Skocz do zawartości

Dom, lata 70te


pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem "zlecenie" wymodelowania domu z lat siedemdziesiątych (ubiegłego wieku, jak ma ktoś wątpliwości :)) Problem zaczyna się już na początku gdyż nie posiadam planów a jedynie parę zdjęć i opisy na podstawie których to sobie naszkicowałem. Znam dokładne wymiary tylko 2 pokoi. reszta to moje przewidywania.

 

Danie:

-Pow. całkowita: 100 m2 (+/-)

-całość z cegły,

-lata 70-te,

-garaż i 1 pokój dobudowane później.

 

Parter i 1 piętro są identyczne. Na parterze naprzeciwko schodów znajduje się kuchnia. Tak samo ma być zrobione na 1p.

95914238.png

81356625.jpg

Wiem, wiem. Wszystko jak u zawodowca.

 

Proszę, powiedzcie co w tym projekciku na pewno jest nie tak.

resztę pytań odkładam na później.

 

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobić inwentaryzacje takiego domu to mieć laserowy miernik, taśmę i 5 h wolnego czasu. Poza tym właściciel powinien mieć jakąś dokumentacje rysunkową. Elewacje można pomierzyć z dobrze zrobionych zdjęć. jak masz już pare wymiarów. Tak na czuja na pewno tego dobrze nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mam "fizycznego" dostępu do tego domu. A z właścicielem spróbuję się skontaktować ale to nie będzie łatwe bo to nie on mi to zlecił. Lecz kupiec który chce zobaczyć jak to będzie wyglądało po małych przeróbkach.

Dzięki. :)

 

pzd. Daniel

 

PS. Jaką on może mieć wys. ? 7,2m? Jest jakiś standard co do grubości ścian?

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre z tymi zdjęciami satelitarnymi:D a własciciel nie wie, ze ktoś chce kupić ten dom ? powiedz, że działasz na zlecenie tego Pana i po kłopocie. Myślę, że "na oko" dobrgo modelu (a tym bardziej wiernego) nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie... ale dom dał firmie a sam jest gdzieś... no właśnie. Ale czasu trochę mam więc podzwonię. Zacząłem robić i πxoko wygląda nie najgorzej.

 

hehe dobre z tymi zdjęciami satelitarnymi:D

Śmiejesz się, a kiedy mi nie chcieli dać planów szkoły to tak sobie poradziłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki panowie. :) (Wiktor i uncle rep+) Zacząłem dziergać ale mam pytanie:

jakie są standardy: (z lat 70)

-drzwi (chyba 80cm?)

-grubości ścian nośnych?

pewnie nie było kasy na wykonanie pochyłego dachu to zagrali oknem :D
O! Muszę to uwzględnić! ;)

Hehehee:D HighFive!

Klap!

 

pzd. Daniel

 

btw. Grzesiek on jest pochylony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam standardy drzwi z tamtych lat to otwór 90 cm przejście jak pisałeś 80 cm ściany nośne 20 do 25 cm co do okien standardowo wyskość parapetu 90 cm wysokośc okna od 120 do 150 cm na zdjeciach widać ze parter zakładając przy standardzie wysokości drzwi 205 cm i odnosząc się do standardowych wymiarów okien bedzie miał wyskośc pomiesczeń 250 do 270 natomiast pierwsze piętro jak miniemam zdjecie z kolesiem z zamazaną twarzą iest pierwszym pietrem wysokość pomiesczenia odnosząc się do wymiarów drzwi wyniesie w granicach 220 cm jeżeli mają bydź to tylko wizualizacje to bez większego problemu trzymając sie zdjęć na oko da rade zrobić jesli natomiast jakieś layouty na płasko to można zapomnieć bez wymiarówki pozdrawiam

Edytowane przez c4rl0s
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos, dziękuję :) +

Całość to będzie miała być zwykła wizka ale chciałbym +/- zachować proporcje.

 

klient nazwie potem to "apartament" czy coś w tym rodzaju i zarobi więcej ;)

Powiem więcej, będą dwa! :P I to w naprawdę świetnej dzielnicy.

 

pzd. Daniel.

 

PS. Wieczorem postaram się dać pierwsze próby.

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Wczoraj koło północy wystąpił "błąd aplikacji 3ds Max" i musiałem zacząć dziś od początku. (kiedy się nauczę, że trzeba robić save'y wzdycha)

 

Powycinałem właściwie wszystkie okna (tylko jedno zostało do zrobienia od strony ganku) no i jestem na razie na poziomie parteru.

70498810.jpg

 

pzd. Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 backupów co 5min i jak narazie to rozwiązanie mnie nie zawiodło, tylko trzeba pamiętać żeby po crashu i ponownym włączeniu od razu otwierać backupa, żeby się nie nadpisały nową albo pustą sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Praca bardzo ładna i ciekawa tylko, że brakuje mi tutaj rynien wokół domu no i jeszcze zastanawiam się czy ten balkon z jednej strony, może wisieć nie podparty niczym ( ps. nie znam się na budownictwie wiec tylko tak się zastanawiam). Ale ogólnie jest OK

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznanie za brnięcie dlaej pomimo braku odpowiednich materiałów co do balkonu przy tej długości na oko 120 130 cm ze zbrojeniem w środku bez problemuutzryma ciężar, lowcst popatrz na balkony w blokach w starym budownictwie zrobione są na tej samej zasadzie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności