Jump to content

Minibitwa WebDesign #4 - Jazz Cafe


Recommended Posts

regulamin: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=58465

 

 

 

Under a Bad Sign

---------------------------------

 

1. Projekt:

- logo - Under Bad Sign

- serwis www (szerokość 960px)

 

2. Prezentacja firmy:

"Under a Bad Sign" to klub bluesowo/jazzowy, w którym co wieczór przelewa się morze alkoholu zatopione we wszechobecnym dymie palonej nikotyny. Wszystko to oczywiście przy akompaniamencie zespołów grających na żywo. I tutaj pozwolę sobie na przytoczenie kilku inspiracji:

 

- flagowy kawałek naszej knajpy

http://torm.pigk.net/california_dream.mp3 - oczywiście nie może zabraknąć pięknych głosów pięknych kobiet... a to jeden z tych naj...

a tak zwykle kończymy (nad ranem): http://www.youtube.com/watch?v=jcbdIzNJmEc

 

bójki to raczej bardzo rzadka przypadłość u nas.. i nie chcielibyśmy w ten sposób przyciągać klientów ;)

 

3. Cel strony:

- strona ma przede wszystkim informować o wydarzeniach, czyli aktualnych koncertach... mniejszych i większych z wyróżnieniem tych drugich...

- ma również odzwierciedlać klimat miejsca... które mam nadzieję udało się odzwierciedlić w przytoczonych utworach.

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to piszcie w tym wątku... czas start...

bitwa kończy się standartowo za miesiąc... czyli dokładnie 19 września

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Edited by torm
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...oj jaki Albercik młodziutki i do tego niezadowolony z akustyki kanjpy...ale sieje po swojemu ... nich trwa wiecznie...!!!

pewnie wejde w ten temat...:)))...chociażby dla poprawienia akustyki...

Edited by dziadek3D
Link to post
Share on other sites

wiem, ze nie było, szkoda ze nie ma oddzielnych wątków, ale w dizajnie wazniejsi są ludzie niż projekty. Jak jest pretekst by pogadac o rozwiązaniach, to czmu nie. Poniżej moja motywacja jakby ktoś chciał mnie zmieszać z błotem, to proponuje merytorycznie:

 

Wybrałem stylistykę mainstreamową - drogiego lokalu w drogiej dzielnicy. Coś co szybko moze trafić na inne media - płyty koncertowe sygnowane barem, gotowe rozwiązania dla menu, zajawek w sieci i ogólnie.

Logo długie, więc je wizualnie skróciłem do najbardziej treściwego elementu - to moze zawsze copywriter wykorzystać w budowaniu nazw drinków imprez i tym podobnych akcji. Jazz club dodałem z przymusu, ale z opcją, ze Under a bad sign obejdzie się bez tego dodatku.

 

Przyznaje sie, ze logo nie rozpisałem na siatce więc moze nieco kolidować z layoutem- filanie postaram się to zgrać w całość.

 

EDIT: Jak coś moge zalozyc WIPa i tu wkleić pozniej tylko finalny projekt.

Edited by olaf
Link to post
Share on other sites

spokojnie... na razie to rozkręcamy... jak będzie wystarczająca liczba chętnych to się wszystko podzieli i zrobi "po Bożemu" czyli tak jak być powinno... :) a co do projektu to ok, ale ciężko się trochę wypowiedzieć na temat nie skończonego projektu WEB'owego... bo tutaj raczej nie ma co się czepiać detali.... ważny jest całokształt projektu... (przynajmniej tak uważam) bo mógłbym się doczepić, że zostawiłeś miejsce czarne na dole... ale jak je dobrze zagospodarujesz... to będzie ok. mógłbym się doczepić co do kilku innych rzeczy, ale pewnie je jeszcze poprawisz i masz tego świadomość. Co innego jak ktoś oddaje skońcozny projekt i wówczas można coś na ten temat konstukrywnego powiedzieć.... chociaż ja to trochę laik jestem... więc nie wiem czy słusznie prawię, bardziej czuję niż wiem ;)

Link to post
Share on other sites

...ja tam trzymam sie regulaminu

 

1. Projekt:

- logo - Under Bad Sign

- serwis www (szerokość 960px)

 

...a nie sonduje co kupią klienci i skręcam w stronę zapotrzebowania.... chytre ale mało eleganckie....:)))

 

mam nadzieję że prezes bitwy bedzie czuwał....!!!!...:))

Link to post
Share on other sites

dziadku, jak na razie regulamin nie został złamany :) zagranie nietypowe - fakt, ale dopuszczalne :) Poza tym pierwsze bitwy zakładały WIP'a więc może to i lepiej... więcej będziemy w stanie wyciągnąć z tej ... bądź co bądź... zabawy :)

 

--edit--

poza tym jeszcze myślałem o sposobie wyboru zwycięzcy, czyli zwycięzca wybrany przez "klienta" i nagroda publiczności. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

....serwis www to nie opakowanie na płytę czy baner... jak ktoś sobie z tego zdaje sprawę.... to tym bardziej jest to zabawne .... no i mamy dobrą zabawę.... :))... najważniejsze że się dzieje... i może przyciągnie trochę ludzi....

Link to post
Share on other sites

dziadku dla mnie ID to cś jak one size fit all. Ma być tak zaprojektowane by sprawdziło się jako wszystko. Tak zawsze projektuje, ale to tylko moje skromne zdanie. Dosiedziałem nieco i mozna uznać, ze skonczylem, zeby nie robić zamieszania. ponizej opisy co na obrazku.

 

Logo (opis i motywacje kilka postów wyżej):

badSignLogo.jpg

 

Strona główna - przystosowana dla urządzeń mobilnych:

badSignMain.jpg

 

zakładka z koncertami:

badSign_concerts.jpg

 

prazentacja na urządzeniu mobilnym:

badSign_ipad.jpg

 

test kompozycji, jako ciekawostka. Zwykle na takich testach okreslam komplementarnosc rozwiązań.

badSign-paper.jpg

Edited by olaf
Link to post
Share on other sites

ogladalem ostatnio prezentacje serwisów na urządzenia mobilne - jako strony i stand alone i taki projekt mnie podkręcił. Nie było nic o wielkości w pionie wiec chciałem siię pobawić, by nie tkwić w schematach. Oczywiscie moglbym zmienic kompozycje pod normalny ekran, ale kompromisy zostawie sobie na godziny pracy ;)

Link to post
Share on other sites

serwis www to serwis www... przeciez wiadomo że tu nic dalej się nie rozwinie ....:))... tu nie robimy pieniążków.... tylko zabawę....:)))... może byc nawet mobilna...!!!

 

a nie mógłbyś zrobić jeszcze trailera i od razu makingoffa....:)))

Edited by dziadek3D
Link to post
Share on other sites

....ja się bawię... jak zwykle zresztą...:)))

 

a poza tym byłem wczoraj na pokazie lodówek strasznie mnie zainspirowała....:)))

 

lodowka-net.jpg

 

a dojechałem tam samochodem...:)))

 

car-net.jpg

Edited by dziadek3D
Link to post
Share on other sites

Widzisz Dziadku, to tak jak z alfabetem. Jak dobrze zaprojektujesz A, to reszty juz nie musisz projektować a tylko wykonać. Ja z takim nastawieniem projektuje, stąd taki komplet prac. Ale kazdy ma inny styl ;)

Link to post
Share on other sites

Pani Olu-F.... jak jest minibitwa to się wstawia i czaka na sondę.... a nie wpada, macha torebką, poprawia makijaż i trzęsie cyckami... kobietą to uchodzi, ale dalej jest to nie eleganckie.....:)))...no rozumiem się nie gniewam.....taki styl....:)))

Link to post
Share on other sites

nie jestem kobietą, zapomniałem hasła na konto "olaf". poza tym inne minibitwy tu są daleko bardziej merytoryczne, przez to, ze pojawiaja sie wipy i ludzie sobie coś doradzaja.

Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy