Skocz do zawartości

Z 2011 do 2010?


3d_operator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem plik w wersji maxa 2011 i chce go otworzyć w 2010. Jak bezstratnie go importować do nizszej wersji programu? Przez obj próbowałem ale mi wyrzuciło ze ma za duzo poly i brak pamięci w kompie. Może da się go jakos przygotować przed exportem (jakie opcje eksportu, pozbycie się smootha)? Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w sumie to nowosc.

Kozystajac z watku chcialbym zrobic 3ds 2011 flame.

Mnie osobiscie 11 ... jak malo co na swiecie. wiekszego ... dawno nie widzialem. wszytko tu jest ..., nie widze zadnej slownie ZADNEJ funkcji ktora byla by lepsza niz w 2010, ale za to widze wiele ktore sa ...

 

Zaczne moze od snapow. wie ktos z was jak wylaczyc aby nie snapowalo do srodka ciezkosci selekcji?, jesli 2 wertexy sa dosc blisko siebie, nie ma opcji aby zlapac za vetrex i lapie za srodek. chcieli dobrze wyszlo jak zawsze.

 

Edytor materialow, to jest dla mnie cos fenomalnego. hehehe to chyba byla jedyna rzecz jaka w poprzednich wersjach nie ... teraz to chyba jest jakis rzart. potrafi sie wieszac, nie wyswietla tego co powinien, a o czasie zaladowania tych wszytkich materialow nic nie mowie. ZENADA.

 

Stabilnosc pracy. to samo. przynamniej raz dziennie reset kompa.

 

szczerze zaluje kasy jaka zostala wydana na subskrypcje

 

 

EDIT,

selekcja z ctrl, co im przeszkadzalo w tym jak to dzialalo w wczesniejszych wersjach,,,, nie wiem

: \

Edytowane przez piotrek
ocenzurowano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś konkrety klicek?

 

za rączke poprowadzisz?

 

ja przypomne że stary select dialog można włączyć zamiast tego wolnego nowego cholerstwa

 

Stary szybszy select dialog

 

Znajdź plik CurrentDefaults.ini:

 

 

C:\Documents and Settings\TWÓJUSERNAME\Local Settings\Application Data\Autodesk\3dsmax\2009 - 64bit\enu\defaults\MAX\CurrentDefaults.ini

 

 

Zmień:

 

[scene Explorer] SelectByNameUsesSceneExplorer=1

na:

[scene Explorer] SelectByNameUsesSceneExplorer=0

 

i koniec. masz stary dobry Select by name.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja w sumie bardzo ładnie, bez problemu jest łądnie stabilny poza jednym momentem. otwieranie plików z poprzednich maxów. prawie non stop crashe i to takie twarde, że max znika po prostu z procesów, bez żadnego error raport dialogu.

 

powiedzcie mi jeszcze czy można wyłączyć ribbona?:D albo ustawiać gdzieś w configach jego układ, bo np merge używam często i wchodzenie prze 3 kliki: ribbon>import>merge mnie wkurza, bo kiedyś były dwa: file> merge ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właściwie nie wywala,w każdym razie nie częściej niż poprzednie wersje.A bluescreena to już nie pamiętam kiedy widziałem.Fakt że żadnych super skomplikowanych rzeczy nie robie;)

 

Xiz0r-Jak często czegoś używasz to sobie wrzuć na buttona:

 

fz3gy1.jpg

Albo pod skrót,albo do quada,po co się produkować po menusach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m nie o to okienko mi chodzilo, chodzi mi o okienko ktore sie pokazuje ja w ME wybierzesz przycisk gdy chcesz wybrac rodzaj mapy jaki chcesz usmiescic w slocie lub rodzaj materialu, ale dzieki za probe

 

Otwierasz plik SME.INI (znajduje się w: C:\Users\user_name\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2011 - 32bit\enu\plugcfg) i zmieniasz w linijce: UseOldMtlBrowser=0 na UseOldMtlBrowser=1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zmiana nie działa. jak zmieniam plik z 0 na 1 w use old..i jeszcze dodatkowo ustawiam żeby w mtlsubmat robił 2 materiały nie 10 to po uruchomieniu maxa są stare wartości

 

edit.

działa.

robiłem to kiedy max był otwarty. i po ponownym uruchomieniu widocznie miał w pamieci stare nastawy.

Edytowane przez drakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności