Skocz do zawartości

Scena3D: Ogień Wojny- szał prędkości


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Barcy, jedno pytanko, ile czeba się uczyć aby osiągnąć twój poziom?(jestem superpoczątkujący, książke mam nie najlepszą[3ds max 3 dla każdego - lecz koncze, i planuje kupić 3ds max4 techniki modelowania - biblia, co o tym myślicie??])jak widze modelujesz wszystko(ludzie doskonale wychodzą, tak jak i budowle, pojazdy)... aż zazdrość bierze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 3dstudio max 3 dla kazdego jest slaba ksiazka- troche zawile tlumaczy gosc- a proponuje ci \"Po prostu 3ds max4\" autorstwa Michelle Matossian-acha i nie pytaj ile trzeba sie uczyc zeby osiagnac cos takiego- jednym zajmuje to niewiele a inni siedza latami (i itak im sie nie udaje :) ) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko jedną książkę o 3dsmaxie. Vademecum profesjonalisty do wersji 3. Nazwa niech nikogo nie zmyli tam jest zwyczajnie opisana większość możliwości maxa. Całkiem dobra. O innych książkach nie mogę się wypowiadać, bo ich zwyczajnie nie znam. Co do zazdrości ;) i modelowania to staram się robić wszystko, chociaż przyznam się, że jeszcze nie robiłem samochodu :D a co do jakości moich prac to jak na razie tylko modeling. Pracuję i uczę się tekstur (jakoś mnie to nie pociąga). Z czasem nauki jest tak jak napisał wiggles. Ja generalnie bawię się grafika3D od dawna, ale dopiero tak od około 2 lat (żeby nie zkłamać) zabrałem się za poważniejszą pracę.

KLICEK gdzie się podziewasz??

Nie zagladasz już tutaj? Jak twoje postępy. Wcale tej scenki nie porzuciłem tylko mam mało czasu dlatego takie powolne postepy:D

Pozdrawiam i cieszę się że się wam podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda wiggles, kolo jest chyba wykładowcą jakimś... ale w sumie to praktycznie wszystko podstawowo tłumaczy(sam pisze ze to tylko wstęp do nauki). a co do vademecum to też sie zastanawiałem,. ale jej ogrom(ponad 800 stron) mnie przeraża... barcy, to zdumiewające... samouk(prawie) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturki bez rewelacji ale trzymają poziom. Hmmm, z każdym modelem coraz lepiej staruszku :). Mam na dysku obrót wokół głowy twojego autorstwa, jeden z pierwszych wipów na forum... Khe khe.... Zdziebko czasu minęło, czyż nie?

 

A i czekam z niecierpliwością na wynik pojedynku Bacry vs. Skóra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury jeszcze poprawię:( (solennie obiecuję poprawę w tym temacie). Tak na prawdę to w teksturach nie ma nic poza (jakby to powiedzieć) podkładem. Kilka zmiksowanych zdjęć (np zardzewiały metal) o odpowiednim kontraście i nasyceniu. Walkę ze skórą pozostawiam na koniec. Toż to będzie dopiero mordęga.

A co do obracającej się głowy to rzeczywiście upłynęło mnustwo wody w Wiśle od tego czasu. Cieszę się że to jeszcze pamiętasz. Mam tylko nadzieję, że nie pokazujesz tego nikomu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bacry widze że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych nawet głębiny forum nie sa Ci straszne:D , a i animka też tam jest - jakieś 79 kb.

No więc przejrzałem to i powiem iż to motywujące że ktoś w stosunkowo krótkim czasie może tak poprawić swój warsztat. Ta głowa jest troszeczke podobna do głowy twojego obecnego modelu czy mi się tylko zdaje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa jak to głowa :D. Nie ma żadnych wyróżniajacych cech szczególnych. Pewnie jest troszkę do mnie podobny, bo główna referencja to lusterko. Ale mogę przysiąc, że jest to zupełnie nowy model (poprzedni został \"sformatowany\") :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to łatwy jest. Tutaj chodzi raczej o takie wygłądzenie, żęby się piksele nie rozciągały we wszystkie strony. To jest trudniejsze:D.

A co rozmumiesz pod pojęciem wyostrzenia bumpa?? żeby były wyraźniejsze wciecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka poprawek, jednak na razie nie ma obrazka. Będzie jak zakończe teksturować wszystkie części ubrania. Odblask zmiejszony no i poprawiłem obszycie. Nikt nie napisał, że na dole kurtki zostało krzywo obszyte:D

Brudzić nie bardzo lubię zawsze wychodzi mi to jakieś nienaturalne :(. Ale może dojdą jakieś plamy od potu pod pachami :D

Czekajcie na update będzie w krótce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Całe szczęście, że czapki nie skasowałem:D Jeżeli się bardziej wam podoba w takim razie będzie z czapeczką. Usta chyba nie są za małe sprawdzałem ogólne proporcje i zdaje mi się, że nie są złe. A teraz jeszcze kilka obrazków, najpierw wersja ogólna pilota jeszcze z tym czymś na głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepty całości i modelowanie masz naprawdę na wysokim poziomie... rewelacja! Natomiast teksturki okrutnie odstają :( Psuje to odbiór całości... aż żal mi sciska serce gdy patrzę jak kaszanisz teksturki. Masz tablet? Jesli nie to może pożycz od kogoś na kilka dni mazania tekstur... myślę że warto nad nimi popracować. A tak poza tym, to będe śledził watek i czekał na filmik... daj sobie czas. Mam nadzieję że efetk końcowy będzie czaderski! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o skórę na ramionach itp? Tam tak naprawdę nie jest nic rysowane tylko prawie jednolity kolor i bump. Tak naprawdę rysowana jest tylko tekstura na głowie i na rękach (tych ostatnich akurat nie bardzo widać). A czy będę animował? Chciałbym, tylko czy mi komputera straczy i czasu (o umiejętnościach nie wspomnę).

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się poprawić. Ale dopiero w ujęciach zbliżeniowych. Jak na razie w stilu nie będzie gościa zbytnio widać. Przypominam, to jest pilot speedera (gdzie na samym początku threada). A pro pos speedera poprawiłem jego materiał też (teraz jest bardziej połyskliwy. Ale prezentacja będzie troszkę później, strasznie brakuje mi czasu. Wkrótce będę się przeprowadzał i mam bardzo dużo innych zajęć. O pracy to już nie będę wcale pisał tak mnie cisną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności