Skocz do zawartości

Latarnik - teaser


Martin Day

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna prezentacja scenografii, ładne tekstury światło. Kawał dobrej roboty! Jedyne ci mi się nie podobało, to ta dziwna "maska", światło, odbicie (jakkolwiek to nazwać) w dolnej krawędzi ekranu. Rozumiem, że ta prevka, oprócz własnego zastosowania, miała też służyć prezentacji projektu?

 

Dokladnie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A można wiedzieć czy DoF renderowałeś przez vray'a? Czy jako multi pass(nie wiem czy tak to się w maxie nazywa) eksportowałeś inną warstwę i potem w AE nakładałeś wg niej rozmycie? I jeszcze jedno pytanko - nakładałeś na film jakieś efekty typu noise, czy rozmycie aby uzyskać efekt obrazu jak z kamery? Ogólnie świetna animacja, pierwsze ujęcie jest cudowne.

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czy DoF renderowałeś przez vray'a? Czy jako multi pass(nie wiem czy tak to się w maxie nazywa) eksportowałeś wektor i potem w AE nakładałeś rozmycie? I jeszcze jedno pytanko - nakładałeś na film jakieś efekty typu noise, czy rozmycie aby uzyskać efekt obrazu jak z kamery? Ogólnie świetna animacja, pierwsze ujęcie jest cudowne.

 

Tu nie ma dof'a, Jest tylko rozycie brzegow. Stare obiektywy bardzo czesto nie mialy korekcji winietowania i mialy rowniez duzo gorsze "ostrzenie" na krawedziach kadru. Fakt, ze momentami zgrywa sie to z perspektywa i wyglada jak dof. Z efektow jest jescze aberacja chromatyczna, wyjasniany wczesniej shutter streak i ziarno.

Jedynie drobinki kurzu sa potraktowane dof'em - Frischluft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma dof'a, Jest tylko rozycie brzegow. Stare obiektywy bardzo czesto nie mialy korekcji winietowania i mialy rowniez duzo gorsze "ostrzenie" na krawedziach kadru. Fakt, ze momentami zgrywa sie to z perspektywa i wyglada jak dof. Z efektow jest jescze aberacja chromatyczna, wyjasniany wczesniej shutter streak i ziarno.

Jedynie drobinki kurzu sa potraktowane dof'em - Frischluft

 

 

Gdzieś słyszałem, że te pluginy od Frischluft mają abberacje chromatyczną. Czy to o to chodzi? Czy tworzysz ten efekt przez inny plugin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zzuło mi buty! Wszystko jest świetne! Modeliki, tekstury, grading (tak to chyba się nazywa - ogólna kolorystyka), glowy, ruch kamery! Super! Można wiedzieć jak zrobiłeś te pyłki w powietrzu? No i ten rozjechany glow (u dołu ekranu kiedy patrzy w okno)? Gratulacje pracy i pomysłu! 5***** + rep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zzuło mi buty! Wszystko jest świetne! Modeliki, tekstury, grading (tak to chyba się nazywa - ogólna kolorystyka), glowy, ruch kamery! Super! Można wiedzieć jak zrobiłeś te pyłki w powietrzu? No i ten rozjechany glow (u dołu ekranu kiedy patrzy w okno)? Gratulacje pracy i pomysłu! 5***** + rep

 

Pylki to kilka partykli z dof'em a glowa takiego to Looks robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wierzę i trzymam kciuki za powodzenie produkcji,

ale dorownanie jakością postaci do jakości environmentu (mega realizm) może być, hm, trudne..?

Jak się na to zapatrujecie?

 

Mały szczególik, odblaski od okna pojawiające się na dole ekranu nieco psują wrażenie, może sa zbyt twarde.

Całość genialna!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wierzę i trzymam kciuki za powodzenie produkcji,

ale dorownanie jakością postaci do jakości environmentu (mega realizm) może być, hm, trudne..?

Jak się na to zapatrujecie?

 

Mały szczególik, odblaski od okna pojawiające się na dole ekranu nieco psują wrażenie, może sa zbyt twarde.

Całość genialna!

 

pozdrawiam!

 

Nie celuje w postac 100% realistyczna. Owszem env jest dosc realistyczny... postac nie musi.

 

Ta ktora prezentowalem to jeszcze nie jest final, to jest gdzie konczy sie moja zdolnosc tworzenia postaci i sculptowania (to moj pierwszy sculpt). Jak pojawi sie kasa to chce to pchnac komus naprawde dobremu, zeby wydobyl z tej postaci to co sobie ubzduralem... wiecej stylu i charakteru.

 

Jesli chodzi o odblask... sporo osob o to pytalo wiec postanowilem zrobic wersje gdzie jest on znacznie oslabiony... zrobilem update na vimeo pare dni temu. Jednak podejzewam ze widziales juz ta nowsza wersje wiec... coz... musisz to jakos przezyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że poza renderingiem cos sie bedzie kryło w tym shorcie ... teaser na to nie wskazuje, no chyba, ze to short o pustym pomieszczeniu.

 

ps. Tak, ten blik ok okna (zupdaytowany) jest strasznie przeszkadzajacy. Zawsze jasne punkty odwracaja uwage widza ale w tym wypadku to chyba nie byl twoj zamysl ?

 

trzymam kciuki i mam nadzieje, ze postawisz bardziej na sens niz na rendering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że poza renderingiem cos sie bedzie kryło w tym shorcie ... teaser na to nie wskazuje, no chyba, ze to short o pustym pomieszczeniu.

 

ps. Tak, ten blik ok okna (zupdaytowany) jest strasznie przeszkadzajacy. Zawsze jasne punkty odwracaja uwage widza ale w tym wypadku to chyba nie byl twoj zamysl ?

 

trzymam kciuki i mam nadzieje, ze postawisz bardziej na sens niz na rendering.

 

 

Mialem tego nie zdradzac ale przejzales mnie na wylot :D Dokladnie... bedzie to short o pustym wnetrzu... wlasciwie nie pustym... na srodku bedzie stalo popiersie glownego bohatera :D

 

To oczywiscie tylko sarkastyczny zart :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo ty zagranicą siedzisz od dłuższego czasu..

hmm.. niby masz takie umiejętności a ty jakies badziewne samochody i wizualizacje robisz..

nie kumam :)

ten latarnik już troche ambitniejsza rzecz, ale czemu dopiero teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo ty zagranicą siedzisz od dłuższego czasu..

hmm.. niby masz takie umiejętności a ty jakies badziewne samochody i wizualizacje robisz..

nie kumam :)

ten latarnik już troche ambitniejsza rzecz, ale czemu dopiero teraz

 

Za granica wcale nie tak dlugo. Teraz praktycznie w PL a za granice z doskoku jak cos wpadnie. Wlasnie dlatego, ze mi sie dawno znudzily wizualizacje to postanowilem zaczac robic takie rzeczy jak Latarnik.

Dlaczego dopiero teraz? ...zwykle to troche trwa zanim jest sie gotowym (co kolwiek to znaczy) Trzeba sie sporo nauczyc (nie mowie o 3d) zeby taki temat ugryzc i nie spalic (zobaczymy czy mi sie to uda). Samo pisanie scenariusza rozciagnelo sie na przestrzeni prawie 2 lat... z roznych powodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, wygląda świetnie. Bardzo realistycznie. Ktoś coś wspominał o motion capture, więc podpowiem tylko że ASP we Wrocławiu dysponuje własnym mocapem, który nie jest jakoś szczególnie oblegany, więc jeśli by Cię to interesowało pewnie mógłbyś się jakoś z nimi dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, wygląda świetnie. Bardzo realistycznie. Ktoś coś wspominał o motion capture, więc podpowiem tylko że ASP we Wrocławiu dysponuje własnym mocapem, który nie jest jakoś szczególnie oblegany, więc jeśli by Cię to interesowało pewnie mógłbyś się jakoś z nimi dogadać.

 

Dobrze wiedziec... bede mial na wzgledzie, Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, masz rację, pewnie martwię się na zapas ;) ale porownujesz fabułę z animacją komputerową a to juz inna bajka. Z moich dotychczasowych doświadczen z shortami wiem ze bez animatiku ani rusz, dlatego moja rada brzmi : zrób animatik! bo moze sie okazac ze z 30 minut zjedziesz do 8 - co wbrew pozorom moze nie byc takie złe ... bo shorty na ogół tyle trwają- w kazdym razie - trzymam kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, masz rację, pewnie martwię się na zapas ;) ale z moich dotychczasowych doświadczen z shortami wiem ze bez animatiku ani rusz - dlatego moja rada brzmi : zrób animatik! bo moze sie okazac ze z 30 minut zjedziesz do 8 - co wbrew pozorom moze nie byc takie złe ... bo shorty na ogół tyle trwają- w kazdym razie - trzymam kciuki !

 

Nie wiem skad pomysl ze planuje obejsc sie bez animatiku... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli to ten Latarnik od Sienkiewicza to "Pan Tadeusz" tam gra razem z Powstaniem Listopadowym, jak sobie przypominam.... i jest to rola mocna jak na drugoplanową, no chybą ze została wycięta, ale to się scenariuszom zdarza....:))....broń Boże nie chcę znać scenariusza.... bo by mi się położyła przyjemność oglądania tych 30 min....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli to ten Latarnik od Sienkiewicza to "Pan Tadeusz" tam gra razem z Powstaniem Listopadowym, jak sobie przypominam.... i jest to rola mocna jak na drugoplanową, no chybą ze została wycięta, ale to się scenariuszom zdarza....:))....broń Boże nie chcę znać scenariusza.... bo by mi się położyła przyjemność oglądania tych 30 min....

 

Pan Tadeusz jest ale bez rogu... sorry... budzet nie pozwolil :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

render naprawdę super, podoba mi się też animacja kamery,

Mozna wiedzieć Kto robił dzwięk i muzykę?

Bo też kończę shorta i powoli się rozglądam za taką osobą.

dzieki.

 

Dzieki :)

Na koncu jest napisane kto robil muzyke. Nick Cave i Warren Ellis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, miałem na mysli, że Ktoś robił to osobno dla potrzeb Twojego shorta,

nie do końca się orientuje ale, wydaje mi się że komercyjne uzycie kawałków Cave'a we własnym filmie mogłoby być kosztowne. Bo chyba nie wystarczy opłacić ZAiKS, pewnie też jakieś licencyjne sprawy wchodziły by w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, miałem na mysli, że Ktoś robił to osobno dla potrzeb Twojego shorta,

nie do końca się orientuje ale, wydaje mi się że komercyjne uzycie kawałków Cave'a we własnym filmie mogłoby być kosztowne. Bo chyba nie wystarczy opłacić ZAiKS, pewnie też jakieś licencyjne sprawy wchodziły by w grę...

 

To tylko w tym demku (ktore nie jest w zaden sposob komercyjne)... Do filmu bedzie skomponowana muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności