Skocz do zawartości

Teczka 3D: Całość pracy


kamiltsn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako iż chciałbym usłyszeć od czasu do czasu kilka słów na temat tego co zrobiłem to postanowiłem zrobić jeden ogólny temat niż kilka co jakiś czas. Zapodam czasem jakąś prackę do oceny a na początek dla odmiany max-a jako iż chciałem zobaczyć co to ten ZB i z czym to się je tak więc testuję i przedstawiam pierwsze dwa szybkie "dzieła" w ZB xD Kotki wyrenderowane w mentalu.

kotkisi.th.jpggloway.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I jeszcze pytanko mam. Jak lepiej zrobić zęby , bo jak widać nie stworzyłem. Z innej bryły czy z tej samej ??

Edytowane przez kamiltsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeżeli chcesz sam zrobić to są według mnie są 2 sposoby :)

 

1. Wymodelować w jakimś programie do modelowania

2. Użyć zsphere II i pobawić się zsketch w zetce :) W sieci może być jakiś tutek robienia zębów za pomocą zsphere.

 

Według mnie zsphere będzie szybsze, ale czy łatwiejsze to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zęby u swojego ogra robiłem ze zwykłego boxa, tylko na większym subdivie, i szczerze to chyba nie wyszły najgorzej. Jeżeli chcesz mieć ładniejszą sitkę na zębach to daj boxa i poekstruduj go w kilku miejscach, i base gotowy. Co do samego sculptowania to możesz obejrzeć timelapse z mojego ogra :], zęby chyba robię w części drugiej. (filmik jest na moim blogu).

 

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne szybkie dłubanko z zębami niestety zaporzyczonymi. Uszy są zrobione już na mesh-u. Zapomniałem wyciągnąć zsphere osobną do nich. Dlatego takie ble no i jeszcze na pewno będą w przyszłości dokładniejsze. Jakieś sugestie i czy trzyma się "kupy" ? Nie wiem czemu ale lubię duże nosy xD

glowazla.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co staram się okiełznać ten program no i troszkę patrzę też po ludziach i nie wiem czy tak kompletnie ? Uszy ma na wysokości oka a ust, nos również nie wydaje mi się najgorszy. Jedynie za szeroko go otworzyłem i oczy mnie się za szeroko rozjechały. A jakie Twoje zdanie dokładnie ? No i thx za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowa z kulki, ma za nisko czoło :) jak taki tępak, z nosa nie powinieneś być specjalnie dumny. a jakby zamkną szczękę to by miał strasznie długą szyję. No rozumiem, że się uczysz :) ja się uczę mudboxa. Przejrzyj sobie zdjęcia ludzkich twarzy, i zobacz co jest nie tak. no i generalnie do sculptera robi się baze, a nie jedzie z kulki, z kulki chyba trudniej osiągnąć dobry kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZB na bok, ponieważ przyszedł czas na projekt kompetencyjny. Zadaniem jest "wirtualny spacer" po lab. I postaram się tutaj zamieszczać jakieś części tego ku ocenie. Ale najpierw mam pytanie czy ktoś używał silnika TrueVision ? Mam problem natury "materiałowej". Po wyeksportowaniu do 3ds i zaimportowaniu do programu, jak mogę zczytać materiał z obiektu? Język C#.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzeźb z kulki w zbrushu tylko z boxa.

Po pierwsze kulka nadaje od razu mylny kształt głowie, co (szczególnie przy nauce) utrudnia obserwację, a po drugie kulka gorzej się dzieli, na biegunach robi się ogromna ilość faców, co niepotrzenie zawyża polycount w zupełnie zbędnych miejscach, czyli na czubku głowy oraz na "spodzie" szyi, a najwięcej detalu potrzebujesz na twarz i uszy.

 

Pozatem box 6-ścienny po zesmoothowaniu raz zamienia się kulkę lub prawie w kulkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem natury ilościowej, że tak powiem. A mianowicie potrzebuje zmniejszyć ilość polygonów do kompletnego minimum. Obiekt nie będzie przykryty TS.

Obiekt przed moją optymalizacją ma 27k poly i siatka wygląda tak :

przedf.th.jpg

Udało mi się zejść do 13,5k poly i siatka wygląda tak:

57978504.th.jpg

 

Czy może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak zmniejszyć ilość poly w tym metalowym podeście bądź jakis inny sposób na zrobienie go ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić tak (p - prostokąt):

tworzysz p o rozmiarze jeden luki w tek kracie

konwertujesz p do splajna

przesuwasz kawałek p trzymając shift, wybierasz ilość kopii

robisz to samo z utworzonym rzędem tylko prostopadle i masz już część profilu

dodaje jeden duży p otaczający wszystkie utworzone wcześniej p

konwertujesz do splajna

w opcjach splajnu wybierasz attach multi i wybierasz wszystkie utworzone p

teraz masz już jeden obiekt, dodajesz modyfikator extrude i powstaje krata

 

to minimalna ilość poly jaką można uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka dla Państwa na dziś:) Mam zmapowany budynek, zrobioną mapkę, ale niestety po wrzuceniu jej do materiału i przypisaniu do obiektu wyświetlana jest jakby obiekt ni był zmapowany:( Załączam screen i proszę o pomoc, dodam że próbowałem collapsować wszystko ale bez skutku, a jak nałożę normalnego UV i dam np. cylinder to mapowanie się zmienia.

asdll.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to :(

 

EDIT:

Dzieki wielkei plasti :) Nie wiem sam jak zmieniłem kanał w modyfikatorze, widocznie przy przesuwaniu rolki źle złapałem ;p Ale, że tego nie sprawdziłem xD

Edytowane przez kamiltsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do blendera, silnik LuxRender więc jeszcze gdzie nie gdzie drobne nie dociągnięcia ale po 4h na taką scenkę dałem spokój ^^ :

 

finalin.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie zachwyca wiem sam, ale jakieś słówka mile widziane ;) Póki co to program mnie w każdym miejscu zaskakuje po pracy z max-em ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy po nieobecności spowodowanej sesją wrócić do pracy i o to klops na samym początku :/ Siatka na pozór dobrze wygląda tylko że po TS jakoś mi się naciąga w dwóch miejscach. Całość jest wygięta i być może dlatego. Proszę o jakąś pomoc :)

siatka.th.png

 

siatka2l.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Powracam by zaprezentować wg mnie gotowy model Xboxa 360 jednak jakby ktoś znalazł jakieś niezgodności proszę zgłaszać ( a wiem że są :P ). Zostały do zrobienia tylko porty z tyłu.

Słucham Państwa ;)

FRONT:

frontlh.th.jpg

BACK:

backlj.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

EDIT: Poprawiłem foty.

Edytowane przez kamiltsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się już za materiały. I tu pytanie mam takie. Czy da się zrobić by bump był wyraźniejszy na slotach od pamięci ? On tam jest tylko ze z daleka go właśnie nie widać a na zbliżeniach jest ok.

A i od razu drugie. Jakiś ciekawy pomysł na przyciski pada ? Bo są one tak jakby półprzezroczyste i prócz zabawy z materiałem szkła póki co mi nie przychodzi do głowy.

 

TEST:

98369401.th.jpg

No i co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach jakoś się przyzwyczaiłem już ;) wrzucam bo może zawsze się ktoś znajdzie (patrz Ty w tym wypadku) kto coś doradzi, choć rzadko xD

co do cieni to nie wiem czemu tak właśnie wyszło. W PS dodałem jeszcze osobno AO a to i tak wygląda jak wygląda. A ostrość to chyba przez PS własnie.

Dzięki za koment jakby Ci coś przyszło jeszcze do głowy co z tym i z cieniami można zrobić to pisz ;)

BTW. Jeszcze wrzucę drugą stronę, ale jeszcze muszę dodać kilka dupereli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Material mentalRay i w slot surface wrzucam AO z ustawieniami 64 sampli i max dystans byl na 70 cm. Reszta bez zmian.

 

edit: btw macie pomysł na jakieś ciekawsze ujęcie?

 

edit2: wrzucam drugą stronę, słaba jakość ale jeszcze nie koniec ;)

2finalm.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez kamiltsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w slot surface wrzucam AO

Nie znam się na Mentalu ale widzę, że ciągle jest źle ;) AO wyrenderuj osobno i w Photoshopie złóż obie warstwy w całość. Powinieneś o wiele lepsze cienie uzyskać. Poza tym co się rzuca w oczy to za mało sampli w materiałach.

 

A także minus za WSI24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także minus za WSI24.
hehe.

A co do AO to właśnie tak robię i nawet w dodatku robię podwójną warstwę z AO żeby były jeszcze mocniejsze cienie xD Może za jasna scenka i dlatego tak wygląda.

 

A z tymi samplami w materiałach to gdzie bo już to gdzieś słyszałem i nie moge nic znaleźć?? Dodam, że materiały w dużej większości to Arch&Design z mentala i nic tam nie mogę znaleźć od sampli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tutków to już szukałem i to nie raz. Zastanawiam się czy w Arch&Design jest wgl cos takiego jak sample, bo w innych materiałach widziałem. Może ktoś kto używa mentala coś pomoże ??

 

Czysty render i AO na życzenie ;)

2aon.th.jpg

79084477.th.jpg

 

BTW. _Silent dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Natomiast mi nie pasuje trawa... Wygląda fajnie, tylko jest za duża, przez co dom wygląda na makietę 2x2 metry...

Tak przynajmniej mi się wydaje ;)

 

może dawno tam nie koszony ;)

 

ode mnie. brakuje jakiejś ścieżki do schodów/wokół domu.

 

nie zachowałeś proporcji kominka. w tej postaci wygląda jakby dorosłemu człowiekowi sięgał najwyżej do kolan.

 

na plus na pewno dachówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności