Skocz do zawartości

Teczka GameArt


veti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tego momentu będę wrzucał tutaj swoje "wypociny" :)

 

Na pierwszy rzut idzie takie 4-lufowe monstrum:

shotgun.jpg

shotgun_siatka1.jpg

shotgun_siatka2.jpg

normal.jpg

diffuse.jpg

Mapka specular została na innym komputerze :)

Pierwszy screen jest z Chrome Engine 4

 

--------------------------------------------

SWD Dragunov - jeszcze WIP. Na razie wygląda tak:

swd_render_1.jpg

swd_render_2.jpg

 

Na razie rendery z Blendera. Jak skończę pracę to wrzucę screeny z silnika.

Edytowane przez veti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak, ja mowie tylko o tych ktorych nikt nie zobaczy np. 48polygonow pod magazynkiem konczacych lufe, ktorych nikt nie zobaczy, pomijajac, ze są płaskie.

O którym miejscu mówisz?

 

Ze swojej strony dodam, że mimo, iż gra będzie FPP to będą również cutscene'ki (z 3 osoby) w których postać będzie miała broń na plecach i będzie ją widać z zupełnie innej strony niż w normalnym widoku.

 

@Koniu

Dopóki nie dostanę tej odpowiedzi z Techlandu, to za robotę się nie biorę. Bo nic mnie bardziej nie denerwuje niż fakt, że moja praca okazuje się kompletnie niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nic mnie bardziej nie denerwuje niż fakt, że moja praca okazuje się kompletnie niepotrzebna.

zacznij sie przyzwyczajać ;)

 

Strzelba nawet fajna, troche mało optymalna i z 300 tris można by bez problemu uciąć. Kolba i chwyt najbardziej.

 

Co do СВД to tylko troche przypomina oryginał. Popatrz jeszcze raz na zdjecia jeśli chce ci sie to poprawiać. Głównie chwyt i kolanko gazowe(ta górna rurka przed chwytem) nie rób normalki na metalu. zostaw tam czyste, faktura nigdy fajnie nie wychodzi i zamienia Ci model w kisiel. Model ma za dużo poly w złych miejscach. Przy animacjach widać w ruchu przy którym box ładnie wygląda, Na plecy robi sie drugi model do TPP żeby nie obciążał, nie odstawał od reszty bo ma za duzo poly/za dużą teksture. To jest dobre dla spójności grafiki. Do tekstur sie nie czepiam narazie, zobaczymy jak yjdzie Ci materiał. Ruskie sprzęty świecą sie jak psu jaja tak BTW. tu można ładnie podpatrzeć http://foto.mail.ru/mail/photoshooter/839/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij sie przyzwyczajać ;)

 

Głównie chwyt i kolanko gazowe(ta górna rurka przed chwytem) nie rób normalki na metalu. zostaw tam czyste, faktura nigdy fajnie nie wychodzi i zamienia Ci model w kisiel.

 

kiedys jak to napisalem, to pewien Juser mi napisal ze w jakim ja swiecie zyje i w jakiej firmie pracuje ze takie bzdury opowiadam ;), ale popieram w 110%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: gra dzieje się po trzeciej wojnie światowej. Wszystko jest raczej brudne, rozwalone. Nie widzę sytuacji, że broń "świeci się jak psu d***a" bo na to po prostu nie ma możliwości. Jeśli idzie o ilość poly, to mieszczę się w zaleceniach Cryteka - wiem, że gra jest na innym silniku, ale jeśli idzie o grafikę, to osobiście wzoruję się na ich właśnie. Jak naśladować to najlepszych nie? (mała broń jak pistolety"2000-3000 trisów, duża broń: 5000-6000 trisów).

 

Tak w ogóle to ja (jak i nasz zespół) to raczej amatorzy - do wszystkiego trzeba dojść metodą prób i błędów. Trzeba zdobyć doświadczenie, którego w chwili obecnej nam brakuje. Także - nic na szybko. Wasze opinie jak najbardziej się przydadzą. Następne modele będą lepsze. Inna sprawa, to to, że ja jestem wielkim fanem wszelkiego rodzaju militarii i jak mam wywalać tyle detalu z modelu, to mi serce wręcz "ryczy" z nieszczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. chrome jest nawet fajnie zoptymalizowany, ale... Planujecie wydać tylko na PC? Crytek znacząco zwiększył zalecenia właśnie dla tego że wydawali tylko na PC. Na Cryengine 3 już nie ma tyle geometrii jak się przypatrzyć. Konsole nie udźwigną. Nie mówiąc już o teksturach... I tak będzie to robione jeszcze raz wiec nie ma co się teraz przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje mój stary temat (co by nie zakładać kolejnego).

Od razu lecą 2 prace, które powstały w ostatnim czasie.

IuB4Z.jpg

GbM0q.jpg

Wg mnie progress (w porównaniu do tego jest zamieściłem wcześniej) jest aż nadto widoczny.

---------------------------------------------------------------------------------

Heh - jeszcze jeden model:

9XeVX.jpg

Edytowane przez veti
Podmiana obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne:) tylko nie podobają mi się koła :) błotniki uwalone, a koła jak prosto z produkcji, takie czysteeee:D plamy błota na krechy byś podmienił i trochę w inny sposób to naturalniej by wyglądało, ale i tak jest git:) zwykły zjadacz gier tego nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brdm spoko, kiedys trzaskalem takiego na fuche jakas w podobnym limicie. Obylo sie jednak bez tekstuy. Przyczepilbym sie do moro, tu rozmazane i troche nie ostre. A tak to gitez. Do bf3 moze to nie jest, ale dobry poziom ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pracki, a co do komenta KoMic'a, to może dlatego to nie wygląda na LP bo to raczej nie jest ;) wiem że w grach FPP bronie mają właśnie taką jakość, ale czy nie nadawała by się ta broń do renderów typowych HP? W sumie na moje oko niczego jej nie brakuje i edgów nikt nie powinien zauważyć (no może przy złym smoothie te chamfery na rękojeści)

 

Osobiścię patrze z perspektywy LP typowego czyli takiego które pozostało w game art na urzadzenia mobilne - tam taka broń powinna mieć max 1000 trisów. Dużo detalu powinno się przenieść z geometrii na tekstury, szczególnie diffuse i normal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak miłe słowa :) Szczególnie, że poświęciłem naprawdę dużo czasu, żeby moje prace prezentowały sobą jakiś poziom.

Co do wypowiedzi bolitic'a - robiłem kiedyś test w cycles z m24 i faktycznie można by tego użyć do takich szotów - oczywiście na closeup'ach nadal widać brak odpowiedniego wygładzenia, ale teksturki dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się skończyć własny model (nie na zlecenie). HP zrobiłem jakieś 2 lata temu, reszta powstała w przeciągu ostatniego miesiąca.

Album do samego kolimatora:

http://imgur.com/a/6PO62#0

Strzelba z dodatkami:

NtYJt.jpg

1QMN9.jpg

AmORo.jpg

DPz0R.jpg

 

Strzelba: 4055 tris (tekstury 2k)

Kolimator: 2004 tris (tekstury 1k)

Uchwyt na naboje: 692 tris (tekstury 1024x512)

Nabój: 96x8= 768 tris (tekstury 512x256)

Optymalizacja nie była najważniejsza, dlatego wyszło sporo tekstur (projekt się już za długo ciągnął i chciałem go wreszcie skończyć) - poza tym to tylko do portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś wytarcia na uchwytach i ogólnie w miejscach styku z palcami (przełącznikami czy co to tam jest ;P)? Bo wszechobecny brud sugeruje dość mocne zużycie, ale chyba nie w boju :)

 

Zarysowania też trochę nieprzemyślane i zbyt równomierne - ciężko jest zarysować cokolwiek w zagłębieniach, za to bardzo łatwo na wypukłościach. Kolor... plastiku (pomalowanego metalu?) też raczej by nie był równomierny na całej powierzchni - powinien być trochę mniej blady w zagłębieniach.

 

Brakuje mi też jakiegoś smaczku tutaj, który by tchnął w niego trochę życia - choćby jakąś solidną rysę przez korpus, może jakąś plamkę krwi, może jakiś podpis (namalowany, czy wyskrobany), cokolwiek.

 

Na razie wygląda jakby po prostu wypadł z transportu i przeleżał w ziemi dłuższy czas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik jako-taki mi się podoba, nawet bardzo - zrób jak radzi kolega powyżej, i będzie gitara.

Nie przekonują mnie jednak proporcje - mam takiego AFG, mam podobny kolimator, mam taki magnifier - i wszystko się wydaje rozjechane wielkościowo - szczególnie ten AFG (angled-fore-grip)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnisoki są chyba takie, że podoba mi się nowy Marmoset - nie ma jeszcze wszystkich feature'ów, które bym chciał (np. floor plane - wiem, że mogę zaimportować jako osobny model, ale troszkę denerwuje). Fajnie, że devowie zapowiedzieli, że to nie koniec rozwijania programu i będą darmowe update'y. PBR o zdecydowany krok naprzód - modele wg mnie wyglądają zdecydowanie lepiej.

 

Nad tym drewnem to jeszcze posiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniszczyłem troszkę drewno, bo było w trochę lepszym stanie niż reszta. Poza tym poprawiłem normalkę na 2 elementach (bo był zły shading) oraz poprawiłem lekko proporcje - m.in. dłuższa lufa, dłuższy przedni chwyt, kolba pod innym kątem.

THNBsFS.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności