Skocz do zawartości

Tygodniowa FOTO-BITWA


Sadowski25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 346
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja też planuję. Pomysł mam, ale właśnie z czasem gorzej.

Niestety Zasady są ustalone - Tydzień skończy się wraz z Poniedziałkiem.

Mam nadzieję że jeszcze ktoś weźmie udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus

..światełko najpiękniesze z możliwych .... oko na wschód....:))

 

streaker

... a gdzie będę latał i szukał ....przyznaje się bez bicia, pomógł mi kolega Samowyzwalacz... więc się trochę nacykaliśmy zanim coś niecoś wyszło....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie bym zaprosił ....ale nie mam studia....:)))

....no to dorzucę jeszcze - 2 w jednym .... czyli królewicz i król.... rozdzieleni kawałkiem czasu....:))).... i żeby nikt nie myślał że eksponat pożyczyłem.... bo myśmy z nim kiedyś razem trochei srebra napsuli...:))

 

krolowie2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) musialem zrobic "double post" bo nie wyobrazalem sobie tego zdjecia zaraz ponizej Dziadkowych klimatow!!

Jakos niezrecznie ;-)

 

Wiec przynajmniej na default'owych ustawieniach, forum mi przeladowalo na kolejna strone watku... i juz mi lepiej ;-D

 

ekhhmm... "trzej krolowie..."

.

krolowiezycia800.jpg

.

.

to tyle... co by frekwencja byla wieksza ;-)

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3

...większość gdzieś pogineła.... albo nidoutrwalone pozółkły mocno, a do tego jakość nawet z dużego obrazka kuca przy cyfrze....:)).

 

MOTHMAN

... a czym oni ode mnie się różną... ja w latach 70' wzbudzałem większe emocje....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3

...większość gdzieś pogineła.... albo nidoutrwalone pozółkły mocno, a do tego jakość nawet z dużego obrazka kuca przy cyfrze....:)).

 

MOTHMAN

... a czym oni ode mnie się różną... ja w latach 70' wzbudzałem większe emocje....:))

W fotografii nie chodzi o jakość odbitki tylko o jakość obrazu ;)

Nie krępuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... a ja nie miałem w tym tygodniu czasu wyjść coś ustrzelić, ale żeby nie było, że odpuszczam, to wrzucam takiego makro-gniotka :) Powiązanie z tematem jest proste - jak król to i rządzenie - a co rządzi dzisiejszym światem - pieniądze... dziękuję xD

 

Do tego zwróćcie uwagę na subtelną grę światłocienia i głębi ostrości xD

02_krolowie_zycia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

styrker dał złotówkę to ja dodam swoje 3 grosze ;)

prowizoryczne studio w zamrażarce - 'Król Lew na Syberii'

 

king.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3

...większość gdzieś pogineła.... albo nidoutrwalone pozółkły mocno, a do tego jakość nawet z dużego obrazka kuca przy cyfrze....:)).

 

Nie chcę, żeby to smętnie zabrzmiało ale stare zdjęcia dla mnie są po prostu MAGIC i bynajmniej nie chodzi o jakieś pseudo artystyczne uduchowienie kartki papieru/szkła tylko o coś co zostało często zmodyfikowane przez nieuniknione i niezamierzone czynniki zewnętrzne. I żeby nie było, wcale nie uważam, że zdjęcia z analoga z definicji są lepsze od cyfry, bo tak nie jest.

Po prostu pozwól nam obejrzeć przynajmniej to co z nich jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ...tylko to straszna robota, trzeba znalexć negatywy, bo odbitek zostało mało.... nie przywiązuję większej wagi do tego co zrobiłem kiedys.... najważniejsze jest to co robię w tej chwili....:)). Trzeba by to poskanować, a nie mam takiego skanera, mógłbym pożyczyć ...ale poprostu szkoda czasu...jeszcze mogę zrobić coś nowego....przyjdzie pewnie taki czas że juz bedzie ciężko moż ewtedy się zagrzebie w przeszłość....:))).

Moje zdanie co do analog/cyfra jest takie.... jeszcze średni format by się obronił (ale kogo na to stać) .... ale mały obrazek z analoga to już przeszłość. Jak już kiedyś pisałem ...ciemnie zaliczyłem.... i nie chcę do niej wracać.... makabra....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby cyfrowa fotografia małoobrazkowa była taka tania - faktem jest, że wydatki musimy ponieść tylko raz (+ew. naprawy, na pewno droższe niż przy analogowym sprzęcie), ale daje po kieszeni. Mówię tutaj o prawdziwej klatce 36x24mm, a nie cropach - najtańsza opcja to alfa850 + kitowy obiektyw sonego 28-70 bodajże - tylko że ten aparat miałem w rękach tylko raz i więcej nie chcę xD Guzikologia, menu i ogólnie obsługa straszne jak dla mnie... i w dodatku ten tragiczny szum na wysokich iso... Za to za trochę ponad 9k mamy 5d2 albo d700 z tanim zoomem tamrona 28-70, do tego karty, akumulatory i mamy 10k zł - forsa za którą możemy kupić fajny niezajeżdżony wóz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Moje zdanie co do analog/cyfra jest takie.... jeszcze średni format by się obronił (ale kogo na to stać) .... ale mały obrazek z analoga to już przeszłość. Jak już kiedyś pisałem ...ciemnie zaliczyłem.... i nie chcę do niej wracać.... makabra....:)))

 

Nie zgadzam się. Nadal istnieje przewaga analoga wobec cyfry i to nawet mały obrazek, bo można mieć za 100zł (a nawet mniej) całkiem ciekawy sprzęt z piękną głębią ostrości (wynikającej z min. "pełnej klatki"), co by nie gadać to w cyfrach to jest ciągle luksus (jak kolega już powyżej podliczył najtańszy zestaw full frame) co osobiście uważam, za cofanie się w rozwoju...

Dla mnie analog i cyfra to tak jak ołówek i tablet. W PS można cuda czynić, ale nigdy nie zagrozi pozycji ołówka. Film ma swoje miejsce, nie jest konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co osobiście uważam, za cofanie się w rozwoju...

Może i koszta są większe, ale wytłumacz mi dlaczego analogowa fotografia staje się domeną pasjonatów i zapaleńców ? Amator z najtańszym kompaktem będzie szczęśliwy, bo po każdych wakacjach zaoszczędzi na odbitkach i bo będzie mógł zrobić 1000 fotek, a nie tylko 30 które są na filmie (i co z tego, że 10 wrzuci na naszą klasę, a resztę nagra na płytę i prawdopodobnie nigdy na nie więcej nie spojrzy - pamiątkę ma...), profesjonalista będzie szczęśliwy, bo workflow mu się skrócił i będzie mógł szybciej oddać zdjęcia - a obie te grupy docenią wygodę obsługi.

 

A jak ktoś ma wiedzę i świadomość tego co robi oraz zapas czasu - to może będzie się bawił analogiem :)

 

...:::EDIT:::...

Sadowski - dodajże w końcu jakąś grafikę do tematu, bo wzrok automatycznie przeskakuje na niższe tematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....powiem rzecz straszną, ale powiem.... analog jest dla bojacych się kreatywności, łatwo tam chowają się za parawanem zgrzebnego profesjonalizmu i udaja powściagliwego stoika patrzącego z góry na szmoczących się w PS-ach....:)).

...no teraz możecie mi już założyc kaftan....:))))

 

może po tym Sadowski wstawi ikonę..... jak potrafi...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ciekawa opinia :)

Jak dla mnie to zawsze istniało rozgraniczenie między fotografią i kreatywnym tworzeniem obrazu :) To są dwie zupełnie inne dziedziny. I jak zwykle całość się rozbija o przeznaczenie i intencje autora. Jeżeli robimy zdjęcia bo chcemy coś udokumentować lub przekazać jasny komunikat że "to tak wygląda" to cała ta kreatywna zabawa nie powinna mieć miejsca. Ale jeżeli nasze zdjęcia nie mają być dokumentem a "tylko" obrazem to "wolnoć Tomku w swoim domku".

Osobiście zająłem się foto analogowym właśnie dlatego żeby się uwolnić z tych ram PS`a :P

Pracuje w nim na co dzień i mam dosyć tych wszystkich suwaków.

To świadomy wybór, który Ty Dziadku ponoć bardzo lubisz ;).

Ja staram się użyć wyobraźni i swojej kreatywności przed zrobieniem zdjęcia. Używając do tego narzędzia aparatu. Ty używasz do tego narzędzia photoshopa i aparatu.

Różnica jest żadna imho. Bo czy ktoś chce rzeźbić dłutem w drewnie bo mu wygodnie czy palcami w glinie bo lubi fakturę gliny pod palcami, to czy to w jakikolwiek sposób rzutuje na rzeźbę która jest na końcu tego procesu?

 

BTW. Sadowski, podepnij proszę miniaturkę do pierwszego posta.

Może być taka ?

Edytowane przez Ex3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, to powiem to co we wszystkich dyskusjach tego typu... co jest lepsze? Snowbord, czy narty? Lotnia, czy Paralotnia? Rolki, czy wrtoki? Analog, czy cyfra? Wszystko ma swoje wady i zalety... a jak widzę kogoś kto mówi... "jesteś lamer bo używasz cyfry", albo "jesteś zacofany bo używasz analogu" no to przepraszam bardzo, ale chyba już dawno opuściliśmy piaskownicę ;)

 

Właśnie byłem zapalić i przyszło mi do głowy małe porównanie... niech mi ktoś powie, że Ferrari jest lepsze od Fiata 126p, to mu powiem, że jeżdżąc bączkiem nie muszę wysiadać z linijką przy każdym krawężniku, nie muszę wlewać do niego hektolitrów paliwa i nie muszę wyrywać sobie włosów z głowy, kiedy przytrę przy parkowaniu ;) jak to mawiał Albert Einstein, wszystko jest względne, a mądrzejszego od niego jeszcze nie było ;)

 

BTW. kiedy kończy się bitwa? bo mnie natchnęło i nie wiem czy zdążę

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fb.jpg

 

Tygodniowa Foto-Bitwa nr. 3

 

 

czas: do niedzieli 18.07.2010

zamkniecie o godz. 23.59

 

 

temat: DOWOLNY

 

ograniczenia:

 

1. format zdjęcia: kwadrat 800 x 800px

(rzadko kadrujemy w kwadracie, a nie jest łatwo)

 

2. kolor (nie b&w i nie praca monochromatyczna)

....praca z kolorem każdemu się przyda...:)

 

3. ingerancja w ujęcie: wszystko oprócz fotomontażu

czyli składania z kilku ujęć

 

4 termin powstawania pracy: dowolny

(ma być dobra fotografia...:))

 

 

...mam nadzieje że takie warunki spowodują większą frekwencję....odwagi....!!!!

 

Pozdrawiam i owocnego kadrowania.

Dziadek

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne Altus. najbardziej podoba mi się wielowątkowość kolorów - czerwień konstrukcji i ścieżki, zieleń ścieżki i graffiti, pomarańcz dylatacji i kontenera. gdyby jeszcze tylko przygasić trochę biały pas - zbliżyć do koloru nieba, byłoby już jak z bajki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a masz misiaczku jakieś powody i dowody żeby tak pisać....:))

czy masz tylko takiego widzimisia z gorąca....:)))

...sadzisz że jestem takim niemoralnym idiotą jakich sptykasz codziennie i którzy Cie chcą naciać na każdym kroku.... ja się tu bawię i nie mam zamiaru nikogo oszukiwać....

jak coś piszesz to pomyśl ...jak jeszcze potrafisz....:))

tu sobie zajrzyj......

http://www.danielzagorski.com/foto/roch/roch.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie!

 

...kwadracik z mojego aparatu ;-)

nie mam ze soba laptopa ani dysku wiec musi byc z wycieczki :-) oryginalnie robione do horyzontalnego kadru...

 

4800054178_c14d67a9d5_b.jpg

 

Dajcie prosze znac, czy widac obrazek... tu gdzie jestem wszystko jest zablokowane... no prawie wszystko ;-)

 

Pozdrawiam

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności