads zerznalem to mogles sie chociaz postarac i znalezc cos bardziej podobnego ;)... rownie dobrze mogles napisac ze to zrzynka z hemana bo ma duze bary i miecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności