Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Moj samochod w niedalekiej przyszlosci


bolitic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa rendery samochodziku - juz trzeciego. Jak uzbieram kase to kupie takie cos w realu.

 

Soft: 3ds max, vray, AE i PS.

 

Sorry za rozjezdzajaca sie rejestracje z przodu i slabej jakosci tlo.

 

Obrazki:

 

1.

 

przodm.jpg

 

2.

 

tylwm.jpg

 

cheers!

  • Sad 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Doprawdy dziwnie wygląda ta rejestracja - jakby była dopaćkana w szopie. Generalnie model wygląda dobrze, ale sam render odstaje - albo rozmiar filtra samplingu źle dobrany albo obrazek skalowany jakimś żałosnym algorytmem. Widać przy oponach, że to był jakiś filtr wyostrzający. Ode mnie na razie tyle - jedną uwagę zatrzymam dla siebie. Niech inni biją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami przez pixele to wygląda jak rozciągnięte zdjęcie. Dorzucam się do prośby Eddy'ego wrzuć siatkę i clay render. Z tego co się orientuje w regulaminie forum jest napisane, że jeśli model jest nie swój należy o tym wspomnieć. Rozumiem, że jeśli nic nie napisałeś, to Twój model. No i mam jeszcze dwa pytanka. Jak się nazywa ten model Toyoty? Po jakiego wafla ma lusterko nad lewym światłem? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, sorry ze tak pozno, bylem na piwie (sobota).

 

dac77: masz racje, oryginalny render byl w 850x630 i powiekszylem go w ps do 1200x900 stad taki sampling :P

 

JohnZi: Dzieki, model moj robiony na podstawie juz gotowego. Mam blueprinty ale cos nie umiem ich odczytac za bardzo, ale i tak sie przydaly chociaz ostateczny model byl blizszy modelowi. Tak wiec gwiazdki moga leciec:) PS. Milo jakbym dostal gwiazdki od mastera samochodziarzy jakim jestes:)

 

Eddy__: tyle ze lepszych renderow na razie nie umiem :P Zaraz zaladuje claya.

 

pecet: dzieki, troche podszlifowalem modelowanie i od Punto czy Ferrari chyba udalo mi sie zrobic progress.

 

gientekwl :)

 

Kub@: kalkulatorem wygladaloby lepiej, ale ja zrobilem je pralka:) PS. W rendery testowe nielze zes namieszal :D

 

Kubajaniak: model moj. Ta toyota nazywa sie troche lotniczo: Harrier, dodatkowe lusterko z tego powodu ze referencja tez miala:)

 

odnetniN: Wolalbym nie pokazywac rendera bez postprodukcji gdyz wyglada naprawde marnie, dopiero kontrast, sharp i pare zabiegow z kolorami doprowadzilo to do wygladu w miare akceptowalnego. Clay juz w drodze.

 

plasti: AE uzylem bo ma pare fajnych filtrow, ktorych ps nie ma i tyle. EDIT: hehe zmieniles posta, wiec odpowiadam: Takie filtry uzylem jak: Gamma/Pedestal/Gain/, Colorama, i... to w zasadzie wszystko :)

 

Clay w zalaczniku.

 

cheers, i milego weekendu

 

aha i jeszcze siatka: w zalaczniku.

Edytowane przez piotrek
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o No widzisz, ale porownaj siatki, moze to Ci da do myslenia:D Tak jak mowilem modelowane jest z modelu ktory mialem - ale watpie zeby to byl ten model, ten model toyoty jest glownie skierowany na rynek Japonski chyba dlatego przewaznie kierownica jest z prawej strony.

 

EDIT: ze tez niktorym sie chce szukac, ale kto suzka nie wielbladzi:D

Edytowane przez bolitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś 3,4 screeny, albo rendery modelu między ustawianiem blueprinta i renderem końcowym, żeby było widać postęp. Tylko nie mów mi proszę, że nie masz, bo od początku do końca nagrywasz wszystko na jednym pliku. Sorry, że tak się czepiam, ale znając Twoją przeszłość na tym forum jakoś nie mogę uwierzyć, że to Twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że będą wątpliwości co do autorstwa to się domyśliłem, ale nawet jeśli to prawda to raczej nie z tego modelu który wskazał Kubajaniak, gdyż modele różnią się nieznacznie felgami, rejestracją, brakiem tych ciemnych listw na dachu i mocowaniem małego lusterka do karoserii.

To, że są wątpliwości wynika z braku jakiejś liniowej progresji w umiejętnościach modelowania u bolitica. Zwykle modelarze najpierw konstruują kilka pogiętych i niezbyt wiernych oryginałowi samochodzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Untriangulate.. Dobre sobie, Klicek, widzę bo bardzo nieźle przerobił sobie model :))

Wiem że Kieraj miał się nauczyć modelowania ale sie załamał, poddał się. Zacznijmy ruch dobroczynny, dajmy mu linki do najprostszych tutków o modelowaniu w 3ds max :D (żartem mówię oczywiście)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

 

1st - dalej nie wiem po co ci byl ae ale spoko

2nd - model fajny(wiadomo), render do bani, nawet nie chcialo ci sie tajlingu tego blota porzadnie ustawic, a o tym syfie na kazdych twoich renderach to juz nie wspomne(to juz niesmaczne jest), chrom na felach ci myszy wyzarly chyba...

3rd - Norden na prezydenta, You made my day!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiał zadnego Untriangulate uzywac bo trojkaty ma sklepowa siatka kabiny(czarna), a siatka(beżowa) karoseri jest glownie z kwadratow i to rozłożonych identico. Siatka zdecydowanie zbyt rowna. Pozostaje pytanie... Po co sie tak chwalić modelem toyoty? Zeby to jeszcze audi A5 w wersji S było! xD

 

EagleEye:D

 

Norden - ostro jak zawsze, ale to dobrze miec konkretny kształt i charakter;) pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei, żeby nie rzucać żeru dla trolli, wypowiem się na temat może, bo nawet jeśli model nie jego, to chyba materiały jego, chociaż nie wykluczam też jakichś siegerów czy czegoś innego.

 

Render baaaardzo słaby i kuleje. Tło rozmyte niesamowicie, czarna plama zamiast cienia, czarna plama zamiast opon, szum, aa leży, kwiczy i błaga o łaskę, podłoże wygląda jak woda z mniejszym glossem.

 

Każdemu osobnikowi, który pokazałby coś takiego tutaj, powiedziałbym po prostu aby przeniósł się z tym do WIPa, ale w Twoim wypadku to bez sensu, bo po tych wszystkich wybrykach nie uzyskasz już konstruktywnej krytyki, a jedynie stworzy się troll-wątek, którym zresztą i tak się nie przejmiesz.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zamknięty i wyczyszczony z posta tank'a, który definitywnie przegiął pałę.

A radosne kółko różańcowe jakie tutaj powstało proszę o przyhamowanie swojego języka w stosunku do autora pracy. Rozumiem o co chodzi, ale bądźmy poważni i komentujmy na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności