Skocz do zawartości

Internet w UPC


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej przesiadam się z dostawcy netu gdyż obecnie płacę 59zł za 1Mb/s - przegięcie:)

 

Myślę o przesiadce na UPC czy macie jakieś doświadczenia z tym dostawcą? Awarie, rzetelność firmy, rzeczywista prędkość itp, itd, etc:)

 

A może polecacie coś innego NETIA i jakieś mniej znane ogólnopolskie firmy.

 

Dzenk za info prosto z łącza 1Mb/s za 59 zyli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja na temat UPC tez nie moge zlego slowa powiedziec. Wrecz przeciwnie - okolo 3 lata temu podpisalem z nimi pierwsza umowe - poczatkowo na net chyba 2Mb w pakiecie z telefonem stacjonarnym. Obecnie w tej samej cenie mam juz 30Mb :) Bez zadnych ruchow z mojej strony - po prostu dostaje sie od nich wiadomosc z informacja ze net bedzie szybszy i tyle - cos pieknego:)

 

Pozdr.

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSn4k3 Dzięki, a wiesz może jak to wygląda od strony technicznej? Tzn czy oni to ciągną po kablu TPSA, czy przyjdą jacyś panowie i wywalą mi dziurę w ścianie itp

 

upc ciagnie wszystko po kablu koncentrycznym, wiec musi byc w okolicy

skrzynka upc, zeby mieli skad pociagnac

 

jesli nie miales zadnej kablowki do tej pory... czeka cie montaz kabelka,

dziura w scianie etc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No UPC to bardzo solidny dostawca netu jest. Zwiechy się zdarzały, ale zawsze albo była wcześniej informacja o tym, że mogą się zdarzyć albo naprawiali je od ręki. A Panowie monterzy nawet u mnie po sobie posprzątali :P No i ceny mają teraz jedne z lepszych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam net z upc 5 mb za 55 zl. huczy az milo. w dodatku nie mam kablowki u siebie i mam udostepnione kanaly do ogladania przez internet takie jak discovery, tvn24, animal planet, dla dzieciakow minimini , zigzap :P jak ktos chce linki do kanalow to zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UPC od 3 lat. Wykupione miałem 2Mb. Najpierw podnieśli mi do 8Mb a teraz do 30Mb. Jak mi modem się zaczął wieszać to jeden telefon i monter przyjechał i dał mi nowy.

Jak dla mnie super. Wszelkie awarie które były trwały najwyżej kilka h a było ich ze dwie może trzy.

Do modemu mam podpięty router a do routera ps3, psp, komp i laptop beż żadnego problemu.

A jak człowiek zapomni zapłacić abonamencik to miła pani zadzwoni i powie że jak nie zapłacisz to Cie odetną za tydzień :) a jak Cię już odetną to dzwonisz do nich i ładnie prosisz panią żeby Cię podpieli z powrotem i dają Ci kolejny tydzień na opłatę :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam UPC chyba od 3 lub trochę więcej lat.

Awarie zdarzały się na początku gdy przyszli i założyli. Jednakże to nie z winy, że źle podłączyli tylko oni mieli jakieś problemy. Wtedy miałem noestradę i po skończeniu umowy czekałem na UPC 0,5 roku aż przeciągną światłowody do mojego osiedla :)

 

Zaczynałem od 512Kb/s po roku zwiększyli chyba do 2Mb/s. Później przyszli do domu i zaczęli mi gadać, że mam u nich wszystko (telefon, kablówkę, internet). Zaproponował mi internet 15Mb/s w tej samej cenie :D Po jakimś czasie przyszli znowu zawitali i tak samo jak poprzednio, ale teraz z dekoderem czy czymś takim i internet 25Mb/s w tej samej cenie :) Sami przyszli i zaproponowali. Musiałem czekać 2-3dni na zwiększenie, ale zwiększyli. 0 awarii, wszystko pięknie śmiga :)

 

Na święta zawsze uruchamiają HBO, itd. jak ktoś niema. Raz miałem na ponad 1 miesiąc :D bo zapomnieli mi wyłączyć i sam musiałem im to powiedzieć (później doliczyli by do rachunku, a ja tam mało oglądałem).

 

Jednakże jest różnica bo UPC ma max. 120Mb/s, a neostrada 25Mb/s. Teraz widział reklamę, że 25MB/s za 40zł na stałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC aktualnie rzadzi, ja mam teraz ASTERA i unikajcie tego szitu szerokim lukiem, przy deszczach nie da sie uzywac netu, a czasem po prostu net jest ale strony niechca dzialac ;) transfer zerowy bez powodu, smiech na sali ;) i 140 zika miesiecznie za 10 mb, ZART

teraz ide do Vectry, bo nie moge miec UPC w mieszkaniu, za 8 mb + kablowka 60 kanalow 50 zyla, dla mnie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ex3 pisze. Nic nie trzeba klonować. Router podłączasz do modemu, wpisujesz to co dostaniesz z umową w ustawieniach i już.

 

Kiedyś faktycznie było ograniczenie. W momencie gdy pojawił się drugi komputer w domu (i był podpinany do netu sporadycznie bo to laptop), przez chwilę był strach, że ktoś przyczepi się do podpiętych dwóch maszyn. Jakoś niedługo po tym, przy okazji przedłużania umowy okazało się, że już nie ma takich ograniczeń albo jest ono zwiększone do iluśtam komputerów - teraz już nie pamiętam dokładnie, w każdym razie teraz bez problemu działa nawet z 4 komputerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to z tego co pamiętam uregulowane prawnie że w granicach jednego lokalu możesz sobie dzielić a ograniczenie tego jest bezprawne. Klonuje się czasami MACA tylko jak sobie zastrzegą w umowie że filtrują (a zastrzegają nagminnie w mniejszych firmach) choć moim zdaniem też powinni tego zabronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aster i klnę w żywy kamień. Przesiadłem się na niego z konieczności kiedyś, bo w okolicy nie było UPC i teraz muszę czekać do końca umowy. Tak, jak pisze Klicek: transfer słaby jak herbata z "minutki", zwisy, nie otwierające ie strony, podatność na pogodę... To prawie jak w starym dowcipie o fiacie 126p, który się psów bał i na drzewo przed nimi uciekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Netie podajże 6mb/s za 59zł. Wszystko ok, naprawdę rzadkie awarie, trwały po 30min a zdarzały się raz na miesiąc/dwa.

 

Aktualnie mam UPC 25mb/s z routerem bezprzewodowym thomson. Szybkość rewelacyjna ale spadki transferu straszne, ściągam dane po 3mb/s a nagle spada do 100kb/s. Po restarcie routera znowu jest ok... czasem się trzyma czasem nie. Wiem, że tak się dzieje nie tylko w moim przypadku, na sieci znalazłem osoby z takimi samymi problemami. Nie wiem czasem czy to nie wina ich kiepskiego routera. Aktualnie zgłosiłem reklamację.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem TPSA i bylem zadowolony, zadnych ograniczen i bez problemow, jedynie cena odrzucala i te dodatkowe oplaty. teraz mam netie 4mb za 49zl i jestem zadowolony, hula az milo:)

 

W poprzedniej pracy miałem do czynienia z TP (Neostrada) i niestety nie byłbym

taki pewien co do braku ograniczeń. Okazało się, że niektóre strony są blokowane (ponoć ze względu na to, że są to serwery wysyłające spam) ale nawet nie ma o tym żadnej informacji (!!). Szlag mnie trafiał jak nie mogłem uzyskać ważnych informacji z różnych mniej znanych forów o programowaniu, flashu i tworzeniu stron, po prostu można było czekać w nieskończoność i nie ładowały się. Gdy w końcu wyszło na jaw, co się dzieje, przez telefon powiedzieli, że niestety nie ma możliwości odblokowania tych stron "bo to są jakieś pojedyncze strony".

Cenzura, oszukiwanie (no bo jak wytłumaczyć celowe ograniczanie dostępu) i traktowanie klienta jak idiotę - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem swego czasu Videostradę... Telewizja fatalnej jakości (niesamowita kompresja niektórych kanałów). A interent chodził jak mu się chciało. Nigdy nie uzyskałem prędkości w okolicach 521 kb...

Na Netię bardzo dużo moich znajomych narzeka. Podobno straszną kichę odwalają w biurze obsługi i jakość połączenia słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam UPC 25mb/s z routerem bezprzewodowym thomson. Szybkość rewelacyjna ale spadki transferu straszne, ściągam dane po 3mb/s a nagle spada do 100kb/s. Po restarcie routera znowu jest ok... czasem się trzyma czasem nie. Wiem, że tak się dzieje nie tylko w moim przypadku, na sieci znalazłem osoby z takimi samymi problemami. Nie wiem czasem czy to nie wina ich kiepskiego routera. Aktualnie zgłosiłem reklamację.

 

pozdro.

 

Wiesz co to całkiem możliwe, że to wina routera. Mam dokładnie ten sam pakiet i spadków transferu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, a miał ktoś doczynienia z internetem z dialogu? Niestety UPC mi nie sięga, według tego co mi pokazało na ich stronie, a niby jedna z większych ulic Wrocławia... Za to dialog niby jest i ceny konkurencyjne, tylko jak z jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, a miał ktoś doczynienia z internetem z dialogu? Niestety UPC mi nie sięga, według tego co mi pokazało na ich stronie, a niby jedna z większych ulic Wrocławia... Za to dialog niby jest i ceny konkurencyjne, tylko jak z jakością?

 

Z zasięgiem masz rację, jeżeli ich strona nie kłamie, to UPC nie działa na terenie Poznania, Olsztyna, Rzeszowa, a to raczej nie są małe wioski :) Ale ja mam neostrade i ciągłe problemy, więc nic nie mówię, jak zmienię na Netie, to pogadamy ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, troche idiotyczne ale nurtuje mnie, otoz jak wyglada sprawa zasilacza modemu UPC(bo pewnie napedza zasilacz zewnetrzny:) ), jak wyglada sprawa nagrzewania sie takiego zasilacza?, chodzi o to czy po calym dzniu pracy nie bedzie rozgrzany do czerwonosci i nie spowoduje jakiegos nieszczescia, wiem ze to glupie ale nigdy nie przepadalem za zasilaczami zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza zewnętrznego, to mam modem Motoroli od nich, który to właśnie zasilany jest zewnętrznie - przy dotyku jest zimny, więc problemów żadnych być nie powinno.

 

Co do samego UPC to złego słowa powiedzieć nie mogę - potwierdzam wszystkie superlatywy wymienione przez moich poprzedników.

 

PS:

Pingi w gierach też okej - na sensownych serwerach oscylują mi w granicach 50-75ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka od dziś mam 10Mb/s z UPC

Mam jeszcze jedno pytanie do was a nie chce zakładać nowego wątku.

Obecnie mam na moje nazwisko dwa nety Krakowski UPC i Wrocławski Lanet (taka mała kablówa)

Jak to jest z corocznym odliczaniem netu wiecie może czy będę mógł odliczyć obydwa nie wzbudzając podejrzeń urzędu skarbowego?

 

Dzenks za pomoc w całokształcie wątku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy podatkowe od 2005 r. przewidują odliczenie związane z korzystaniem podatnika z sieci internetowej. Na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6a u.p.d.o.f. odliczeniu od dochodu przed opodatkowaniem podlegają wydatki ponoszone przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł. Ulga ta polega zatem na pomniejszeniu dochodu przed opodatkowaniem, a nie na odliczeniu poniesionego wydatku (lub jego części) bezpośrednio od podatku. Jednocześnie, na podstawie art. 26 ust. 7 pkt 1 u.p.d.o.f., wysokość wydatków na określony powyżej cel dla potrzeb odliczenia ustala się na podstawie faktury - w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.

 

 

Liczy się miejsce zamieszkania

 

Ustawa o PIT przewiduje, że ulga dotyczy wykorzystywania internetu w miejscu zamieszkania podatnika. Warunek ten rodzi sporo komplikacji związanych m.in. z wykorzystywaniem internetu. Przepisy podatkowe, mimo że często posługują się terminem miejsce zamieszkania, pojęcia tego nie definiują. Zgodnie z definicją zawartą w art. 25 kodeksu cywilnego, miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. Tym samym o miejscu zamieszkania decydują dwa elementy – przebywanie w danej miejscowości i zamiar stałego pobytu. O stałości pobytu w danym miejscu decyduje przede wszystkim takie przebywanie, które ma na celu założenie tam pewnego rodzaju centrum interesów życiowych. O tym, gdzie takie centrum się znajduje, decyduje zaś sam podatnik. Istotne jest to, że miejsce zamieszkania nie ma dziś nic wspólnego z miejscem, w którym jesteśmy zameldowani, czy to na pobyt stały, czy też czasowy.

 

Tylko w jednym miejscu

 

W związku z tym przebywanie podatnika w jednej miejscowości, np. przez trzy, cztery miesiące czy nawet rok lub dwa, nie świadczy jeszcze o tym, że ma on w tej miejscowości lub pod tym adresem miejsce zamieszkania. W szczególności powinny o tym pamiętać te osoby, które z natury rzeczy przebywają w danej miejscowości czasowo, dlatego że albo zostały do niej oddelegowane, albo też w tej miejscowości tylko studiują.

 

Z drugiej strony, fakt, że pod danym adresem zamieszkujemy tylko czasowo, bo mieszkanie to wynajmujemy, nie świadczy jeszcze, że nie jest to nasze miejsce zamieszkania.

 

Jeśli bowiem nie mamy własnego mieszkania, a z zamiarem stałego pobytu w danej miejscowości wynajmujemy mieszkanie, to w tym właśnie miejscu mamy nasze miejsce zamieszkania, nawet gdyby najem skończył się po miesiącu (np. z powodu wypowiedzenia takiej umowy).

 

Ważne jest to, że gdy w danej miejscowości nie przebywamy z zamiarem stałego pobytu, to miejsce to nie jest miejscem naszego zamieszkania. A gdy takim miejscem nie jest, ponoszonych w tym miejscu wydatków na internet nie wolno nam odliczyć.

 

Co jednak najważniejsze, można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania. Oznacza to, że nie można korzystać z odliczenia wydatków na internet ponoszonych równocześnie w dwóch różnych miejscach.

 

Na podstawie:

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/ulga;na;internet;-;kiedy;i;dla;kogo,146,0,150162.html

 

http://prawocywilne.blox.pl/2010/01/Ulga-za-Internet-2010-r-jak-odliczyc-ulge.html

 

 

Wiec wedle tego podwojnej ulgi niema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności