Skocz do zawartości

Teczka 2D: Z natury


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz można narysować kupę, która przynajmniej budzi emocje:) A kupa w kubku to już pojazd po bandzie!:) Zgrzewam się i piszę to też do siebie. Pracuj chłopcze nad przekazem! *Azinsky ty też:)

A tak zupełnie poważnie to jak byś chciał żeby to wyglądało i dlaczego nie podołałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupełnie poważnie to jak byś chciał żeby to wyglądało i dlaczego nie podołałeś?

 

Pomijając standardzik czyli kolor + kontrast (oko inaczej widzi niż aparat fotograficzny, jakieś szacher-macher z akomodacją ma tu zdaje się wpływ największy - więc nawet studiowanie zdjęć tu nic nie da), to najbardziej razi mnie padaka rysunkowa. Elipsy w perspektywie to wcale nie jest taki znowu prosty temat, a u mnie ani elips ani perspektywy ;) Ale jest to jeden z powodów dla których ćwiczę głównie obiekty zawierające dużo elips i łuków (może ktoś to zauważył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak betix ci poradziła spróbuj kreską podkreślać kształt bryły zamiast iść mu pod prąd, szczególnie to widać na dzbanku na którym to najbardziej widać jak twoje cieniowanie zaburza jego obłość, ofc nie ma co tez przegiąć w drugą stronę i tylko w jednym kierunku kreski stawiać ale poza oddawaniem faktury cieniowanie powinno chyba też podkreślać kształt,

o konstrukcji i innych bzdetach nie będę wspominał bo sam mam duże braki w tej dziedzinie zwróć uwagę na elipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kalberos świetne te owoce :) bardzo inspirujące :D

Twoje prace z martwą widać że trochę się rozjeżdżają jeszcze (elipsy i kształt np.butelki) ,ale witaj w klubie bo mi też :D:D:D

 

@ Betiix fajna ta gruszka ,ma ładny światłocień (tak się to nazywa?) ale z tym ogonkiem to mam wrażenie że zaszalałaś??

 

No czepiam się bo oczekuje tego samego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kertt123

Witam jestem tu nowy i chciałem się zapytać. Jak zacząć? Chciałbym się zająć digital art ale nie mam żadnych podstaw w rysunku i malowaniu. Posiadam tablet i średnie ogarnięcie w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, aczkolwiek planuje w drugim semestze u Watts'a wykupic klase z malowania gwaszem, wiec wtedy napewno pojawia sie jakies prace analogowe. Ostatnio bardzo mocno ciagnie mnie w tradycyjna sztuke, zaden concept art czy ilustracje. Nie ma to jak kawal nagiej pupy i pomarancze ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ice ładne te mandarynki,aż bym sięgnął po nie, widzę że jeszcze trochę muszę się podszkolić.

A to moja pomarańcz udająca mandarynkę, rzekomo podobna do jabłka ;d

7styczniamandarynkopomarancza.jpg

 

7styczniamandarynkopomarancza3.jpg

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum, zaraz zabiore sie za robienie teczki chociaz w ich nawale jaki jest na forum nie wiem kiedy ktos na to spojrzy ;D Tymczasem wrzucam dwa portrety

 

pawemielnik1.jpg

 

pawemielnik3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulinka, to o cyzm pisal Omen tutaj: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=67127 mozna rozwnie dobrze zastosowac w naturze. Osobiscie uwarzam brystol za kiepski papier do wegla, a chyba wlansie na nim rysowalas? Lepiej co bardziej porowatego w polaczeniu z pedzelkiem ktorym wprowadzisz wegiel w te male doleczki w papierze. Mozna wtedy uzyskac cos takiego:

 

dorian1204920750-dorian-guliano.jpg

 

 

Oczywiscie taki poziom pracy wymaga oglomnego nakladu godzinowego samego tworzenia, nie mowiac o latach praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki Ice za krytyke ,bo już się zastanawiałam czy jest tak tragicznie ,że nic nikt nie pisze ,czy cóś.Co do papieru to papier do ksero cos jak A2 czy coś koło tego.I faktycznie jest bardzo płaski.Dzieki też za wzianke o pędzlu i chropowatej powierzchni bo nie wiedziałam że z węglem tak mozna,może to troche mnie naprowadzi na dobre tory.Wcześniej rozmazywałam palcem do czego nie jestem zbyt przekonana.

A co do rysunku powyżej szczęka opada:)genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema maluje ktoś na ipadach może? Chodzi mi o artstudio/procreate. Jak to wygląda w praktyce i czy jest sens kupowawać takie urządzenie? Widziałem na necie jakieś piórka do ipadów i też się zastanawiałem czy dają radę.

zdrówko!

 

still001j_rrraxen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności