Skocz do zawartości

Pojedynek 3D: [Grek] Mafida vs Vega [Rzymianin]


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie poza troche zalatuje gejoza :) Nie wiem czy dolna czesc piszczela przy kostce nie jest za wąska, moze tylko mi sie wydaje, ale b.fajnie wyszło

PS: dodatkowo mozna by lewą stope odgiąć troche do tyłu, jeżeli masz zamiar zostac przy tej pozie.

Edit:

Dodatkowo mozna by ta lewa noge zgiac zeby nie wygladalo jakby kopal w pilke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ie wiem czy dolna czesc piszczela przy kostce nie jest za wąska, moze tylko mi sie wydaje, ale b.fajnie wyszło

Dla mnie może być bo i tak schowa to butami i nagolennikiem ;)

Pozycja przypomina jakby chciał rzucić dzidą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,dzięki za uwagi ale ta poza to tak tylko na szybko w parę minut,napewno taka nie będzie:D.Nie pozuje jeszcze bo nie mam zbroi,pasa,hełm i tarcza nie dokończone...Tak tylko wrzuciłem w celu wyjaśnienia czemu nie wchodzę w detal jeszcze:)

Apropos gejozy,to przecież wszyscy wiedzą że Grecy lubili chłopców:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że jednak macie rację,zwłaszcza Morte i troche szlifłem body.Chyba jeszcze będę poprawiał,nawet chyba przerobie fejsa ala Bradu Pitu:D

Muszę jakieś włosy dorobić bo mi tył głowy na łyso nie wychodzi:)

s311y8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

Pomadrze sie troche, nie obrazaj mi sie czasem;)

 

Pierwsze obrys torsu- za duzo tam krzywych- masz jedna tworzana przez ten duzy miesien z plecow i druga przez bioderka. z kolei u ciebie jes jeszcze jedno wybrzuszenie posrodku, dziwnie to wyglada i nie czuc przez to ksztaltu klatki zebrowej. druga rzecz to, no miesnie brzucha raczej maja wzglednie te sama szerokosc na calej dlugosci u ciebie sie zwezaja schodzac blizej krocza... znowu dziwnie to wyglada. Miedzy miesniem naramiennym a cyckiem rzy obojczyku powinno byc delikatne wklesniecie i jak jest taki przypakowany troche to moglbys sie pokusic o wiekszy naramienny. Szyja wyglada dziwnie, przesadziles chyba z zarysowaniem miesni szyjnych. Nogi fajne, szczegolnie kolanka, ale nie wiem znowu czy nie przesadziles z wielkoscia ud. Triceps jeszcze jakos dziwnie tak wyglada.

 

Tyle odemnie :) ogolnie sie zapowiada cos kopiacego cztery litery, ale jeszcze troche szlifu to wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty Morte czemu bym sie miał obrazić:).Jak byś nie krytykował to bym nie wiedział co poprawiać:)

 

Na szybko napompowałem trochę naramienny,smoothłem szyje,zagłębiłem między klatą a barkiem,trochę napompowałem ten na przedramieniu jakkolwiek się nazywa.Smoothłem i rozsunąłem mięśniacze na brzuchu.Co do zwężania to na mojej refce się zwężają:D,ale faktycznie za bardzo było.Zrobiłem mniej zwężające.Ale nóg nie odchudzę:p,i tak za chudę,bo udo o udo się nie ociera:D

Tricepsa póżniej,tam trochę za bardzo namieszane :D

 

29xdiee.jpg

 

Edit:jeszcze trochę smothłem mięśniacze na bębnie i kształt kasty poprawiłem;)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty,co ty,ja poważnie napisałem:).Najlepiej jakby wszyscy tak pisali jak Ty:D.Nie jestem jakimś masochistą kochającym krytykę;).Chociaż Morte tez jest przydatny:)

 

Ps.jeszcze trochę pospamuje i będe miał 1000 postów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanco

Przyjemny sculpt, ale chyba obojczyk nie wyszedł Ci najlepiej. Piszczel również za bardzo idzie ku wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Pittem po ryju zajeżdża :)

Bardzo ładnie idzie :D

 

Pewnie już gdzieś padło to pytanie, ale ile czasu tak na oko zajęło od stworzenia bazy po aktualny efekt... i mniej typowe pytanie - po jakim czasie męczy Cię sculpt i musisz zrobić przerwę na kawę? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no wojak pierwsza klasa. az zal bedzie zamaskowac go zbroja butami itp.: ]

 

EDIT, pisalem juz cos o walce Dawida z Goliatem? imo troche to nie ma sensu. bynajmniej nie chodzi mi o poziom skilla obu panow. Tylko o fakt ze Madifa pokazuje, Vega pisze co by pokazal, gdyby.... Chyba nie o to chodzi? Ja rozumiem ze moz Vega chce dopracowac szczegol aby nie wypasc gorzej niz rywal. Ale w takim stylu jak obecnie, to ani nic sie nie nauczy. ani nie zbiera punktow uznania: ]

pozdr

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no wojak pierwsza klasa. az zal bedzie zamaskowac go zbroja butami itp.: ]

 

EDIT, pisalem juz cos o walce Dawida z Goliatem? imo troche to nie ma sensu. bynajmniej nie chodzi mi o poziom skilla obu panow. Tylko o fakt ze Madifa pokazuje, Vega pisze co by pokazal, gdyby.... Chyba nie o to chodzi? Ja rozumiem ze moz Vega chce dopracowac szczegol aby nie wypasc gorzej niz rywal. Ale w takim stylu jak obecnie, to ani nic sie nie nauczy. ani nie zbiera punktow uznania: ]

pozdr

Spokojnie, to tylko cisza przed burza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanco-masz rację,poprawie:)

ArTooRo-ile czasu to ci nie powiem bo nie wiem,czasem coś tam posculpce pare minut czasem godzine,leniwy jestem:).Co do męczenia i przerw na kawe,to raczej odwrotnie,robię coś w przerwach między piciem kawy:D

KoMic-che,che nie martw się pewnie nigdy nie skończe zbroi i nie będzie żal zakrywać;)

KLICEK-nogi za chuuude:D.Wal co poprawić a nie tylko bleee,bo będę musiał skasować całą góre i tylko nogi zostaną:)

 

Kurde niechcący skasowałem ten obrazek co Morte komentował,jak znajde to wrzuce spowrotem.

Edit:nie znajdę,nowy zapisałem z tą samą nazwą...

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafida - gość wygląda jakby miał problemy w jednym z zaczepów czworogłowego, nazywa się to bodajrze vastus medialis czy jakoś tak. Sam mam mocno rozbudowane nogi, popatrzyłem też na rysunki mięśni i jakoś to ... no jakby zaczep ścięgna był za nisko i przez to mięsień dziwnie uformowany. Nie jestem do końca pewny (od bardzo dawna nie mogę trenować a na co dzień wizki) ale jakoś mi to nie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forestt - tez mozna polemizowac, jak masz dobra prace w 3d wielu ujec to czemu by sie nie wzorowac? no ale ogolnie jak ze wszystkim -trzeba wlaczyc myslenie.

 

Vega - tors wydaje sie mi ciut za dlugi wzgledem nog. Dlaczeo cholera takie potezne uda im robicie? na moje przesadzacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,to tylko baza,ważne żeby topo była w miarę normalna i prosta.Co dalej Vega wyrzeżbi to inna sprawa,z takiej bazki to mozna zrobić równie dobrze panienkę,starego dziadka z garbem albo mutanta z kozimi nogami:D

Morte-wydaje Ci się,mój ma już za chude nogi:D.Zresztą ile to nogi odchudzić,mażnie sie raz pinchem i chude jak patyki...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał że mafida ma błędy w siatce lub coś takiego. Więc stwierdziłem że jego baza jest dobra. W końcu zrobił z tej bazy sporo rzeźb. Referke mam i dopiero się zabiorę za ciało. To jest dopiero baza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

nie wim bo ja nie expert, ale mysle ze powinienes sie jakas solidna refką T pozy poratowac lub z niej zrezygnować na rzecz Y w dół jesli chodzi o ramiona, poza tym fajnie sie tu zabawiacie, ciekaw jezdem co z tego wynikinie bo sie zapowiada interesująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega wydaje mi się, że powinieneś wysunąć czoło albo cofnąć trzewioczaszkę bo jakoś dziwnie ta głowa wygląda. I albo mi się wydaje (a to możliwe bo na lapku mam jakąś dziwną rozdziałke), że za duża jest odległość między plecami a brzuchem, tzn jest za szeroki na widoku z boku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysunąć czoło albo cofnąć trzewioczaszkę

#Cyanide: U mnie na referce właśnie koleś ma tak dziwnie. Miałem normalnie, ale zrobiłem tak jak u niego :D Taki trochę szczurek wyszedł.

 

#Marioza: Referkę T mam oraz Y. Jednakże używam T bo więcej widzę. W Y ręce zasłaniają mi w widoku z boku :D Jak będę robił ręce to przejdę na Y bo będę więcej widział (jeśli chodzi o dłonie).

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezzed troche krzywo pozaznaczał, ale generalnie jak mozesz zauwazyc sploty miesniowe nie koncza się na mosznie, tylko nieco wyzej. To Ci ułoży nieco inną sylwetkę i będzie łatwiej. Podwójne kolano na pewno miałoby zastosowanie w walce ale raczej nikt z forum tego nie doceni. Ogolnie chyba niestety nie masz pojecia o anatomii. Dla takiego modelu nalozenie sobie refki to jest skomplikowane i polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega, cos sie obijasz :)

Z Mafida musisz 5x więcej pracy włożyć, dawaj dawaj- kibicuje ci, dasz rade jak sie postarasz. Używaj referencji.

Niektórzy ludzie mają krótsze nogi od tułowia, sporo tu leży, ale ciała nie męcz przesadnie jeśli będziesz je zakrywał.

Edytowane przez kotisded
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f nie jestem alfą i omegą i z pewnością się nie znam, ale opierając się na fotkach doszedłem do takich wniosków jak napisałem. A podwójne kolano chyba jednak nie maiło by praktycznego zastosowania, obawiam się że człowiek ciągle by się przewracał :)

 

kotisded zgadza się, ludzie mają różne proporcje, ale trzymając się kanonu sylwetki ludzkiej, nogi nie są dłuższe od tułowia. Mówiąc że niektórzy ludzie tak mają można wytłumaczyć prawie wszystko.

 

a Vega i tak zrobi jak będzie chciał, to przecież tylko sugestie.

 

51816700.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ola-f: Referki mam w skórze i bez skróry :D (mięśnie).

@kotisded: Czasu brakuje na robienie. Do tego ta temp. mnie dobija :)

@dezzed: Dzięki za zilustrowanie tego :)

 

Taki update. Najniższy sdiv. Poprawiałem za pomocą: Move tool, transpose.

 

# Czoło w dół trochę i do przodu.

# Nos wyżej

# Oczy wyżej

# Klata trochę do przodu i plecy

# Pupa trochę do przodu

# Pięta do przodu

# I wiele więcej :D

 

Robię tak jak Ola radzi z referkami, ale trochę inaczej :) Efekt ten sam.

 

Rzymek2jp_exasan.jpg

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leć do przodu póki Mafida nie patrzy

Tego to ja się nie obawiam ;]

 

Niedługo wrzucę umięśnionego :)

 

Jakoś ja nie widzę różnicy między wyrenderowanym w ZB niż nierenderowanym :) Trochę czarnego, cieni dochodzi, ale tak to nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności