Skocz do zawartości

Wyniki konkursu Pansonic 3D Challenge


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm no rozumiem ze Levusek mogl nie wygrac z 1 i 2 praca...

ale brak prac chocby Tomali w pierwszej piatce to jakis zart,

a pojawienie sie tam "latajacych mnichow" czy tej "laski podajacej kawe" nie swiadczy najlepiej o jury tego konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no rozumiem ze Levusek mogl nie wygrac z 1 i 2 praca...

ale brak prac chocby Tomali w pierwszej piatce to jakis zart,

a pojawienie sie tam "latajacych mnichow" czy tej "laski podajacej kawe" nie swiadczy najlepiej o jury tego konkursu

 

Praca, która wygrała - jednogłośnie. Prawdę mówiąc poziom prac kolejnych - wybranych w preselekcji był bardzo wyrównany. Levus zajął najgorsze z możliwych miejsc - bo pierwsze nienagradzane. Ale pracka fajna, na pewno mu się przyda. Szkoda fakycznie, że tylko 2 miejsca nagradzane, ale to już nie ode mnie zależało.

 

Z tą pracą Tomali hmm... nie wiem dlaczego tak mówisz. Prawdopodobnie nie widziałeś wszystkich prac. Tutaj też to rozumiem, bo te które są na stronie konkursu są w dosyć słabej jakości. Wiem, że ciężko się ogląda te prace w lo-resie na stronie konkursu nad czym ubolewam od początku.

 

Jeśli chodzi o pracę z Panią podającą kawę - no tutaj już jury proszę nie mieszać, a przeczytać w jakiej kategorii wygrała. Jury nie miało nic do tego :)

 

Prace ogólnie były oceniane w kilku kategoriach - pomysł, ogólne wykonanie i sam anaglif. No i tutaj muszę napisać, że wiele prac sporo traciło przez wykonanie stereo3d. W konkursie chodziło natomiast o stworzenie anaglifu. W przypadku gdyby w konkursie chodziło o stworzenie zwykłego obrazka w 3D - kolejność mogłaby się zmienić bez wątpienia. W wielu przypadkach anaglif psuł prace, albo był przesadzony lub źle złożony. Myślę, że wynika to z tego, że niewiele osób tworzyło obrazy w tej technice.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było spoko, dopóki LordVex nie wziął udziału w konkursie ze swoją kiełbasą wyborczą(organizatorzy nie widzieli???), no i szkoda ze dobre prace były mocno gnojone.

 

Myślę, że widzieli, ale niestety głosowania w internecie mają to do siebie, że często wygrywa ten kto ma więcej znajomych. Z drugiej strony - regulamin konkursu tego nie zabraniał co nie zmienia faktu, że nie było to fair play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców.

 

Czemu praca która wygrała, wygrała jednogłośnie tego nie wiem. Pewnie mam z.... gust :D. Ale jakoś przy konkursach które odbywają się na CGTalku, a nawet na MAX3D.pl, nie mam takiego dysonansu jak w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani podająca kawę to wybór publiczności - więc trzeba oskarżać demokrację.

 

 

Praca która zajęła pierwsze miejsce była najbardziej kompromisowym wyborem, który pogodził jury. To częsta sytuacja w przypadku konkursów o zbliżonym poziomie.

 

Dyskusja o pierwszej trójce była bardzo burzliwa, i praca Levusa minęła się z drugim miejscem minimalnie. Żadne to pocieszenie, ale zawsze warto wiedzieć .

Lobbowaliśmy z Adkiem, żeby jeżeli będą kolejne edycje , pula nagród była choć trochę szersza.

 

Prace oglądaliśmy na dużym ekranie, w dużej rozdzielczości i muszę powiedzieć, że w przypadku niektórych prac, skok jakości na plus był olbrzymi.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis to jest takie bardzo nieładne słowo... :). Domyślam się że skok jakościowy był, bo niestety przeglądanie prac na stronie mijało się z celem. Zresztą było kilka niedociągnięć organizacyjnych, ale może następnym razem będzie lepiej. W każdym razie plus dla firmy za to że zorganizowała konkurs z fajnymi nagrodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kase bym na Levusa postawił ;D. Ale Levus niech się nie martwi... z takimi zdolnosciami i tak wygra konkurs jakim jest życie... Tam troche więcej osób decyduje.

 

Co do pierwszej dwójki bo tylko o niej jury decydowało to się trochę o pomstę do nieba prosi... co doskonale wyraził Klicek swoją miną w komentarzu wyżej... no ale jak wiadomo to kwestia gustu...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że widzieli, ale niestety głosowania w internecie mają to do siebie, że często wygrywa ten kto ma więcej znajomych.

 

Patrząc na wyniki mogę stwierdzić że znajomości rzeczywiście się przydają.

Szczególnie znajomości w komisji.

Żadna ze znanych osób z max3d oprócz levusa nie znalazła się wśród najlepszych prac.

Drugie miejsce jest po prostu śmieszne. Gdzie tu pomysły i rozwiązania które mogą wzbogacić nasze życie?

Czy praca lewusa była mniej pomysłowa i miała gorsze wykonanie?

Pierwsze miejsce może i estetyczne ale jakiegoś głębszego sensu tu nie widzę.

Praca z mnichami siedzącymi przed telewizorem ma bardzo słabe modele.

O wieeele słabsze niż modele w pracy np tomali i wcale nie lepszy pomysł.

 

Jeszcze coś napiszę o samym prowadzeniu konkursu. Kompletna porażka. System oceniania w który nikt z zewnątrz nie miał wglądu.

Wszystkie prace maja oceny 0/10. Dlaczego wyniki głosowania były tajne?

 

Na przyszłość weźcie przykład z cgtalka gdzie doceniane są różne aspekty pracy. Tam nie przejdzie "estetyczny" render składający się w połowie z kulek.

 

Jeśli jest taka możliwość to przy następnych konkursach GRAFICZNYCH max3d.pl powinien być ścisłym partnerem.

Szczególnie w kwestii nagród publiczności powinni mieć głos ludzie którzy ocenią jakość grafiki.

Nie jakieś onetowe dzieciaki bez pojęcia jak tutaj. Przeczytałem kilka komentarzy i powiem krótko, kompletny brak pojęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla uczestników i dla jury za nominację zwycięzcy. Serio.

Dla mnie jedyna praca, w której '3d' to nie gadżet i dodatek.

Lekko, swobodnie i przestrzennie. W sam raz na ideę 'for Life'. Więcej w niej 'arkitektoniki' niż ilustratorstwa, dlatego pewnie tyle tu kręcenia nosem. Hehe.

 

Ps. Nie mam znajomości w komisji oraz nie znam zwycięzcy.

 

Norden, Trybunem Ludu zostaniesz, niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, kompromisy... to dobre okreslenie, tak samo "konkurs o zblizonym poziomie" duzo slabych prac, kilka srednich... to jest tak zwany zblizony poziom gdzie nie ma wyraznie odstajacej poziomem pracy. W sumie nie rozumiem. to musi byc jakis socjologiczny problem. nie wiem. Wydaje mi sie ze lepsze prace mozna znalesc u nas w bitwach gdzie walka jest o marchewke i uscisk dloni prezesa: ]. Moze ludzie boja sie zainwestowac czas w prace sadzac, ze znajdzie sie jakis gosu ktroy wymiecie wszytko, a przez to zmniejszy do zera nasze szasne. hehe.

Jesli kogos urazilem to przepraszam, nie chcialbym sie wymadrzac co to nie ja. i wogole. Ale wlasnie przed chwila ogladalem prace z 3dtotal, a potem te konkursowe...... roznica jest.... nie do przebrniecia, a da sie: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wynik jest kontrowersyjny to znaczy, że konkurs był w miarę uczciwy jak na nasze warunki. Ale dla mnie kontrowersyjny jest brak kontrowersyjnych prac. Zupełnie jakby uczestnicy próbowali zadowolić osbiorców i jury, a nie przywalić im pracą w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daberman

Wkurzyłem się! W TV, w programie "Kawa czy Herbata" http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/kawa-czy-herbata/wideo/mistrzowie-animacji-3d/2549726 był wywiad z Bagińskim i... Piętą (wyróżnienie) odnośnie powyższego konkursu. Cholercia, rozumiem, że zwycięzca konkursu mógł np. nie przyjechać do programu na wywiad, ale dlaczego nie wspomniano nawet jego nazwiska? To nie uczciwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności